Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Mi3 W 64GB: Nezastavitelný Achilles

Xiaomi Mi3 W 64GB: Nezastavitelný Achilles

Model Mi3 W 64GB nechává konkurenci daleko za sebou, a fakt, že se předchozího modelu MI3 prodalo neuvěřitelných 100 000 kusů během 86 sekund od zahájení prodeje, svědčí o tom, že Xiaomi není na poli smartphonů značkou, kterou je možno jen tak opomenout. Dost planých řečí, pojďme do akce.

banner

Dnes zrecenzujeme jeden z nejvýkonnějších telefonů současnosti a překvapivě není z Koreje, Taiwanu nebo Japonska, ale z pekingské stáje Xiaomi.

Balení

Štíhlá, ale bytelná kartónová krabička s natištěným logem XiaoMi obsahuje mimo telefonu pouze USB/microUSB kabel, USB nabíječku do čínské zásuvky a přibalenou redukci na náš typ zástrčky. Kromě toho pak už pouze obálku s manuálem a záručním listem kompletně v čínštině a velice potřebnou sponku na vytáhnutí šuplíčku na SIM kartu normální velikosti, podobně jako u iPhonu. Jinak balení neobsahuje žádné další příslušenství – ne, že by většina uživatelů neměla svá oblíbená sluchátka nebo headset, a tak nebudu ani kňourat kvůli nedostatečnosti příslušenství, ale nepřibalit ani jedno je trochu netradiční.

Design a popis

U tohoto smartphonu je zkrátka poznat, že v současnosti tvoří vlajkovou loď firmy XiaoMi, design je totiž více než povedený. Hranatý obrys při pohledu zepředu, zakulacené boky a na omak příjemný a plastový zadní kryt, s úspěchem imitující hliníkové provedení, vyhlížejí opravdu elegantně a luxusně, Telefon je poměrně tenký (jen 8,1 mm) a díky zmiňovaným zaobleným bokům krásně padne do ruky, kde působí opravdu bytelně.  Přední stranu tvoří tvrzené sklo Gorilla Glass 3, pod nímž se nachází 5‘‘ FullHD IPS displej, v dolní části 3 softwareová ovládací tlačítka, v horní části pak logo XiaoMi, sluchátko, přední 2MPx fotoaparát a ruznobarevně blikající oznamovací dioda. Tlačítko power a dvoutlačítko pro ovládání hlasitosti najdeme na pravém boku, levý bok zůstává prázdný. Na spodní straně je konektor pro USB a reproduktor pro hlasitý odposlech, na straně horní pak 3,5mm sluchátkový jack a šuplíček na standartně velkou SIM kartu, není tedy potřeba ořezávat či měnit na microSIM. Na zadní straně je pak hlavní 13MPx fotoaparát, blesková LED dioda a logo XiaoMi. Telefon nemá odnímatelný zadní kryt, takže nevidíme olbřímí 3050mAh Li-ion baterii, která telefon udržuje v chodu a možná proto působí tak bytelně, nikde neskřípe a nevrže. Co rovněž nemá je možnost rozšíření SD kartou, což mi přijde trochu škoda. Jinak celkový design shledávám velmi atraktivním a luxusním a i přes nezaoblené rohy dobře sedne do ruky.

Displej

XiaoMi MI 3W je vybaven FullHD pětipalcovým displejem s rozlišením 1920x1080p a technologií IPS. Ten je dobře koukatelný za všech světelných podmínek včetně přímého slunečního světla (měl jsem nastavený jas na automatickou regulaci podle okolního světla), však ač je to možná jen můj pocit, tak barvy z ostřejších pohledových úhlů trochu ztrácí. Jinak mu nemám co vytknout, z uživatelského hlediska tam není poznat žádná pixelovatost, barvy jsou živé a displej působí spíše jako nakreslený.

Xiaomi Mi3 MIUI Xiaomi Mi3 Camera Xiaomi Mi3 Info o telefonu Xiaomi Mi3 Nástroje Xiaomi Mi3 Spotřeba Xiaomi Mi3 Prohlížeč Xiaomi Mi3 AnTuTu Xiaomi Mi3 AnTuTu výsledek

HW, Výkon a systém

Pod nesejmutelným brněním MI3 W tepe čtyřjádrový 2,3 GHz procesor Snapdragon 800 od firmy Qualcomm, kterému zdatně sekunduje 2GB operační paměti, grafiku pak pohání GPU Adreno 330. Od začátku mi bylo jasné, že nemám čekat nějaké ořezávátko, ale výkon a synchronizace těchto komponent mi popravdě trochu sebrala dech a výsledná skóre v benchmarcích to jenom potvrzují. V aplikaci Antutu se skóre 35 568 tvoří absolutní špičku, poráží LG G2, Samsung Galaxy Note3 i Xperii Z Ultra. Tomuto vysokému skóre trochu ubírá grafická sekce benchmarku, jinak by dosáhl ještě výše. V 3D marku, grafickém benchmarku, Ice storm extreme dal na maximální počet, Ice Storm Unlimited skóroval 19 011, což je jen lehce za velmi nedávno vydaným HTC One 2014 (m8), ale opět poráží Samsung Galaxy Note III i Xperii Z. V testech zaměřených na CPU, CPU Prime (skóre 6630) a CF-Bench (35 052), si vedl rovněž na výbornou. Čísla stranou, uživatelská práce je s tímto telefonem opravdu velmi plynulá a nic se nezasekává a budí dojem, že máte v ruce opravdu telefon, který nad daným příkazem „nepřemýšlí“.

 

Všechno běží na OS Android verze 4.3. s upraveným uživatelským MODem přímo z dílny XiaoMi, MIUI 4.3.21, lokalizovaném kompletně do češtiny. Ten předělává klasická Androidovské rozhraní k nepoznání, respektive se začne více podobat iOS, zmizí totiž „přihrádka“ na aplikace a všechny ikony se řadí na hlavní obrazovky. Přidává spoustu příjemných a užitečných softwareových utilit navíc, kromě klasických MIUI – světlo (rozsvítí LED blesk), poznámky, přednastavený kompas, tak i kupříkladu balík nástrojů pro okamžitou optimalizaci výkonu, antivirus, MI cloudové úložiště a hromadu dalších. MIUI nabízí kromě aplikací ještě spoustu funkcí navíc. Z odemykací obrazovky můžete pohybem ikony do 4 směrů buď zobrazit domovskou obrazovku, nebo rovnou telefonovat, fotit nebo ovládat hudební přehrávač. S operačním systémem měla trochu konflikt hra Asphalt 8, ze čtyř spuštění třikrát spadla ještě v menu a jednou po zhruba 20 vteřinách jízdy, jiné hry však běžely bez problémů. Telefon sice bohužel nenabízí rozšíření SD kartou, ale 64GB vnitřní úložiště nedostatek místa bohatě kompenzuje.

Ještě bych se tu rád zmínil o jedné věci a tou je reproduktor pro hlasitý odposlech. Jednak je opravdu hlasitý (slyšel jsem hudbu zřetelně i přes zavřené dveře) a jednak je na spodní a ne na zadní straně (což spolu pravděpodobně souvisí). Většinou jsou totiž reproduktory designéry umístěny na zadní stranu a to při položení telefonu na stůl, například potřebujeme-li mít volné ruce nebo chceme zapojit více osob do hovoru, často ztlumí nebo zkreslí zvuk, zkrátka ten reproduktor zacpeme - to je věc, která se u XiaoMi MI3 W prostě nestane. Na druhou stranu, když hrajete hry a držíte telefon obouruč, hraje vám do dlaně.

Fotoaparát

Telefon má dva fotoaparáty, přední 2MPx a zadní, hlavní, 13MPx s LED diodou a autofocusem. Začněme začátku – 2MPx sice v dnešní době nejsou nic extra a dle mého názoru by mu alespoň 5-8MPx slušel víc, ale fotky obličeje na vzdálenost ruky dělá ostré a konkrétní, video rovněž a to i za zhoršených světelných podmínek, bohužel na úkor pozadí, které je rozmazané a tak nějak kostičkovaté.

Zadní hlavní fotoaparát s 13MPx fotí skvěle, barvy jsou syté, saturované, někdy možná až moc K dispozici je řada softwareových doplňků na nastavení kvality obrazu, délky expozice, ISO nastavení, panoramatický režim, noční režim nebo třeba vyvážení bílé pohledem na bílou a ne jen podle určení typu světla. Noční režim mi nepřišel nijak zvlášť užitečný, ale s trochou manuálního nastavení (ISO, vyvážení bílé, expozice) se v noci daly udělat ostré nepřesvícené fotky, jak za umělého městského osvětlení, tak i za úplné tmy. Ovšem tady chvála končí.

Zde přichází ona pomyslná Achillova pata. Autofocus. Ten při nahrávání videa dělá více škody než užitku (viz videoukázka), neustále přeostřuje celý obraz, takže ve výsledném videu jsou prostě seky a skoky v ostrosti, případně nezaostří vůbec. Manuální ostření je hodně nepraktické a při natáčení na šířku, kdy se telefon drží oběma rukama, téměř nemožné. Třeba ale nemám jen dostatečně šikovné ruce nebo odvahu neupustit telefon. A v případě že automatické ostření dělá s videem hrozné věci a manuální ostření je nepoužitelné, moc toho pro zachycení pohybujících se věcí či událostí nezbývá.

Xiaomi Mi3 W 64GB Panorama

Konektivita a sítě

Xiaomi MI3 W je vybaven 3G, dále dnes již už málokoho ohromí i přítomnost WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS, co ovšem není úplně standartní je NFC anténa. Rychlost příjmu WiFi byla nadprůměrně vysoká, s GPS jsem taky neměl problém, během několik sekund jsem byl v dosahu 14 satelitů.

Zhodnocení, pořizovací cena a závěr

Přízvisko nejvýkonnější telefon si dle mého názoru právem zaslouží, protože poslední model MI3 W z dílny pekingské firmy XiaoMi opravdu válcuje konkurenci skoro ve všech ohledech. Vyvedený design, nabušené hardwareové komponenty, spoustu softwareových vychytávek včetně nejnovější modifikace MIUI komplet v češtině, to vše v jednom telefonu je k dostání za 12 370 korun na e-shopu beryko.cz. Trochu škoda toho tristního videa, respektive autofocusu, ten celkový působivý dojem z práce s tímto telefonem trochu sráží. Ale jestli hledáte supervýkonný a luxusní telefon za více než férovou cenu, přestaňte hledat. To nejlepší jste už našli.

+ design
+ výkon
+ MIUI MOD

- chybí možnost rozšíření SD kartou
- video/autofocus

Produkty Xiaomi v e-shopu

Tvrzené sklo pro Xiaomi Redmi 5A
Tvrzená folie pro Xiaomi Redmi 5A
Xiaomi Redmi 5 Plus (4GB/64GB) Global
Osmijádrový, 4GB RAM, 64GB ROM, 5,99" displej, 12 Mpx


Zobrazit všechny produkty Xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Mi3 64GB (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg

Vloženo: 29.04.2014 09.22. Přečteno: 25029×.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019