Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Redmi Note Enhanced: Vyladěná klasika

Xiaomi Redmi Note Enhanced: Vyladěná klasika

Čínskou společnost Xiaomi snad není třeba představovat a stejně tak jeden z jejích nejslavnějších modelů Xiaomi Redmi Note LTE. V této recenzi si představíme model Xiaomi Redmi Note Enhanced, který je, jak název napovídá, výkonnější verzí Notu. Výhodami modelu jsou povedené fotoaparáty, 16 GB paměť ROM, podpora FDD-LTE sítě i MIUI nadstavba operačního systému Android 4.4.

banner

Redmi Note Enhanced se od populárního Redmi Note LTE odlišuje hned v několika ohledech. Dvojnásobně se zvýšila vnitřní paměť ROM i operační paměť RAM. Nový je také procesor Snapdragon. Mnoho uživatelů předchozího modelu odrazoval fakt, že Note LTE nebyl vybaven Dual SIM technologií. I tohoto nedostatku se testovaný telefon zbavil, a můžeme ho tak využívat s dvojicí SIM karet zároveň.

Jaký je vzhled a rozměry Xiaomi Redmi Note Enhanced

Hardwarových změn se Note Enhanced dočkal požehnaně, ale co se vzhledu týče, je si se svým předchůdcem podobný jako vejce vejci. Designeři Xiaomi vsadily na klasický a prověřený design, který lze ovlivnit volbou barevného provedení, které je k dispozici v široké paletě barev. Kromě standardních barev, jakými jsou například černá a bílá, lze volit i mezi méně častými provedeními, které nám umožní sladit mobilní telefon s ostatním outfitem.

Výrazným designovým prvkem je zadní kryt, který pokrývá nejen zadní část, ale i boční strany. Je vyroben z pevného plastu, který je dostatečně odolný a i příjemný na dotek. Ač působí kryt lesklým dojmem, tak nikterak neklouže. Chceme-li se dostat pod zadní kryt, je zapotřebí využít otvoru kolem miniUSB konektoru.

Na přední straně nalezneme rozměrný 5,5" displej, který je obklopen černým rámečkem. V dolní části přední strany se nachází trojice tlačítek, které jsou při aktivním displeji červeně podsvícené. K částečné ochraně displeje slouží plastový rámec vystupující z boční strany. Pod tímto rámce se na pravé straně nachází dvojice fyzických tlačítek on/off a ovládání zvuku. Jejich umístění pod sebe není sice zcela praktické, ale po krátké době si na jejich pozici zvykneme a budeme je používat bez zbytečných přehmatů.

Xiaomi Redmi Note Enhanced se svými rozměry 154,7×78,7×9,45 mm nepatří k nejmenším.  Takovéto proporce řadí testovaný model do kategorie Phabletů. Výhody této kategorie oceníme při sledování filmů, hraní her či surfování po internetu, kde zoomování detailů opravdu nebude zapotřebí. Drobnou nevýhodou je, že takto rozměrný displej nebude moci většina uživatelů ovládat jedním prstem. Výsledná udávaná hmotnost je 199 gramů i s baterií. Smartphone se i přes své rozměry a hmotnost pohodlně používá a nepůsobí nikterak neohrabaně.

Xiaomi Redmi Note: Panorama

Obrazovka, procesor a paměti Xiaomi Redmi Note Enhanced

Redmi Note Enhanced se může pochlubit novým typem procesoru s označením Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916. Jedná se vylepšený čtyř-jádrový procesor s taktovací frekvencí 1,2 GHz. Součástí procesoru je grafické jádro Adreno 306. Operační paměť se oproti předchozímu Redmi Note LTE, který měl 1GB RAM, zvýšila na hodnotu 2GB. Dvojnásobná je i vnitřní paměť o velikosti 16 GB. Pokud by někdo tuto paměť vyčerpal, je možné ji rozšířit o externí kartu až o velikosti 32 GB.

Velkou zbraní testovaného modelu je rozměrný 5,5" displej, který zdědil nový Note po svém předchůdci. Rozlišení displeje je HD, tedy 1280×720 pixel. Ostrost obrazu se rovněž udává v hustotě obrazových bodů na čtvereční palec obrazovky. Hodnota 266 PPI není nikterak vysoká, ale při každodenním použití nás nebude omezovat. Rozdíly oproti vyššímu rozlišení Full-HD zaznamenáme pouze při vysokých detailech. Použitý displej je kapacitní IPS-LCD displej s Multi-touch technologií. Telefon má povedené zobrazování barev a dobré pozorovací úhly.

O ochranu displeje se postará ochranné sklo Corning Gorilla Glass druhé generace. Že váš displej bude v bezpečí, zaručuje skutečnost, že bylo toto ochranné sklo dříve používáno v armádě jako ochrana před kulkami.

Jakého výkonu dosahuje použité hardwarové vybavení, nám objasnila testovací aplikace AnTuTu. Dosažených 20906 bodů je celkem podprůměrný výsledek, který však neodpovídá skutečnému pocitu z používání. Telefon zvládá všechny aplikace a procesy bez problémů, nedochází ke známým zasekáváním a i reakce na vaše pokyny jsou okamžité. Rychlé a přesné reakce displeje umožňuje použitá technologie OGS, která omezuje prostor mezi samotným displejem a dotykovou plochou.

Fotíme s Xiaomi Redmi Note Enhanced

Fotoaparáty a jimi pořízené fotografie a videa bývají silnou zbraní všech modelů firmy Xiaomi. Výjimkou není ani testovaný model, který byl standardně vybaven dvojicí kamer. Na přední straně nalezneme výkonnou 5 Mpx kameru, která podporuje Skype video hovory. Její nejčastější využití bude při selfie fotografování. Pořízené snímky jsou ostré s výraznými barvami.

Výkonnější fotoaparát nalezneme na straně zadní. Jedná se o 13 Mpx kameru, která je vhodná po amatérské focení. Pro zvýšení kvality snímků je kamera vybavena automatickým ostřením i LED bleskem. Fotografie pořízené za příznivých podmínek jsou ostré, barvy výrazné a je možné zachytit i drobné detaily. Noční focení nečiní Redmi Note také žádný problém. Snímky nejsou sice tak ostré, obsahují mírný šum, ale v porovnání s konkurencí jsou vydařené. O natočených videozáznamech může konstatovat to samé co o fotografiích. Použitá technologie umožňuje pořizovat záznamy ve vysokém rozlišení až 1080p.

Mezi přeinstalovanými aplikacemi se nachází aplikace Fotoaparát. Ta umožňuje kromě základních možností nastavení kontrastu, jasu atd., také volbu mezi několika filtry (zrcadlo, 60.léta,...). Praktická je i možnost volby mezi režimy focení. Můžeme se rozhodnout mezi normálním režimem, panoramatickým režimem, nebo režimem na detekci úsměvu. V některých situacích je výhodné využívat režim HDR.

                   

Zvuk Xiaomi Redmi Note Enhanced

Přehrávaný zvuk zadního reproduktoru je výrazný a bez zašumění. Po jeho překrytí hlasitost zvuku poklesne, ale kvalita zvuku se nijak nezhorší. Poslech hudby či zvuku pomocí sluchátek závisí na typu sluchátek, který použijete. Sluchátka nejsou součástí příslušenství telefonu. Obavy nemusíme mít ani z předního reproduktoru, který využijeme při běžném telefonování. Jeho rozsah je dostatečný pro hovorovou komunikaci a protější straně lze rozumět i v rušnějším prostředí.

Baterie a SIM dodávané v Xiaomi Redmi Note Enhanced

Vylepšený Redmi Note se může pochlubit podporou Dual SIM technologie. Abychom mohli používat oba sloty pro SIM, musíme mít karty ve velikosti micro. Příjemná je i podpora moderní 4G LTE sítě. Síť je podporována na frekvencích FDD-LTE: 1800 / 2100 MHz. Samozřejmá je i podpora 3G sítě.

Silnou zbraní smartphonu je i použitá lithium-iontová baterie o kapacitě 3100mAh. Při podrobení telefonu náročnému testování jsme se mohli na nabitou baterii spolehnout celý den. Při průměrném používání se však výdrž natáhne na dva až tři dny.

Xiaomi Redmi Note: Kontakty Xiaomi Redmi Note: Info o mobilu Xiaomi Redmi Note: Režimy focení Xiaomi Redmi Note: AnTuTu výsledek Xiaomi Redmi Note: Další nastavení Xiaomi Redmi Note: Test výkonu Xiaomi Redmi Note: Režim spánku Xiaomi Redmi Note: Nástroje Xiaomi Redmi Note: Kalendář Xiaomi Redmi Note: Úvodní obrazovka Xiaomi Redmi Note: Lokalizace polohy Xiaomi Redmi Note: Dostupné satelity GPS Xiaomi Redmi Note: Úvodní obrazovka Xiaomi Redmi Note: Témata Xiaomi Redmi Note: Testovací GPS aplikace Xiaomi Redmi Note: MIUI nadstavba

Funkce WiFi, Bluetooth, OTG a GPS 

Ve střední cenové kategorii smartphonů není podpora žádané technologie NFC příliš častá, a jinak tomu není ani zde. Kromě podpory NFC je Redmi Note Enhanced vybaven všemi vymoženostmi, které moderní svět chytrých telefonů nabízí.

Pro ověření schopností lokalizace GPS satelitů byly již tradičně použity testovací aplikace GPS Test a AndroiTS GPS Test. Testovaný mobil však rozhodně nezklamal. Po několika desítkách vteřin se bylo možné připojit k satelitům dokonce i v budovách, se kterými mají některé modely problémy. Počet nalezených satelitů byl dostatečný a lokalizace polohy byla přesná.

Spolehnout se můžeme i na dodávanou WiFi, která zaručuje rychlý přenos dat. Pro přenos dat či komunikaci s jinými zařízeními poslouží moderní technologie Bluetooth 4.0. Užitečnou „vychytávkou“ je komunikace USB-OTG, která podporuje komunikaci s ostatními zařízeními pomocí USB konektoru. Upravování fotek z fotoaparátu, kopírování informací z externí flash paměti či tisk dokumentů z telefonu bez nutnosti využití počítače, to vše nám umožní zmiňovaná technologie.

Xiaomi Redmi Note Enhanced - software a funkce 

Ač to na první pohled nevypadá, Xiaomi Redmi Note Enhanced pracuje s operačním systémem Android ve verzi 4.4.2. Výsledný vzhled inspirovaný operačním systémem iOS společnosti Apple způsobuje použitá nástavba MIUI. Tato nadstavba je vyvíjena pro zlepšení vlastností samotného Androidu. Zvýší se tak rychlost mobilního telefonu a k dispozici je i mnoho aplikací, které v klasické verzi operačního systému nenalezneme. Povedená je například aplikace Hudba, která nám umožňuje vyladit si svůj playlist podle představ.

V předinstalovaných aplikacích nalezneme i běžné populární funkce, kterými jsou například kalkulačka, kalendář, poznámky, záznamník nebo baterka.

Mnoho uživatelů zajisté potěší, že je součástí příslušenství i obrázkový návod uživatelského prostředí MIUI, a to kompletně v českém jazyce.

Závěrečné hodnocení Xiaomi Redmi Note Enhanced

Xiaomi Redmi Note Enhanced si zachoval veškerou výbavu, díky které se jeho předchůdce Redmi Note LTE stal oblíbeným a doplnil ji o podporu Dual SIM technologie, o novější procesor Snapdragon a o výkonnější operační paměť. Výsledkem je rychlý, výkonný  a moderní chytrý telefon, který rozhodně nezklame. Jediné na čem by mohli výrobci Redmi Note ještě zapracovat je výměna plastových dílů za modernější materiály, které by snížili výslednou hmotnost telefonu. Vyladěný Redmi Note patří ve své cenové kategorii k nejlepším modelům s rozměrným displejem a jeho koupě tak opravdu stojí za zvážení.

Výhody a nevýhody Xiaomi Redmi Note Enhanced

+ baterie
+ cena
+ vzhled
+ fotoaparáty
+ podpora 4G LTE
+ nadstavba MIUI

- pouze HD rozlišení
- plastové provedení
- vyšší hmotnost

Produkty Xiaomi v e-shopu

2.5D tvrzené sklo VMAX pro Xiaomi Mi 8 Lite
2.5D tvrzená fólie VMAX pro Xiaomi Mi 8 Lite
Ochranná fólie Xiaomi Redmi 4A
Neviditelná ochrana pro displej


Zobrazit všechny produkty Xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Redmi Note Enhanced (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg

Vloženo: 11.05.2015 22.42. Přečteno: 17253×.

Komentáře k článku Xiaomi Redmi Note Enhanced: Vyladěná klasika

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018