Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

THL T200C: Technologie budoucnosti již dnes

THL T200C: Technologie budoucnosti již dnes

Není tomu tak dávno, kdy na trh přišel model THL W200S a byl recenzovaný jako jeden z lepších telefonů za poslední měsíc. Nyní přišel model THL T200C a má se opravdu čím pochlubit. Má působivý 5 Mpx fotoaparát na přední straně pro pohodlné self-snímání a 13 Mpx kameru na zadní straně, která umožní nahrávat každý okamžik. A to vše poháněné Android 4.2.

banner

Příslušenství

THL T200C obsahuje bílá sluchátka ve velmi povedeném designu. Na první pohled je vidět, že na nich nešetřili, jako je tomu u většiny sluchátek, která jsou v balení. Součástí balení je návod kompletně v angličtině, avšak je velmi podobný dětskému leporelu, a tak si myslím, že dle obrázků, které sice mají anglické popisky, zvládne telefon uvést do provozu úplně každý. Velmi příznivá je česká nabíječka do zásuvky. Je bílé barvy a není k ní potřeba žádné redukce. Číňané překvapili a do balení vložili evropský typ zásuvky spolu s USB propojovacím kabelem stejné barvy, který typicky na jedné straně má USB 2.0 a na druhé straně micro USB. Kabel je důležitý nejen pro nabíjení smartphonu, ale i pro přenos dat mezi mobilním telefonem a počítačem. Ačkoli je příslušenství dodávané komplet v bílé barvě, samotný telefon je distribuován pouze v barvě černé.

ThL T200C ThL T200C Zadní část ThL T200C Zadní část ThL T200C Detail ThL T200C Technology Happy Life

Design telefonu

Na přední straně telefonu nenajdeme nic zarážejícího do té doby, než rozsvítíme display. V tu chvíli zjistíme, že základní tři tlačítka se nenacházejí klasicky pod displayem, ale ve spodní části displaye jako jeho virtuální součást. Přijde mi to velmi nemotorné a hlavně pod displayem máme téměř 1 palec široký černý pás, který je naprosto nevyužitý, a tak to dělá dojem prázdného a zbytečného místa. Tlačítka se rozsvítí současně, rozsvítí-li se display, do té doby nejsou nijak vidět. Co mi ale velmi vadilo, bylo zmizení tlačítek při prohlížení např. fotogalerie. Jo je fajn, že tlačítka nijak nezasahují do fotografií, které jsme si právě vyfotografovali na zahradě, ale chce-li člověk vrátit se zpět z fotogalerie na domovskou obrazovku, naslepo mačká ve spodní části displaye a marně čeká, dokud se tlačítka opět neobjeví, aby se mohl vrátit na původní obrazovku.

Pominu-li tento fakt, který byl pro mě opravdu zarážející, design telefonu je vcelku povedený. Rohy jsou více zaoblené než čtvercové. Po hranách telefonu se kolem dokola line stříbrná lišta a ze zadní části krytu budete mít největší radost. Kryt se jeví jako kdyby byl vystlaný tkaninou, a tak je to velmi příjemné a pohodlné na dotek a o to víc, že na něm ani po několika dnech užívání nenajdete jediný otisk. Kryt je vyroben z velmi chytrého materiálu, který je odolný vůči omakům a  škrábancům. Dokonce i display typu Gorilla Glass III je odolnější vůči škrábancům, a tak se z telefonu stává celkem nedobytná pevnost. Rozměry 6'' telefonu rozhodně nejsou do malých kapes. Svými 160.8 mm na výšku a 84 mm z něj činí opravdového obra, který si ale drží velmi štíhlou linii, a to 9.0 mm na tloušťku.

Hardware telefonu

Procesor

Na trhu existují dva na první pohled téměř totožný modely THL T200C. Liší se pouze vnitřním vybavením. Procesory jsou taktované na stejné frekvenci 1,7 GHz, takže rychlosti zařízení jsou totožné. Hardwarovou platformou je osmijádrový model MT6592W postavený na 64bitové architektuře, čímž dokáže zpracovat mnohem více informací a rychleji, než tomu je u 32bitové. Hardwarová platforma zajišťuje bezproblémovou činnost aplikací a všech jejích 8 jader podporuje grafický chip Mali-450MP.

Úložiště

THL T200C má 2 GB RAM, a protože rozlišení displaye není FHD, ale jen HD, znamená to, že požadavky na ukládání dat do RAM jsou méně náročné, než jak by tomu bylo u FHD. Zařízení proto dokáže pracovat rychleji. T200C se také může pochlubit velkou skladovací 16 GB ROM. Pro skladování uživatelských aplikací nám ale dovolí využít jen necelých 8 GB, proto je dobré si paměť rozšířit pomocí micro SD karty. Úložnou kapacitu lze zvětšit až na 64 GB.

zamknutá obrazovka úvodní obrazovka rychlé nastavení výdrž baterie ui ui - 2 úvodní obrazovka

Display

Znatelnější rozdíl vězí v rozlišení displaye. Zatímco náš model je vybaven HD displayem s 16 milióny barev, druhá verze je vybavena poněkud lepším displayem typu FHD. HD rozlišení nabízí 720 x 1280 pixelů, což ve výsledku udává maximální počet zobrazitelných bodů v pořadí počet sloupců x počet řádků. Laicky řečeno čím vyšší číslo nám vyjde ze součinu pixelů, tím se budeme dívat na kvalitnější zobrazení displaye. U FHD displayů je rozlišení 1280 x 1920 px. Vynásobíme-li tato dvě čísla mezi sebou, je nám ihned zřejmé, že se jedná o lepší rozlišení displaye. V současnosti i o nejoblíbenější variantu displaye. Avšak rozlišení displaye není jediným aspektem, který by nás měl zajímat. Důležitou roli zde hraje i tzv. jemnost displaye, neboť kolik bodů je display schopen zobrazit na jednom palci - PPI . Platí opět čím vyšší číslo nám vyjde, tím jemnější a tudíž kvalitnější display máme a také platí, že čím větší display, tím se jemnost display zhoršuje. Např. Pro display s rozlišením 720p a velikostí displaye 6'', což je náš model, je jemnost displaye 245 PPI. Se stejným rozlišením ale s 5'' displayem získáváme téměř 296 PPI, což je o téměř 20% lepší jemnost displaye. Shrnu-li to, display ačkoli nenabízí úplně nejlepší variantu obrazovky na trhu, je pro naše oko postačující a na pohled příjemná. V souvislosti s výdrží baterie hraje rozlišení displaye velkou roli, a proto slabší verze rozlišení obrazovky je vynahrazena delší životností baterie, neboť display neklade tak vysoké nároky na baterii. LCD z extrémních pozorovacích úhlů u vrcholu, dna a po stranách obrazovky zachovává barvu a kontrast velmi dobře. Jas LCD T200C je velmi dobrý. Telefon je velmi dobře čitelný za ostrého slunečního záření, a to hlavně při nastavení automatického jasu obrazovky - je velmi citlivý.

Fotoaparát a kamera

Zadní 13 Mpx kamera je vybavena opravdu skvělými funkcemi. Vedle funkcí jako Auto focus, který zajišťuje automatické zaostřování a funkce Flash light pro osvětlování scény za tmy, je vybaven technologií F/2.0, která udává šířku, do níž se fotoaparát rozevře při fotografování, což významně zvýší množství světla vstupujícího do fotoaparátu. Technologie F2.0 pojme o téměř 50% více světla oproti předchozí verzi F2.4, a to je neuvěřitelný rozdíl. Díky této funkci získáme dramaticky lepší kvalitu snímků pořízených za špatných světelných podmínek.

5 Mpx přední fotoaparát ocení především ti, co rádi uskutečňují Skype video hovory a nebo self-snímání. Rozlišení předního fotoaparátu je velmi dobré a při video hovorech se rozhodně nebudete jevit jako jeden velký rozmazaný flek poskládaný z kostiček. Většina výrobců na rozlišení předního fotoaparátu šetří, což mi přijde škoda, zvláště žijeme-li v době sociálních sítí, kdy self-snímání neboli focení sám sebe je tak populární.

panorama

Zvuk

Reproduktor může být klasifikován jako nadprůměrný. Při hlasitosti na maximum se zvuk rozléhal po místnosti bez jakéhokoli zašumění. Avšak reproduktor není až tak výrazně hlasitý. Bez ohledu na to, pro poslech hudby nebo sledování videí či filmů je to bohatě postačující. S mikrofonem během uskutečňování hovorů nebyl jakýkoli problém, dotyčná osoba na lince byla slyšet jasně a hlasitě. Při  zapnutí reproduktoru na hlasitý odposlech byla dotyčná osoba slyšet zřetelně.

Sluchátka v balení musí být klasifikována jako vynikající. Díky jejich kvalitě jsou skvělý pro poslech hudby a jsou i velmi vhodné pro uskutečňování hovorů. Jsou velmi pohodlná, celá bíle pogumovaná s plochým bílým kabelem a s gumovými špunty do uší, které zaručí, že vás netlačí ani po dlouhodobějším poslechu muziky. Na sluchátkách naleznete tlačítko pro příjem a ukončování hovorů, což je celkem příjemná vychytávka, pokud vás nezajímá kdo volá a prostě to zvednete bez podívání se na display. Při dlouhodobějším hraní s tlačítkem také zjistíte, že pomocí něj můžete zamknout a odemknout obrazovku displaye, jste-li kdekoli v menu, kromě v aplikaci rádio. Neboť posloucháte-li rádio a zmáčknete tlačítko na sluchátkách, rádio se vám vypne, ale pokud tlačítko zmáčknete podruhé, rádio už se vám nezapne. Což už mi jako vychytávka moc nepřijde.

Baterie

Součástí balení není náhradní baterie. Dostanete jen tu, kterou začnete ihned využívat. A ačkoli výrobce udává pohotovostní dobu až 240 hodin, pochybuji že takové doby dosáhnete. Neboť každý kdo si pořídí takový smartphone určitě bude plně využívat veškeré vymoženosti, co telefon nabízí. V testech, které uskutečnili Američané na modelu THL T200C, vydržela baterie při plném vytížení více jak 24 hodin, a při plném vytížení je myšleno permanentně zaplá Wi-Fi, Bluetooth, GPS lokalizace, přehrávač, telefonování a mnoho dalších jako je jas na maximální úroveň. Mě osobně při testování telefonu, kdy ho člověk využívá záměrně více, než běžný uživatel, ukazoval po 21 hodinách ještě 29% baterie, což je ještě pro pár hodin plného užívání. Co se týče kapacity baterie je na tom model THL T200C opravdu slibně. Oplývá téměř nejvyšší kapacitou baterie. Z řady THL ho zatím předčily jen modely THL T11 a THL W300, a co se týče ostatních, konkurence schopných mobilních telefonů moc jich ho nepředčí, a když je předčen kapacitou baterie, rozhodně není předčen cenou zařízení.

WiFi, Bluetooth a GPS

Sílu WiFi signálu musím klasifikovat jako průměrnou. Přidání na zesílení pro přijímání Wifi signálu by vůbec nebylo na škodu. Pro naše běžné účely je to v pořádku a připojíme se téměř kdykoli, ale pro uživatele, kteří budou velmi daleko od routeru mohou shledat problém s připojením. Po testování WIFI a rozsahu Bluetooth, můžeme říci, že vše funguje správně při očekávané přenosové rychlosti. Výsledky GPS jsou ohromující. Satelitní lokalizátory vyhledali moji polohu během několika vteřin.

Dual SIM a Pásma

THL T200C nabízí 2 SIM sloty. Jeden pro standardní velikost SIM karty a druhý pro micro SIM, které jsou k nalezení pod zadním krytem telefonu. Po vyjmutí baterie nalezneme dvě symbolizující značky, jak vložit SIM karty a o něco výše nalezneme značku, jak vložit micro SD kartu. T200C podporuje W+G / G+G, což znamená, že telefon podporuje na jedné SIM 3G i 2G připojení a na druhé SIM pouze 2G.

Co se týče pásma, jedná se o klasický Quadband pro digitání hlasové hovory, tudíž obvyklých 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz, což pro nás znamená, že můžeme uskutečňovat hovory po celém světě naprosto bez problémů. Kromě evropského WCDMA 2100MHz pásma, můžeme také pracovat na WCDMA 850MHz pásmu, z čehož vyplývá, že se můžeme těšit z 3G s maximální rychlostí ve všech regionech světa.

Extra funkce

THL T200C podporuje funkci OTG, jedná se vlastně o připojení externího zařízení s telefonem. Kabel má na jedné straně výstupní USB, do které ho lze připojit jakékoli USB zařízení a na druhé straně má micro USB, které se připojí k telefonu. Můžeme tak k telefonu připojit např. myš, klávesnici, ale klidně i USB Flash disk a nahrát si nějaká data z nebo na Flash disk. Kabel tohoto typu není součástí balení, ale lze jej pořídit do stokoruny. Další povedenou technologií je NFC. Umožňuje snadný přenos dat mezi dvěma telefony, který podporují právě onu technologii. Budete-li chtít od svého známého např. poslat písničku, kterou vám právě pouští, a vám se tuze líbí. Nemusíte kvůli tomu zapínat a zviditelňovat Bluetooth, ale postačí dát telefony zády k sobě a chvilku vyčkat. Aplikace Airsync je hudební přehrávač, která právě tuhle vychytávku posílání hudby podporuje. Notifikační LED dioda se nachází na přední straně v horní části telefonu. Svou barvou signalizuje určité akce. Svítí-li modře označuje nově příchozí zprávy, ať ze sociální sítě, tak i SMS zpráv nebo e-mailů. Červeně pak indikuje stav vybité baterie a následně svítí červeně po celou dobu nabíjení. Je-li smartphone plně nabitý, začne dioda svítit zeleně.

Závěr

THL T200C představuje velmi dobrý vzhled s vlastním stylem. Zadní kryt je opravdu povedený a splňuje svůj účel. Někteří lidé mohou vyžadovat vyšší rozlišení obrazovky, ale 245 PPI je v pořádku a poskytuje více výhod než neplechy. Výrazně se tím snížila cena, zvýšil výkon a hlavně se zvýšila životnost baterie. Tenhle telefon je rozhodně vítěz pro každého. Je vyrobený z pevného kvalitního materiálu, v balení jsou vynikající sluchátka, je poháněn stabilní verzí operačního systému Android,  je plně lokalizován do českého jazyka a má silnou GPS. Jediné co zastiňuje jeho klady jsou průměrný reproduktor a slabší příjem WiFi.

+Odolný a designový zadní kryt
+Odolný display Gorilla Glass III
+Kapacita baterie
+Kvalitní sluchátka
+Technologie OTG a NFC

-Nevhodné umístění tlačítek
-Průměrný reproduktor
-Slabší příjem WiFi

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: ThL T200C (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg

Vloženo: 03.05.2014 15.20. Přečteno: 3236×.

Komentáře k článku THL T200C: Technologie budoucnosti již dnes

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018