Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Xiaomi Mi Note: Jedna velká radost

Xiaomi Mi Note: Jedna velká radost

Nejvýkonější a nejrychlejší telefon je tu! Novinka od Xiaomi, Mi Note představen. Zaujme nejen svým hardwarovým vybavením, ale i povedeným designem... Skvěle zpracovaný tenký elegán s hliníkovým rámem, oboustranným tvrzeným sklem proti poškrábání a nízkou váhou. S Baterií o kapacitě 3000 mAh, FullHD obrazovkou s vysokou sytostí barev o 5,7 palci.

banner

Fotoaparáty s 13 Mpx vzadu a 4 Mpx vpředu s dokonalou optickou stabilizací, se zabudovaným zvukovým čipem který zesílí reproduktor na 100% a hardwarově? Perfektně nakombinovaný čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 od firmy Qualcomm s neuvěřitelnou 3 GB RAM pamětí, grafickým čipem Adreno 330 a funkcí Quick charge, která umožňuje až několikanásobně rychlejší nabíjení.

Hardwarové  a softwarové vybavení Xiaomi Mi Note

Procesor Qualcomm Snapdragon 801 zahrnuje čtyři jádra Krait 400 taktované na frekvenci 2,5 Ghz. Ve srovnání s předchozí generací se výpočetní rychlost navýšila o 14%. S 3 GB RAM pamětí s označením LPDDR3, která má dvojnásobnou frekvenci a propustnost dat, než předchozí verze LPDDR2, je navýšení rychlosti chodu celého systému zcela zřejmé. Takový výkon optimalizuje hraní her či multitasking. I přes takto vynikající výkon je spotřeba energie nižší než je tomu u jiných zařízení, a to až o 20%. Procesor spolupracuje s grafickým čipem Adreno 330 podporující pokročilé grafické zpracování, hravě si poradí s 3D hry. A s již zmiňovanou 3 GB RAM pamětí si hravě poradí i s 3D hrami o vysokých nárocích na paměť. Čip Adreno 330 zvládá velmi rychle vykreslit složitou grafikou díky jednotné architektuře na které je čip postaven. Problém na který narážíme je ROM paměť o 16 GB, pro někoho postačující pro někoho ne. Pro ty, kterým 16 GB interní paměti nestačí mají bohužel smůlu, neboť smartphone nepodporuje rozšíření paměti o SD kartu.

Xiaomi Mi Note: panoramatický snímek

Uživatelské prostředí MIUI si vydobývá svět, je uživatelsky přívětivé a nabízí spoustu skvělých funkcí a vychytávek. V Xiaomi Mi Note je předinstalovaná nadstavba MIUI v6 a celý systém běží na Androidu 4.4. Velký 5,7 palcový displej lze díky MIUI snadno ovládat, lze jej nazoomovat, a tak lépe zobrazovat a číst dlouhé, a na malém displeji nepřehledné články. Představte si, že displej o velikosti 4,7 palce se nazoomuje o 25%, díky tomu získáte článek zobrazený v plném rozlišení na 5,7 palcové obrazovce ve větším zobrazení. Takto velký displej je složité ovládat jednou rukou, a tak jej lze pohodlně přepnout na menší zobrazení 3,5 – 4,5 palce a jednou rukou tak vyřídit, co na velkém displeji nelze, poté zpět přepnout na plnou velikost displeje. Androidí nadstavba je plně přizpůsobitelná na takto velký displej, lze nastavit velikost ikon i písma.

Trendy Mi Note - design a vzhled

Skloubení technologie a umění, to jest hlavní náplní výrobců Xiaomi. Hliníkový rám obepínající hrany zařízení či neuvěřitelně tenký profil 6,95 mm a nízká váha o 161 gramech, to jsou jedny z mnoha designových prvků, které lze na smartphonu obdivovat, ale zaměřme se na věci, které jsou nejen krásné, ale i funkční. Zadní i přední strana smartphonu je pokryta tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass. Vpředu je využita technologie 2,5D a vzadu 3D. Rozdíl mezi jednotlivými technologiemi je ve způsobu zakřivení. Zatímco 2,5D má zaoblené pouze rohy a jinak je sklo ploché, 3D spočívá v zahnutí podélných hran, a tak je celé sklo zaoblené. Při pádu mobilního telefonu na hranu je zařízení údajně prakticky nerozbitné. Cornig Gorilla Glass je technologie co se kvality týče velmi vychvalovaná. Sklo je velmi odolné proti škrábancům a díky složitým výrobním procesům je i velmi pružné a tenké, s přidanou technologií zakřivení chránící rohy smartphonu se z něj stává opravdové zařízení odolné vůči pádům. Výrobce Xiaomi musíme pochválit, konečně přidali triviálnost v podobě podsvícených tlačítek, základní funkci, která u několika modelů chybí. Naštěstí u Mi Note už tomu tak není.

Xiaomi Mi Note: specifikace Antutu Benchmark Xiaomi Mi Note: výsledek Antutu Benchmark Xiaomi Mi Note: Antutu Benchmark Xiaomi Mi Note: ikony aplikací Nástroje Xiaomi Mi Note: aplikace Počasí Xiaomi Mi Note: úvodní obrazovka Xiaomi Mi Note: spuštěný yotube Xiaomi Mi Note: ukázka klávesnice při připojení k WiFI Xiaomi Mi Note: aplikace optimalizace systému Xiaomi Mi Note: aplikace Galerie Xiaomi Mi Note: aplikace upomínek Xiaomi Mi Note: notifikační lišta Xiaomi Mi Note: aplikace Kalendář s připomínkou Xiaomi Mi Note: aplikace výpočtu věku přední kamerou Xiaomi Mi Note: notifikační lišta Xiaomi Mi Note: úvodní zamčená obrazovka

Displej Mi Note

První rozsvícení displeje lze shrnout jedinou větou – vynikající, ohromující, nádherný! 5,7 palcový FullHD displej s neuvěřitelným rozlišení 2560×1440 pixelů o jemnosti 386 PPI. Říkáte si, že 5,7 palce je pro pohodlnou manipulaci po displeji už příliš, jednou rukou to určitě nelze ovládat, a tak si nenapíšu ani textovku? Jste na omylu, displej lze snadno díky nadstavbě MIUI v6 zmenšit třeba na 4,7 palcový displej, a tak jej pohodlně užívat jednou rukou. Zbytečné to rozhodně není, při sledování videí, prohlížení fotografií či hraní her zase jistě každý ocení větší displej, ale zpátky k samotnému displeji. Barvy jsou syté a krásné, jak z příběhu o Avatarovi. Vylepšená technologie LCD IPS dosahuje až 95% barevného gamutu NTSC, který udává sytost barev. Hodnota je velmi nadprůměrná, u běžných zařízení je hodnota gamutu kolem 70%. Důvodem proč má Xiaomi Mi Note s technologií displeje LCD IPS s tekutými krystaly, které způsobují změnu polarizace světla, tak výraznější kontrast než ostatní smartphony se stejným typem displeje je, že Xiaomi do své výroby přidalo technologii UV Align, která umožňuje lepší zobrazení černé barvy. U displejů LCD IPS je doposud největší problém zobrazení černé barvy. Za denního světla na tom prakticky nezáleží, ale v noci si všimnete, že skrze černou plochu prosvítá „zbytkové světlo“. Uv Align se postará aby tmavé oblasti byli tmavší a světlé světlejší, díky čemuž získáváme mnohem vyšší kontrast.

Technologie LCD IPS vyžaduje pro svůj provoz malé množství energie, a tak lépe využívá baterii – šetří ji. LCD IPS je také známa svými skvělými pozorovacími úhly a čitelností při slunečním záření.  V Xiaomi Mi Note však byla čitelnost na slunci ještě vylepšena technologií dynamického kontrastu, který propočítává každou scénu a reguluje tak podsvícení obrazovky dle situace. Při silném slunečním záření se tak nemusíme bát, že displej nebude viditelný.

Focení s Mi Note

Smartphone s 13 Mpx zadním fotoaparátem nikoho nepřekvapí, ale fotoaparát IMX214 od firmy Sony s perfektní optickou stabilizací jistě ano. Optická stabilizace fotoaparátu zaručí, že již žádná fotografie, žádné video nebude rozostřené, neboť snímaný obraz je skvěle stabilizovaný. Při natáčení videí se tak vyhnete roztřeseným záběrům. Nádherně jsou vidět i projevy světelné clony f/2,0. Při změně světla na snímané scéně se výrazně změní osvětlení snímku v telefonu. Příliš tmavé snímky jsou díky této technologii zesvětleny, a to bez použití flash blesku. Skvělá je také funkce automatického zaostřování, stačí klepnout na displej v místě které má být při fotografování zaostřeno a funkce se o to již sama postará. Ještě lepší je přisvětlení scény za úplné tmy, kdy je sotva něco vidět. Stačí klepnout na displej a scéna je na krátko osvícena, lze tak snadno zamířit objekt a následně už jen cvak a fotografie za tmy jsou na světě. S nastavením fotografování a natáčení videí je určitě dobré si pohrát. Při fotografování lze nastavit vše - od jasu, kontrastu až po nastavení rozlišení snímku. U natáčení videí je to obdobné, nejvíce ale potěší možnost nastavení natáčení videí ve FullHD ba dokonce i 4K, zatím nejlepší technologii při natáčení videí ve vysokém rozlišení. Důležitá nastavení je možné pohodlně přepínat při samotném fotografování, jsou totiž součástí aplikace a není nutné je složitě vyhledávat v nastavení telefonu.

Přední 4 Mpx fotoaparát nabízí též optickou stabilizaci a ještě skvělou vychytávku. Snímání selfie obsahuje funkci, která velmi přesně určí Vaše pohlaví a věk. K čemu to je? Asi k ničemu, ale je to zábava. Po chvílí snímání se vypočtený věk promítne na displeji a můžeme říct, že s opravdovou přesností. Ve většině případů se trefí nebo alespoň plus mínus jeden rok. Přední fotoaparát pořizuje nadprůměrně kvalitní fotografie. Jsou skvělé jak pro selfie, tak i pro videohovory.

Hudební poslech

Xiaomi se nemohlo dostat lepšího hudebního přehrávání, že vždy přijdou s něčím strhujícím už je známo, ale přidáním samostatné zvukového karty na základní desku, pokořili hranice v oblasti kvality hudebního přehrávání z mobilního telefonu. Kouzlo se skrývá v technologii výroby. Obvykle se v mobilních telefonech užívá jednotného integrovaného zvukového čipu, ale zvukový čip v Mi Note se skládá z mnohem více komponent, které společně s řadou periferních zařízení, nezávislých zesilovačů a s dekodérem ESS ES9018K2M s dynamickým rozsahem až 127 dB, komunikují lépe. Výrobce udává, že kvalita zvuku je až 4 krát lepší než při přehrávání z klasického CD. Má pravdu? Rozhodně Ano, výkon 192 kHz / 24 bitů potěší sluchové ústrojí, vždy a přesně vyjádří veškeré zvukové detaily. Pro digitální záznam zvuku se nejčastěji využívá vzorkovací frekvence kolem 50 kHz, a tak je vidět, že u modelu Mi Note byla frekvence několikanásobně pokořena. Dalo by se říci, že takto vysoká frekvence už je příliš, stejně tak jako více než 300 PPI u rozlišení displeje, které už lidské oko nerozezná, ale na první poslech poznáte, že zvuk je opravdu jemný, čistý, bez zašumění, a jeho maximální hlasitost předčí i magneťák. Vyšší vzorkovací frekvence jsou náchylnější k nežádoucím artefaktům, které způsobují slyšitelné zkreslení zvuku, ale na to Xiaomi Mi Note pomyslelo a zvukový čip se s tím snadno vypořádá. Umístěním reproduktoru na spodní hraně smartphonu se zamezí zastínění hlasitosti reproduktoru či jeho zašumění, neboť mu ve vydání zvuku nebrání nic v cestě, tak jako je tomu u umístění reproduktorů na zadní části telefonu. Další skvělou novinkou v oblasti poslechu mobilní hudby je podpora přehrávání bezztrátových hudebních souborů jako WAV, Flac, APE a DSD.  Nyní již není potřeba mít vše ve formátu MP3.

Xiaomi Mi Note Dual SIM a 4G LTE

Smartphone nejenom že podporuje sloty pro 2 SIM karty, ale zvládá i podporu tolik žádoucí konektivity 4G v obou dvou slotech. V případě vyčerpání mobilních dat na jedné ze SIM karet, lze pohodlně přestoupit na druhou SIM kartu a ušetřit tak přešvíknutý tarif. Co zaskočí je zvolená velikost SIM karet, jedna ze SIM karet je ve velikost micro SIM a druhá ve velikosti nano SIM.

Špatnou zprávou je, že čínské smartphony jsou nastaveny na podporu LTE v Číně, kde jsou frekvence oproti České republice rozdílné. Mi note podporuje frekvence 1800 / 2100 Mhz, tudíž dostupnost sítě 4G je prozatím v ČR jen ve velkých městech.

GPS a Bluetooth Xiaomi Mi Note

Funkce jako určování GPS polohy, krokoměr, kompas či barometr jsou v dnešní době věci, které užíváme dnes a denně a ani si to neuvědomujeme. Tyto funkce lze třeba využít v případě cestování, turistiky a mnoho dalších outdoorových aktivit. Nejvíce jsou vyžadovány mapy a navigace, každý jistě proto ocení rychlejší a přesnější lokalizaci díky plného využítí GPS, GPS + GLONASS a Beidou. Trojice GPS plně pokryje veškeré použití. Snadno a rychle lokalizuje naši pozici s přesností na několik metrů. Přesně určí čas, východ a západ slunce, nadmořskou výšku apod. Bluetooth 4.1 má ve srovnání s verzí 4.0 vyšší přenosovou rychlost a nižší spotřebu energie.

Xiaomi Mi Note: lokalizace GPS Xiaomi Mi Note: satelity GPS Xiaomi Mi Note: výčet GPS satelitů Xiaomi Mi Note: výčet GPS satelitů Xiaomi Mi Note: satelity GPS Xiaomi Mi Note:GPS východ a západ slunce Xiaomi Mi Note: výčet GPS satelitů Xiaomi Mi Note: světová lokalizace GPS

Výdrž baterie Xiaomi Mi Note

Kapacita baterie o 3000 mAh se zdá být poněkud ochuzená. Spotřeba takového obra je enormní, a proto by bylo na místě kapacitu navýšit. Je zřejmé, že od takového telefonu se jen těžko někdo odtrhne, především díky jeho vybavenosti. Každý se tak musí smířit s tím, že i přes značné úspory vylepšeného procesoru, displeje apod. bude nabíjet noc co noc. Na druhou stranu jistě potěší nová funkce týkající se nabíjení smartphonu. Podpora Charge 2.0 umožní výrazně kratší dobu nabíjení za předpokladu, že využijete nabíječku přiloženou v balení.

Závěr

Smartphone disponující high-end vybavením potěší každého milovníka toho nejlepšího. Zaručeně nikoho nepotěší cena, ale vzhledem k dostupnosti mobilního zařízení lze očekávat, že bude vysoká. Smartphone přináší skvělou kombinace procesoru, neuvěřitelnou 3GB RAM a fotoaparáty s optickou stabilizací. To jsou věci, které doposud byli jen součástí spekulací. Nepotěší ale kapacita baterie, takový obr i přes všechny úspory značně spotřebovává energii, a tak je nutné nabíjet při plném využití téměř denně. Zřejmě o tom ve stáji Xioami ví, a tak alespoň přidali funkci rychlého nabíjení, která by měla urychlit proces nabíjení, a to až 4x. Nadšence hudebních žánrů potěší skvělá HiFi soustava umístěná v telefonu. Reproduktor je opravdu zvukově čistý a hlasitý, takový zvuk z žádného jiného telefonu zaručeně nedostanete. Vybavení, kterým smartphone oplývá je bezkonkurenční, hranice technologií byly opět posunuty, a tak si zaslouží jen chválu.

Výhody a nevýhody Xiaomi Mi Note:

+ perfektní hardwarové vybavení
+ výrazně hlasitý reproduktor
+ fotoaparáty s optickou stabilizací
+ zakřivené ochranné sklo
+ nádherný displej
+ konečně podsvícená tlačítka

- slabší baterie
- absence slotu pro paměťovou kartu

 

Produkty Mi v e-shopu

Xiaomi Automatic Umbrella
automatický deštník do každého počasí
Mi Laser Projector 150
Laserový projektor nové budoucnosti
Ochranná fólie Xiaomi Redmi 5 Plus
Neviditelná ochrana pro displej


Zobrazit všechny produkty Mi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi Mi Note(fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto11.jpg
foto13.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg
foto27.jpg
foto30.jpg
foto31.jpg
foto32.jpg
foto33.jpg
foto34.jpg
foto35.jpg
foto37.jpg
foto39.jpg
foto40.jpg
foto41.jpg
foto38.jpg
foto44.jpg
foto43.jpg

Vloženo: 14.02.2015 15.05. Přečteno: 20302×.

Komentáře k článku Xiaomi Mi Note: Jedna velká radost

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019