Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi MiKey: Šetří Váš čas

Xiaomi MiKey: Šetří Váš čas

Jedná se o unikátní multifunkční tlačítko, které je svým způsobem pouhopouhý konektor Jack, který se zapojí do zdířky na sluchátka. Pro lidové porozumění řekněme, že vypadá jako malý šroubek. Po zapojení do zdířky vám na telefonu vlastně přibude tlačítko, které na rozdíl od tlačítek hlasitosti nebo zamykání displeje, ovládá rozhodně více funkcí než jednu. Tlačítko ačkoli je velmi levně vyráběno, je odolné a tlačítko lze zmáčknout pouze s vykonáním určité síly, a proto se vám nebude stávat, že se mačká v kapse a spouští tak to, co vy nechcete.

banner

Od koho je?

MiKey je vyráběn čínskou firmou Xiaomi. Telefony téhle značky se v České republice rozšířili velmi rychle, především díky jejich kladným recenzím, a mají proč. Telefony od firmy Xiaomi nabízí velmi vyspělé a kvalitní technologie za rozumné ceny, přesně to co zákazníci požadují. Jednou takovou technologií je právě MiKey. Na tento nápad Xiaomi nepřišla jako první, ale za to ho zákazníkům doručila hned, na rozdíl výrobců za velkou louží, a za mnohem rozumnější cenu.

MiKey MiKey

Co k tomu potřebuji?

Pro užívání MiKey je potřeba stáhnout mobilní aplikaci s kterou budete zařízení plnohodnotně ovládat. Aplikace je zcela zdarma ke stažení na československých oficiálních stránkách MIUI pod odkazem MiKey (k nalezení jako příloha pod všemi obrázky telefonů). Ačkoli je název aplikace ve slovenštině, samotná aplikace je kompletně v češtině. Po nainstalování aplikace už můžete snadno užívat svou technologii MiKey. V žádném případě se nesnažte aplikaci hledat v Android marketu, nenajdete ji.

Co to má dělat?

Po zasunutí MiKey do zdířky se vás telefon optá, zda-li jste zapojili Mikey nebo sluchátka. Po tom co vyberete MiKey a spustíte aplikaci. Zjistíte, že si můžete navolit celkem 10 slotů, z nichž každý může spravovat několik akcí. Pod pojmem slot se vlastně skrývá počet zmáčknutí tlačítka MiKey a pod pojmem akce - operace, které telefon bude vykonávat, jako např. fotografování, nastavení budíku, zapnutí svítilny apod. Počet funkcí, nebo-li počet zmačknutí je omezen na 10 kliků, ale počet akcí je omezen pouze na to, kolik váš telefon vlastně zvládne operací.

K čemu je to dobré?

Multifunkční tlačítko vám ušetří životní čas při hledání mnoha aplikací, které den co den spouštíte. S MiKey si jen jednou pohodlně nastavíte vaše oblíbené akce, a pak už je jen navždy pohodlně užíváte. Jistě se vám stalo, že jste si pracně zorganizovali několik obrazovek pro snadné hledání vašich oblíbených aplikací, a pak buď jste přiinstalovali novou aplikaci a všechny aplikace se vám posunuli, anebo dokonce přišli aktualizace, nebo-li updaty a celé vaše pracné organizování bylo v háji. To se vám již s MiKey stát nemůže. Jednou a dost! Je také dobré zmínit, že tlačítko poslouží jako záslepka pro tento konektor, a tak se tam nedostanou žádné nečistoty.

Co všechno to umí?

V aplikaci MiKey naleznete nastavení, kde můžete spravovat např. rychlost mačkání tlačítka. Někdo mačká pomaleji, někdo rychleji, a to lze právě pohodlně nastavit. Lze se dočíst i manuál, který podrobně popisuje časté problémy začínajících uživatelů.  Aplikace sama nabízí výčet několika operací, z kterých si můžete vybírat. Nabízí na výběr funkce jako třeba i odeslání SMS na zadané telefonní číslo spolu s textem, nebo ihned pořídí fotografii či video z přední či zadní kamery, což je velmi šikovná věc. Nastavíte-li si režim fotografie pro jedno stisknutí Mikey, zaznamenáte všechny vaše momentky. Často se stává, že než otevřete aplikaci fotoaparát, úžasný záběr je pryč. Snadno lze nastavit i několik režimů za sebou v podobě několika akcí v jedné funkci. Může např. vypnout vyzvánění, zároveň pustit vaši oblíbenou hudbu a ještě se přihlásit k aplikaci Facebook, zatímco vy si budete vařit ranní kávu. Jediné co česká aplikace pro MiKey neumí jsou krátké a dlouhé stisky tlačítka, tzn. že vykoná určité akce i při dlouhých a krátkých stisknutích, dá se říci, že v Číně využívají MiKey jako při vysílání Morseovy abecedy. Pevně ale doufám, že toto vylepšení přijde i k nám, a to velmi brzy. Pokud si usmyslíte, že chcete dosud uložené akce smazat, postačí akci dlouhým stiskem přidržet a vyleze nabídka smazat/zrušit.

Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey

Umí to i jiné telefony?

Největší výhodou technologie MiKey je její kompatibilita s ostatními zařízeními. Osobně je odzkoušen na Samsung telefonech a aplikace i zařízení jsou plně funkční. Samozřejmě nečekejte, že pokud váš telefon neovládá svítilnu, anebo pořizování screenshotů, že s touto aplikací to již půjde. Technologie nabízí mnoho akcí, ale provede jen ty, které váš telefon plně ovládá.

Balení a barvy

MiKey je k dostání ve velmi pestré barevné paletě, a co na tom vůbec může být barevné? Pouze obal v kterém tlačítko MiKey dostanete. Součást balení je gumové pouzdro, kam lze MiKey odložit. Je to dobrá věcička, která se dá nosit po ruce. Díky opravdu malé velikosti je snadné MiKey i s obalem ztratit, ale i na to výrobci pomysleli. MiKey nijak nespotřebovává vaši baterii, a tak jej není nutné vyndavat, jen v případě, potřebujete-li namísto MiKey zapojit sluchátka. Kam s MiKey, když chci poslouchat hudbu přes sluchátka? Je to snadné. Obal na MiKey je podélně proříznut, a tak jej lze snadno navléct na drát od sluchátek, a tak ho nikdy neztratíte, a zároveň ho lze pohodlně nosit spolu se sluchátky.

Výhody a vychytávky

Jak již bylo zmíněno, když zrovna MiKey není potřeba, slouží alespoň jako záslepka, která chrání zdířku před nečistotami. Je tak malý, že nijak nepřekáží. Neplýtvá naši baterii a neplýtvá ani našim časem ba naopak, MiKey šetří náš čas a nervy hledáním aplikací, které momentálně nejsou na místě, na kterém by měli být! MiKey vydrží velký počet stisknutí, a to až 30000. Díky tomu a za takovou cenu můžeme denně zuřivě klikat až do desátého slotu, pro který je potřeba 10× stisknout. Aplikace MiKey stisknutí počítá, avšak každým novým dnem se počítadlo vynuluje, takže je to vhodné jen pro hrubý denní odhad. MiKey se cenově vejde do stokoruny a pozor! Pro všechny nově objednané chytré telefony od Xiaomi u společnosti Beryko, získávají zákazníci MiKey zcela zdarma.

Nevýhody

je to tak jednoduché a praktické zařízení, že prostě žádné nejsou.

Produkty Mikey v e-shopu

Xiaomi MiKey
Revoluční tlačítko do zdířky na sluchátka
Xiaomi MiKey
Revoluční tlačítko do zdířky na sluchátka


Zobrazit všechny produkty Mikey…

Přidejte se k nám na Facebooku

Vloženo: 16.07.2014 20.32. Přečteno: 41924×.

Komentáře k článku Xiaomi MiKey: Šetří Váš čas

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

nejde nainstalovat

nereg. Martin Hrdlička, 16.11.2016 18.36 | odpovědět

App mi "nejde naistalovat",instalace prostě skončí touto hláškou...mám Xiaomi Redmi 3S a všechny aktualizace.

Re:nejde nainstalovat

nereg. Martin Hrdlička, 20.11.2016 16.41 | odpovědět

Tak starší verze šla nainstalovat.

Re:nejde nainstalovat

nereg. Martin Hrdlička, 20.11.2016 16.58 | odpovědět

http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NzMwMjN8N2JlNzI5NGJ8MTQ3OTY1MzA5NnwyMjI1ODgxMjU1fDE4OTU4

Mikey

nereg. Qweer, 10.03.2017 09.55 | odpovědět

po nainstalovani me sice spoušti fotoaparat ale taky neustale me snižuje hlasitost vyzvaněni na minimum nevim co s tim . Jak ho zmačknu sniži hlasitost a nejde přidat hned ji zase snižíi když už ho nemačkam

MiKey k telefonu Xiaomi

nereg. Petronel, 27.04.2017 18.54 | odpovědět

Dobrý den.
Když už jste uvedli,tuto součástku MiKey opět na trh,měli jste si taky ověřit funkčnost aplikace.Tato aplikace je pro MiKey nutností,jinak je celá funkce bez instalace úplně k ničemu! Pokud to prodáváte za tuto cenu,tak si myslím,že by jste měli nabízet toto zboží s ověřenou aplikací ,kterou v nabídce bohužel nemáte !

Nefunguje

nereg. Kristýna, 27.07.2017 13.46 | odpovědět

Mikey mi nefunguje. Mam mobil Red mi note 4 global. Mikey jsem od vás dostala jako dárek. Nainstalovala jsem aplikací, Mikey vsunula do zdirky, zvolila Mikey a mobil píše: "Připojené zařízení nebylo rozpoznáno. Zkuste to znovu." Poraďte prosím, co je špatně? Dekuji

Re:Nefunguje

nereg. Lishaak, 27.07.2017 14.45 | odpovědět

Mám stejný problém, zařízení nebylo možné rozpoznat...

Re:Nefunguje

nereg. Kateřina, 30.07.2017 19.57 | odpovědět

Mam naprosto stejny problem. Treba snad nekdo prijde na reseni...

Re:Nefunguje

nereg. Ladislav, 05.09.2017 13.11 | odpovědět

Bohužel taky jsem to dostal jako dárek a taktéž nefunguje to co dávají všude jako dárek a říkají tomu Mikey je ve skutečnosti jenom hnusná kopie, která ani nefunguje originální mikey má mít tlačítko černě nabarvené.

Re:Nefunguje

nereg. anon, 29.09.2017 20.26 | odpovědět

V mém případě vyřešeno zatlačením tlačítka až dovnitř - z mobilu trčí jen asi 1mm, chce to trochu síly při strkání do headphone jacku.

Nevýhody

nereg. 2Nine, 01.08.2017 22.05 | odpovědět

No jednu nevýhodu bych tam přece jen našel...člověk do toho pak nestrčí sluchátka :DDD

Hovadina

nereg. David, 02.08.2017 09.20 | odpovědět

Je to naprostá hovadina. Oba kusy dodané s telefonem skončily po vyzkoušení v koši.

MiKey

nereg. Kryšpín, 10.08.2017 19.07 | odpovědět

Toto zařízení pracuje jen jen s ANDROIDEM 5,1 A NIŽŠÍM nevím proč to dávají asi potřebují udělat dojem K-

Redmi Note Global 4 - dárek???

nereg. Garčinská Jaroslava, 02.09.2017 19.12 | odpovědět

Dobrý den.
I mě po zasunutí Mikey do telefonu hlásí - nelze rozpoznat. Pokud při jednom z 10 pokusů rozezná, pak se telefon chová, jako by měl sluchátka... Pokud je pravdou, že skončila podpora pro Android, pak se ptám: opravdu máte zapotřebí dávat k mobilům nefunkční "dárky"??? To mi přijde jako docela nefér vůči nám - zákazníkům.
Silně uvažuji nad vrácením zboží - právě díky této vaší akci.

Xiaomi mi key

nereg. Ela123, 27.09.2017 17.56 | odpovědět

Dobrý deň k telefónu ktory som si objednala som dostala ako darček xiaomi mi key,bohužiaľ mi key je fake,ďakujem nedá sa používať

MiKey

nereg. Václav, 17.12.2017 22.50 | odpovědět

Mám telefon Xiaomi Redmi 4X (3GB/32GB) Global s Androidem 7.1.2 a mám stejnou zkušenost jako jiní uživatelé. Také jsem dostal MiKey k telefonu jako dárek, bohužel také nefunkční. Aplikaci jsem nainstaloval, ale po zasunutí MiKey telefon zařízení nepozná. Co s tím?

tady jde stahnout a nainstalovat

nereg. Juan, 07.05.2018 00.29 | odpovědět

www.bonvision.cz/mikey
klikněte na odkaz,hned se stáhne a bude chtít instalaci...samozřejmě v mobilu toto vše.... ;)

Re:tady jde stahnout a nainstalovat

nereg. Juan, 07.05.2018 00.32 | odpovědět

tady nejde kliknout na odkaz... stačí odkaz zadat do vyhledávače(v mobilu)

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018