Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Mi4: Nepředstavitelný pocit

Xiaomi Mi4: Nepředstavitelný pocit

Doposud nerychlejší model od Xiaomi dostupný ve dvou verzích 16 GB a 64 GB. V telefonu je k nalezení ten nejlepší hardware. Procesor Qualcomm Snapdragon Quad Core taktovaný na frekvenci 2.5GHz, 3 GB RAM, grafický čip Adreno 330 a 5-ti palcový Full-HD display. Silná 3080 mAh baterie zajišťující vysokou výdrž telefonu a s 8.0 Mpx předním a 13.0 Mpx zadním fotoaparátem pořídíte špičkové fotografie. Spolu s nadstavbou Androidu MIUI v6 získáváte opravdového tahouna.

banner

Proces technologie výroby

Důležité je zmínit se o samotné výrobě obalu pro smartphone, neboť proces výroby je opravdu fascinující. Zadní část telefonu je vyrobena z kvalitní nerez oceli vylisované na hydraulickém lisu. O přesný tvar a perforaci se starají velice přesné CNC stroje. Okraje rámečku jsou vyhlazeny a ve vakuu je rámeček podroben nástřiku odolné barvy, která brání zanechání otisků prstů. Přebytek materiálu je odstraněn laserem a následuje dvojité ruční leštění. Telefon je dodáván ve dvou barevných provedení – černé a bílé.

Samotný vzhled

Celkový vzhled smartphonu je opravdové uměleckého dílo. Pomineme-li samotný proces výroby na kterém se výrobci opravdu vyřádili je nutno podotknout, že i technologie které se na vzhledu promítají jsou neuvěřitelné. Tloušťka telefonu i nad jeho nadstandardní hardwarové vybavení a kapacity baterie činí pouhých 8,9 mm. Při čemž samotný zadní kryt má tloušťku jen 0,8 mm. Je pokrytý membránovou technologií, aby se zamezilo opotřebení a hlavně zanechání otisků prstů. Pyšní se tím, že tato technologie je první svého druhu na světě. Nejtěžší při výrobě asi bylo skloubit vysokou robustnost a nízkou hmotnost. Často je obtížné mít obojí, ale podařilo se tak kombinací slitiny hořčíku a oceli. Váha telefonu na jeho rozměry 139,2×68,5 mm je pouhých 149 g i s baterií. Na obrazovku přidali tenkou 0,05 mm výplňovou vrstvu, která by měla utlumit sílu, která je vykonána na hranu při dopadu na zem, a tak zamezit prasknutí skla.

Obrazovka

Až o 17% více jasu slibuje Mi4 oproti předchozí verzi MI3. Ultra tenká 2,63 mm obrazovka o rozlišení 1920×1080 pixelů nabízí vysokou sytost barev a skvělé pozorovací úhly. Vysoké rozlišení na 5'' úhlopříčce dodává obrazovce realistické vyobrazení. Při sledování HD videí vás osloví ostré detaily a při hraní 3D her bohaté textury. Fotografie jsou mnohem ostřejší díky skvělému rozlišení a technologickému provedení obrazovky. Ochranné sklo obrazovky je navíc odolné vůči škrábancům a i odleskům, a tak zajišťuje prvotřídní čitelnost, ať už se pohybuje kdekoli.

Xiaomi Mi4: panorama

Fotoaparát

Novinka od Sony, fotoaparát IMX 214 nyní umožňuje fotit mnohem rychleji a v lepší kvalitě. Mi4 automaticky zaostří snímek během 0,3 s a vy tak můžete vyfotit úžasné momentky během zlomku vteřiny a ještě v rozpoznatelné kvalitě. S funkcí automatického zaostřování více obličejů lze zachytit a zaostřit snímky, i když jsou objekty v pohybu. Pomocí šesti čoček a světelnosti F1.8 vyfotíte nádherně živé fotografie. Smartphone také zlepšuje kvalitu svých fotografií pomocí zdokonaleného High Dynamic Intelligent blesku, který lépe nasvěcuje scénu ve tmě. Spolu se světelností F1.8 získáváte dobré fotografie jak za šera, tak i za tmy. A nemějte obavy z hodnoty světelnosti, neboť u tohoto údaje platí, že čím nižší číslo vyjadřující světelnost, tím lepší. Přední kamera je vybavena 8 Mpx. Naprosto vhodná pro video hovory a selfie fotografie.

Xiaomi Mi4: přenos Xiaomi Mi4: účet MiCloud Xiaomi Mi4: GPS satelity Xiaomi Mi4: Nástroje Xiaomi Mi4: Nastavení Xiaomi Mi4: 3D Fix GPS satelitů Xiaomi Mi4: aplikace Hudba Xiaomi Mi4: Antutu výsledek Xiaomi Mi4: Centrum hlášení chyb Xiaomi Mi4: Antutu výsledek Xiaomi Mi4: GPS lokace Xiaomi Mi4: Informace o zařízení Xiaomi Mi4: GPS výpis satelitů Xiaomi Mi4: úvodní obrazovka Xiaomi Mi4: ikony aplikací Xiaomi Mi4: soubory MiCloud 

Zvuk

Na spodní straně telefonu nalezneme celkem hlasitý reproduktor. Hlasitý v pravém slova smyslu, posloucháte-li hudbu s přáteli v kroužku a ne že se snažíte ozvučit house party. Avšak jeho hlasitost spíše spočívá v kvalitě výstupu. Tudíž rozeznění po celé místnosti je dostatečně zřetelné. Kvalita výstupu do sluchátek je na dobré úrovni, avšak sluchátka si musíte zaopatřit vlastní a kvalitu poslechu ze sluchátek zvýšíte investicí do nich samotných, neboť s nejlevnějšími sluchátky na trhu neočekávejte, že si vůbec něco poslechnete. V předinstalovaném hudebním přehrávači lze nastavit snad vše, co se poslechu týče. Ať silné a rychlé basy, detailní výšky nebo hudební žánr. Zvuku tím dodáte větší detail, ocení především ti, co mají smysl pro poslech. V chytrých aplikacích od Xiaomi lze díky online přehrávači naverbovat hudbu, kterou máte rádi, a zařadit ji mezi svou oblíbenou pro časté přehrávání.

Software

Smartphone je vyráběn ve dvou verzích, a to v slabší 16 GB a silnější 64 GB, pro ty kteří milují shromažďovat velké množství hudby či fotografií, které budou v opravdu velkém formátu a tudíž zabírat mnoho místa v paměti, vřele doporučuji připlatit si za silnější verzi. Telefon nemá možnost rozšíření o SD kartu a nemá ani možnost využití dvou SIM karet. Telefon je vyráběn pouze jako single SIM na microSIM kartu. Takže je nutno SIM kartu oříznout di menšího formátu, než je běžně prodávána.

Největší chvály se ale dostává nové nadstavbě Androidu MIUI v6. Propracovanému systému, který značně zjednodušuje mnohé v používání a zlepšuje některé funkce, které byli zanedbány nebo naopak ještě přidali již nemyslitelné a vylepšili tak mnoho funkcí a aplikací.

Hardware

Xiaomi Mi4 s velmi propracovaným čtyř-jádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 801 s funkcí rychlého nabíjení a s vyšším výkonem při nižší spotřebě. Obsahuje čtyři jádra typu Krait 400 taktované na frekvenci 2,5 GHz. Díky takovému taktu docílili zvýšení výpočetní rychlosti až o 14% oproti předchozí verzi Xiaomi MI3, a tak smartphone zvládne zpracovávat více náročných operací současně s nižší časovou složitostí. Rychlost procesoru se také odráží s updatem nadstavby operační systému MIUIv6, který lépe komunikuje s hardwarovým vybavením, a tak jej šetří. Fotografie lze pořizovat mnohem rychleji, videa lze nahrávat v lepším rozlišení a 3D hry nezatěžují grafický chip Adreno 330, neboť velmi dobře zvládá vykreslit složitou grafiku.

 

WiFi a GPS

Naprosto bezproblémové. S připojením na veřejné WiFi nebyl sebemenší problém. Spojení navázáno během několika sekund, a to i k sítím s ne příliš vysokým signálem. K výpadkům připojení nedocházelo. Co se týče GPS, je na tak vysoké úrovni, že vyhledáte satelity i v uzavřeném prostoru, což nebývá standardem u mnoha jiných zařízení. O venkovní lokalizaci ani nemluvě, detekováno s naprostou přesností a výbornou rychlostí.

Infračervený vysílač

Xiaomi Mi4 s vestavěným infračerveným dálkovým ovládáním umožňuje ovládat zařízení na dálku. Nyní pomocí vašeho mobilního telefonu můžete ovládat různá zařízení, např. regulovat teplotu ve vašem domě nebo přepínat televizní kanály či ovládat HiFi soustavu. Momentálně je podporováno více než 2800 zařízení různých značek a stále přibývají a vy tak pohodlně můžete ovládat mnoho zařízení na dálku.

Úspora energie

Procesy s nízkou spotřebou energie a dynamické řízení výkonu ASMP. To jsou nové úsporné technologie smartphonu Xiaomi Mi4. Každé jádro procesoru může být řízeno samostatně, a tak na základě různých scénářů se zamezuje zbytečnému plýtvání baterie. Kapacita baterie je krásných 3080 mAh, takto vysoká kapacita spolu s úspornými technologiemi dodává dlouhodobé užívání bez věčného nabíjení. Navíc s integrovanou funkcí Quick Charge 2.0 urychlíte proces nabíjení až o 25%. A za použití nejnovější technologie Hexagon DSP pro úsporu energie specializující se na zpracování obrázků při hraní her, kde konkrétně optimalizuje tyto aplikace na extrémně nízkou spotřebu při spuštění a užívání, získáváte více času pro hraní s vašim smartphonem.

Obsah balení

Klasickou součástí balení je nabíjecí adaptér. MicroUSB – USB kabel pro nabíjení a pro přenos dat spolu s baterií do mobilního zařízení. 

Závěr

Xiaomi Mi4 má rozhodně co nabídnout. Od náročných procesů zpracování, vynikajících fotoaparátů až po kvalitní hardwarové vybavení. Kdo ale tyhle věci nedokáže ocenit, ať se rozhodně nevrhá do modelu Mi4, neboť se od předchozího modelu Xiaomi MI3 liší jen v maličkostech, které ocení jen opravdoví znalci. Kdo to nedokáže ocenit, natož potom využít, tomu doporučuji zakoupení verze MI3 od stejného výrobce. V ruce budete mít naprosto stejný design a v kapse vám zbude více peněz, neboť na tom dost ušetříte a spokojený budete stejně.

Výhody a nevýhody:

+ design a zpracování
+ špičkový hardware
+ kvalitní fotoaparáty
+ obsah balení
+ 4G LTE
+ rychlost zařízení

- ne příliš rozdílný oproti předchozí verzi
- nepřítomnosti slotu pro paměťovou kartu

 

Produkty Xiaomi v e-shopu

Xiaomi Yi 4K Action Camera 2
12mpx, záznam videa 4K / 30 fps, 1400 mAh baterie


Zobrazit všechny produkty Xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Mi4 (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg

Vloženo: 03.11.2014 18.11. Přečteno: 67238×.

Komentáře k článku Xiaomi Mi4: Nepředstavitelný pocit

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

LTE

nereg. Marek, 05.11.2014 20.57 | odpovědět

Opravdu má Mi4 "evropské" 4G LTE?

Re:LTE

Ondřej Jirovec, 05.11.2014 22.06 | odpovědět

Dobrý den, děkujeme za správný dotaz. Recenzent čerpal info přímo z oficiálních stránek, kde bohužel výrobce popisuje čínskou verzi, která LTE umí. Verze mezinárodní bohužel LTE neumí. Hezký den

co telefon tedy umi

nereg. Michal Vávra, 26.12.2014 13.44 | odpovědět

Prosim mam par dotazu ktere me zajimaji nez pujdu a telefon si koupim.
1, umi telefon prehravat pisnicky prehrane skrze pocitac z cd? Daji se tyto pisne prirazovat ke jmenum v adresari a nebo se museji vsemozne upravovat jako se to musi u jinych telefonu?
2, da se do telefonu pripojit flash disk s mikro vstupem ktery se prodava pro chytre telefony?
Tyto veci se nikde nemohu docist.
Dekuji

Re:co telefon tedy umi

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 04.01.2015 20.51 | odpovědět

Dobrý den,

1) Na takto specifický dotaz nedokážeme odpovědět.
2) Ano dá, telefon podporuje funkci OTG.

Hezký den

Stejný design jako M3???

nereg. janek, 11.02.2015 12.58 | odpovědět

"Kdo to nedokáže ocenit, natož potom využít, tomu doporučuji zakoupení verze MI3 od stejného výrobce. V ruce budete mít naprosto stejný design..." - seriously??

Root

nereg. Nekdo, 15.07.2016 17.12 | odpovědět

Je telefon rootnuty?

mikrofon

nereg. Bara, 04.08.2016 11.18 | odpovědět

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Poslali jste mi mobil Xiaomi mi4 s nefunkčním mikrofonem který sem vám vracela a odstupovala od smlouvy protože reklamace by byla si myslím na dlouho. Chtěla bych se tedy zeptat jestli to byl jediný vadný kus u vás a jestli si ho bez obav mohu objednat znovu.

Re:mikrofon

nereg. Jiří | Beryko.cz, 08.08.2016 11.34 | odpovědět

Dobrý den,
bohužel jste narazila na vadný kus. U jiných kusů tohoto modelu se tato vada samozřejmě neprojevuje.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019