Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Redmi 2 Enhanced: O kus lepší

Xiaomi Redmi 2 Enhanced: O kus lepší

Populární společnost Xiaomi se v poslední době rozhodla vybavit své populární modely výkonnějšími hardwarovými komponentami. Vylepšení se nevyhnulo ani nejprodávanějšímu modelu Redmi 2, který se od méně vybaveného předchůdce odlišuje pomocí přípony Enhanced. Jak se projevilo navýšení výkonu a zda si Redmi 2 zachoval svou pověstnou vyváženost, si popíšeme v následující recenzi.

banner

Navýšení se podobně jako u modelu Xiaomi Redmi Note Enhanced, kterého jsme si představili v jedné z předchozích recenzí, dočkala operační paměť RAM a vnitřní paměť typu ROM. U obou zmiňovaných hardwarových prvků došlo ke zvýšení jejich kapacity na dvojnásobnou hodnotu. Vydařená je i výměna předchozího procesoru za nový model společnosti Qualcomm, který byl navržen speciálně pro mobilní telefony této kategorie.

Jakým vzhledem a rozměry se prezentuje Xiaomi Redmi 2 Enhanced?

Vzhled Enhanced zůstal oproti Xiaomi Redmi 2 nezměněný. To však v případě tohoto populárního telefonu není vůbec na škodu. Proč by se také měly měnit tvary, které si oblíbilo mnoho uživatelů, že?

Velikost tohoto telefonu byla zvolena tak, aby ho bylo možné využívat každodenně bez větších komplikací. Smartphone je dostatečně rozměrný, pro pohodlné sledování seriálů, filmů či hraní her, ale lze ho také bez problémů ovládat jednou rukou, což už je v dnešních dobách přerostlých monster celkem rarita. Kromě již zmíněných rozměrů, které jsou konkrétně 134×67,2×9,4 mm můžeme zmínit i hmotnost, která se ustálila na hodnotě 133 gramů.

Převážná část telefonu je tvořena odnímatelným krytem, který je robustní a působí příjemný dojmem. Drobnou nevýhodou je, že je kryt pouze plastový. Samozřejmě by bylo možné využít některý z kvalitnějších materiálů, ale to by se zajisté projevilo na vyšší ceně, což je v případě vydařeného krytu zbytečné. Aby nebyly všechny telefony Redmi 2 stejné, dodává je společnost Xiaomi v široké paletě barev, která začíná od klasické černé a pokračuje až k růžové či žluté. 

Xiaomi Redmi 2: Panorama

Focení s Xiaomi Redmi 2 Enhanced

Modely pocházející z dílny Xiaomi se vždy mohly pochlubit fotoaparáty, které se sice nechlubí přehnaně vysokými čísly megapixel, ale jejich kvalita fotografií byla vždy na vysoké úrovni. Stejná filosofie byla použitá i zde.

Na přední straně nalezneme sice jen 2 Mpx kameru, ale není potřeba mít žádné obavy. Přední kamery jsou navrhovány pro selfie focení a videohovory, a pro tyto účely je tato kamera naprosto dostačující.

Na zadní straně se po otočení telefonu objeví 8 Mpx fotoaparát se světelnou clonou f/2,2, který je doplněn často využívaným flash bleskem. Pořízené fotografie jsou v rozumné kvalitě, která v této cenové kategorii není rozhodně standardem. Barvy jsou výrazné, ostré, vydařené jsou i zachycené detaily. Jak už to tomu však bývá, kvalita fotografií klesá se zhoršenými světelnými podmínkami. Aby nebyl rozdíl tak výrazný je telefon vybaven funkcí přisvětlení, která umožní vyfotografovat objekty i za plné tmy. Povedená jsou i natočená videa, jejichž kvalitu lze volit od 480p až do HD kvality 1080p.

Více možností nastavení poskytuje předinstalovaná aplikace. V ní lze nastavovat kvalitu obrazu, měnit formát fotografie, volit kontrast, ostrost, sytost barev atd. Vychytanější možností je zapínání vodoznaku, který přidá na fotografii údaje o jejím pořízení, dále lze zvolit možnost detekce tváře či funkce, která vám při focení selfie ukáže, na kolik let vypadáte. Dosažený vzhled fotografie lze ovlivnit také pomocí dostupných filtrů, nebo pomocí některého režimu focení (HDR,  Panorama, Noční režim, …).

Jakou obrazovkou, procesorem a pamětí se chlubí Xiaomi Redmi 2 Enhanced?

Silnou zbraní Redmi 2 Enhanced je vylepšený procesor Snapdragon 410 se 64 bitovou technologií od společnosti Qualcomm. Jeho předností je, že byl navržen tak, aby dosáhl vyššího výkonu než běžné čtyřjádrové procesory a zároveň byl i šetrný ke spotřebě elektrické energie z baterie. Úspora energie by měla být údajně až třetinová. Vše bylo dosaženo díky zmiňované 64 bitové technologii, která umožňuje zpracovat více operací najednou, tím pádem rychleji. Může se tak snížit taktovací frekvence a také nároky na paměť. Redmi 1 měl v některých situacích problémy s opravdu náročnými 3D hrami. Proto se novější Redmi 2 dočkal vylepšeného grafického čipu Adreno 306, který Redmi tohoto nedostatku zbavil.

Přestože byl již předchozí Redmi 2 vybaven tímto procesorem, přece jen nebyl tak rychlý jako testovaný Redmi 2 Enhanced. Čím to je? Za vše je zodpovědné navýšení operační paměti RAM (LPDDR3), která narostla oproti předchůdci z 1GB až na dvojnásobek, její hodnota je tedy 2 GB, což je hodnota, která je v dnešní náročné době nutností. Nějaké zasekávání či podobné nešvary konkurentů u Redmi 2 Enhanced opravdu nečekejte.

Dvojnásobného navýšení se dočkala i vnitřní paměť, která je nyní 16 GB. Předchozí velikost 8 GB byla pro většinu uživatelů opravdu nedostatečná. Každého jistě potěší, že zůstala možnost jejího navýšení pomocí SD karty až o 32 GB.

Povedenou částí je i 4,7" displej s HD rozlišením (1280×720 pixel). HD rozlišení sice není nikterak ohromující, ale při použití relativně malého displeje získáme hustotu 313 ppi. Nemusíme se bát nějakých rozmazaných obrázků či videí. Displej je vyroben technologií IPS-LCD. Můžeme si tak užívat výrazných barev, ostrého obrazu a vysokých pozorovacích úhlů. Poslední vrstvu displeje tvoří ochranné sklo Gorrila glass druhé generace.

Jak spolu funguje popsané hardwarové vybavení, jsme ověřili v testovací aplikaci AnTuTu. V přiložených screenshotech je patrné, že testovaný mobilní telefon dosáhl výsledku 20848 bodů. To je prakticky stejný výsledek, kterého dosáhl jeho sourozenec Xiaomi Redmi Note Enhanced, který je rovněž vylepšenou verzí svého předchůdce.

                   

Jak uslyšíme Xiaomi Redmi 2 Enhanced?

Největším překvapením je zadní reproduktor, který není umístěn, jak tomu bývá u většiny chytrých telefonů v dolní části, ale nalezneme ho na pravé straně od zadního fotoaparátu. Jelikož je zadní kamera lehce vystouplá nad úroveň zadního krytu, nedochází k útlumu zvuku, ani pokud položíme telefon displejem vzhůru. Samotný zvuk je výrazný a není zatížen výraznějším šumem.

Pokud se rozhodneme použít sluchátka (nejsou součástí balení), je zapotřebí jejich výběr zvážit. Aby bylo možné poslouchat hudby či rádio bez komplikací, je potřeba zvolit některé z kvalitnějších modelů.

Jaké vybavení a funkce nalezneme v Xiaomi Redmi 2 Enhanced

Xiaomi Redmi 2 Enhanced je vybaven všemi moderními technologiemi např. WiFi pro připojení k internetu, Bluetooth 4.0 pro komunikaci a výměnu dat, notifikační diodou, která nás upozorní na úroveň nabití telefonu atd. Při každodenním používání oceníme přítomnost užitečných senzorů (Gravity, Proximity, Light, Gyroscope), více v článku o senzorech.

Oproti Redmi 1 přibila funkce USB-OTG sloužící pro připojení jiného zařízení (foťák, další mobil, flash, tiskárna atd.) pomocí microUSB portu.

GPS je nezbytnou funkcí, a proto je na její rychlost a přesnost lokalizace kladen velký důraz. Redmi 2 Enhanced se s tímto problémem popasoval opravdu dobře. Lokalizace je přesná, a hlavně na rozdíl od většiny konkurentů i rychlá. Nalezení satelitů a lokalizace proběhla během několika sekund. Výsledky testů v ověřovacích aplikacích naleznete v přiložených screenshotech.

Xiaomi Redmi 2: Nastavení baterie Xiaomi Redmi 2: Nástroje Xiaomi Redmi 2: Fotogalerie Xiaomi Redmi 2: Kontakty Xiaomi Redmi 2: Tapety Xiaomi Redmi 2: Kalkulačka Xiaomi Redmi 2: Test GPS Xiaomi Redmi 2: AnTuTu test Xiaomi Redmi 2: Úvodní obrazovka Xiaomi Redmi 2: Vybavení telefonu Xiaomi Redmi 2: Internetový prohlížeč Xiaomi Redmi 2: Režimy baterie Xiaomi Redmi 2: GPS test Xiaomi Redmi 2: Filtry aplikace focení Xiaomi Redmi 2: GPS lokalizace Xiaomi Redmi 2: Kompas GPS aplikace

Xiaomi Redmi 2 Enhanced - software a funkce 

Redmi 2 Enhanced pracuje na operačním systému Android verze 4.4, který je doplněn propracovanou a uživatelsky přívětivou nadstavbou MIUI V6. Ta je vzhledově opět založena na operačním systému iOS od Apple. Výhodou je, že lze nadstavbu přizpůsobit rozsáhlými možnostmi nastavení. Je možné nastavit vzhled pracovních obrazovek, styl plochy, vzhled a velikost ikon a spoustu dalšího. Finální výsledek závisí tak opravdu jen na vás a na vašich požadavcích. 

Baterie a SIM 

V dnešní době rozšiřují mobilní operátoři oblasti pokryté 4G připojením. Aby bylo možné připojení využívat, je zapotřebí mít telefon, který toto připojení podporuje. Redmi 2 Enhanced konektivitu 4G LTE zvládá a umožňuje připojení na frekvencích 1800 a 2100 Mhz. Samozřejmostí je i 3G síť (WCDMA: 900 / 1900 / 2100 MHz).  Kdo používá 2 SIM karty, ocení, že je podporovaná Dual-SIM technologie.

Jako zdroj elektrické energie slouží stejně jako u jeho předchůdce lithium-iontová baterie o kapacitě 2200 mAh. Vyladění procesoru i použití méně energeticky náročných operačních pamětí se podepsalo na skutečnosti, že lze tento telefon používat bez nabíjení až dva dny. 

Závěrečné hodnocení Xiaomi Redmi 2 Enhanced

Xiaomi Redmi 2 Enhanced  hledá ve své cenové kategorii konkurenta jen stěží. Nechlubí se žádnými přemrštěnými čísly jader procesorů či mnoha pixely u kamer. Jeho jednotlivé komponenty jsou však vyvíjeny tak, aby spolu spolupracovali jako celek. Výsledkem je rychlý mobilní telefon vybavený všemi nezbytnými funkcemi, bez kterých se v dnešní době neobejdeme, je také, díky použitým hardwarovým prvkům, energeticky méně náročný než jeho předchůdci.

Redmi 2 Enhanced je vydařený univerzální chytrý telefon, který bude plnit vaše požadavky. Jeho velikost umožní, že ho budete moci používat bez námahy celý den. 

Výhody a nevýhody Xiaomi Redmi 2 Enhanced

+ cena
+ ověřený vzhled
+ rychlost v porovnání s Redmi 2
+ podpora 4G LTE 

+ rychlost lokalizace GPS
+ nadstavba MIUI

- pouze HD rozlišení 
- kvalita fotografií za zhoršených podmínek

Produkty Xiaomi v e-shopu

Mi Drone Mini
Mini cool hračka, se kterou můžete létat


Zobrazit všechny produkty Xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Redmi 2 Enhanced (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg

Vloženo: 21.06.2015 21.12. Přečteno: 27224×.

Komentáře k článku Xiaomi Redmi 2 Enhanced: O kus lepší

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019