Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Note LTE: To je macek!

Xiaomi Note LTE: To je macek!

Na trh přichází nová a vylepšená verze od Xiaomi - Redmi Note LTE, mladší identické dvojče Redmi Note Pro, který způsobil na trhu úplné nákupní šílenství. Bodejť by ne s takovými parametry a cenou!

banner

Nová verze Redmi Note LTE z už tak široké rodiny Xiaomi má rozhodně také co nabídnout. Oproti svému předchůdci, který byl osazen procesorem od Mediateku se novější verze pyšní lepším čtyřjádrovým procesorem od Snapdragonu o frekvenci 1.6 GHz. A když Snapdragon od společnosti Qualcomm, tak jedině v kombinaci s bezkonkurenčním grafickým čipem Adreno 305, předchozí verze byla osazena Mali 450 MP. V takto vyladěné kombinaci očekávejte oproti staršímu bráchovi nárůst výkonu, a to až o několik desítek procent, ačkoli je taktovací frekvence oproti předchůdci o desetinu nižší. Smartphone si v takové kombinaci lépe poradí s výpočetními nároky.K tomu všemu je ještě na co se dívat! Obří HD obrazovka o velikosti 5,5 palce, skvělá pro sledování videí, hraní her, čtení knih či prohlížení fotografií pořízených 13 Mpx fotoaparátem vzadu a 5 Mpx vpředu.

Pod obalem Redmi Note LTE

Vyvážený procesor Snapdragon 400 o 4 jádrech typu Cortex A7, přináší vyšší efektivitu a multitasking. Nabízí optimálnější složení celkového procesoru a dopřává tak hladší a plynulejší chod, než tomu bylo u bratra. Hraní her a sledování HD videí nebylo nikdy živější s grafickým procesorem Adreno 305, spolu s nadstavbou MIUI v6 dosahuje působivých výsledků. Velikost RAM činí 2 GB, v současnosti se jistě každý shodne, že 2 GB jsou naprosto postačující. Paměť tak není příliš zahlcována spuštěnými aplikacemi na pozadí, a tak nezatěžuje procesor, kdyby ano, docházelo by ke zpomalování telefonu. RAM paměť je čas od času dobré pročistit, a to např. tím, že vypnete všechny spuštěné aplikace na pozadí, nebo MIUI v6 nabízí sadu nástrojů pro plnou optimalizaci telefonu a čištění RAM. Pro ukládání ostatních dat - fotografií, hudby či videí slouží ROM paměť. Redmi Note LTE nabízí prostor 8 GB pro ukládání takových dat, avšak lze ji navýšit až na 64 GB.

Xiaomi Note LTE: dostupnost aktualizací pro MIUI Xiaomi Note LTE: ikony aplikací hlavní pracovní plochy Xiaomi Note LTE: informace o hardwaru z Antutu Benchmark Xiaomi Note LTE: aplikace Hudba Xiaomi Note LTE: informace o zařízení Xiaomi Note LTE: aplikace Nástrojů Xiaomi Note LTE: aplikace Fotoaparát Xiaomi Note LTE: ukázka nastavení hlavní pracovní plochy Xiaomi Note LTE: aplikace pro výpis souborů z telefonu Xiaomi Note LTE: aplikace pro čištění souborů z telefonu Xiaomi Note LTE: bodový výsledek Antutu Benchmark Xiaomi Note LTE: centrum hlášení chyb Xiaomi Note LTE: notifikační lišta rychlého nastavení Xiaomi Note LTE: ukázka telefonování Xiaomi Note LTE: spuštěné aplikace notifikační lišty Xiaomi Note LTE: ukázka psaní SMS

Otázka dne, vždyť předchozí verze Redmi Note má více jader než ta nová?!

Předchozí verze přece byla osmijádro o vyšší taktovací frekvenci, v čem je tahle verze lepší? Tážete se správně, lze na to odpovědět jedině, že společnost Qualcomm se hájí tím že 8 jader je prozatím k ničemu, už jen proto, že drtivá většina aplikací tolik jader ani neumí využít, spíše než o počtu jader je to o rychlosti jednotlivých jader, a s tím se právě firma Qualcomm umí skvěle vypořádat. Její CPU je mnohonásobně rychlejší a zvládne tak zpracovat mnohem více operací, než je tomu u procesoru od MediaTeku v předchozí verzi. Skládají komponenty jako puzzle, každý díl musí pasovat k druhému, a tak je vše plně optimalizováno a ušetřeno tím na spoustu zbytečnostech.  Zaručují plynulejší chod, ožívající barvy a úsporu baterie, a to hlavně díky kombinaci jednotlivých komponent.

Jak Redmi Note LTE vypadá

Změn okolo vzhledu se nedočkáme. Xiaomi si drží svůj jednotný vzhled. Model Redmi Note LTE vypadá naprosto stejně jako jeho předchůdce Redmi Note, kde je jeho vzhled popsán do detailu v kapitole „Vzhled telefonu“. Dokonce ani v rozměrech se nijak neliší. Co je nutno ale pochválit, je snadnost rozebratelnosti telefonu. Zadní kryt lze tak snadnou sejmout, že měnit SIM kartu už nikdy nebude otrava. Redmi Note 4G LTE je vybaven slotem pro 1 SIM standardní velikosti, není tak potřeba velikost SIM karty zmenšovat. Součástí je i slot pro microSD kartu, s kterou lze navýšit paměť až na 64 GB.

Konektivita Redmi Note LTE

Test GPS byl proveden za pomocí 2 aplikací a ani jedna z nich neměla sebemenší problém s lokací aktuální pozice či satelitů. Sloupcové grafy přiložené v následujících obrázcích z 2 aplikací, znázorňují sílu signálů jednotlivých vyhledaných satelitů a samotné satelitní pozice na obloze znázorňuje rotující kompas. S venkovním fixem GPS nebyl problém, GPS lze tedy bez problému využít jako navigaci na cestách. Problém s fixem nastává v uzavřených prostorech, jak už tomu u samotné GPS bývá.

Aplikace s GPS testy zvládnout naměřit i přesný čas východu a západu slunce spolu s aktuální pozicí v časovém pásmu, nadmořskou výšku či aktuální rychlost. Při měření nadmořské výšky ale pozor, při sebemenším pohybu telefonu se neustále přepočítává. Veškeré položky, které aplikace za pomoci GPS naměřily, byly přesné.

Xiaomi Note LTE: aplikacepro GPS testy Xiaomi Note LTE: lokalizace pozice pomocí GPS Xiaomi Note LTE: měření různých údajů pomocí GPS Xiaomi Note LTE: měření různých časů pomocí GPS Xiaomi Note LTE: výpis nalezených satelitů Xiaomi Note LTE: grafický výpis nalezených satelitů Xiaomi Note LTE: výpis nalezených satelitů Xiaomi Note LTE: grafický výpis nalezených satelitů

Největším potěšením Redmi Note 4G je oproti svému předchůdci přidání internetové konektivity LTE na pásmech 1800 a 2100Mhz. Takové frekvence čeští operátoři dokonce i podporují,  ale ne v tak plném rozsahu, jak by si mnozí uživatelé přáli. Bohužel na těchto frekvencích očekávejte podporu sítě LTE jen ve větších městech.

Gigantický displej Redmi Note

Smartphone oplývá obrazovkou o enormních rozměrech 5,5'' v úhlopříčce, nic pro malé kapsy. Takto velký displej je vhodný pro čtenáře či nadšence videí a her, a ty potěší nejen obří displej, ale i jeho krásné a syté barvy, 16 miliónů barev o rozlišení 1280×720 pixelů. Říkáte si, že by mohl být rozlišení vyšší? Ani ne, vaše oko žádné kostičkované pixely nerozezná a díky technologiím, které ho doprovázejí je naprosto optimální. Vyšší rozlišení by ani nepřidalo tak na kvalitě, jako na vyšší ceně a spotřebě baterie. Technologie HD IPS nabízí stálá a nová vylepšení. Jednou z nich je úžasná konzistence barev téměř z libovolného úhlu. A díky technologii GFF jsou pixely umístěny blíže ke sklu, to umožňuje lepší průchod barev. Obraz je tak jasnější a živější a ještě ke všemu by neměl být problém ovládat ho s rukavicemi či tužkou.

Xiaomi Redmi Note LTE pro sledování a poslech

Zadní fotoaparát s 13 Mpx jen málokoho překvapí. Fotoaparáty od Xiaomi byly a vždycky budou prostě pecka. Krásné, jasné a ostré fotografie, a to i za nepříznivých podmínek. Se světelnou clonou f/2.2 a LED bleskem si hravě poradí ať je šero nebo prší. Fotografie bez zrnitosti pořídí i naprostý amatér, a to především díky funkci automatického zaostřování, která funguje naprosto bezchybně. Stačí při samotném fotografování klepnout na displej v místě, které chcete zaostřit a je zaostřeno.
Dodávaná aplikace pro fotografování má mnoho funkcí a režimů pro fotografováníHDR, panoramatické snímky. Skvěle vybavená, umožňuje velmi pokročilá nastavení. Přední fotoaparát nadstandardně vybavený 5 Mpx pořizuje skvělé selfie a je vhodný pro videohovory.


Prostředí hudebního přehrávače si jistě oblíbíte. Nadstavba Androidu od Xiaomi – MIUI v6 přináší propracované aplikace, jednou z nich je i aplikace Hudba, která přináší širokou škálu nastavení, a tak bohaté možnosti poslechu. V online předinstalované aplikaci Hudba lze snadnou vyhledat své oblíbené skladby a zařadit si je tak do svého playlistu oblíbených skladeb, mnohem pohodlněji a rychleji než na youtube. Díky aplikaci si též můžete naladit rádio, avšak ne dle frekvence, ale dle nabízených kanálů od MIUI v6. Šikovné hlavně v tom, že pro hlasitý poslech není nutností mít připojená sluchátka, jako je tomu při běžném frekvenčním rádiu. Jistě také budete nadšeni, že reproduktory se bez problémů hlasitě rozezní bez jakýchkoli nepříznivých vlivů po celé místnosti. Při zastínění zadního reproduktoru dojde ke ztlumení zvuku, ale nikoli k jeho zašumění. Kvalita poslechu aplikace Rádia závisí zejména na sluchátkách, které použijete. Nejsou součástí balení, a tak je to zcela na vás, jak se k tomu postavíte. Kvalitnější sluchátka vyšší cenové kategorie uspokojí vaše sluchové ústrojí, levná varianta nikoliv.

Xiaomi Note LTE: panoramatická fotografie

Jak je na tom Redmi Note 4G s výdrží baterie?

Xiaomi obdarovalo model Redmi Note LTE opravdovým velikánem. Baterie má enormní rozměry a také poměrně vysokou hmotnost. Váží téměř polovinu co samotný telefon, celých 62 gramů. Takové rozměry baterie jsou pochopitelné. Velký displej se rovná velké spotřebě, a tak je Li-ion baterie o kapacitě 3100mAh zcela na místě. Co se týče samotné výdrže, po náročném testovacím dnu, kdy celý den byla zaplá mobilní data, fotilo se, točilo se a celý den byla hrána online 3D hra SimCity, vydržela baterie 1 den. Ráno telefon sundán z nabíječky a před spaním opět do nabíječky zapojen. Zdůrazňuji však, že telefon byl nastaven do výkonného režimu, který baterii požírá mnohem rychleji a také byl vystavován celodennímu zatěžování. Pokud tedy telefon neodtrhnete z ruky a jste milovníci online her, bez nabíječky raději nechoďte spát. Pro ty ostatní se jistě dostane více než jednomu dne od nabíjení.

Co za tu cenu všechno dostanu?

Součástí balení, mimo Redmi Note LTE, je i návod kompletně v čínštině. Od nynějška jsou však součástí Xiaomi telefonů i návody k uživatelskému prostředí MIUI, a to zcela v češtině. Správné pochopení užívání mobilních telefonů od Xiaomi s nadstavbou MIUI je již tedy dostupné pro všechny. K nalezení je ještě microUSB-USB kabel pro přenos dat a spolu s adaptérem, pro nabíjení mobilního telefonu.

Posledním slovem

Pro všechny milovníky velkých displejů je Redmi Note rozhodně tou pravou volbou. Velký displej obohacený o HD rozlišení potěší jistě každého, spolu s 13 Mpx fotoaparátem můžete točit skvělá videa a poté je sledovat jak v televizi. Lepší kombinace procesoru zajistí účinnější chod, i přes nižší taktovací frekvenci. Vše skvěle souzní a díky tomu dosahujeme i nižších paměťových nároků, které šetří baterii. V takové kombinaci si můžeme dovolit nižší kapacitu baterie, než tomu bylo u předchozí verze a ještě dosáhnout o pár hodin výdrže déle oproti předchozí verzi, avšak velký displej vybíjí baterii rychleji. S přidanou konektivitou 4G LTE máme v ruce opravdového velikána, ať už rozměrově, tak i vybaveností a hardwarem.

Pro a proti Redmi Note LTE:

+ konektivita 4G LTE
+ snadné odstranění krytu
+ optimalizovaný hardware i sofware
+ vyladěná kombinace procesoru

- poněkud vyšší váha
- velký displej = větší nároky na baterii

Produkty xiaomi v e-shopu

Barevné kryty Xiaomi Redmi 2
Barevné varianty zadního krytu pro Xiaomi Redmi (Hongmi) 2
Xiaomi USB-C Adaptér
Redukce z microUSB na USB-C


Zobrazit všechny produkty xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Note Lte (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg

Vloženo: 28.01.2015 19.35. Přečteno: 31746×.

Komentáře k článku Xiaomi Note LTE: To je macek!

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019