Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

OnePlus One: Král je mrtev, ať žije král!

OnePlus One: Král je mrtev, ať žije král!

První z generace neznámé společnosti a jednoznačně nejlepší zařízení dostupné na našem trhu! Tento prvotřídní smartphone značně převyšuje výkony ostatních telefonů jako Samsung Galaxy S5 nebo HTC One M8 a k tomu je k dostání za výrazně nižší cenu. To vše dokazují neuvěřitelné výsledky v AnTuTu a kvalita fotografií.

banner

Špičkový hardware, čtyřjádrový procesor, FullHD displej, neuvěřitelné 3GB RAM, 16 GB ROM a 13 Mpx kamera s dvojitým LED bleskem ve 4K rozlišení. To vše charakterizuje nový smartphone OnePlus One.

Design

OnePlus One skvěle padne do ruky, díky jeho univerzálním rozměrům 152,9 × 75,Z × 8,9 mm ve smyslu výška × šířka × tloušťka. Je neobyčejně tenký a lehký. Váha i s baterií činí pouhých 160g. Rohy jsou mírně zaoblené. Převážně se skládá z kvalitní matné plastové skořepiny, která se rozkládá kolem zadní strany zařízení. Na přední straně naleznete kromě samotného 5,5'' displeje také kameru pro video hovory či sluchátko pro telefonování. Displej lemuje tenký rámeček kovového efektu, který odděluje zadní kryt od předního displeje. Zadní kryt je snímatelný, ale baterie není vyměnitelná uživatelem. Micro SIM karta se vkládá z boku mobilního telefonu. K telefonu je poskytován doplněk v gumovém pouzdru, který lze připnout na klíče, vypadající jako malý nezahnutý šperhák, který zasunutím do příslušného otvoru v telefonu otevřete „šuplík“ pro vložení micro SIM karty. O ovládání systému se starají tři fyzická dotyková tlačítka, která se nacházejí pod displejem. Pokud nemáte rádi dotyková tlačítka, je možné je v nastavení zaměnit za softwarová. Vypínač je umístěn na pravé straně, zatímco ovládání hlasitosti je umístěno na levé straně.

Hardware

Díky vybavení je OnePlus One technicky nejvýkonnějším zařízením na trhu. Obsahuje vylepšený čipset Snapdragon 801, který využívá robustní integraci mnoha komponent pro neuvěřitelnou rychlost a energetickou efektivitu, a který se celkem podobá svému předchůdci Snapdragonu 800. Jediný rozdíl je v taktu grafického akcelerátoru a procesoru, který je samozřejmě vyšší a tím i výkonnější oproti předchozí verzi. Čtyřjádrový procesor je postaven na architektuře Krait 400 a  nabízí maximální možný takt v hodnotě 2,5 GHz. Grafické jádro Adreno 330 se postará o výborný herní výkon, posiluje 3D rozhraní, barvy a textury. O plynulý chod systému se stará paměť RAM s kapacitou 3 GB. Umožňuje dokonalý multitasking i těch nejnáročnějších aplikací. Smartphone je dostupný ve dvou paměťových variantách – 16 a 64 GB. Pomocí nového standardního EMMC 5.0 můžete přistupovat a zapisovat do pamětí rychlostí mrknutí oka. Obě dvě verze telefonů jsou bohužel bez možnosti rozšíření o microSD kartu. I přes nedostatečný paměťový prostor u 16 GB verze, tento telefon s těmito specifikacemi stojí obvykle dvakrát tolik.

Software

OnePlus One běží v upravené verzi CyanogenMod 11s, která je založena na Android Kitkat 4.4. Je to velmi podobné běžnému Androidu, jen s několika úpravami. CyanogenMod přináší funkce, které máte rádi jako schopnost používat gesta při zapínání fotoaparátu nebo LED světla, když je displej vypnutý a zároveň dává svobodu v přetváření svého pracovního prostředí. Své aplikace si pustíte rychleji než kdy předtím. Klepněte dvakrát a vaše obrazovka přijde k životu, nebo nakreslete jednoduchý obraz a z režimu spánku, telefon zahájí vaše oblíbené aplikace. Displej reaguje, i když máte mokré ruce.

Displej

OnePlus One je vybaven 5,5 palcovým displejem s rozlišením 1920×1080 pixelů. To vychází na necelých 401 pixelů na palec (ppi). Taková hustota obrazových bodů už je pro lidské oko až nadprůměrná, protože lidé jsou schopni rozlišit sotva 300 ppi, a proto si myslím, že je to jen marketingový trik pro lidi, kteří u všeho myslí, čím více tím lépe. Naopak nad 300 ppi už jen zatěžujeme zařízení a tím snižujeme jeho výkon. OnePlus One však oplývá jinými technologiemi, a to technologií LTPS, což je speciální výrobní technologie zobrazovacích panelů, která nejen, že sníží tloušťku displeje a jeho hrany, ale také zlepší jeho odezvu, zvýší rychlost a zostří obraz. Displej typu IPS okamžitě reaguje na sebemenší dotek a má výborné pozorovací úhly. Zobrazí až 178°, čímž si vychutnáme pozorování displeje z téměř libovolného úhlu a s technologií TOL, která eliminuje vzdálenost mezi dotykovým senzorem, nebo-li vrstvou na skle displeje a zobrazovacím panelem získáváme opravdu nejmodernější technologie současného světa. To vše dohromady také činní, že je displej až o 300% odolnější než s OGS technologií, která až do nedávna byla považována za nejlepší technologii displejů, díky které ubylo na tloušťce displeje a získalo na rychlosti, jasnosti a pružnosti. Všechny tyto technologie jsou navíc chráněné sklem typu Gorilla Glass 3, který činí smartphony odolnější, zvláště vůči hlubším škrábancům a prasklinám.

   OnePlus One: pohled z boku OnePlus One: kompletní balení OnePlus One: pohled zezadu OnePlus One: pohled zepředu OnePlus One: detail  

Fotoaparát a kamera

Foťte kdykoli a vždy pořídíte jasné a ostré fotografie, tak by se dal shrnout fotoaparát OnePlus One. Mnozí z nás se spoléhají na telefony jako na běžný fotoaparát. Kde kdo z nás již nahradil fotoaparát za mobilní telefon a pořizuje s ním velmi kvalitní fotografie, které zachycují zážitky z dovolené a přesně tak je tomu u OnePlus One, který přináší ohromující výsledky. S dvojitým LED bleskem pořizuje kamera snímky, které budete chtít sdílet ve dne v noci. Chlubí se s 13 Mpx zadním fotoaparátem Sony Exmor IMX 214 s clonou f/2.0, díky které pořídíte úžasné snímky i za špatných světelných podmínek. Fotoaparát se 6 čočkami pořizuje přesnější a podrobnější snímky bez zkreslení. OnePlus One je dodáván s vlastní aplikací fotoaparátu, a má celou řadu režimů, které lze snadno aktivovat pouhým přejetím nahoru nebo dolů po obrazovce. Záznam videa disponuje rozlišením 4K, jedná se o nově vznikající standard pro rozlišení obrazu v digitálním filmu a počítačové grafice. Čtyřikrát vyšší jemnost displeje je zkrátka znát.

S impozantním 5 Mpx předním fotoaparátem jsou selfie fotografie více fascinující než kdy jindy. Zorný úhel fotografování je extra široký, téměř 80° úhel zachytí více prostoru, než jiné telefony, takže vaše snímky obsahují více pozadí a díky kvalitě fotoaparátu téměř bez zkreslení.

LTE, WiFi a GPS

A narážíme na nejtvrdší oříšek této vlajkové lodi, a to je LTE konektivita. Vzhledem k čínskému původu telefonu nelze v České republice plně využít LTE. Mobilní zařízení podporuje z evropských 4G frekvencí pouze pásma 1800 / 2100 / 2600 MHz. Zatímco LTE od Vodafonu je na frekvenci 900 MHZ, LTE od T-mobilu je na frekvencích 800 a 1800 MHz, kde se již jedním parametrem trefujeme do pásma, ale bohužel zrovna s výrazně nižší rychlostí než je tomu u frekvence 800 MHz. Tím ale nejsem u konce. Pokrytí LTE je v ČR zastoupeno pouze ve větších městech. Takže využívání LTE na vaši venkovské zahradě zapomeňte. Pokud už splňujete požadavky pro využití 4G sítě a nacházíte se v oblasti pokryté LTE, je nutné abyste byli hrdým majitelem datového tarifu minimálně 15GB, který beztak vyčerpáte takovou rychlostí, že vás FUP  omezí na pomalé stahování. V ČR není LTE ještě připraveno k masivnímu rozvoji, a proto se s tím vyplatí počkat!

Omezíme-li se tedy jen na klasické WCDMA pásmo, je v momentální situaci naprosto postačující, neboť telefon podporuje datové přenosy nejenom základní EDGE s 99% pokrytím v ČR, ale i HSPA+ s 85% pokrytím a HSPA+42 s pokrytím už jen ve 20 městech včetně krajských v ČR, za to ale s rychlostí až 42 Mbit/s, což je neuvěřitelná rychlost, díky které stahujete veškeré aplikace ve zlomku vteřiny. Samozřejmě přenosu LTE se to nikdy nevyrovná, ale nejsou s ním takové problémy co se týče pásma. Navíc takovou rychlost si vychutnají opět jen obyvatelé velkých měst. Mapy s jednotlivý mi pokrytími jsou zveřejněny na webu všech českých operátorů. Můžete si proto dohledat, jak je na tom s pokrytím právě vaše město.

K GPS jen krátce, nebyli s ní naprosto žádné problémy, lokalizovala s velmi vysokou rychlostí a přesností.

OnePlus One: GPS satelity OnePlus One: Aplikace OnePlus One: události OnePlus One: ikonky OnePlus One: svítilna OnePlus One: vypnout OnePlus One: lockscreen OnePlus One: témata

OnePlus One: nastavení OnePlus One: test OnePlus One: GPS lokalizace OnePlus One: nastavení OnePlus One: homescreen OnePlus One: AnTuTu výsledek OnePlus One: AnTuTu OnePlus One: prohlížeč

Baterie

Jak již bylo řečeno, zadní kryt telefonu je sice odnímatelný, ale 3100 mAh baterii nevyndáte, a proto je značnou nevýhodou, že ji nelze vyměnit. Technologie ve OnePlus One jsou využity energeticky úsporně. Obezřetně nastavují úrovně podsvícení a rozlišují mezi dynamickým a statickým obsahem na displeji. Tyto technologie snižují spotřebu energie a umožňují tak mít spuštěné všechny potřebné aplikace a datové služby po celý den. V osobním testu při nadměrném užívání telefonu ve smyslu fotografování, surfování na internetu, poslouchání hudby, hraní her a testování aplikací, telefon bez problémů vydržel celé dva dny. Za běžného provozu jistě telefon vydrží i déle. Výrobce vysvětluje, proč je baterie nevyjímatelná. Důvodem je nutnost použití ochranné vrstvy a dalších obvodů, které by ubraly hodně místa pro baterii a tím možnost použití baterie s takto velkou kapacitou v případě vyměnitelné baterie. Pokud by tedy byla baterie vyjímatelná, musel by být použit akumulátor s kapacitou 2500 mAh.


Kvalita hovoru a zvuk

Zatímco hovory byly jasné a bez zkreslení, drobný problém byl s hlasitostí hovorů. Je slyšet hůře druhá strana. Doufejme, že tato závada bude odstraněna a nabídnuta jako aktualizace, že to není hardwarový problém, protože zvukové vybavení telefonu je na dobré úrovni. Na druhou stranu při poslechu hudby jsou reproduktory dostatečně hlasité, při zesílení se zvuk dobře rozléhá po místnosti. Spolupráce tří mikrofonů zvyšuje náš hlas a zároveň filtruje šum v pozadí. Třetí mikrofon ve spodní části mobilního telefonu zvyšuje jasnost hlasu až o 80%.

Obsah balení

Neuvěřitelně designový obal vás uchvátí již na první pohled a obsah balení taktéž. Balení se skládá ze dvou krabiček v barvách společnosti – červené a bílé. Jedno z nich obsahuje telefon s příslušenstvím a v druhé naleznete pouze čínský adaptér pro nabíjení. V krabičce, kde se nachází samotný telefon, naleznete i velmi povedený USB kabel pro nabíjení a přenos dat, který vypadá velmi ojediněle. Jedná se o zploštělý červený kabel s velmi neobvyklou USB koncovkou, která vypadá jen jako placatý plošný obvod, který zastrčíte do počítače. Dělá dojem, jako kdyby se jednalo o holé dráty, ale je to velmi stylové a povedené. Součástí balení je i návod, který je ale kompletně v čínštině, nemá cenu se do něj ani dívat. Také dostanete jakýsi narovnaný šperhák v gumovém obalu, přesné označení neznám, kterým je možno vyndavat SIM kartu, neboť mechanismus vyndávání SIM karty spočívá v zasunutí špendlíku do příslušného otvoru, tím se prostor pro SIM kartu uvolní. V druhé krabičce je adaptér pro dobíjení telefonu, je čínský, a tak je k němu potřeba redukce na české zásuvky. Součástí balení nejsou sluchátka.

Závěr

Mnozí budou pohrdat neodnímatelnou baterií a nedostatkem externího úložiště, ale kapacita baterie 3100 mAh je navržena záměrně a optimálně. Technologie OnePlus One jsou sladěny a šetří baterii co to jde. S úložištěm nastává problém, ale pokud chcete zuřivě využívat úložný prostor, bude pro vás výhodnější našetřit na 64 GB verzi. Výkonem OnePlus One musíte být jednoznačně ohromeni. Na trhu není rychlejší technologie, za tak nízkou cenu. Chod je naprosto plynulý a hladký. Ačkoli prozatím je problém s LTE připojením, stahování a surfování i tak probíhá velmi vysokými rychlostmi, což musí být postačující naprosto pro všechny typy uživatelů. Rychlostí tohoto telefonu budete omámeni. Telefon je plně lokalizován do češtiny.

Výhody a nevýhody:

+ prvotřídní specifikace
+ masivní konstrukce
+ fantastický displej
+ rychlost zařízení
+ kvalitní fotoaparát

- nepřítomnost micro SD slot
- nevyměnitelná baterie
- nízká hlasitost při volání

3d

Produkty One v e-shopu

Mi In-Ear Headphones Pro 2
Sluchátka s moderním vzhledem
MadMan Ochranné pouzdro pro Xiaomi Yi Sport
Chrání před pády a nečistotami
Xiaomi Mi A1 (4GB/32GB) Global
Android One, 12 + 12 + 5 Mpx, 5.5 FullHD displej, 3080 mAh
Xiaomi Mi A1 (4GB/64GB) Global
Android One, 12 + 12 + 5 Mpx, 5.5 FullHD displej, 3080 mAh


Zobrazit všechny produkty One…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: OnePlus One - (fotky z telefonu)

foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto1.jpg
foto2.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg

Vloženo: 26.06.2014 11.37. Přečteno: 20031×.

Komentáře k článku OnePlus One: Král je mrtev, ať žije král!

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019