Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi YI sport camera: Velké oko Tě vidí

Xiaomi YI sport camera: Velké oko Tě vidí

Skvělé fotografie nebo videa lze nyní pořídit tak snadno. Společnost Xiaomi navrhla akční kameru YI Sport, širokoúhlou vysokorychlostní sportovní kameru s 16 milióny pixely a mimořádným snímacím úhlem až 155°. Natáčí ve FullHD kvalitě a ohromí 60 snímky za sekundu při takto vysokém rozlišení.

banner

Xiaomi YI Sport kamera je využitelná nejen s Xiaomi telefony, ale i s jinými značkami podporující vyšší verzi Android nebo dokonce i iOS od Applu. S kamerou YI sport jste připraveni ihned sdílet Vaše zážitky po celém internetu. Nadchne především velké cestovatele a milovníky fotografování a sportů. Xiaomi YI sport přináší nejen skvělé fotografie, ale i plno zábavy.

Začínáme s YI Sport kamerou

Kamera je ovládána mobilní aplikací nebo ji lze použít i jako samostatný fotoaparát. Pro plnohodnotné využívání kamery YI Sport od Xiaomi je potřeba stáhnout aplikaci, která se zařízením komunikuje za pomocí WiFi direktu, a to na vzdálenost až 100m nebo za pomoci Bluetooth 4.0. Fotografie lze pořizovat na větší vzdálenost.

Aplikaci lze stáhnout na http://miuios.cz/ v sekci Stáhnout - Aplikace, pro stažení je nutné být registrovaným členem. Aplikace z těchto webových stránek je v českém jazyce, avšak spoustu záložek je prozatím bohužel v čínštině. Po stažení, instalaci a spuštění aplikace zároveň na kameře zapněte zapněte příjem WiFi, tlačítkem umístěným na boku. V manuálu, který je součástí balení, a který doporučujeme si pročíst, je rozmístění tlačítek podrobně popsáno a vysvětleno, řiďte se jím. Po rozblikání indikační WiFi diody, lze telefon propojit s kamerou a začít pořizovat fotografie či videa.

Kamera propojená s aplikací umožňuje nahrávání videa v reálném čase, ale také zvládá přenášet fotografie nebo videa ihned do telefonu přes zabudovaný WiFi direkt. Navíc díky editačním funkcím můžete provádět nastavení různých barevných vylepšení, hudby apod.

Xiaomi YI Sport: úvodní průvodce pro zapnutí kamery Xiaomi YI Sport: úvodní průvodce pro zapnutí WiFi Xiaomi YI Sport: úvodní průvodce pro vyhledání kamery pro spárování Xiaomi YI Sport: úvodní průvodce spárování kamery s mobilním zařízením Xiaomi YI Sport: úvodní průvodce, vysvětlení základního užívání apliakce Xiaomi YI Sport: ukázka nahrávání videozáznamu Xiaomi YI Sport: Možnosti nastavení Xiaomi YI Sport: Možnosti nastavení

Parametry mravenčí kamery YI sport

Kamera nezabere příliš mnoho místa, velikostně připomíná krabičku od zápalek. Rozměry jsou miniaturní, a tak lze kameru schovat všude. Výška kamery činí 42 mm, šířka 60,4 mm a v pase má pouhých 21,2 mm, přičemž její tělesná hmotnost je 72 g. Zařízení je vyrobeno ze špičkového materiálu speciálních plastů, navzájem přesně padnoucích. Založili pěknou koncepci s ojedinělým designem odolnému vůči oškrábání. Vzhled kamery se jeví bytelně, a také na to se zaměřovali, kamera je nárazuvzdorná a tepelně odolná, díky polykarbonátovému materiálu.

Xiaomi YI Sport: parametry kamery YI Sport

Příslušenství Xiaomi YI action kamery

Příslušenství kamery YI sport je velmi bohaté. S doplňky k YI Sport kameře si užijete nevšední zážitky, avšak veškeré doplňky je nutné si dokoupit, nejsou součástí balení. Největším lákadlem je tzv. selfie tyč, česky řečeno teleskopická tyč, díky které lze pořizovat fotografie z větší výšky či dálky. Kamera má na spodní straně závit standardní velikosti, a tak lze do něj umístit jakoukoliv fotografickou tyč, dokonce i trojnožku. Dalším nejvěším lákadlem je voděodolný obal, s kterým je možné se potápět do hloubky až 40m. Obal je přes čočku maximálně průhledný, a tak nedochází ke zkreslování fotografií. Součástí voděodolného obalu je i univerzální upínací matice, kterou lze bleskurychle kamkoliv připojit. Pro ty, kterým neustále něco padá na zem je vhodné pořídit si ochranné silikonové pouzdro, ačkoliv je kamera odolnější vůči nárazům, neznamená to, že přežije všechno. Pouzdro navíc chrání před nečistoami, je průhledné, a tak lze bez problémů rozeznat barvy indikujícíh diod.Pro velké sportovce je ideální upínací popruh na hlavu, díky kterému lze natáčet videa z vlastního pohledu, neboť je kamera na popruhu umístěna v těsnosti nad očima. Záběry jsou tak z úrovně očí. Tento popruh je kompatibilní i s jinými modely, než je právě Xiaomi YI Sport, např. GoPro řady Hero nebo řady SJ. Součástí popruhu je i rychloupínací šroub, s kterým svojí kameru odpojíte nebo zpět připojíte během pár vteřin. Cyklisti mohou využít držák na řidítka pro jejich dvoukolové stroje. Jednoduše se držák na kolo upevním např. na řidítka, rychloupínacími závity, a pak už jen stačí naštelovat a vyrazit na cestu. Méně nadšení sportovci jistě ocení držák do automobilu, který lze upevnit na karoserii, okno nebo nádrž automobilu. Držák do auta je deální pomocník pro všechny motoristické sporty a pro zaznamenání veškeré dopravy. Zaručí 100% pevné spojení a stabilitu. Umožňuje kameru natočit jakýmkoliv směrem.

Vnitřní výbava akční kamery YI Sport

Kamera YI Sport je osazena Ambarella A7LS procesorem, který je vyráběn světovým výrobcem. Známý především nízkou spotřebou a vysokým rozlišením. Ze všech stran optimálně vyroben právě pro akční kamery. Jedná se o mimořádnou technologii zpracování obrazu v kombinaci s ultra rychlým zpracováním zobrazovaných pixelů, potlačuje šum a zajišťuje vynikající barevné podání. Spolu s kódováním H.264, které přenáší obraz v HD, uložíte více videa na paměťovou kartu, při nižší přenosové rychlosti. Technologie MCTF má zásadní význam pro zachování vysoké kvality videa. Předpokládá vektorový posun snímků kupředu, a tak nedochází ke zpoždění videa v pohybu. Procesor se všemi těmi technologiemi tvoří profesionální úroveň.

Fotografickým pohledem Xiaomi YI sport

Kamera je přizpůsobena tak, aby fotografovala téměř okamžitě bez zaměřování. Je vybavena objektivem vyšší třídy, tzv. asférickým objektivem, ten zvládá korigovat různé optické vady, a tak při fotografování scén v pohybu nedochází k rozmazání fotografií, avšak buďte obezřetní. Zběsilé mávání fotoaparátem rozhodně nezaručí 100% ostré fotografie. Objektiv snímá zorné pole o mimořádném rozsahu 155°, s takovým širokoúhlým objektivem lze snímat působivě široké scény. Dává více úhlu, než mobilní telefony s 90°. S takto širokým snímacím úhlem máte pocit jako když fotíte tvar zeměkoule.

Implementovaný obrazový snímač od Sony Exmor R CMOS využívá technologie snímání obrazu s přisvětlením bez využití klasických osvětlovacích diod. Do čočky proniká více světla, čímž se docílí jasnějších fotek při oblačnosti nebo noční scéně. Kamera YI Sport disponuje světelností F/2.8, jedná se o velmi kvalitní údaj u zoom objektivů. Kamera není vybavena flash bleskem, a tak fotografie pořizované za velmi špatných světelných podmínek nejsou v plné kvalitě, dochází k zašumění. Fotografie pořízené v noci ztrácí kvalitu ještě mnohem více. Nemůže-li do čočky pronikat světlo, nevytvoří jasné fotografie.

Fotoaparát kamery podporuje mnoho režimů fotografování. Např. Můžete využít vysokorychlostního sériového snímání za sekundu či po několika sekundách, fotografovat plynulý pohyb nebo pořizovat fotografie s určitým zpožděním.

Natáčíme s akční kamerou Xiaomi YI Action

Vysokorychlostní kamera natáčí videa ve vysokém rozlišení 1080p s 60 snímky za vteřinu, při takto vysokém rozlišení je počet snímků za vteřinu naprosto fascinující. Natočená videa jsou plynulá bez trhavých záběrů. Ačkoliv při natáčení aplikací v telefonu je vidět, jak se snímek trhá a rozhodně není souběžný. Při uložení na microSD kartu a opětovném spuštění je již video v pořádku. Čím je to způsobeno? Přenos obrazu přes WiFi způsobuje mírné zpoždění, obraz tak není plynulý a nezvládá se v reálném čase ve FullHD kvalitě plně překreslovat, proto při sledování obrazu v telefonu jsou snímky trhané. Po uložení natočeného videa se však tento nedostatek zcela ztrácí. Nebuďte proto vyděšeny během pořizování videí.

Aby toho nebylo málo, kamera umožňuje i přepínání mezi mnoho druhy režimu videa. Máte možnost tak natáčet několik druhů různých scén vždy v mimořádné kvalitě. Každý režim je vybaven technologií, která podtrhuje výjimečnost režimu, např.:

- Sportovní režim 1080p a 60 snímků za sekundu – pro natáčeních sportovních scén
- Denní režim 1080p a 30 snímků za sekundu  – pro běžné natáčení scény za denního světla
- Vysokorychlostní režim 720p a 120 snímků za vteřinu – pro zachycení i těch nejrychlejších scén
- Rychlý režim 480p 240 snímků za sekundu – pro plné zachycení detailů všech scén i v tom nejrychlejším pohybu

Zvuk doprovázející video je zřetelný a dobře slyšitelný. Skrze zabudovaný mikrofon lze přenést záznam 96 Khz / 92 dBA. Přičemž 92 dBA odpovídá křiku dospělé osoby, a tak lze zvukově zaznamenat opravdu mnoho.

Akční baterie v akční kameře Xiaomi YI action

Aplikace informuje o stavu baterie jak mobilního zařízení, tak i kamery. Máte tak procentuální přehled o aktuálním nabití. Orientační nabití kamery lze rozpoznat i ze signalizačního světla kolem zapínací tlačítka na kameře.

- modrá barva signalizuje nabitou baterii, lze předpokládat 50 – 100%
- fialová barva signalizuje střední výkon baterie od 15 – 50%
- červená barva signalizuje slabý výkon baterie od 0 – 15%.

V kameře je plně vyměnitelná lithium-iontová baterie od Panasonicu, vhodná do zařízení s nízkou spotřebou což je přesně kamera YI. Kapacita o 1100 mAh nabízí poměrně dlouhou životnost. Velmi záleží na nastavení zařízení, velký rozdíl sehrává natáčení videí ve FullHD rozlišení nebo běžné fotografování denní scény s nízkým rozlišením. Při testu kamera prošla celkem obstojně. Fotili a točili jsme po celý den za všech druhů světel. Na konci dne baterie byla úplně vybitá, ale vytvořili jsme mnoho fotografií a videí. Kamera má implementovanou funkci rychlého dobíjení, a tak lze vybitou baterie velmi rychle vyřešit. Během hodiny je baterie plně nabitá a připravena k focení. Baterie je plně vyjímatelná, a tak ji lze kdykoliv vyměnit za jinou, či vložit do externí nabíječky.

Sloty akční kamery YI Sport

Pod zadními vrátky kamery lze najít mnoho slotů pro různá doplnění funkčnosti kamery. Důležitý je slot pro microSD kartu, veškeré fotografie či videa, která pořídíte kamerou YI Sport jsou ukládána nikoliv na paměťovou kartu v mobilním zařízení, ale  na kartu, kterou vložíte do kamery. Pokud nebude karta v kameře vložena, aplikace v mobilním telefonu Vás upozorní hláškou, chybí SD karta. Kartu lze použít nejrychlejší třídy 10 o maximální velikosti 64GB. Následujícím slotem je micro USB zdířka, kterou lze využít jak pro přenos dat z SD karty fotoaparátu, což je více méně zbytečné, když existuje možnost rychlého sdílení do mobilního zařízení, tak i pro dobíjení kamery. Poslední zdířkou je micro HDMI, vhodné pro promítání fotografií či videí přímo z kamery do televize. K tomu je ovšem potřeba micro HDMI – HDMI kabelu, který není součástí balení.

Balení YI sport camery

Součástí balení je samotná sportovní kamera, 1100 mAh baterie, manuál kompletně v českém jazyce s popisem všech tlačítek a ovládáním kamery a microUSB – USB kabel pro dobíjení baterie. Veškeré ostatní doplňky je nutné objednávat zvlášť.

Závěr

S kamerou si lze opravdu užít mnoho zábavy. Díky širokoúhlému objektivu lze pořizovat fotografie velkých skupin lidí, a to i z větší vzdálenosti, neboť kamera komunikuje s mobilním zařízením až do 100m vzdálenosti. Ihned vidíte jak následně pořízená fotografie bude vypadat, protože kamera komunikuje s mobilním telefonem v reálném čase. Přenáší tak obraz z čočky kamery na displej telefonu okamžitě, vidíte tak co fotíte, a vyhnete se několikanásobným pokusům o dokonalé fotografie. Při jasném denním světle fotí kamera moc pěkné fotografie, při zhoršených světelných podmínkách se však výrazně zhoršuje i kvalita fotografií, bez LED blesku noční scénu neosvítíte.

Výhody a nevýhody kamery YI Sport

- čínské znaky v aplikaci
- absence flash blesku

+ bezkonkurenční poměr cena, výkon
+ zpracovávání v reálném čase
+ možnost ihned sdílet na internet
+ mnoho informačních indikačních diod
+ mnoho režimů fotografování
+ mnoho režimů nahrávání
+ nízká váha a malé rozměry

 

Produkty akční v e-shopu


Zobrazit všechny produkty akční…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi YI Sport camera(fotky z kamery)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg
foto26.jpg
foto27.jpg
foto28.jpg
foto29.jpg

Vloženo: 21.05.2015 15.49. Přečteno: 61361×.

Komentáře k článku Xiaomi YI sport camera: Velké oko Tě vidí

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

- čínské znaky v aplikaci ???

nereg. KedarCZ, 15.08.2015 11.39 | odpovědět

Pokud jste chytřejší jak prodejce tak si stáhnete přeloženou aplikaci ---> http://miuios.cz/viewtopic.php?f=157&t=8277

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019