Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi MiKey: Šetří Váš čas

Xiaomi MiKey: Šetří Váš čas

Jedná se o unikátní multifunkční tlačítko, které je svým způsobem pouhopouhý konektor Jack, který se zapojí do zdířky na sluchátka. Pro lidové porozumění řekněme, že vypadá jako malý šroubek. Po zapojení do zdířky vám na telefonu vlastně přibude tlačítko, které na rozdíl od tlačítek hlasitosti nebo zamykání displeje, ovládá rozhodně více funkcí než jednu. Tlačítko ačkoli je velmi levně vyráběno, je odolné a tlačítko lze zmáčknout pouze s vykonáním určité síly, a proto se vám nebude stávat, že se mačká v kapse a spouští tak to, co vy nechcete.

banner

Od koho je?

MiKey je vyráběn čínskou firmou Xiaomi. Telefony téhle značky se v České republice rozšířili velmi rychle, především díky jejich kladným recenzím, a mají proč. Telefony od firmy Xiaomi nabízí velmi vyspělé a kvalitní technologie za rozumné ceny, přesně to co zákazníci požadují. Jednou takovou technologií je právě MiKey. Na tento nápad Xiaomi nepřišla jako první, ale za to ho zákazníkům doručila hned, na rozdíl výrobců za velkou louží, a za mnohem rozumnější cenu.

MiKey MiKey

Co k tomu potřebuji?

Pro užívání MiKey je potřeba stáhnout mobilní aplikaci s kterou budete zařízení plnohodnotně ovládat. Aplikace je zcela zdarma ke stažení na československých oficiálních stránkách MIUI pod odkazem MiKey (k nalezení jako příloha pod všemi obrázky telefonů). Ačkoli je název aplikace ve slovenštině, samotná aplikace je kompletně v češtině. Po nainstalování aplikace už můžete snadno užívat svou technologii MiKey. V žádném případě se nesnažte aplikaci hledat v Android marketu, nenajdete ji.

Co to má dělat?

Po zasunutí MiKey do zdířky se vás telefon optá, zda-li jste zapojili Mikey nebo sluchátka. Po tom co vyberete MiKey a spustíte aplikaci. Zjistíte, že si můžete navolit celkem 10 slotů, z nichž každý může spravovat několik akcí. Pod pojmem slot se vlastně skrývá počet zmáčknutí tlačítka MiKey a pod pojmem akce - operace, které telefon bude vykonávat, jako např. fotografování, nastavení budíku, zapnutí svítilny apod. Počet funkcí, nebo-li počet zmačknutí je omezen na 10 kliků, ale počet akcí je omezen pouze na to, kolik váš telefon vlastně zvládne operací.

K čemu je to dobré?

Multifunkční tlačítko vám ušetří životní čas při hledání mnoha aplikací, které den co den spouštíte. S MiKey si jen jednou pohodlně nastavíte vaše oblíbené akce, a pak už je jen navždy pohodlně užíváte. Jistě se vám stalo, že jste si pracně zorganizovali několik obrazovek pro snadné hledání vašich oblíbených aplikací, a pak buď jste přiinstalovali novou aplikaci a všechny aplikace se vám posunuli, anebo dokonce přišli aktualizace, nebo-li updaty a celé vaše pracné organizování bylo v háji. To se vám již s MiKey stát nemůže. Jednou a dost! Je také dobré zmínit, že tlačítko poslouží jako záslepka pro tento konektor, a tak se tam nedostanou žádné nečistoty.

Co všechno to umí?

V aplikaci MiKey naleznete nastavení, kde můžete spravovat např. rychlost mačkání tlačítka. Někdo mačká pomaleji, někdo rychleji, a to lze právě pohodlně nastavit. Lze se dočíst i manuál, který podrobně popisuje časté problémy začínajících uživatelů.  Aplikace sama nabízí výčet několika operací, z kterých si můžete vybírat. Nabízí na výběr funkce jako třeba i odeslání SMS na zadané telefonní číslo spolu s textem, nebo ihned pořídí fotografii či video z přední či zadní kamery, což je velmi šikovná věc. Nastavíte-li si režim fotografie pro jedno stisknutí Mikey, zaznamenáte všechny vaše momentky. Často se stává, že než otevřete aplikaci fotoaparát, úžasný záběr je pryč. Snadno lze nastavit i několik režimů za sebou v podobě několika akcí v jedné funkci. Může např. vypnout vyzvánění, zároveň pustit vaši oblíbenou hudbu a ještě se přihlásit k aplikaci Facebook, zatímco vy si budete vařit ranní kávu. Jediné co česká aplikace pro MiKey neumí jsou krátké a dlouhé stisky tlačítka, tzn. že vykoná určité akce i při dlouhých a krátkých stisknutích, dá se říci, že v Číně využívají MiKey jako při vysílání Morseovy abecedy. Pevně ale doufám, že toto vylepšení přijde i k nám, a to velmi brzy. Pokud si usmyslíte, že chcete dosud uložené akce smazat, postačí akci dlouhým stiskem přidržet a vyleze nabídka smazat/zrušit.

Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey Aplikace MiKey

Umí to i jiné telefony?

Největší výhodou technologie MiKey je její kompatibilita s ostatními zařízeními. Osobně je odzkoušen na Samsung telefonech a aplikace i zařízení jsou plně funkční. Samozřejmě nečekejte, že pokud váš telefon neovládá svítilnu, anebo pořizování screenshotů, že s touto aplikací to již půjde. Technologie nabízí mnoho akcí, ale provede jen ty, které váš telefon plně ovládá.

Balení a barvy

MiKey je k dostání ve velmi pestré barevné paletě, a co na tom vůbec může být barevné? Pouze obal v kterém tlačítko MiKey dostanete. Součást balení je gumové pouzdro, kam lze MiKey odložit. Je to dobrá věcička, která se dá nosit po ruce. Díky opravdu malé velikosti je snadné MiKey i s obalem ztratit, ale i na to výrobci pomysleli. MiKey nijak nespotřebovává vaši baterii, a tak jej není nutné vyndavat, jen v případě, potřebujete-li namísto MiKey zapojit sluchátka. Kam s MiKey, když chci poslouchat hudbu přes sluchátka? Je to snadné. Obal na MiKey je podélně proříznut, a tak jej lze snadno navléct na drát od sluchátek, a tak ho nikdy neztratíte, a zároveň ho lze pohodlně nosit spolu se sluchátky.

Výhody a vychytávky

Jak již bylo zmíněno, když zrovna MiKey není potřeba, slouží alespoň jako záslepka, která chrání zdířku před nečistotami. Je tak malý, že nijak nepřekáží. Neplýtvá naši baterii a neplýtvá ani našim časem ba naopak, MiKey šetří náš čas a nervy hledáním aplikací, které momentálně nejsou na místě, na kterém by měli být! MiKey vydrží velký počet stisknutí, a to až 30000. Díky tomu a za takovou cenu můžeme denně zuřivě klikat až do desátého slotu, pro který je potřeba 10× stisknout. Aplikace MiKey stisknutí počítá, avšak každým novým dnem se počítadlo vynuluje, takže je to vhodné jen pro hrubý denní odhad. MiKey se cenově vejde do stokoruny a pozor! Pro všechny nově objednané chytré telefony od Xiaomi u společnosti Beryko, získávají zákazníci MiKey zcela zdarma.

Nevýhody

je to tak jednoduché a praktické zařízení, že prostě žádné nejsou.

Produkty Mikey v e-shopu

Xiaomi MiKey
Revoluční tlačítko do zdířky na sluchátka


Zobrazit všechny produkty Mikey…

Přidejte se k nám na Facebooku

Vloženo: 16.07.2014 20.32. Přečteno: 26059×.

Komentáře k článku Xiaomi MiKey: Šetří Váš čas

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

Ochrana proti spamu:

19 + 5 =

nejde nainstalovat

nereg. Martin Hrdlička, 16.11.2016 18.36 | odpovědět

App mi "nejde naistalovat",instalace prostě skončí touto hláškou...mám Xiaomi Redmi 3S a všechny aktualizace.

Re:nejde nainstalovat

nereg. Martin Hrdlička, 20.11.2016 16.41 | odpovědět

Tak starší verze šla nainstalovat.

Re:nejde nainstalovat

nereg. Martin Hrdlička, 20.11.2016 16.58 | odpovědět

http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NzMwMjN8N2JlNzI5NGJ8MTQ3OTY1MzA5NnwyMjI1ODgxMjU1fDE4OTU4

Mikey

nereg. Qweer, 10.03.2017 09.55 | odpovědět

po nainstalovani me sice spoušti fotoaparat ale taky neustale me snižuje hlasitost vyzvaněni na minimum nevim co s tim . Jak ho zmačknu sniži hlasitost a nejde přidat hned ji zase snižíi když už ho nemačkam

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2017