Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Redmi Note Pro: Geneticky modifikováno

Xiaomi Redmi Note Pro: Geneticky modifikováno

Nejznámější a nejpopulárnější výrobce z čínského trhu, firma Xiaomi, přišla na trh s modelem označeným jako Redmi Note Pro. Jedná se o největší model, který firma vyrábí. Redmi Note boduje svojí celkovou vyvážeností a odolností, a také příznivou cenou.

banner

Oproti svému předchůdci a sourozenci, modelu Red rice, posílil Redmi Note na více frontách. Narostla jeho velikost displeje, která ve své nynější podobě spadá do oblasti phabletů. Posílení se dočkal procesor, který se zvýšil ze čtyř na osm jader, a také operační paměť, která se zdvojnásobila.

Vzhled telefonu

Na celkovém vzhledu telefonu je zřejmé, že se firma Xiaomi rozhodla použít ověřený design, který se podobá ostatním sourozencům a nevymýšlela nic nového. Pro uživatele, kteří mají svůj mobilním telefon jako doplněk, bude příjemným oříškem volba barevného provedení. Je možné volit kromě klasické černé a bílé i z dalších barev, jako například červené, modré, zlaté…

Na přední straně mobilního telefonu si nelze nevšimnout 5.5" HD IPS-LCD displeje tvořeného 16 milióny barvami. Okolí displeje zabírá černý rámeček s mírně zaoblenými rohy. Toto řešení není nikterak přelomové, ale dodává smartphonu moderní styl. Čistý vzhled rámečku překvapivě nenarušují základní smartphonová tlačítka „menu“, „domů“ a „zpět“, která jsou sice viditelná i bez podsvícení displeje, ale svým provedením nenásilně zapadají. Symboly tlačítek mají nepatrně odlišný design, než se kterým se běžně setkáváme, ale funkce se nemění. Po rozsvícení displeje se více zvýrazní červené provedení již zmiňovaných tlačítek. V tmavém rámečku můžeme také nalézt přední 5 megapixelový fotoaparát, senzory či notifikační diodu, které nás různými barvami informuje o úrovni nabití baterie, o zmeškaných hovorech i o příchozích zprávách.

Po otočení telefonu spatříme zadní partie Redmi Note vyvedené ve zvoleném barevném provedení. V dolní části zvolila firma Xiaomi umístění svého znaku ve stříbrném provedení. Pod ním vlevo se pod proděravěným krytem ukrývá zadní reproduktor, který využíváme pro hlasitý odposlech či poslech hudby, pokud nemáme při ruce sluchátka. V horní části byla zabudována zadní 13 megapixelová kamera společně s LED diodou. LED dioda nemá využití jen při focení s bleskem, ale lze ji využít při použití nainstalované aplikace jako baterku. Přisvícení baterkou je velice praktické při hledání zapadlých věcí či při výpadku elektrického proudu.

Xiaomi Redmi Note Pro: zadní strana Xiaomi Redmi Note Pro: přední strana Xiaomi Redmi Note Pro: horní strana Xiaomi Redmi Note Pro: vnitřek telefonu Xiaomi Redmi Note Pro: dolní strana

Obvodová část je tvořena, společně se zadní částí, odnímatelným krytem. Do něho byly zabudovány zdířky pro připojení miniUSB/USB kabelu pro nabíjení či přenos dat a 3.5 mm konektor typu jack pro připojení sluchátek. Na pravé straně telefonu nalezneme pro Xiaomi tradiční, i když z mého pohledu celkem nepraktické, umístění funkčních tlačítek power a ovládání hlasitosti nad sebou.

Při držení telefonu a manipulaci s ním si je zapotřebí zvyknout na phabletové rozměry 154x78.7x9.45mm. U těchto rozměrů nezvládneme ovládat telefon jedním prstem. Tento nedostatek se nám však vrátí při prohlížení webových stránek, sledování filmů či hraní her.

Robustní provedení krytů i ostatních částí, které k sobě bez problému lícují, se projevilo na vyšší hmotnosti, která se ustálila na hodnotě 199g i s baterií. Velmi se mi libí pevnější konstrukce zadního krytu, než která bývá u většiny čínských konkurentů. Ani při častém otevírání zadního krytu jsem se nebál, že dojde k jeho prasknutí.

Obrazovka a procesor

Model Redmi Note Pro je vybaven výkonným procesorem MT6592 Octa Core s taktovací frekvencí  1.7GHz. Osmijádro je doplněno grafickým jádrem Mali 450 MP a 2GB operační pamětí typu RAM. Tato kombinace, vyskytující se i u dražších konkurentů, zaručuje bezproblémový a rychlý chod všech moderních aplikací. Nemusí se bát ani moderních paměťově a graficky náročných her.

Pro ukládání dat slouží interní 8 GB paměť typu ROM. Pokud je pro Vás tato paměť nedostatečná,  je možné ji rozšířit pomocí micro SD karty až o 64 GB.
Displej mobilního telefonu je tvořen technologiemi IPS a OGS. Technologie aktivních displejů typu IPS řeší dva největší problémy předchozích technologií a to malé pozorovací úhly a špatné podávání barev. IPS displej dosahuje výraznějších barevnějších kombinací a většího pozorovacího úhlu. OGS (One Glass Solution) byla použita pro snížení tloušťky na minimum a lepší pozorovací úhly. U Redmi Note bylo použito nižší HD rozlišení 1280 x 720 pixel než u některých konkurentů, kteří mají rozlišení FHD. Při běžném využívání je HD rozlišení dostačující. Drobné rozdíly bychom mohli zaznamenat u detailů fotografií či videí. Nižší rozlišení se naopak kladně projeví na rychlosti telefonu, jehož procesor má ke zpracování méně dat.

Xiaomi Redmi Note Pro: homescreen Xiaomi Redmi Note Pro: nastavení Xiaomi Redmi Note Pro: info o telefonu Xiaomi Redmi Note Pro: GPS satelity Xiaomi Redmi Note Pro: lockscreen Xiaomi Redmi Note Pro: AnTuTu Benchmark Xiaomi Redmi Note Pro: fotoaparát Xiaomi Redmi Note Pro: GPS lokalizace

Xiaomi Redmi Note Pro: lišta Xiaomi Redmi Note Pro: číselník Xiaomi Redmi Note Pro: aktualizace MIUI Xiaomi Redmi Note Pro: jazyk a vstup Xiaomi Redmi Note Pro: prohlížeč Xiaomi Redmi Note Pro: hra Xiaomi Redmi Note Pro: AnTuTu výsledek Xiaomi Redmi Note Pro: tapeta

Fotoaparáty

O záznam okamžiků ve formě videí či fotografií se stará dvojice fotoaparátů. Výkonnější je zajisté zadní 13 megapixelový fotoaparát spolupracující s LED bleskem. Na rozdíl od konkurentů z čínské produkce jsou získané fotografie milým překvapením. Fotografie jsou ostré, barvy výrazné. I při nepříznivých podmínkách (šero či tma) jsme schopni nafotit amatérské fotografie v rozumné kvalitě bez přehnané zrnitosti. Standardně dodávaná aplikace umožňuje u fotoaparátu nastavení úrovně ostrosti, kontrastu, jasu a úrovně kvality obrazu. Mezi pokročilejší nastavení možnost panoramatického módu. Ovládání panoramatického módu je jednodušší než u běžných aplikací, u kterých je nutné při pohybu na daný okamžik zastavovat, což u této aplikace nemusíme. Nafocení rozsáhlého panorama se tak stane hračkou.

Xiaomi Redmi Note Pro: panoramaPořízené videonahrávky zadním fotoaparátem splňují rovněž základní požadavky amatérského použití. Při natáčení se mi občas stalo, že fotoaparát nebyl schopný zaostřit. Tento problém vždy vyřešilo přepnutí do režimu fotografování, ve kterém došlo k zaostření, a poté k opětovnému zapnutí režimu videa, ve kterém už nebyl problém nahrávat zaostřený obraz. Záznam zvuku zněl ostře a nebyl rušen přílišným šumem.

Přední strana Redmi Note byla vybavena 5 megapixelovou kamerou navrženou pro videohovory, Skype či selfie (autoportréty). Z tohoto důvodu nejsou možnosti nastavení přední kamery tak rozsáhlé. Pro účely, na které byla navržena, je plně dostačující.

Zvuk

Balení smartphonu neobsahuje sluchátka, a proto kvalita poslechu hudby závisí na sluchátkách, které používáte. S testovanými sluchátky za několik set korun byl přehrávaný zvuk ostrý bez výrazného rušení. Dostačující kvalita zvuku byla zjištěna i při testování předního a zadního reproduktoru. V této oblasti došlo k výraznému zlepšení oproti předchozím modelům. Zvuk je nyní kvalitnější a hladina akustického tlaku vyšší.

Baterie

Výraznou předností je použití velkokapacitní 3200 mAh lithium-polymerové baterie. Její výdrž závisí na způsobu využití. Při plném zatížení mobilu (focení, natáčení, připojení na WiFi, zapnuté Bluetooth, GPS apod.) vydržela baterie více než jeden den. Při běžném používání není problém vydržet s plně nabitou baterií tři až čtyři dny.

Ostatní vybavení

Redmi Note je vybaven Dual SIM technologií. Sloty pro obě SIM karty nalezneme po odstranění zadního krytu nad baterií. Rozložení slotů je přehledné a každý z nich pojme jednu SIM kartu standardní velikosti. Žádný uživatel nemusí mít obavy z rozlišení jednotlivých SIM karet. Systém dokáže karty bez problému odlišit a uživatele informuje, po jaké kartě právě komunikuje či na jakou mu přišla sms.  

Potěšující je skutečnost, že se mobilní telefon dočkal podpory 3G (WCDMA: 2100 MHz) sítě. Tato síť umožňuje vysokou rychlost přenosu dat a je tedy v dnešní době naprostou nutností.

Dalším vybavením jsou vestavěná WiFi síť pro připojení k internetu, Bluetooth 4.0 a GPS. Dosažitelnost jednotlivých satelitů byla testována aplikací AndroiTS GPS Test Free. Nalezení aktuální pozice nedělal Redmi žádný problém. Pomocí této aplikace je možné určit sílu a polohu jednotlivých satelitů a naši aktuální polohu.

Celkovou výkonnost mobilního telefonu ověřila benchmarková aplikace Antutu. Redmi Note Pro získal velice slušných 27147 bodů. Dosažená úroveň ho řadí do kategorie Samsungu Galaxy S4, HTC One či dražšího čínského konkurenta iOcean X8.

V phabletu Xiaomi byl nainstalován operační systém Android verze 4.2.2 Jelly Bean s kompletní lokalizací do češtiny. Xiaomi využívá upravenou verzi ROM, MIUI. MIUI je produktem čínských programátorů, kteří se snaží odlišit od Androidu tím, že vyvíjí svůj vlastní Launcher, přepracovávají uživatelské prostředí a přidávají vlastní aplikace a nápady. Jeho výhodou je, že zvyšuje rychlost prováděných operací.

Příslušenství

Jak u firmy Xiaomi zvykem, balení obsahuje jen to nejnutnější vybavení. Jedná se o návod k použití, USB/microUSB kabel pro přenos dat a adaptér evropského typu zásuvky pro nabíjení.

Závěr

Xiaomi Redmi Note Pro mě zaujal hlavně vyvážeností celého svého provedení. Redmi není v ničem vysloveně nejlepší, ale co ho zvedá v žebříčku hodnocení je fakt, že nemá žádný výraznější nedostatek. Je tvořen výkonným osmijádrovým procesorem, 2 GB operační pamětí a 5,5" HD displejem. Příjemným překvapením je provedení fotoaparátů a úroveň kvality pořízených záznamů.
Redmi je vhodný pro každého, kdo si chce užívat funkce a schopnosti moderního a ve všech oblastech schopného phabletu za příznivou cenu.
 
Klady a zápory:
+ + poměr cena/výkon
+ 5,5“ displej
+ rychlost
+ MIUI ROM
+ kvalita fotografií
+ robustní provedení

- příslušenství
- váha

Produkty xiaomi v e-shopu

2.5D tvrzené sklo VMAX pro Xiaomi Mi Max 3
2.5D tvrzená fólie pro Xiaomi Mi Max
Nabíječka pro Xiaomi MiBand 1S (originální)
Dobíjecí kabel pro Xiaomi MiBand 1S
Ochranný obal na Xiaomi Redmi 5
Silikonové, transparentní, průhledné


Zobrazit všechny produkty xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Redmi Note Pro (fotky z telefonu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg

Vloženo: 17.06.2014 12.55. Přečteno: 11485×.

Komentáře k článku Xiaomi Redmi Note Pro: Geneticky modifikováno

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018