Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

ZOPO ZP700 Cuppy: Módní v trendy barvách

ZOPO ZP700 Cuppy: Módní v trendy barvách

Levný čínský telefon střední třídy, který se nás nesnaží uchvátit svým obřím FHD displayem ani Octa core procesorem, ale svou jednoduchostí, elegantností a funkčností. Důvod je jednoduchý: Zopo ví jak zkombinovat to, co opravdu potřebujete za přijatelnou cenu spolu s výjimečným výkonem.

banner

Co je štíhlé, přichází v mnoha barvách a má 4,7'' obrazovku? Zopo ZP700 samozřejmě!

Obsah balení

V designové krabičce od ZOPO nalezneme celkem obyčejná plastová sluchátka, která zvládnou každodenní poslech hudby. Mě osobně při dlouhodobějším poslouchání tlačí, ale to je u každého posluchače jinak. Dále je v balení kabel pro připojení k počítači, kde na jedné straně je microUSB a na druhé klasické USB. Nabíječka na české zásuvky včetně redukce na české zásuvky, která je v balení úplně k ničemu, neboť microUSB nabíječka je plně kompatibilní s českými zásuvkami, a tak redukci nijak nevyužijeme. Hadřík pro leštění displaye, náhradní ochranná nalepovací folie a velmi stručný návod kompletně v angličtině doplněný mnoha obrázky, z kterých lze snadno pochopit užívání mobilního telefonu.

Design a provedení

Mobil je velmi atraktivní, ačkoli žádné chromové doplňky ani kovové kryty nečekejte, protože celý telefon je vyroben z plastu. Nicméně na druhé straně to dává telefonu větší lehkost, váží pouhých 148g, a to i s baterií. Měří 137,8 mm na výšku, 68 mm na šířku a 9,6 mm na hloubku. Zadní kryt je navržen s elegantní strukturou, která dává solidní design a díky které telefon neklouže z ruky a nejsou na něm vidět známky jediného omaku. Reproduktor umístěný na zadním krytu má malou bouličku, která umožňuje zvuku jít ven, když je telefon položený na rovném povrchu. Největším designovým trendem u Zopo ZP700 je škála barevného provedení. Telefon je dodáván v černé, bílé, žluté, červené a modré barvě. Tlačítka zamykání obrazovky a ovládání hlasitosti nalezneme obě na pravé straně telefonu. Zprvu se tlačítka pletou a chvilku trvá, než si na to člověk zvykne, ale po chvilce užívání už to není problém. Telefon je také vybaven oznamovací LED diodou, která nás informuje např. že nám přišla zpráva ať už SMS nebo ze sociální sítě, aniž bychom museli odemykat obrazovku. Dioda také detekuje stav baterie. Je-li velmi slabá svítí červeně.

Hardware a výkon

Zopo ZP700 má čtyřjádrový procesor MTK6582 s ARM Cortex A7 taktovaný na 1.3 GHz s Mali-400MP, který činí hladký průběh telefonu bez jakéhokoli zpoždění. To je něco, co vás opravdu příjemně překvapí. Nikdo nerad nesedí nad zaseknutým zařízením.

Ale proč MediaTek procesor umí pracovat tak dobře? Jak je možné, že je lepší než MTK6589T na 1.5 GHz, který je na výkonnějších smartphonech? Jaké je to tajemství?

Tajemství spočívá v tom, že procesor v ZP700 pracuje s nižším rozlišením QHD 960x540 px, než je tomu u nejnovějších trendů jako HD nebo FHD displaye. Tato oběť znamená, že k provedení stejného úkolu si MTK6582 povede mnohem rychleji, neboť mu stačí mnohem méně výpočtů než je tomu u MTK6589T, což nám nabízí překvapivý výkon a pocit opravdu rychlého telefonu.

Zaměříme-li se na paměti. S 1 GB RAM dostaneme opět vyšší výkon, jak je to možné? Zde je příklad: ve srovnání s telefony, které mají FHD displaye o 2.073.600 px (1920x1080), displaye QHD mají 518.400 px (960x540), což znamená, že požadavky potřebné k ukládání dat na RAM u QHD obrazovky je o čtvrtinu méně náročnější než u FHD obrazovky. Jinými slovy, bude se to provádět 4 krát rychleji, než kdybychom měli FHD display.

Zopo ZP700 má 4 GB ROM, ale pouze 1 GB pro uživatelské aplikace, proto je dobré si paměť rozšířit pomocí microSD karty. Úložnou kapacitu lze zvětšit až na 64 GB. Doporučuji nekupovat nejlevnější microSD kartu, kterou naleznete na trhu, ale vybírat nějakou typu Class 10. Jedná se o rychlostně výkonnou třídu karet, která zabrání kažení mimořádného výkonu Zopo ZP700 pomalou odezvou z karty.

ZOPO ZP700 Cuppy UI ZOPO ZP700 Cuppy UI ZOPO ZP700 Cuppy Nastavení ZOPO ZP700 Cuppy Next launcher ZOPO ZP700 Cuppy Next launcher ZOPO ZP700 Cuppy Témata ZOPO ZP700 Cuppy AnTuTu ZOPO ZP700 Cuppy AnTuTu

Pásma a Dual SIM

Jedná se o klasický Quadband pro digitání hlasové hovory, tudíž obvyklých 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz, což pro nás znamená, že můžeme uskutečňovat hovory po celém světě naprosto bez problémů. Kromě evropského WCDMA 2100MHz pásma, můžeme také pracovat na WCDMA 850MHz pásmu, z čehož vyplývá, že se můžeme těšit z 3G (UMTS / HSDPA) s maximální rychlostí ve všech regionech světa.

Zopo ZP700 nabízí 2 SIM sloty pro standardní formáty SIM karet, které jsou k nalezení pod zadním krytem telefonu. Po vyjmutí baterie nalezneme 2 značky symbolizující jak SIM karty vložit a která z nich je tzv. hlavní a která vedlejší. Považuji za obrovskou výhodu, že ani jednu ze SIM karet není nutné oříznout na microSIM. Jediná nevýhoda u dual-SIM je, že není dual-aktivní, je to dual-standby, tzn. pokud hovoříme na telefonu přes jedno číslo, a někdo se vám právě snaží dovolat na druhé číslo, je informován, že jste nedostupným účastníkem. Což zcela není pravda, jen právě voláte z jiné SIM karty. Bohužel tohle nastavení volání není v naší režii.

Obrazovka

Obrazovka ZP700 je založena na technologii IPS a jak jsme řekli dříve má rozlišení 960x540 px. Technologie IPS má skvělé pozorovací úhly a stabilitu. Barvy vypadají jasně a ostře. A reakce zobrazení po libovolném tahu prstem je bezchybná. Velkým plusem tohoto modelu je, že jeho dostatečně šikovný 4,7'' display se vejde pohodlně do kapsy. Nevýhodou toho displaye je, že je typu QHD, což ale zase na druhou stranu je zvýhodněné v jiných prvcích telefonu. Máte-li obavy o jazyk telefonu, mohu vás ujistit, že telefon je plně lokalizován v českém jazyce.

ZOPO ZP700 Cuppy Obsah balení ZOPO ZP700 Cuppy ZOPO ZP700 Cuppy Info o systému ZOPO ZP700 Cuppy Vypnutí ZOPO ZP700 Cuppy Detail

Wifi, bluetooth a GPS

Po testování WIFI a rozsahu Bluetooth, můžeme říci, že vše funguje správně při očekávané přenosové rychlosti. Výsledky GPS jsou ohromující. Satelity byly nalezeny téměř okamžitě. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučuji používat polohy A-GPS v nastavení telefonu > přístup k poloze > satelity GPS.

Senzory

Zopo ZP700 má všechny základní čidla, které smartphone musí mít. Díky senzoru směru můžeme hrát řidičské hry. Mobilní telefon lze například použít jako volant. Zatímco Proximity senzor neboli senzor přiblížení automaticky uzamyká obrazovku. Což je vhodné při telefonování, když se blíží naše ucho k obrazovce, automaticky se uzamkne, aby nedošlo např. k omylnému zavěšení telefonu nebo k nechtěné aktivaci handsfree. Světelný senzor zvládne nastavit intenzitu jasu bez jakéhokoli zásahu. Dle aktuálního prostředí ve kterém se nachází, automaticky zesvětluje nebo naopak ztmavuje obrazovku. Upravuje ji tak, aby byl obraz vždy co nejčitelnější. To zároveň šetří naši baterii. Při velmi slabé baterii nastaví jas na minimum, a tím šetří baterii před úplným vybitím. Je zřejmé, že ZP700 má také kompas, který umožňuje GPS navigaci najít libovolnou pozici mnohem rychleji. Nechybí ani gyroskopický senzor, který měří náklon či natočení mobilního telefonu. Tzn. že obrazovku lze libovolně otáčet nakláněním telefonu.

ZOPO ZP700 Cuppy Panorama

Fotoaparát a kamera

Fotoaparát na zadní straně telefonu ačkoli není nic světoborného, bohatě postačuje na takové to „domácí focení“. Obrázky z 8 Mpx fotoaparátu jsou slušné za jasného světla v interiéru i exteriéru, avšak obraz může být bez i s použitím blesku zrnitý. Blesk jako přisvětlovací diodu lze využít stejně jako ruční svítilnu. V telefonu je již předinstalovaná aplikace, která funguje jako baterka. Určitě využitelné při hledání zapadlých věcí na těžko dostupných místech.

Natáčení videí odpovídá kvalitě telefonu, nemůžeme očekávat výborné nahrávky za nízké pořizovací náklady. Při nahrávání videí se potýkáme s mírným šumem, ale v této cenové kategorii musí být kamera ještě popisována jako dobrá. Co mi docela dost vadí je, že při natáčení videa lze využít zoom pouze za pomocí přejíždění prstů po display, čím si zaručeně roztřesete ruku a tím i nahrávku. Není mi zcela jasné, proč tlačítko ovládání hlasitosti na pravé straně telefonu není využitelné zároveň jako zoom. Rozhodně by to zlepšilo stabilitu při zoomování.

Na přední straně telefonu pomocí 5 Mpx kamery lze kvalitně využívat Skype video hovory.

Zvuk

Hudba z reproduktorů zní celkem uspokojivě. Maximální hlasitost sice není příliš vysoká, ale je bez zkreslení. Na vrchní straně telefonu je zdířka o velikosti 3,5 mm pro konektor typu Jack, kterým si přesměrujeme zvuk do sluchátek.

Baterie

Pod zadním krytem telefonu nalezneme velmi tenkou 1750mAh baterii, kterou lze prsty snadno vyjmout, tudíž je baterie vyměnitelná. Při běžném užívání telefonu (3G, GPS, WiFi a telefonování), můžete skončit den s ještě 20% baterie. Výkon baterie není špatný pro ty, kterým nevadí dobíjet telefon téměř každý den. Po celodenním neúnosném testování telefonu, kdy se fotilo, nahrávalo, natáčelo, telefonovalo apod. vydržela baterie ¾ dne, a to po celou dobu testování byla zapnuta WiFi a Bluetooth, což je obrovská zátěž pro baterii. Nabití zcela vybitého telefonu zabralo přibližně něco málo přes hodinu.

Závěr

Člověk by si mohl myslet, že čím vyšší rozlišení obrazovky telefon má, tím lépe, ale po představení ZOPO ZP700 zjistíte, že všechno má své klady a zápory. Zopo ZP700 má QHD display, což na první pohled vypadá jako na nevýhodu ve srovnání s HD a FHD obrazovkami. Nicméně vše záleží na tom, k čemu chcete telefon používat:

Nevýhody QHD:
- Čtení na webových stránkách je méně komfortní než na obrazovce FHD.
- Na QHD obrazovce nejsou vidět maximální detaily u fotografií a videí na rozdíl od FHD.
- Prostor pro ovládací prvky u QHD obrazovky je menší než u FHD obrazovky.

Výhody QHD:
- Lepší výkon a nižší zpoždění.
- K dispozici více paměti RAM.
- Nízká spotřeba baterie.
- Větší ikony a písmena v přátelštějším prostředí.

Výsledkem je, že Zopo ZP700 je pozoruhodný co se týče použitelnosti a rozhraní. Pokud máte v úmyslu telefon pravidelně používat ke čtení internetových stránek v PC formátu, možná byste si měli vybrat spíše FHD telefon. Pokud však dáváte přednost použitelnosti mobilního telefonu, výběr ZP700 bude jednoznačně hit. Stručně řečeno, chcete-li mít všechny funkce současných smartphonů, bez vysokého finančního výdaje je Zopo ZP700 chytrou volbou, protože nabízí mnoho za dobré peníze.

+ 4.7'' display s velmi dobrou kvalitou
+ velmi dobrý příjem GPS
+ rychlost a plynulost

- výkon baterie
- malá vnitřní paměť
- kompletně z plastu

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: ZOPO ZP700 (Fotky z telefonu)

foto6.jpg
foto2.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto4.jpg
foto10.jpg
foto1.jpg
foto3.jpg
foto5.jpg

Vloženo: 23.03.2014 14.05. Přečteno: 7329×.

Komentáře k článku ZOPO ZP700 Cuppy: Módní v trendy barvách

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019