Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Red Rice 1S: Vylepšená jednička

Xiaomi Red Rice 1S: Vylepšená jednička

Firma Xiaomi předvádí všem výrobcům, že i za minimum peněz lze vyrábět špičková zařízení. Svými výrobky oslovuje mnoho uživatelů z celého světa. Mezi její elitu patří zařízení s příponou MI. Xiaomi Red Rice, pod čínským označením Hongmi, nese označení spojením těchto dvou slov -  RedMi tudíž jedno ze špičkových zařízení za neuvěřitelně skvělou cenu, které na našem trhu vůbec můžete sehnat.

banner

Xiaomi Red Rice nebo-li RedMi se stal hitem především již zmíněné nízké ceně v kombinaci s výbavou. Láká především přívětivým uživatelským prostředím MIUI, které je velmi stabilní a rychlé, svým HD displejem s přiměřeně velkou uhlopříčkou 4,7'', podporou dvou SIM karet, dvojnásobnou velikostí vnitřní paměti, vylepšeným procesorem Qualcomm Snapdragon 1,6 Ghz a lepším grafickým chipem Adreno 305. To vše s modernější verzí Android 4.3 kompletně v češtině s pravidelným update.

Hardware

Red Rice obsahuje čtyř jádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8228, který je vysoce výkonný s nejvyšší frekvencí 1,6 GHz, a který velmi dobře zvládá multitasking, tzn. že bez problémů můžete mít spuštěno více programů. Procesor obsahuje samostatný grafický čip Adreno 305, který je výhradně určen pro rychlé vykreslování obrázků vystupující na displej. Celá jeho architektura je postavena na zpracovávání velkých dat paralelně. Díky čemuž si zahrajeme i náročné 3D hry, bez plného zatížení systému. Dále pak výkonu této sestavě napomáhá 1GB paměť RAM, přičemž po zapnutí se nám pro spuštěné aplikace dostane prostoru zhruba 524 MB, zbytek zabírá operační systém. Interní 8GB paměť je plně dostatečná, protože při 8 GB nám systém nabízí přibližně 4,5 GB paměti pro vlastní potřebu - obrázky, hudbu a videa, kdežto u nižších pamětí třeba 4GB, systém nabízí pouze 1 GB pro volné využití, což už je málo. Pokud i to se zdá příliš málo, je možno paměť rozšířit externí microSD kartou až na 64GB.

Red Rice 1S: zadní pohled Red Rice 1S: pohled z boku Red Rice 1S: zadní pohled 2 Red Rice 1S: přední pohled Red Rice 1S: obsah balení

Software

Xiaomi je tvůrcem operačních systémů MIUI , které jsou již v základu telefonu. Mnoho Android fanoušků tento operační systém (OS) nechce, protože vzhledem velmi připomíná konkurenční iOS od Applu, ale já na něm nevidím nic špatného, neboť MIUI přináší velmi přizpůsobivé prostředí. Ať už styl zamykací obrazovky, ikon, písma nebo notifikační lišty či rozhraní pro SMS si můžete přizpůsobit k obrazu svému. MIUI nabízí i své vlastní módy, např. zabezpečovací mód, kde si můžete nějaké aplikace zaheslovat. Také nabízí vlastní antivirový program, díky kterému si chráníte mobilní zařízení. MIUI nabízí mnoho vychytávek. Přijde-li vám SMS, v MIUI se zobrazí na displeji a vy můžete ihned reagovat svou odpovědí, aniž byste otevřeli aplikaci pro SMS, žádné zdržování. Pokud odesíláte SMS někomu, kdo je také hrdým vlastníkem MIUI, odesíláte je zcela zdarma. Pomocí MiDrive můžete synchronizovat své kontakty a soubory s velmi pohodlným přístupem z internetu. Stačí si založit účet s kterým následně můžete přistupovat odkudkoli. Další opravdu povedenou funkcí jsou hudební knihovny o kterých se více zmíníme v kapitole Zvuk. V telefonu se nachází oficiální verze MIUI, a proto se vám budou nabízet časté aktualizace ze systému OTA.

Design a provedení

Xiaomi Red Rice po designové stránce nijak nevybočuje z řad standardu. Při prvním shlédnutí zjistíte, že telefon je kompletně plastový, ale to ovšem neznamená, že dělá dojem levného a vrzajícího kusu. Naopak plast je solidní a dobře do sebe zapadá. Rohy nijak neskřípou, ale to především díky tomu, že zadní část telefonu je vyrobena z jednoho dílu. Záda a boky telefonu tvoří zadní kryt, který se díky tomuto sjednocení velmi špatně sundává. Nešikovné je i umístění tlačítek pro zamykání kláves a ovládání hlasitosti, a to proto, že se nacházejí na stejné straně telefonu. Velmi často se mi stávalo, že namísto zamčení displeje, došlo ke snížení hlasitosti, protože se s tlačítky na jedné straně špatně manipuluje, ale tohle je věc především o zvyku. Co je ještě větší věc o zvyku? Tlačítka pod displejem nejsou podsvícena a ještě jsou kompletně dotyková. V noci tedy dochází k velmi špatné orientaci při stisku těchto tlačítek a za přímého slunečního záření to není o moc lepší. Tlačítka jsou vyvedena v sytě červené barvě, která není příliš viditelná a která dává falešnou naději, že jsou tlačítka podsvícená. Notifikační LED dioda je umístěna pod těmito tlačítky a kupodivu její svítivost lze nastavit na všechny barvy duhy. Což je poněkud zvláštní, tlačítka nejsou nijak podsvícená a dioda září všemi barvami. Považuji to za velmi nedomyšlené. Váha telefonu je na jeho malé rozměry 137 x 69 x 9.9 mm poněkud vyšší, činní 158 g i s baterií.

Displej

Největší předností Xiaomi Red Rice je displej s úhlopříčkou 4,7'' s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Nejedná se sice o Full HD rozlišení, ale při takto zvolené velikosti úhlopříčky získáváme jemnost 313 pixelů na palec (ppi), což je blahodárné pro naše oči, protože ty už od 300 ppi jednotlivé pixely rozhodně nerozeznají. Barvy se proto jeví jako velmi syté a krásné, a obraz perfektně ostrý. Navíc se jedná o displej typu IPS-LCD, který je známý svými výbornými pozorovacími úhly a hlavně tím, že při naklánění telefonu nedochází k žádné deformaci barev a ztmavení. Kvalitní je i viditelnost displeje při slunečním svitu, avšak při přímém slunečním záření se bez ručního stínítka neobejdete, zde je jistě prostor pro menší vylepšení. Velmi dobře funguje automatické podsvícení, ruční nastavení nejsou potřeba, tedy jen do doby než se setmí. V noci jsou krásné a syté barvy displeje trochu výrazné pro naše oči, a proto je lepší úroveň jasu v nastavení trochu snížit, ale i přesto v dané cenové kategorii neseženete telefon s lepším displejem a tak rychlou odezvou, s naprostou jistotou nemá konkurenci.

Red Rice 1S: záznamník Red Rice 1S: počasí Red Rice 1S: hodiny Red Rice 1S: téma Red Rice 1S: přenos Red Rice 1S: GPS Red Rice 1S: hudební přehrávač Red Rice 1S: nastavení

Red Rice 1S: nastavení MIUI Red Rice 1S: MIUI Red Rice 1S: fotoaparát Red Rice 1S: optimalizace Red Rice 1S: kompas Red Rice 1S: AnTuTu výsledek Red Rice 1S: počasí Red Rice 1S: fotoaparát

Fotoaparát a kamera

Fotoaparát na zadní straně telefonu není nic světoborného, 8 Mpx fotoaparát postačuje na běžné fotografování momentek s vašimi přáteli, nikoli na fotografování přírodních pokladů. Slušné fotografie pořídíte za jasného denního světa. Při sebemenších změnách v počasí se změny projeví i ve vašich fotografiích. Na fotkách se velmi často promítne slabý bílý šum a nebo naopak ztmavení, záleží jsou-li fotky pořizovány za příliš jasného a nebo naopak příliš zataženého dne. Při fotografování a natáčení videí raději nepoužívejte ZOOM, protože s každým přiblížením fotku velmi rozmazáváte. Fotografie s použitím blesku jsou mírně zrnité. Blesk lze využít jak jako přisvětlovací diodu, tak i jako svítilnu, která je součástí předinstalovaného prostředí MIUI. S telefonem lze velmi snadno pořizovat panoramatické fotografie. Natáčení videí odpovídá kvalitě telefonu, nemůžeme očekávat výborné nahrávky za nízké pořizovací náklady. Při nahrávání videí se potýkáme s mírným šumem, ale v této cenové kategorii musí být kamera ještě popisována jako dobrá. Na přední straně telefonu nalezneme velmi slabý 1,6 Mpx fotoaparát, který je vhodný jen pro fotografování autoportrétů nebo pro přehození vlasů na správnou stranu.

 

Zvuk

Velmi se vám zalíbí prostředí hudebního přehrávače, který nabízí opravdu širokou škálu nastavení. Funkce o které jsme se již zmiňovali v kapitole Software se vám bude jistě líbit. Pomocí ní můžete vstoupit do hudební knihovny, i když se nacházíte v režimu zamčené obrazovky a pouštět si či přeskakovat jednotlivé písně. V předinstalovaných aplikacích naleznete aplikaci online, díky které si můžete naladit rádio, avšak ne dle frekvence, ale dle nabízených kanálů od MIUI. Je to hlavně šikovné v tom, že pro hlasitý poslech nemusíte mít připojená sluchátka, jako je tomu při běžném frekvenčním rádiu. Sluchátka bez tak nejsou součástí balení. Reproduktor se nachází v zadní části telefonu napravo od fotoaparátu, kde jeho umístění nemá žádné logické vysvětlení, protože položíte-li telefon na záda, značně zvuk vycházející z reproduktoru utlumíte. Pokud nezakrýváte reproduktor, hraje hlasitě. Zvuk je slyšet po celé místnosti naprosto čistě. S mikrofonem při telefonování nenarazíte na žádný problém. Obě strany jsou slyšet dobře a zřetelně.

WiFi a GPS

Co se týče konektivity, Red Rice nabízí klasiku v podobě 3G sítě na hlavní micro SIM a 2G sítě na druhé micro SIM kartě. Nechybí samozřejmě podpora WiFi ani bluetooth. Nalezení a připojení k WiFi sítím probíhalo bez sebemenších problémů. Rychlost načítání stránek je velmi dobrá. Výkon telefonu je natolik dostatečný, že se jen těžko setkáte se zamrznutím stránky či podobným sekáním. Potěší také noční režim, díky kterému se všechny stránky trochu ztmaví a ve tmě se tak mnohem lépe čtou. V balení naleznete USB kabel, kterým můžete propojit telefon s počítačem. Telefon nabízí ještě jednu skvělou funkci, a to podporu USB host, kdy s telefonem můžete propojit třeba flash paměť.

Vyhledání satelitů za pomoci testovacích aplikací GPS, byla zcela bezproblémová. Lokalizace satelitů není nejrychlejší, ale přesnost je velmi dobrá a satelity jsou nalezeny ve stále přijatelné odezvě.

Red Rice 1S: panorama

Baterie

Red Rice se může pochlubit velmi slabou baterií Li-ion o kapacitě 2000 mAh, jak je možné že pochlubit? Díky optimalizovanému operačnímu systému má velmi slušnou výdrž. Dva dny náročného testovacího provozu a baterie se s tím bez problémů poprala a ještě jí zbylo mnoho sil na další velmi náročné testy. Baterie, ačkoli má velmi nízkou kapacitu, je neúnavná. Samozřejmě s intenzivním užíváním baterie, úměrně klesá její výdrž, má na to vliv i užívání 2 SIM karet, avšak v případě provozu dvou SIM karet mají ostatní telefony spotřebu výrazně vyšší. Naštěstí je zadní kryt plně snímatelný, a tak je baterie vyměnitelná. Samotné sundavání zadního krytu je však záležitost pro velmi trpělivé a nebo šikovné povahy, neboť je to boj. Jde to velmi špatně. Zadní kryt je sjednocen s hrany telefonu a proto sundavání tak velké části telefonu je velmi náročné.

Závěr

Celkem nenápadný design uchvátí nenáročné uživatele. Po stránce specifikací uspokojí také nenáročné uživatele. Red Rice je telefon střední cenové třídy. Nadchne uživatele, kteří spíše vsázejí  na kvalitu než na kvantitu, a té se jim také dostává. Telefon je zpracovaný opravdu profesionálně, nabízí všechny trendy funkce, je rychlý a plynulý a ještě za malý peníz s neobvyklým uživatelským prostředím. Nabízí mnoho nového, ačkoli novými technologiemi neoplývá. MIUI vyniká nekonečnou nabídkou různých témat a přizpůsobení, takže jen těžko narazíte na člověka s identickým prostředím jako bude právě to vaše. Každý telefon je zkrátka odvozen od osobnosti hrdého majitele. Díky MIUI, který je kompletně v českém jazyce, budete spokojeni, neboť výjimečnost tohoto systému je prostě neodolatelná a musí se zažít!


Klady a zápory


+ poměr cena/výkon                      
+ funkce MIUI                              
+ hlasitý reproduktor                       
+ dostupné aktualizace
+ intuitivní ovládání
+ výdrž baterie

-  podsvícení kláves
-  sejmutí zadního krytu
-  slabý přední fotoaparát

Produkty red rice v e-shopu

Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 3/3 Pro/3S/3X
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 3/3 Pro
Xiaomi Redmi 3S (2GB/16GB)
Octa Core, 4100 mAh, kovové tělo, 2GB RAM, 16GB ROM
Xiaomi Redmi 3 Pro (3GB/32GB)
Octa Core, 4100 mAh, kovové tělo, 3GB RAM, 32GB ROM, čtečka otisků prstů
Ochranná fólie Xiaomi Redmi 3/3 Pro/3S/3X
Neviditelná ochrana pro displej
Flipové pouzdro pro Xiaomi Redmi 3
Koženkový zaklapěcí obal
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 3 Pro/3S/3X
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi 3S Prime (3GB/32GB)
Octa Core, 4100 mAh, kovové tělo, 3GB RAM, 32GB ROM
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 3
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi Note 3 (2GB)
Octa Core 2.0 GHz, RAM 2 GB, ROM 16 GB
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 3/3 Pro
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi Note 3
Xiaomi Redmi Note 4 (3GB/64GB)
Deca Core, 2.1 GHz, 3 GB RAM, 64 GB ROM
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 2
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi 2 (Hongmi 2)
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi Note 3
Silikonové, transparentní, průhledné
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 2
Tvrzená folie pro Xiaomi Note 2
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 4
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note 4
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note 3/3 Pro
Neviditelná ochrana pro displej
Barevné kryty Xiaomi Redmi 2
Barevné varianty zadního krytu pro Xiaomi Redmi (Hongmi) 2
Xiaomi Redmi Note 4 (2GB/16GB)
Deca Core, 2.1 GHz, 2 GB RAM, 16 GB ROM
Ochranné pouzdro pro Xiaomi Redmi Note 4
Silikonové, transparentní, průhledné
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 2
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi Note 4 (3GB/32GB)
Deca Core, 2.1 GHz, 3 GB RAM, 32 GB ROM
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note 4
Neviditelná ochrana pro displej
Barevné kryty pro Xiaomi Redmi Note
Barevné varianty zadního krytu na Xiaomi Redmi Note Pro
Xiaomi Redmi 4A (2GB/16GB) Global
S podporou CZ LTE 800 a 900 Mhz
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Note
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi Note nebo Note Pro
Xiaomi Redmi 4 Pro (3GB/32GB)
OctaCore 2.0 GHz, 3GB RAM, 32GB ROM, 5" FullHD, 13Mp
Flipové pouzdro pro Xiaomi Redmi Note 3
Ohýbatelné ochranné pouzdro
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi / Redmi 1S
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi a Redmi 1S
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi Note 2
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi 4 (2GB/16GB)
OctaCore 1.4 GHz, 2GB RAM, 16GB ROM, 5" HD, 13Mpx
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 1/1S
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi 4A (2GB/16GB)
QuadCore 1.4 GHz, 2GB RAM, 16GB ROM, 5" HD, 13Mpx
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 4 Pro + 4 Prime
Silikonové, transparentní, průhledné
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4A
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4A
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 4A
Silikonové, transparentní, průhledné
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Pro
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi Pro
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4/4 Pro/4 Prime
Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 4/4 Pro/4 Prime
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi Note
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi Pro 3GB/64GB
Dual foto, 4050 mAh, kovové tělo, 3GB RAM, 64GB ROM
Ochranné pouzdro pro Xiaomi Redmi Pro
Silikonové, transparentní, průhledné
Flipové pouzdro pro Xiaomi Redmi Pro
Flipové pouzdro, ohýbatelné
Xiaomi Redmi Pro 4GB/128GB
Dual foto, 4050 mAh, kovové tělo, 4GB RAM, 128GB ROM
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note 2
Neviditelná ochrana pro displej
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Pro
Neviditelná ochrana pro displej
Xiaomi Redmi 2 - USB deska (board)
USB dostička pre Xiaomi Redmi 2 vrátane Enhanced
Ochranná fólie Xiaomi Redmi Note
Neviditelná ochrana pro displej
Flipové pouzdro pro Xiaomi Redmi 4A
Elegantní zaklápěcí pouzdro
Xiaomi Redmi 1/1S - USB část
USB destička pro Xiaomi Redmi a Redmi 1S
Ochranná fólie Xiaomi Redmi 4A
Neviditelná ochrana pro displej
Ochranné pouzdro na Xiaomi Redmi 4
Silikonové, transparentní, průhledné
Xiaomi Redmi Pro 3GB/32GB
Dual foto, 4050 mAh, kovové tělo, 3GB RAM, 32GB ROM
Ochranná fólie Xiaomi Redmi a Redmi 1S
Neviditelná ochrana pro displej
Xiaomi Piston 3
Kvalitní sluchátka do uší, která předčila očekávání všech.
Držák do auta
Univerzální flexibilní držák
Xiaomi Piston Dazzle 2
Kvalitní sluchátka do uší, která předčila očekávání všech.
Xiaomi Piston 2
Kvalitní sluchátka do uší, která předčila očekávání všech.
Ochranné pouzdro pro Xiaomi Yi Sport
Chrání před pády a nečistotami
Xiaomi USB-C Adaptér
Redukce z microUSB na USB-C
Ochranné pouzdro pro Xiaomi Yi Sport
Chrání před pády a nečistotami
Krytka objektivu pro Xiaomi Yi Sport
Ochrana před poškrábáním
Tvrzené sklo pro ZOPO Color C2
Ochrana před poškrábáním
Fólie na ochranu soukromí pro Xiaomi Mi3
Displej v bezpečí před zvídavýma očima
Tvrzené sklo pro ZOPO Color F2
Ochrana před poškrábáním


Zobrazit všechny produkty red rice…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Red Rice 1S (fotky z mobilu)

Vloženo: 01.07.2014 12.34. Přečteno: 29364×.

Komentáře k článku Xiaomi Red Rice 1S: Vylepšená jednička

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

Ochrana proti spamu:

13 + 5 =

Multitasking

nereg. Radim, 21.09.2014 23.17 | odpovědět

Dobry den, zde uvadite jak ma mobil skvely multitasking a zhruba 500 mb ram kvuli toho jsem si mob koupil. Po trech tydnech se ukazalo ze mobil nezvladne ani dve vetsi aplikace naraz natoz vic napr pri prehravani hudby a brouzdani po netu hudba vypne nekdy vypne i net sam bez jakekoliv jine aplikaci.. Ram jsem nikdy nemel vic jak 420. Je to vadny kus nebo to je normal? Jinak jsem snim spokojen, fotoaparat foti perfektne, gps chyta okamzite. Rychlost systemu taky dobry, Ale ten multitasking je chyba velka:(

Re:Multitasking

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 22.09.2014 01.14 | odpovědět

Dobrý den, tento článek je už tří měsíce starý. V té době se používala jiná verze MIUI. Je možné, že to hrálo při využití paměti svojí roli. Osobně používám také Redmi 1S a nikdy jsem neměl paměť volnou s více jak 400 MB, průměrně kolem 350 MB.

upgrade MIUI

nereg. Petr, 23.10.2014 10.55 | odpovědět

Dobrý den,

na Xiaomi Red Rice 1S mám tovární verzi MIUI 36.0.0 a nabízí mi aktualizaci na 45.0.0. Pokud zadám aktualizaci, dostanu se do nabídky s pouze čínskými znaky. Jak nejlépe provést aktualizaci, abych zůstal v českém prostředí.
Budete prodávat kabel USB OTG?

Děkuji za odpověď.

Petr

Re:upgrade MIUI

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 23.10.2014 17.44 | odpovědět

Dobrý den, OTG kabely přidáme do nabídky během 1-2 týdnů, děkujeme za podnět. Nové MIUI nainstalujete nejlépe tak, že stáhnete .zip soubor s nejnovější ROM z www.miui.cz, ten nakopírujete tak jak je do telefonu a pak přes ikonku Aktualizace (složka Bezpečnost) dáte nastavení a "Vybrat ZIP s novou verzi MIUI" a vyberete stažený soubor.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2017