Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

ThL 5000T (TESLA): Štíhlý vytrvalec

ThL 5000T (TESLA): Štíhlý vytrvalec

Jedna z nejznámějších společností z čínského trhu, ThL, uvedla na trh novinku označenou 5000T. Označení telefonu odkazuje na použitou kapacitu baterie (5000mAh), která zaručuje opravdu dlouhotrvající výdrž. ThL 5000T se snaží získat své příznivce také nízkou cenou, velkým displejem, tloušťkou či stylovým vzhledem. 

banner

5000T, někdy také 5000 Tesla, je levnější verzí svého sourozence modelu ThL 5000. Aby bylo možné dosáhnout nižší výsledné ceny oproti 5000, byla snížena výkonnost procesoru, změnilo se rozlišení displeje, velikost pamětí RAM a ROM klesla na polovinu atd. Výsledkem je cenově dostupnější alternativa, která díky nižšímu výkonu vydrží na jedno nabití déle než model 5000. Je-li pro vás výdrž baterie prioritou, zvolte ThL 5000T.

Jaký je vzhled a rozměry ThL 5000T

ThL 5000T sází na prověřený moderní design, který je vyveden v černé barvě. Použité materiály působí příjemným dojmem na dotek a navíc jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které zaručují dlouho životnost přístroje.

Přední strana smartphonu je tvořena 5" displejem, který je obklopen poměrně širokým rámečkem, který ve své spodní straně ukrývá trojici tlačítek. Umístění tlačítek do rámečku sice zvyšuje výsledné rozměry telefonu, ale zároveň neubírá místo na displeji, který tak můžeme využít celý. Boční strany telefonu jsou v plastovém provedení v imitaci kovu. Imitace je vydařená a bez podrobnějšího zkoumání rozdíl nerozeznáme. Kovový je tak pouze tenký proužek vyskytující se kolem přední strany. Ten slouží nejen jako designový prvek, ale i jako částečná ochrana displeje.

Zajímavým prvkem je zadní kryt, který je vyveden v plastovém provedení se simulovanou texturou. Textura je velice příjemná na používání a dodává telefonu nestandardní vzhled.  V mnohých recenzích bývá uváděno, že by zadní kryt měl být anti-skluzový. V našem testu sice nedošlo k vyklouznutí telefonu, ale bylo zapotřebí mobil držet pevněji než je obvyklé.

Finálním rozměry telefonu 147,7×72,9×9,5 mm jsou o něco vyšší než u modelu 5000. Důvodem je nahrazením kovových prvků plastovými, které musí být robustnější při zachování stejné odolnosti. Držení telefonu je příjemné, smartphone nepůsobí nikterak neohrabaně a můžeme ho bez omezení používat celý den. Kladně musíme hodnotit šířku telefonu, která působí užším dojmem díky zaobleným hranám. Položíme-li 5000T na váhu, zobrazí se nám hodnota 183 gramů. To není rozhodně málo, ale je zapotřebí si uvědomit, že výrazný vliv na váhu telefonu má velikost baterie, která je zde nadstandardní.

ThL 5000T: panorama

Obrazovka, procesor a paměti ThL 5000 TESLA

Výrazným prvkem ThL 5000T je 5" displej s HD rozlišením 1280×720 pixel. Hustota displeje je proto jen 294 ppi, což je o poznání méně, než kdyby bylo použito rozlišení Full-HD. Při používání smartphonu však nižší rozlišení téměř nepostřehneme. Nedostatky se projeví pouze při detailech fotografií či videí. Samotný displej je kapacitní s Multi-touch technologií. Jedná se o IPS-LCD typ displeje, který svou strukturou zvyšuje pozorovací úhly a zvýrazňuje zobrazení barevného spektra. Praktické je i použití technologie OGS (One Glass Solution), která eliminuje prostor mezi displejem a dotykovou plochou. Výsledkem je lepší a přesnější reakce na vaše požadavky.

Samotný displej je pokrytý ochranným sklem Corning Gorilla Glass třetí generace, které chrání displej proti poškození.

ThL 5000T pohání známý procesor od MEDIATEKu označený jako MTK6592M. Jedná se o osmi-jádrový procesor nataktovaný na frekvenci 1.4 GHz. Součástí procesoru je grafické jádro Mali-450P. Důležité je také zmínit velikost operační paměti RAM 1 GB a velikost vnitřní paměti ROM 8 GB. 8 GB pro je pro ukládání dat opravdu málo, naštěstí lze vnitřní paměť rozšířit pomocí externí SD karty až o 32 GB.

Zmíněná kombinace podle svých parametrů sice nepůsobí oslnivým dojmem, ale zadané procesy zvládá bez problémů. Poradí si i s běžnými hrami. ThL 5000T patří mezi telefony nižší cenové hladiny, ale svým výkonem dokáže konkurovat i dražším modelům jiných výrobců. To nám dokázala aplikace AnTuTu, ve které dosáhl testovaný model 27778 bodů. Dosažený výsledek ho řadí na úroveň HTC One či čínských konkurentů  Xiaomi Redmi Note a Asusu ZenFone 6.

                      

Fotíme s ThL 5000T

5000 TESLA byl osazen dvojicí fotoaparátů. Fotoaparáty nedodává společnost SONY jako u modelu 5000, ale vyrábí je firma Samsung. Na přední straně je méně výkonná 5 Mpx kamera se světelnou clonou f/ 2,4. Kamera byla navržena pro videohovory a selfie fotografie. Vyšší pozorovací úhel zaručuje, že budou fotografie zabírat větší plochu a okolí bude ostřejší.

Zadní stranu zdobí výkonný 13 Mpx fotoaparát se světelnou clonou f/2,2, automatickým zaostřováním a bleskem. Zachycené fotografie dosahují vysoké kvality za denního světla. Fotografie jsou sice ostré, ale barvy by mohly být více výrazné. Fotoaparát pořizuje snímky v přijatelné kvalitě i při nočním focení, což nebývá standardem. Dojem lehce kazí jen mírná zrnitost. Mírným zklamáním je však kvalita videonahrávek. Za zhoršených povětrnostních podmínek jsou barvy nevýrazné a zaznamenaný zvuk je velice citlivý na rušení. Pořizujeme-li záběry za slunečného počasí, je kvalita nahrávek průměrná.

Dodávaná aplikace umožňuje využití mnoha zajímavých funkcí. Můžeme volit mezi normálním režimem, panoramatickým režimem, režimem zkrášlování nebo detekcí obličeje či úsměvu. Při některých situacích je výhodné využívat režim HDR.

Reproduktory dodávané v ThL 5000T

Pro hovorovou komunikaci byl ThL 5000T vybaven předním reproduktorem jehož rozsah je vysoký a osobu se kterou telefonujeme, slyšíme bez komplikací. Povedený je i zadní reproduktor sloužící pro hlasitý odposlech či pro poslech hudby. Přehrávaný zvuk je výrazný, bez nežádoucího zašumění. Nevýhodou je pouze nižší rozsah hlasitosti. K testovanému telefonu byla dodána sluchátka pocházející přímo od společnosti ThL. Sluchátka drží pevně v uších a nepůsobí nepříjemně ani při dlouhodobém nošení. Kvalita zvuku však není nikterak oslnivá.

Baterie a SIM

Jak už bylo zmíněné výše, 5000T nejvíce trápí konkurenci a vábí potenciální zájemce pomocí 5000mAh lithium-iontové baterie. Předchůdce ThL 5000 je svou dlouhou výdrží známý. Podobně je na tom i námi testovaný model, který díky svému méně výkonnému hardwaru dokáže na jedno nabití fungovat ještě o něco déle. Při náročném testování vydržel telefon nabitý celé tři dny, což je ve srovnání s konkurencí opravdu vysoké číslo. Při běžném používání se lze na baterii spolehnout zhruba pět dní.

Nevýhodou ThL 5000T je skutečnost, že nepodporuje 4G LTE síť. K dispozici je tak pouze 3G síť, která funguje na frekvencích 850, 900 a 2100 MHz. Je zde podpora Dual SIM technologie. Samotné sloty pro obě SIM karty se nachází pod zadním krytem a vyžadují použití karet velikosti micro.

ThL 5000T: AnTuTu test ThL 5000T: widgety ThL 5000T: internetový prohlížeč ThL 5000T:aplikace Baterka ThL 5000T: menu ThL 5000T: volání ThL 5000T: probuzení z režimu spánku ThL 5000T: lokalizace pomocí GPS ThL 5000T: dostupné satelity ThL 5000T: AnTuTu test ThL 5000T: nastavení Baterie ThL 5000T: widgety ThL 5000T: obrazovka ThL 5000T: testovaná hra ThL 5000T: Google play ThL 5000T: GPS test

Funkce WiFi, Bluetooth, OTG a GPS v ThL 5000T

5000T je vybaven všemi nezbytnými technologiemi. Chybí pouze podpora technologie NFC. Dodávaná WiFi funguje bez komplikací, problémy s připojením jsou pouze při velmi slabém signálu. Technologie Bluetooth 4.0 nalézá uplatnění při komunikaci a přenosu dat mezi zařízeními. Pro propojení s tiskárnou, fotoaparátem nebo dalším telefonem slouží komunikace USB-OTG. OTG technologie umožňuje komunikaci s ostatním zařízeními pomocí USB konektoru bez nutnosti použití nadřazeného zařízení.

Lokalizace GPS byla testována pomocí aplikací GPS Test a AndroiTS GPS Test. Provedené testy ukázaly, že se nejedná o silnou stránku 5000T. Lokalizace probíhala sice přesně, ale samotné vyhledání satelitů trvalo několik minut. I nalezený počet satelitů byl nižší, než bývá na testovaných místech obvyklé.

ThL 5000 TESLA jeho software a funkce 

ThL 5000 TESLA využívá služeb operačního systému Android ve verzi 4.4.2 Kitkat.  Mnoho společností z čínského trhu rozšiřuje operační systém o různé nadstavby, které si vyvíjí. To však není případ testovaného modelu, který využívá klasický Android. Operační systém spolupracuje s dodávaným hardwarem spolehlivě, ovládání je plynulé a nedochází k žádnému zasekávání.

Součástí mobilního telefonu jsou základní užitečné funkce jako kalkulačka, kalendář, kompas či baterka využívající LED blesk jako zdroj světla. Užitečná je i funkce pro nastavení baterie, která nás navíc informuje o procentuální spotřebě jednotlivých prvků telefonu.

Jaké příslušenství dostaneme k telefonu ThL 5000T?

Každého potěší dodávané příslušenství, které je opravdu bohaté. Kromě nezbytných nutností, kterými jsou obrázkový návod, miniUSB/USB kabel a adaptér pro nabíjení, je 5000T dodáván se sluchátky, s praktickou miniUSB/USB redukcí pro OTG komunikaci, s ochranným pouzdrem a s ochrannou fólií na displej.

Závěrečné hodnocení ThL 5000 TESLA

ThL 5000T nepatří mezi špičkové telefony, ale své zájemce si zajisté najde. Je vybaven moderními technologiemi, které jsou v dnešní době nezbytné. Nedostatky jsou patrné v kvalitě videí, v GPS lokalizaci či v nižším HD rozlišení. Někdo může postrádat NFC technologii a podporu 4G LTE sítě. Naopak výraznými zbraněmi je přijatelná cena, vydařený vzhled a hlavně vysokokapacitní baterie. Pro zájemce o moderní smartphone s dlouhotrvající výdrží a rozumnou cenou jistě ta nejlepší volba.

Jaké má ThL 5000T klady a zápory? 

++ vysokokapacitní baterie
+ cena
+ vzhled
+ bohaté příslušenství

- nepodporuje 4G
- pouze HD rozlišení
- sytost barev
- GPS lokalizace
- vyšší hmotnost

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: ThL 5000T(fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg

Vloženo: 19.04.2015 20.09. Přečteno: 11452×.

Komentáře k článku ThL 5000T (TESLA): Štíhlý vytrvalec

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

Jen 1 GB RAM?

nereg. Kent, 23.09.2015 10.20 | odpovědět

Dobrý den
Jak je možné, že na heuréce je uváděno, že telefon disponuje 2 GB RAM a 16 GB ROM a žádný český e-shop tuto variantu nenabízí? Pouze Čína! Je to stejné jako s modelem Xiaomi Redmi 2, kdy se také nejdříve prodávala verze s menší RAM a ROM, nebo je v tom fígl?

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019