Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

THL T6S: Peníze nerostou na stromech

THL T6S: Peníze nerostou na stromech

Velmi nenápadný model se objevil na trhu od výrobců Thl, kteří mají zastoupení na našem trhu již mnoho let. Vyrábí modely dostupný všem. Šetří na místech, kde nejsou drahé věci potřeba a naopak nešetří tam, kde je to potřeba. Tím se jejich modely stávají originály za velmi příznivé ceny. Samotný model THL T6S potěší všechny příznivce, co chtějí mít všechny nynější oblíbené funkce v jednom zařízení a ještě za cenu, při které vám zbude.

banner

Čtyřjádrový procesor quad core o frekvenci 1,3 GHZ s 1GB RAM a 8 GB ROM  pamětí s rozšířením pomocí microSD karty až na ROM o velikosti 32GB. S displejem 5 palců s rozlišením typu  FWVGA TFT a 13MPx zadním fotoaparátem, to vše postavené na operačním systému Android 4.4 KitKat.

Design a provedení

Model T6S je na svoji velikost celkem lehký se svoji váhou 155g i s baterií, patří i do té nejkřehčí ručky. Baterie sama o sobě neváží skoro nic, takže je váha skrytá v samotném hardwaru. Rozměry telefonu činí 143×71×9 mm, takže žádný mrňous, ba naopak velikán s příjemnou 5 palcovou obrazovkou, který si drží velmi štíhlou linii. Obal, kterým je telefon pokrytý je ze 100% plastu. Jedna z těch věcí, kde lze velmi snadno ušetřit, jak na penězích, tak i na váze zařízení. Ačkoli je obal plastový, nijak neskřípe a bez důkladného prozkoumání to ani nepoznáte. Zesílení hlasitosti lze najít na levém boku telefonu a zamykání displeje klasicky na pravé straně, je to velmi pohodlné pro ovládání palci. Konektor Jack a microUSB slot lze najít v horní části, což je velmi šikovné. Můžeme tak poslouchat hudbu či mít zapojený kabel a zároveň mít telefon schovaný v obalu bez zbytečného a opakujícího se vyndavání.

THL T6S: panorama

Hardwarové provedení

V modelu T6S se šetří kde se dá, a proto ani u vnitřního vybavení tomu není jinak. Procesor MT6582 vyráběn Taiwanskou společností MediaTek je osazen čtyřmi jádry Cortex A7, které vynikají svou nízkou spotřebou energie. Běží na frekvenci 1,3 GHZ a jeho součástí je grafický chip Mali 400MP, který velmi důmyslně a efektivně využívá všech čtyř jader. Co se týče pamětí, oplývá 1 GB RAM pamětí, která je v tomto případě naprosto postačující a zvládne tak všechny naše požadované úkoly. Na ukládání je nám přidělen prostor o velikosti 8 GB, kdo je náročnější na ukládání dat, toho potěším zprávou, že lze ROM paměť navýšit až na 32 GB pomocí microSD karty. V softwarové části se chlubí verzí Android 4.4, a taky plnou lokalizací do češtiny.

WiFi & GPS

Síla rozsahu připojení na WiFi je naprosto uspokojující. Mnoho sítí v okolí bylo ihned nalezeno a vybídnuto k připojení. Po připojení nenastávali žádné výpadky ani pokles signálu, a tak lze v klidu surfovat na internetu s bezdrátovým připojením. Při GPS lokaci si také nemůžeme stěžovat. Lokalizace proběhla velmi rychle a s téměř 100% přesností na venkovním prostranství. V uzavřeném prostoru lokalizace proběhla stejně rychle, ale s již nižší přesností na metry. Vyhledávání satelitů je také velmi rychlé, ale ve srovnání s vyhledáváním venku a uvnitř jsou téměř 80% rozdíly v počtu nalezených satelitů. Zatímco na čerstvém vzduchu jich bylo nalezeno až po desítky, vevnitř byli nalezeny po jednotkách.

Kvalita displeje

Vlastní zobrazení ikon je velmi nápadité a pěkně zbarvené, a tím se velmi odlišuje od ostatních zařízení, ale co se týče kvality zobrazení jsme na pochybách. Na displeji s rozlišením 854×480 pixelů bylo velmi ušetřeno, a tak se dočkáte pohledu s viditelnými čtverečky. Jemnost displeje se pohybuje na rozmezí, kdy už jsou pixely znatelné pro oko. Kdo chce ale značně ušetřit, dočká se toho u všech dostupných telefonů na trhu. Displej je typu FWVGA, které se řadí ještě o třídu níže než nedávné qHD rozlišení, které je téměř čtvrtinové vůči FulHD. Jas displeje je přiměřený vůči jeho kvalitě, ale pozorovací úhly jsou nadstandardní. Displej je viditelný ze všech pozorovacích úhlů až téměř do jeho přetočení. Stálost barev je optimální i vůči slunečnímu záření a 16 miliónů barev se postará o pěkný barevný kontrast, a proto si nemůžeme stěžovat co se kvality týče.


Fotoaparát a kamera

Zadní fotoaparát oplývá 13Mpx, které ale stejně nezaručí kvalitní a nádherné fotografie. Kvůli slabosti displeje se nedočkáme ani přepychového fotografování. U fotografií detekujeme mírné rozostření z důvodu nízkého počtu pixelů na řádek. Ačkoli zadní fotoaparát nabízí funkci zaostřování, nikdy jej nezaostříte úplně.  A nenabízí ani mnoho funkcí, v základu je snad jen možnost fotografování panorama a klasický režim krásy pro fotografování selfie. Při focení předním 2Mpx fotoaparátem budeme spokojenější, neboť pro selfie a videohovory to stačí. Na obrazovce lze bez problémů rozpoznat tvář, a to i bez režimu automatického zaostřování. K fotoaparátu náleží i LED blesk, který osvěcuje fotografované předměty jen na velmi krátkou vzdálenost. Při vzdálenosti větší jak metr, již fotografujeme jen tmu, a tak při větších vzdálenostech spíše poslouží jako baterka na svícení.

Speciální funkce

Telefon nabízí využití 2 SIM karet, jedné s klasickou velikostí a druhé micro. Zastrkávání SIM karet spolu s microSD kartou je celkem nešikovné. Nejprve je nutno vyjmout baterii a poté zastrkat jednotlivé karty, které jsou organizované ve dvou patrech. Tím chci říct, že větší SIM zastrkáváte pod micro SIM a SD kartu. Za celkem šikovnou vychytávku považuji ovládání telefonu rychlým tahem. Při zamčené obrazovce lze jedním charakteristickým tahem přejet po displeji a ihned tak zapnout aplikaci fotoaparátu a rychle tak fotografovat momentky. Podobnými tahy lze i rychle zapnout psaní SMS či telefonování vašim blízkým. Co bylo ale naopak oříškem? Jak v správci úloh smazat všechny puštěné aplikace a tím tak odlehčit paměti RAM. Lze to vůbec? Pokud na to někdo přijde, uvítám komentáře pod recenzí.

THL T6S: nastavení THL T6S: info o telefonu THL T6S: ikony aplikací THL T6S: aplikace pravopis THL T6S: Antutu THL T6S: mapy Seznam THL T6S: aplikace McDonalds THL T6S: GPS satelity THL T6S: GPS satelity THL T6S: GPS satelity THL T6S: youtube THL T6S: Antutu THL T6S: knihy Google  THL T6S: úvodní obrazovka THL T6S: počasí Seznam THL T6S: mapy Seznam

Zvukové vybavení

Reproduktor umístěný na zadní straně zařízení klasifikuji jako velmi slabý, i při maximální hlasitosti ho nerozezníte po celé místnosti. Při položení na zadní stranu, kde se reproduktor nachází, se telefon ještě o něco ztlumí, avšak kvalita zvuku se zesílí. Při opačném položení, kdy zvuk může volně vyházet, je zvuk mírně zašuměný. Při telefonování nenastal žádný problém, druhou stranu bylo čitelně slyšet a ani z druhé strany volaného nebyli stížnosti.

Výdrž baterie

Co se týče velikosti je rozměrově velmi tenká a lehká, avšak kapacitně je na tom slibně. Jedná se o 1900 mAh baterii o nemalé výdrži. Díky hardwarové a displejové úspoře můžeme surfovat na internetu mnohem déle, než je tomu leckdy u výkonnějších zařízení. Nabíjení se pohybuje v rozmezí 1 hodiny maximálně 1 a půl hodiny. O vybití se již postará samotný majitel dle jeho náročnosti. Pro běžné uživatele, kteří několikrát denně kontrolují sociální sítě, emaily a novinky – je to naprosto postačující. Pro ty co zapínají náročnou 3D hru i při pěti minutovém čekání na tramvaj to rozhodně není a baterii tak velmi rychle odrovnají, neboť k tomu telefon není hardwarově vybaven.

Obsah balení

V čínském balení nás nadchne obrázkový manuál v angličtině. Rozhodně příjemnější než čínština, to pak člověku přijde jako obrázkové kompletně. I bez znalosti angličtiny lze dle manuálu telefonu uvést do provozu, obrázky odpovídají skutečnosti. Také nás rozhodně nadchne evropský adaptér, takže žádné redukce z čínských zásuvek na české není potřeba a microUSB – USB kabel pro nabíjení pomocí adaptéru a nebo pro přenos dat. V balení se také nezvykle nachází sluchátka. Kvalitativně na tom nejsou zrovna nejlépe, jsou celá z plastu a velmi podobné koupíte za pár korun u vietnamců, ale svoji úlohu splňují a dokonce mají i funkční tlačítko pro přijímání hovorů.

Závěr

Telefon neoplývá ničím výjimečným, snad jen cenou, a ta je pro mnohé z nás v dnešní době velmi důležité. Všichni chceme moc za málo peněz, a proto si myslím, že je právě model THL T6S naprosto ideální. Má všechny klasické funkce, které využijeme, a za peníze, o kterých by se nám nesnilo, a proto pokud chcete ušetřit a neprohloupit, víte co máte koupit.

Výhody a nevýhody

+ poměr cena & výkon
+ nároky na baterii
+ čitelnost displeje

- slabší rozlišení a fotoaparát
- nízká hlasitost reproduktoru

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: THL T6S (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg
foto26.jpg
foto27.jpg

Vloženo: 10.09.2014 02.18. Přečteno: 16762×.

Komentáře k článku THL T6S: Peníze nerostou na stromech

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

Fotoaparát

nereg. jiri, 10.09.2014 22.19 | odpovědět

Ohledně fotoaparátu, nenechali jste na něm vzádu folii? protože mě produkuje jiné výsledky: https://plus.google.com/+JiříForst/posts/PDpzstqK5vy

Fotoaparát

nereg. jiri, 10.09.2014 22.19 | odpovědět

Ohledně fotoaparátu, nenechali jste na něm vzádu folii? protože mě produkuje jiné výsledky: https://plus.google.com/+JiříForst/posts/PDpzstqK5vy

Fotoaparát

nereg. Honzaaa, 17.10.2014 22.19 | odpovědět

Mě také fotoaparát zaostřuje perfektně a dělá krásně čisté snímky...

dotaz

nereg. Jaromír Belžík, 18.10.2014 09.31 | odpovědět

potíže mi dělá že nenadálé vybití baterie??? převážně v noci večer 75% a ráno totál vybito. Nemá s tím někdo zkušenost???

Re:dotaz

nereg. Václav, 13.01.2015 14.46 | odpovědět

Buď telefon úplně vypni, nebo alespoň wifi a datové přenosy.

nastavení vyzváněcího tónu

nereg. Vlastimil Repetný, 20.10.2014 14.51 | odpovědět

Ahoj. Mám tenhle telefon ode dneška a potřeboval bych poradit kde nastavit vyzváněcí tón telefonu. V nastavení je jen nastavení zvukového profilu . Pak se dá nastavit vyzváněcí tón u jednotlivých lidí v seznamu , ale jak nastavit základní vyzváněcí tón jsem nenašel .Jinak foťák fotí super. Díky za radu ;-)

Re:nastavení vyzváněcího tónu

nereg. Vlasta, 21.10.2014 06.41 | odpovědět

Už jsem na to přišel . Stačí upravit profil vyzvánění :-) :-) :-)

Re:Re:nastavení vyzváněcího tónu

nereg. Vlasta, 21.10.2014 06.42 | odpovědět

Tedy zvukový profil ;-)

16GB ?

nereg. Jiří Horák, 29.10.2014 16.25 | odpovědět

Opravdu jste si jisti tím údajem 16GB ROM ?
Na všech stránkách co jsem v rychlosti prohledal je napsáno 8GB.
Udává to i výrobce a potvrzuje to váš vlastní screenshot v recenzi :-)

Re:16GB ?

Ondřej Jirovec, 05.11.2014 22.08 | odpovědět

Dobrý den, máte pravdu. Chybička se vloudila. Opraveno. Děkujeme za upozornění. Hezký den

screenshot

nereg. rrrrrrrrrrr, 05.11.2014 18.35 | odpovědět

Jako urobím screenshot? Inak foťák je super.

Re:screenshot

Ondřej Jirovec, 05.11.2014 22.09 | odpovědět

Dobrý den. Zmáčkněte naráz tlačítko volume dolů a zapínání telefonu. Hezký den

vkládání SIM

nereg. Pavluša, 06.11.2014 19.17 | odpovědět

Poradí mi někdo jak do tlefonu vložit SIM. volala mi mamina, že si koupila tento telefon a nemá tušení jak se rozebere, aby se tam vložila SIM... Děkuji

Re:vkládání SIM

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 06.11.2014 19.20 | odpovědět

Dobrý den, úplně klasicky pod zadním krytem.

Re:Re:vkládání SIM

nereg. Pavluša, 06.11.2014 19.28 | odpovědět

Bože ti rodiče .... vysouvá se to nebo jak ??? Prý tam nic není .... Na dálku je těžko poradit, když jsem ho ještě ani neviděla :-(

Re:Re:Re:vkládání SIM

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 06.11.2014 19.30 | odpovědět

Určitě tam je někde zarážka na nehet. Opravdu zadní kryt sundat lze.

Re:Re:Re:Re:vkládání SIM

nereg. Pavluša, 06.11.2014 19.35 | odpovědět

Heuréka hotovo ... díky moc za pomoc :-)

folia cez fotak

nereg. Ivan, 20.11.2014 10.32 | odpovědět

LOL dalsi macher co robil recenziu fotaku s nalepenou foliou :D. Druha moznost je, ze to bol pokazeny kus.

Velikost displeje 5,5" ???

nereg. Petr Kaňkovský, 20.11.2014 10.40 | odpovědět

To si děláte s recenzí srandu? Nejzákladnější informace a je špatně!
THL T6s má 5" displej!!! Opravte si to.

Aplikace

nereg. Ondřej, 24.12.2014 20.21 | odpovědět

Dobrý den, prosim vás ... nemá někdo zkušeností s náhlím pádem aplikací ?? ... mám tento mohil v ruce tak ani ne hodinku a už mě nehorázně štve ... kdykoliv vlezu na jakoukoliv aplikaci za 20 sekund mě vyhodí zpět na tapetu ... prosím poraďte ...

vypnutí aplikací

nereg. Václav, 13.01.2015 14.53 | odpovědět

Spuštěné aplikace jsou na horní liště,jednotlivě stáhnout a vypnout.

Re:vypnutí aplikací

nereg. Skokycz, 02.03.2015 01.22 | odpovědět

Vypnout běžící aplikace lze dlouhým podržením toho "domečku" uprostřed těch tří tlačítek dole... pak jen tahem do strany jednotlivé appky ukončítě

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019