Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Redmi 2 4G LTE: vyladěná jednička

Xiaomi Redmi 2 4G LTE: vyladěná jednička

Na trh přichází dlouho očekávána novinka, Xiaomi Redmi 2. Následovník první generace Redmi, který oslnil trh svou skvělou cenou a vydobyl si tak přední příčku v prodejnosti. Xiaomi rozhodně nechce v ničem zaostávat, a tak přináší novou verzi, která přináší řadu vylepšení.

banner

V čem je Xiaomi Redmi 2. generace tak skvělý?

Ne každý prahne po předraženém chytrém telefonu, a právě pro ty je tu nová verze Redmi 2 od Xiaomi. Svým vnitřním vybavením se řadí do střední kategorie chytrých telefonů, ale v poměru cena/výkon se řadí na vrchol.

Co druhá verze oproti první přináší?

Redmi 2 přichází s řadou vylepšení, která nám u předchozí verze chyběla. Oproti jedničce mu nelze nic vytknout, protože to co bylo třeba, je vylepšeno, a to co chybělo, bylo přidáno. Každého jistě potěší silnější baterie, vylepšený fotoaparát, výkonnější RAMky či stejně velký displej na menších rozměrech a nižší váha o celých 25 g oproti předchůdci. Přidali i funkci OTG. Konektivitu 4G-LTE jež je v současné době nepostradatelná a silnější 64 bitový procesor. To vše doprovázené nadstavbou MIUI V6.

S Redmi 2 více do hloubky...

Ať koukám jak koukám, hardwarová specifikace se od předchozího modelu příliš nezměnila ba naopak, taktovací frekvence je nižší a zase jen čtyři jádra, je to křáp. Blbost! Společnost Qualcomm nasadila do Redmi 2. generace 64bitový čip Snapdragon 410, který je speciálně navržen pro low-end zařízení. Zaručuje až o 20% vyšší výkon než běžná osmijádra a je dokonce i o 30% šetrnější k výdrži baterie. Kdo se obává nižší taktovací frekvence je také na omylu. Procesor o 64 bitech zvládá uskutečnit mnohem více operací, a tak není potřeba přemrštěné frekvence. Taktovací frekvence o 1,2 GHz alespoň ušetří nároky na paměť. Dochází tak k celkové optimalizaci smartphonu, tím chci říct, že všechny hardwarové díly skvěle pasují, máme v ruce zařízení, které šlape jako hodinky. A tím jeho poslání nekončí, čip podporuje sítě 4G-LTE a stále si drží neuvěřitelnou cenu. Navíc je obohacen o vylepšenou verzi grafického čipu Adreno 306, který při HD rozlišení podporuje náročnější 3D hry. Podíváme-li se na paměti trochu narazíme, Xioami ve svém novém modelu nepodpořil navýšení RAMek, a tak zůstáváme na 1GB. Rozhodně to neznamená, že se telefon bude sekat, či bude nějak výrazně pomalejší, a to především proto, že nový Redmi 2 LTE přichází s dalším skvělým rozdílem oproti Redmi 1S. S novou generací low-power DDR - LPDDR tedy vylepšené RAM. Oproti předchozí verzi, kde byli umístěny LPDDR2, se nyní setkáme s LPDDR3, která přináší řadu vylepšení ať už snížení paměťových nároků, což zvýší plynulost telefonu či snížení spotřeby energie v náročných mobilních aplikacích, což zvýší výdrž baterie. Konkrétně verze LPDDR3 přináší vyšší rychlost přenosu dat, výrobce udává zvýšení rychlosti až o 50% oproti LPDDR2, tím docílíte více operací v kratším čase. Výkonné RAM tedy doporučuji občas pročistit, a to jednoduše zmačknutím hardwarového linkovaného tlačítka a následně potvrdit křížkem, který se zobrazí na displeji. Co se týče ROM paměti je na 8 GB a lze ji navýšit microSD kartou až na 32 GB, pro mnohé z nás až až

...a je uživatelské prostředí od Xiaomi dostatečně přívětivé?

Troufnu si říct že ano. Zatím neznám nikoho kdo by zavrhl nadstavbu Androidu od Xiaomi. V modelu Redmi 2 spolu s Androidem verze 4.4 můžeme obdivovat i MIUI verze 6. Jedná se o velmi pěkné a uživatelsky snadné prostředí, vylepšení Androidu. Říká se, že každý kdo jej prvně vezme do ruky, už ho umí ovládat. Prostředí je navržené tak, aby vše dávalo smysl. Jedinou výtku přiřadím k nastavení, neboť v Redmi 2 lze nastavit snad úplně vše, a tak je zprvu těžké se v tak rozsáhlém nastavení zorientovat. Je to však jen o zvyku, navíc většina uživatelů si smartphone nastaví hned na začátku, a pak už tak nečiní, tím chci říct, že ve většině případů se jedná o jednorázovou záležitost.

Xiaomi Redmi 2: panorama

A co lze konkrétně v Redmi 2 nastavit?

V Xiaomi lze nastavit snad opravdu úplně vše. Můžete si nastavit jak rozvržení ikon na ploše, tak i jejich velikost a styl. Je možné také zcela přizpůsobit vzhled pracovních obrazovek nebo i dokonce přidat na plochu ikonu, která shromažďuje několik aplikací pohromadě. Snadno si tak můžete roztřídit vše do přehledných složek, které se graficky vyobrazují. Je to opravdu pěkné a užitečné. Např. vše co se týče hudby - všechny aplikace pro přehrávání, youtube a aplikaci Rádia si zatřídím do jedné složky a veškeré hry zase do druhé. Nic tak složitě nemusíte hledat na deseti pracovních plochách. Bohatě postačí dvě, které jsou ve výchozím nastavení. Komu to však nevyhovuje může si pracovní plochy přidat.

Vraťme se ale k tomu tak komplikovanému Nastavení. Při jeho důkladném probádání zjistíme, že lze třeba nastavit i pořadí ikon v rolovací liště, která se zobrazí stažením prstu od horní hrany displeje směrem dolů nebo i mnoho různých barev notifikační diody, která se nachází uprostřed pod hardwarovými tlačítky. Šikovný je i režim Nerušit v Nastavení. Kdo nechce být v noci rušen, stačí nastavit režim Nerušit od-do a telefon se automaticky ztiší v rozmezí, které si nastavíte a lze tak nerušeně spát. A mnoho dalších jako automatické ztišení zvuku při nahrávání hudební stopy, v nahrávce tak nebude slyšet že někdo volal a tak dále, a tak dále....

Na Redmi 2 můžeme oči nechat

Největší předností Redmi 2 je displej s úhlopříčkou 4,7'' s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Nejedná se sice o Full HD rozlišení, ale při takto zvolené velikosti úhlopříčky získáváme jemnost 313 pixelů na palec (ppi), což je blahodárné pro naše oči, protože ty už od 300 ppi jednotlivé pixely rozhodně nerozeznají. S takovým rozlišením ku poměru velikosti obrazovky rozhodně získáváme prvotřídní televizi. Barvy jsou velmi syté a krásné, obraz perfektně ostrý. Navíc se jedná o technologii typu IPS-LCD, který je známý svými výbornými pozorovacími úhly a hlavně tím, že při naklánění telefonu nedochází k žádné deformaci barev a ztmavení. Velmi dobře funguje automatické podsvícení, ruční nastavení nejsou potřeba, tedy jen do doby než se setmí. V noci jsou krásné a syté barvy displeje trochu výrazné pro naše oči, a proto je lepší úroveň jasu v nastavení trochu snížit, ale i přesto v dané cenové kategorii nenaleznete telefon s lepším displejem, a tak rychlou odezvou, s naprostou jistotou nemá konkurenci.

Xiaomi Redmi 2 pro sledování...

Fotoaparát vylepšen, oproti předchozí verzi má nyní 2 Mpx vpředu. Na zadní kameře zůstává 8 Mpx. Fotografie pořízené Xiaomi Redmi 2 odpovídají ceně mobilního zařízení. Díky krásným barvám telefonu se vám i fotky budou zdát krásné. Skvělá je funkce automatického zaostřování, stačí klepnout na displej v místě které má být při fotografování zaostřeno a funkce se o to již sama postará. Ještě lepší je přisvětlení scény za úplné tmy, kdy je sotva něco vidět. Stačí klepnout na displej a scéna je na krátko osvícena, lze tak snadno zamířit objekt a následně už jen cvak a fotografie za tmy jsou na světě. Co ale trochu rozčiluje je délka trvání fotografování s bleskem, než se aplikuje chvíli to trvá, a tak musíte posečkat než se scéna dvakrát osvítí a až poté mátě pořízenou fotografii. Při natáčení videí jsou krásně vidět projevy clony f/2,2. Při změně osvětlení scény se výrazně mění osvětlení snímku v telefonu. Příliš tmavé snímky jsou díky této technologii přisvětleny, a to bez použití flash blesku.

... a poslech

Kvalita poslechu hudby závisí zejména na sluchátkách, které použijete. Nejsou součástí balení, a tak je to zcela na vás. Kvalitnější sluchátka vyšší cenové kategorie (nemusí být ani originál od Xioami), uspokojí vaše sluchové ústrojí. Kdo nechce investovat více jak 20 Kč bude se muset s horší kvalitou zvuku smířit. Reproduktory jsou zcela uspokojující, zvuk se zcela jasně a hlasitě rozezní po místnosti, je ostrý bez výrazného rušení, a to ani v případě položení telefonu na reproduktor. S kvalitnějšími sluchátky nenastává problém ani při ladění rádiových stanic. Stanice nalezeny ihned a bez šumu. Hlasitý odposlech rádia, samozřejmě jen se zapojenými sluchátky, také naprosto bez problému. Problém můžou činit jen levná sluchátka, která jen velmi těžko zachytí a naladí stanici bez výrazného šumu.

WiFi a 4G-LTE, GPS

Xiaomi Redmi 2 nemá s připojením k WiFi absolutně žádný problém. Sítě jsou nalezeny v mžiku a připojit se lze i ke slabším sítím. Redmi 2 umožňuje vysokorychlostní podporu připojení v podobě 4G-LTE. Avšak kvalitu konektivity ke 4G si raději zkontrolujte, zdali je dostupná právě ve vašem městě, neboť Redmi 2 podporuje 4G-LTE na frekvencích 1800 / 2100 MHz.

Gps neměla s lokalizací sebemenší problém. Dokonce i přesnost lokalizace byla vysoká, v řádech několika metrů. Avšak GPS test nalezl satelity pouze na venkovním prostranství, uvnitř domu k přesné lokaci nedojde. Telefon podporuje i další poziční a navigační systémy. První Čínské lidové Republiky – BEIDOU, který je bohužel platný jen na území Číny a druhý GLONASS - provozovaný ruskou armádou, skvěle dokáže určit polohu a přesný čas kdekoliv na Zemi.

Redmi 2 s 2 SIM kartami

Telefon podporuje 2 SIM karty, obě v micro velikosti, je proto potřeba SIM karty obě ořezat. Hlavní SIM 1 podporuje vysokorychlostní připojení 4G-LTE, SIM 2 podporuje standardní GSM pásmo,, které plně pokrývá Českou republiku.

Xiaomi Redmi 2 detekuje

Ve zkratce se zmíním také o senzorech mobilního telefonu. Obsahuje všechny základní čidla, které telefon v dnešní době obsahuje plus je obohacen a magnetický senzor. G-sensor pro hraní řidičských her, kde lze telefon použít jako volant, nebo pro přetáčení displaye. P-sensor neboli senzor přiblížení, který automaticky uzamyká obrazovku, vhodný při telefonování. L-sensor zvládne nastavit intenzitu jasu bez jakéhokoli zásahu. Dle aktuálního prostředí ve kterém se nachází. Nakonec magnetický senzor, který zajišťuje kompas, díky kterému umožňuje GPS navigaci najít libovolnou pozici mnohem rychleji.

Technologie OTG

K zařízení je možno připojit kabel s USB vstupem tzv. OTG kabel. Do tohoto kabelu je pak možno připojit zařízení jako např. myš, klávesnici, fotoaparát či tiskárnu a pohodlněji tak využívat. Velké plus dávám možnosti tisku dokumentů přímo z telefonu.

Kolik toho Redmi 2. generace vydrží?

Smartphonu se dostalo vyšší kapacity baterie. Nový model oplývá kapacitou baterie 2200 mAh. Díky plné optimalizaci telefonu je to postačující, ale pro náročné uživatele není. Při plném testování, což zahrnuje zapnutou WiFi, GPS, 3D hru, prozkoumání všech aplikací a výkonnější režim, který rychleji vybíjí baterii, vydržel telefon necelý den. Při klasickém užívání (občasné zapnutí sociálních sítí, brouzdání po internetu, hodinový poslech rádia, několik odeslaných sms a vyřízených hovorů) vydrží baterie 1-2 dny.

Co za tu cenu všechno dostanu?

Součástí balení, mimo Redmi 2, je i návod kompletně v čínštině. Od nynějška jsou však součástí Xiaomi telefonů i návody k uživatelskému prostředí MIUI, a to zcela v češtině. Správné pochopení užívání mobilních telefonů od Xiaomi s nadstavbou MIUI je tedy již dostupné pro všechny. V balení je také nabíječka s čínskou zástrčkou, proto je dodávána i redukce na české zásuvky. Obavy zde nejsou na místě, neboť Čína má stejnou frekvenci i napětí v zásuvkách, a tak postačí obyčejná redukce. Samozřejmostí je také microUSB - USB kabel, který je potřebný k nabíjení nebo pro přenos dat mezi zařízeními.

Závěr

Největší předností tohoto mobilní telefonu je rozhodně poměr výkon ku ceně. V tomhle směru mu není co vytknout. Drobné chyby zařízení jsou spočteny v ceně. Jediné co mě mrzí je nenavýšení RAM paměti, věřím však, že k tomu měli výrobci jisté důvody. Tento telefon rozhodně zklame ty, kteří potřebují high-end zařízení. Telefon je situován střední třídě, všem těm, kteří jsou nadšeni z maličkostí, avšak krásných. Xiaomi si rozhodně každý zamiluje, jeho nadstavba je skvělá, o hardwaru za tu cenu ani nemluvě. A konektivita 4G-LT...dávám palec nahoru. Dokonce i samotná váha telefonu je mnohem nižší než u předchůdce. Všechny tyto výhody přináší model Redmi 2 oproti svému předchůdci Xiaomi Redmi 1S.

Pro a proti Xiaomi Redmi 2:

+ poměr cena/výkon
+ syté a ostré barvy
+ mnoho funkcí a nastavení
+ optimalizace telefonu
+ 64bit procesor
+ funkce OTG
+ MIUI V6


- 1 GB Ram
- nepodsvícená tlačítka

Produkty redmi 2 v e-shopu

Xiaomi Redmi 3S (2GB/16GB)
Octa Core, 4100 mAh, kovové tělo, 2GB RAM, 16GB ROM
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 3/3 Pro/3S/3X
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 3/3 Pro
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 3/3 Pro/3S/3X
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 3/3 Pro
Ochranná fólie Xiaomi Redmi 3/3 Pro/3S/3X
Neviditelná ochrana pro displej
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 3 Pro/3S/3X
Silikonové, transparentní, průhledné
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 3 Pro/3S/3X
Silikonové, transparentní, průhledné
Flipové pouzdro pro Xiaomi Redmi 3
Koženkový zaklapěcí obal
Xiaomi Redmi 3S Prime (3GB/32GB)
Octa Core, 4100 mAh, kovové tělo, 3GB RAM, 32GB ROM
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 3
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi Note 4 (3GB/64GB)
Deca Core, 2.1 GHz, 3 GB RAM, 64 GB ROM
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 3/3 Pro
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi Note 3
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 2
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi 2 (Hongmi 2)
Xiaomi Redmi 4 Pro (3GB/32GB)
OctaCore 2.0 GHz, 3GB RAM, 32GB ROM, 5" FullHD, 13Mp
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi Note 3
Silikonové, transparentní, průhledné
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 2
Tvrzená folie pro Xiaomi Note 2
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 4
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 4
Xiaomi Redmi Note 4 (3GB/32GB)
Deca Core, 2.1 GHz, 3 GB RAM, 32 GB ROM
Xiaomi Redmi Note 4 (2GB/16GB)
Deca Core, 2.1 GHz, 2 GB RAM, 16 GB ROM
Ochranné pouzdro pro Xiaomi Redmi Note 4
Silikonové, transparentní, průhledné
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note 3/3 Pro
Neviditelná ochrana pro displej
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4A
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4A
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 4A
Silikonové, transparentní, průhledné
Barevné kryty Xiaomi Redmi 2
Barevné varianty zadního krytu pro Xiaomi Redmi (Hongmi) 2
Xiaomi Redmi 4 (2GB/16GB)
OctaCore 1.4 GHz, 2GB RAM, 16GB ROM, 5" HD, 13Mpx
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 2
Silikonové, transparentní, průhledné
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note 4
Neviditelná ochrana pro displej
Xiaomi Redmi 4A (2GB/16GB)
QuadCore 1.4 GHz, 2GB RAM, 16GB ROM, 5" HD, 13Mpx
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4 Pro + 4 Prime
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4 Pro + 4 Prime
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4 Pro + 4 Prime
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4 Pro + 4 Prime
Flipové pouzdro pro Xiaomi Redmi 4A
Elegantní zaklápěcí pouzdro
Ochranná fólie Xiaomi Redmi 4A
Neviditelná ochrana pro displej
Barevné kryty pro Xiaomi Redmi Note
Barevné varianty zadního krytu na Xiaomi Redmi Note Pro
Barevné kryty pro Xiaomi Redmi Note
Barevné varianty zadního krytu na Xiaomi Redmi Note Pro
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 4 Pro + 4 Prime
Silikonové, transparentní, průhledné
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi Note nebo Note Pro
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi Note 2
Silikonové, transparentní, průhledné
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi / Redmi 1S
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi a Redmi 1S
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi / Redmi 1S
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi a Redmi 1S
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 4
Silikonové, transparentní, průhledné
LCD a dotyková plocha pro Xiaomi Redmi 2
Originální displej (komplet)
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Pro
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Pro
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 1/1S
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi Pro 3GB/64GB
Dual foto, 4050 mAh, kovové tělo, 3GB RAM, 64GB ROM
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi Note
Silikonové, transparentní, průhledné
Ochranné pouzdro pro Xiaomi Redmi Pro
Silikonové, transparentní, průhledné
Flipové pouzdro pro Xiaomi Redmi Pro
Flipové pouzdro, ohýbatelné
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4
Xiaomi Redmi Pro 4GB/128GB
Dual foto, 4050 mAh, kovové tělo, 4GB RAM, 128GB ROM
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note 2
Neviditelná ochrana pro displej
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Pro
Neviditelná ochrana pro displej
Xiaomi Redmi Pro 3GB/32GB
Dual foto, 4050 mAh, kovové tělo, 3GB RAM, 32GB ROM
Xiaomi Redmi 2 - USB deska (board)
USB dostička pre Xiaomi Redmi 2 vrátane Enhanced
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note
Neviditelná ochrana pro displej
Xiaomi Redmi 1/1S - USB část
USB destička pro Xiaomi Redmi a Redmi 1S
Ochranná fólie Xiaomi Redmi a Redmi 1S
Neviditelná ochrana pro displej
Xiaomi Redmi 4A (3GB/32GB) Global
S podporou CZ LTE 800 a 900 Mhz
Xiaomi Redmi 4X (2GB/16GB)
OctaCore 1.3 GHz, 2GB RAM, 16GB ROM, 5" HD, 13Mpx
Xiaomi Redmi 4X (3GB/32GB)
OctaCore 1.3 GHz, 3GB RAM, 32GB ROM, 5" HD, 13Mpx
Xiaomi Redmi Note 4X (3GB/32GB)
Octa core, 2.0 GHz, 3 GB RAM, 32 GB ROM, 4100 mAh


Zobrazit všechny produkty redmi 2…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Redmi 2(fotky z mobilu)

Vloženo: 10.08.2015 13.26. Přečteno: 131131×.

Komentáře k článku Xiaomi Redmi 2 4G LTE: vyladěná jednička

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

Ochrana proti spamu:

15 + 7 =

Xiaomi Redmi 2 4G LTE

nereg. Petr, 10.11.2015 15.52 | odpovědět

Slušný telefon za slušnou cenu pro nenáročné uživatele smarttelefonu s Androidem

Re:Xiaomi Redmi 2 4G LTE

nereg. Vlastin03, 16.05.2016 13.49 | odpovědět

Bohužel je to čínský telefon,který nepodporuje české LTE. Nepoužívá FDD a nemá ani 800 Mhz a ani 900 Mhz.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2017