Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

THL T11: Technologie pro šťastný život

THL T11: Technologie pro šťastný život

Díky tvrdé konkurenci a stále se zrychlující technologii, jsou aktualizace čínských telefonů vyráběny nepřetržitě, a to zejména u slavných značek jako THL, ZOPO, ZTE, Lenovo a Xiaomi. Nový model THL T11 se rozhodně nemá za co stydět a je konkurence schopný ve srovnání s těmito značkami. Dostal malou změnu designu, větší kapacitu baterie, osmijádrový procesor a slibuje docela dobrou provozní rychlost. Pojďme se podívat více do hloubky...

banner

Design a provedení

THL T11 svým vzhledem velmi připomíná model THL T100S Iron Man. Jediný rozdíl mezi nimi naleznete v horní a dolní části přední strany telefonu, kde u modelu THL T100S jsou kovové proužky a u modelu T11 ne. To jsou rozdíly znatelné na oko. Dalším rozdílem už je jen vnitřní zařízení telefonu, které je u T11 slabší, ale zase se od toho odvíjí přijatelnější cena. Fenomenálně vypadající telefon s čtvercovým designem šel s nápady do každého aspektu. Zadní kryt je vyroben ze strukturovaného plastu. Je velmi příjemný na dotek, přijde vám jako kdyby byl lehce sametový, nevykluzuje z ruky a ještě se vyhýbá otiskům prstů. Na zadní straně krytu je k vidění tisknuté logo THL a nápis „Technology happy life“, což je poněkud banální a divné, ale nevadí. Nechybí ani přisvětlovací dioda spolu s 8 Mpx fotoaparátem a celkem široká mřížka pro výstup reproduktoru. Přední strana je celá pokrytá ochranným sklem. Pod displayem jsou tři klasická doteková tlačítka a v horní části se nachází  přední 5 Mpx fotoaparát, indikační LED dioda spolu s několika čidly a reproduktor pro odposlech druhé strany.

Výbava telefonu

Model THL T11 je vybaven 2 GB RAM pamětí, která se v nynějším roce stává stále častější. Spolu s osmijádrovým procesorem MT6592W od firmy MediaTek šlapou jako hodinky. Procesor je taktovaný na 1,7 GHz. Display není technologicky v nejlepším provedení, ale tím neztrácíme, ale naopak získáváme menší požadavky na paměti a tím vyšší rychlost a plynulost telefonu. V kombinaci s grafickým jádrem Mali 450 MP můžeme hrát velmi náročné 3D hry, aniž by se zasekávali a nebo jsme čekali věčnost na načtení. Vysoká rychlost přináší vysokorychlostní zábavu. Ačkoli display je jen HD, i tak si odneseme opravdové potěšení ze škály barev a jemnosti displaye, a to jak při hraní her, tak i při fotografování. THL T11 se může pochlubit také celkem velkou skladovací ROM pamětí, 16 GB spolu s možností rozšíření až o 32 GB je velkorysé a mělo by dostatečně postačit i náročnějším uživatelům.

Baterie

Co nás opravdu nadchne je větší kapacita baterie oproti předchozímu modelu. Baterie je velmi důležitý aspekt. Nabíjení každý den nikoho nepotěší, ale jestli máte v plánu hrát celý den online 3D hry, tak se nevyhnete nabíjení dvakrát za den. Pro klasické uživatele, co se několikrát za den přihlásí na sociální síť, přečtou si emaily a v pauze na oběd si zahrají nějakou tu online hru na Facebooku je to postačující a nabíjení každou noc se vyhnou. V kombinaci s LCD displayem o nižším rozlišení baterii šetříme ještě víc, a to kvůli již zmiňovaným menším nárokům na paměť.

Obsah balení

THL T11 obsahuje bílá sluchátka ve velmi povedeném designu. Na první pohled je vidět, že na nich nešetřili, jako je tomu u většiny sluchátek, která jsou v balení. Součástí balení je návod kompletně v angličtině, avšak je velmi podobný dětskému leporelu, a tak si myslím, že dle obrázků, které sice mají anglické popisky, zvládne telefon uvést do provozu úplně každý. Velmi příznivá je česká nabíječka do zásuvky. Je bílé barvy a není k ní potřeba žádné redukce, ačkoli v balení naleznete i černou redukci na české zásuvky, která je v balení úplně k ničemu. Číňané do balení vložili evropský typ zásuvky spolu s redukcí na evropský typ zásuvek a  USB propojovací kabel bílé barvy, který má typicky na jedné straně USB 2.0 a na druhé straně micro USB. Ačkoli je příslušenství dodávané komplet v bílé barvě, samotný telefon je distribuován pouze v barvě černé.

Rozlišení a LCD

Display má rozlišení 1280×720 pixelů, což je podle mého názoru až dost pro 5'' displaye. Nejedná se o plné FHD rozlišení, ale ty jsou nutností na místě při větších displayích. Je to škoda, ale za to se rozhodně zase méně plácneme přes kapsu při koupi a ještě zvýšíme výkon a úsporu baterie. LCD displaye typu IPS klasifikuji jako velmi dobré. Při pohledu z bohu to kvalitu obrazu nijak nesnižuje. Display je rovnoměrný a hladký, je vidět čitelně ze všech úhlů, včetně krajních rohových úhlů.  Model THL T11 byl otestován i na slunečním světle, a i když byl display vystaven přímému slunečnímu záření, zůstal beze změn, vše bylo čitelné a snadno viditelné. Co se týče ochranného skla přes display, je Corning Gorilla Glass 3 nejlepší volbou. Jedná se o velmi odolné sklo, které je nejen chemicky posíleno, ale dostalo i novou atomovou strukturu, která je značně odolnější. Gorilla Glass 3 s Native Damage Resistance (NDR) je zásadně tvrdší a mnohonásobně odolnější proti poškozením. Odolává hlubokým rýhám, a tím zabraňuje prasknutí displaye. Sklo je navíc z tak chytrého materiálu, že hluboké rýhy optickým klamem zjemňuje a zmenšuje pro oko.

ThL T11: zvukové vyhledávání ThL T11: galerie ThL T11: aplikace ThL T11: AnTuTu výsledek ThL T11: nastavení ThL T11: tapeta ThL T11: google play ThL T11: multitasking

ThL T11: AnTuTu ThL T11: AnTuTu 2 ThL T11: detaily ThL T11: wifi ThL T11: homescreen ThL T11: hodiny ThL T11: jazyk a zadávání ThL T11: aplikace

ThL T11: úložíště ThL T11: DSP Manager ThL T11: gps lokalizace ThL T11: baterie ThL T11: satelity ThL T11: widget ThL T11: výsledky AnTuTu ThL T11: lockscreen

 

Podpora frekvence, GPS, WiFi

Výhodou u THL T11 je, že má 850/1900/2100MHz WCDMA. To znamená, že je tento telefon kompatibilní s 3G téměř po celém světě. Většina míst v Evropě a Asii mají podporu 2100 MHz, v Americe je v současné době 3G nejvíce na 850 a 1900 Mhz. Zařízení nemělo absolutně žádný problém s nalezením naší pozice, trvalo mu to dokonce jen několik málo vteřin, a to s celkem dobrou přesností. Nacházeli jsme se v objektech, které nedokázal identifikovat, detekovala GPS alespoň ulici, takže s přesností do desítky metrů. V telefonu je k dispozici předinstalovaná aplikace GPS Test Plus, která ukazuje sílu signálu zachycených satelitů, detekuje satelity na obloze, vaši aktuální polohu apod. Připojení na WiFi se s našim domácím routerem popralo celkem slušně. Nalezení a navázání připojení se uskutečňovalo rychle. Avšak máme sílu signálu po celém bytě velmi dobrou. Ve větší kavárně, kde nesedíte přímo pod routerem už pocítíte problém, se vzdálenějším WiFi vysílačem, exponenciálně klesá možnost připojení. Z čeho jasně vyplyne, že síla příjímání WiFi signálu bude slabší.

Zvuk

Poslech hudby, spolu se sluchátky, které jsou dodávány k balení, je příjemný. Není v nich slyšet žádné zašumění a jsou pohodlné. Je to jedna z mála značek telefonů, které do svého balení přidávají opravdu kvalitní sluchátka. Po odpojení sluchátek byl otestován zadní reproduktor a zněl také opravdu dobře. Zvuk byl jasný a hlasitý, nezněl jako hromada plechu, což u hodně značek čínského původu dělá. Telefonováním s druhou stranou byl otestován i přední reproduktor a ten už se mi nezdál tak kvalitní. Druhá strana byla slyšet hůře. Na klidném místě se dorozumíte, ale při jízdě v dopravním prostředku, např. ve vlaku byl zvuk opravdu nedostačující, a to i při zesílení na maximum, tím akorát přidáváte na šumu. Při testování hlasitého odposlechu se druhá strana jeví jakoby mluvila zdálky, tím dochází také ke špatné zřetelnosti zvuku.

Fotoaparát a Kamera

Zadní fotoaparát je vybaven pouze 8 Mpx. Nečekejte proto žádné světoborné fotografie, ale myslím, že pro mnoho uživatelů je to postačující. Detail to vyfotí velmi pěkně. Focení povzdálí, už je o poznání méně kvalitní a focení se zoomem, už bychom mohli počítat kostičky pixelů. Videa zvládá natočit plynule s velmi dobrým zvukem, ale je velmi poznat, točíte-li za skvělého slunečného dne, nebo za sychravého počasí. Funkce automatického zaostřování je kvalitní, zaostřuje pěkně a ani to netrvá dlouho a funkce přisvětlovací diody pro focení za tmy je průměrná. Fotografie ve tmě pořídíte se šumem. Co je ale velmi zvláštní? Fotografie, které pořídíte při stmívání jsou snímány téměř jako za denního světla, takže až si budete prohlížet vaše fotografie nějaké ulice pořízené za tmy, budete se drobet divit, že jsou jako za denního světla, ale svítí tam pouliční lampy. Přední fotoaparát je 5 Mpx, vhodný pro video hovory, kdy kvalita obrazu postačuje jen pro rozpoznání volajícího.

Senzory

Ve zkratce se zmíním také o senzorech mobilního telefonu. Obsahuje všechny základní čidla, které telefon v dnešní době obsahuje plus je obohacen a magnetický senzor. G-sensor pro hraní řidičských her, kde lze telefon použít jako volant, nebo pro přetáčení displaye. Co ale překvapí je, že zvládne detekovat otřesy a mírné vibrace. Existuje mnoho pěkných tapet, které se na display chovají jako živé, od toho název živé tapety. Budete-li mít např. na displayi keřík a zatřesete s mobilním telefonem, bude se pohybovat, a zvláštností je, že to funguje i při hlubokém výdechu na display, keřík se zachvěje též. Senzor je opravdu citlivý a v dnešní době dobře vychytaný. P-sensor neboli senzor přiblížení, který automaticky uzamyká obrazovku, vhodný při telefonování.  L-sensor zvládne nastavit intenzitu jasu bez jakéhokoli zásahu. Dle aktuálního prostředí ve kterém se nachází a nakonec magnetický senzor, který zajišťuje kompas, díky kterému umožňuje GPS navigaci najít libovolnou pozici mnohem rychleji.

Další funkce

Notifikační LED dioda se nachází na přední straně v horní části telefonu. Svou barvou signalizuje určité akce. U tohoto modelu LED dioda svítí pouze červeně. Při nabíjení baterie signalizuje nepřetržitým červeným svícením a při příchozích zprávách bliká červeně. THL T11 podporuje funkci OTG, jedná se vlastně o připojení externího zařízení s telefonem. Kabel má na jedné straně výstupní USB, do které ho lze připojit jakékoli USB zařízení a na druhé straně má micro USB, které se připojí k telefonu. Můžeme tak k telefonu připojit např. myš, klávesnici, ale klidně i USB Flash disk a nahrát si nějaká data z nebo na Flash disk. Kabel tohoto typu není součástí balení, ale lze jej pořídit do stokoruny. Další povedenou technologií je NFC. Umožňuje snadný přenos dat mezi dvěma telefony, který podporují právě onu technologii. Budete-li chtít od svého známého např. poslat písničku, kterou vám právě pouští, a vám se tuze líbí. Nemusíte kvůli tomu zapínat a zviditelňovat Bluetooth, ale postačí dát telefony zády k sobě a chvilku vyčkat. Písnička se velmi snadno a rychlo přepošlu do druhého zařízení. Aplikace Airsync je hudební přehrávač, která právě tuhle vychytávku posílání hudby podporuje.

Verdikt

THL T11 je dle mého názoru opravdu povedený kousek. Výrobci se zaměřili na cenu a výdrž, což je  velmi požadovaný aspekt v dnešní době a zároveň ani nešetřili na vnitřním vybavení. Kombinace pěkného HD displaye, osmijádrového procesoru, větší kapacity baterie a elegantního designu, staví tento model do popředí a v Antutu dosahuje skvělých výsledků. Shrnu-li všechny tyto závěry do jednoho a přidám k tomu cenu, což je třešnička na dortu, dostáváme se k opravdu výhodné koupi.

Výhody:
+ ochranné sklo
+ kvalitní sluchátka
+ mnoho senzorů a funkcí
+ dobrá GPS

Nevýhody:
- přední reproduktor
- fotoaparát

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: ThL T11 (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg
foto26.jpg
foto27.jpg
foto28.jpg
foto29.jpg
foto30.jpg

Vloženo: 16.05.2014 18.06. Přečteno: 8288×.

Komentáře k článku THL T11: Technologie pro šťastný život

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018