Objednejte do 17:00 přes DPD – odešleme ještě dnes. Do uzávěrky zbývá jen....

Problém s aktualizací Xiaomi telefonů

Vážení zákazníci,

Xiaomi vydalo 15.prosince aktualizaci software ve verzi 6.12.15, která obsahuje závažnou chybu. Po instalaci této aktualizace dojde k zablokování telefonu a bude zobrazena pouze černá obrazovka! Důvodem této chyby je vydání automatické aktualizace s chybou v kódu u českého jazyka ze strany Xiaomi, která po nainstalování způsobuje pád systému. Tato chyba bude odstraněna v další aktualizaci, která by měla být ke stažení od 22. nebo 23.12.2016.

Nepovolujte instalaci aktualizace 6.12.15 a vypněte její automatické spuštění v Nástroje > Aktualizace > tři tečky vpravo nahoře -> Nastavení aktualizace -> Aktualizovat automaticky.

Pokud se již aktualizace stáhla a je připravena k instalaci, tak se tři tečky vpravo nahoře neobjeví a je nutné nejdříve vymazat celou složku s aktualizací ručně přes ikonu Soubory -> Úložiště (interní úložiště) -> Downloaded_ROM. Jakmile bude složka prázdná, tak se tři tečky v aplikaci Aktualizace během minuty objeví zpět.

Pokud již došlo k instalaci aktualizace 6.12.15 a telefon není funkční, tak prosím využijte jeden z návodů:

Návod č.1
  • Připojte telefon na nabíječku poblíž Wifi, u které jste byli naposled připojení.
  • V prohlížeči na PC přejděte na stránku https://www.google.com/android/devicemanager, kde se přihlaste pod Google účtem, který máte v telefonu, a vyberte svoje zařízení. Klikněte na tlačítko Vymazat.
  • Přibližně 10-30 minut se bude telefon restartovat do továrního nastavení.
  • Vyberte jazyk Slovenčina a ponechte si telefon v tomto jazyce nastavený až do příští aktualizace, která by měla být dostupná od 23.12.2016 (tzn. telefonů, které máte určené jako vánoční dárek se tato vada vůbec netýká, protože po startu telefonu již stáhnou opravenou verzi).

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ PO RESTARTU NEVYBÍREJTE ČESKÝ JAZYK. Vyberte jakýkoliv jiný, např. slovenštinu.

Návod č.2
Vyberte telefon, který vlastníte v seznamu níže a postupujte podle instrukcí v .pdf. K tomuto návodu budete potřebat funkční PC s Windows, internet a USB kabel.

Xiaomi Redmi 3 (2GB/16GB)
Xiaomi Redmi 3 Pro (3GB/32GB)
Xiaomi Redmi 3S
Xiaomi Redmi 3S Prime
Xiaomi Mi3
Xiaomi Mi4
Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Upozornění: Před koncem instalace vyskočí v programu tato chybová hláška, na kterou nebrete zřetel. Instalace software do telefonu proběhla, ale je potřeba ještě uvést telefon do továrního nastavení (Nastavení -> Další nastavení -> Záloha a obnova dat -> Obnovení továrních dat -> Resetovat telefon). Nezapomeňte si hned v úvodním nastavení vypnout Automatické aktualizace.
Návod č.3
V případě, že Vám návod číslo jedna ani dva nepomohl nebo si s ním nevíte rady, tak prosím využijte možnost telefon reklamovat přes www.beryko.cz/reklamace/ a naše servisní oddělení vyřídí opravu za vás.

Všem plzeňským zákazníkům nabízíme možnost se stavit osobně v provozovně Na Roudné 1162/76 a závadu odstranit v pracovní době (po-pá, 9:00 až 16:00) na počkání.
Kterých telefonů se závada týká?
Xiaomi Redmi 3 (2GB/16GB)
Xiaomi Redmi 3 Pro (3GB/32GB)
Xiaomi Redmi 3S
Xiaomi Redmi 3S Prime
Xiaomi Mi3
Xiaomi Mi4 
Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Žádný z výše uvedených návodů nemá vliv na záruku. Ta vám zůstane i nadále.

Nemáte telefon zakoupen od nás? Nabízíme i vám opravu za celkovou částku 650 Kč vč.DPH. Kurýr PPL přijede, vaše zařízení vyzvedne, opravíme během 48 hodin a zašleme zpět za výše uvedenou částku na dobírku. V případě, že budete mít o tento svoz zájem, tak nás prosím kontaktujte na emailu reklamace@beryko.cz, kde jako předmět emailu uveďte "Vaše jméno + objednávka svozu" a do těla emailu napište přesnou adresu, kde může balíček kurýr vyzvednout a tel. číslo, na kterém vás bude moci kontaktovat. Do krabičky pro kurýra přidejte i průvodní dopis, který bude obsahovat vaší zpáteční adresu včetně tel.čísla a informaci o tom, že telefon zasíláte po špatné aktualizaci 6.12.15 k okamžité opravě za částku 650 Kč vč.DPH.

Nenašli jste, co jste hledali?

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje a nic vám neunikne - slevy, nové telefony, soutěže, zajímavosti a mnohem více.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací Souhlasím