Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Meizu M1 Note: Formule M1

Meizu M1 Note: Formule M1

Na trh přichází novinka, která potrápí leckterý model. Společnost Meizu vyrábí smartphony, které disponují svým nadprůměrným vybavením,  za velmi atraktivní ceny. Výbava je skvělá po stránce hardwaru a jedinečná po stránce softwaru, neboť Meizu poskytuje velmi originální nástavbu Flyme 4.

banner

Meizu M1 Note spolu s 64 bitový octa core procesorem o taktu 1.7GHz  s 2 GB RAM a 16 či 32 GB vnitřní pamětí tvoří našlápnutý model. V doplnění  se zadním 13 MPx fotoaparátem a 5 MPx předním s jedinečnými režimy fotografování tvoří unikátní model. A s nadstandardní výdrží baterie a podporou vysokorychlostního internetu 4G si zaručuje pozici na předních příčkách smartphonů.

Pod kapotou Meizu Note M1

Meizu nasadili 64 bitový procesor MT6752 od Mediateku s osmi jádry typu Cortex-A53 všechny taktované na frekvenci 1,7 Ghz. Zvládne mnohem více operací v kratším výpočetním čase, procesor není tolik zatěžován, a tak bez problémů zvládá plynulý chod telefonu i za opravdové zátěže, a to společně za spolupráce procesoru MT6752, který dokáže ovládat všech 8 jader v tandemu. Přináší tak opravdu plynulý provoz a obrovský herní výkon, který doprovází grafický čip  Mali-T760, který je osazován v high-end zařízení. Je navržen pro smartphony s vysokým výkonem, aby podpořil jejich výjimečnost. Avšak co je na škodu, jsou aplikace, které nejsou ještě plně vyvíjeny na 64 bitovou architekturu, z toho vyplývá chtě nechtě, spoustu aplikací budeme mít na 32 bitech, a tak ne vždy sílu 64 bitové architektury využijete. Je to ovšem jen otázka času.

Co se týče pamětí, RAM o velikosti 2 GB typu LPDDR3, což je nástupce LPDDR2, který je osazen ve většině mobilních zařízení, nabízí vyšší přenosovou rychlost s celkovým snížením spotřeby energie. Velikost paměti pro takto parametricky vybavený smartphone je naprosto postačující. Telefon zvládne všechny požadované operace v krátkém čase. Odezva telefonu je okamžitá, během  náročné testovací zkoušky, kdy je zapnuto mnoho aplikací a požadováno vykonání spoustu operací, se nepodařilo telefon nijak zpomalit. Prostor pro ukládání veškerých dat neboli ROM paměť nabízí 16 GB nebo 32 GB. Telefon je vyráběn ve dvou variantách. Parametricky se liší pouze a jen ve velikosti ROM paměti a samozřejmě od toho se odvíjí rozdílná cena.

Meizu M1 Note: panoramatický režim

Meizu M1 Note poháněn Flyme 4.1

Samotné Meizu už je zajímavé jen jeho samotnou nástavbou. Jedná se o originální kousek. Většina  nadstaveb operačního systému Android jsou si podobné, jedna od druhé kopírují styl i vzhled. Nástavba na Meizu - Flyme 4, která je přidána k operačnímu systému Android 4.4 je však jedinečná, originální. Zobrazuje vlastní design co se týče vzhledu ikon a pozadí. Vše je velmi intuitivní a snadné pro orientaci.Velmi šikovná je předinstalovaná aplikace „Rady“, která je k nalezení pod nástroji a umožňuje rychlejší pochopení nového systému. Jsou zde vysvětleny velmi detailně a zároveň jednoduše všechny předinstalované aplikace a jejich užití.

Nástavba Flyme nabízí mnohá vylepšení vlastních aplikací. Při prvním užívání smartphonu s Flyme provází šikovný průvodce. Při prvotním spuštění aplikace se zobrazí krátký popis užití. Aplikace fotoaparát nabízí 9 režimů fotografování včetně panoramatického režimu, který zvládne nasnímat do úhlu až 300°. Fotografie pořízené předním selfie fotoaparátem lze velmi důvěryhodně upravovat, a tak vylepšit celkově svou vizáž či jen poupravit nějaké obličejové nedostatky. V galerii jsou fotografie řazeny dle měsíců pro jejich snadnější správu a kontakty umožňují označování neznámých čísel pro identifikaci nevyžádaných hovorů. Celkem neobvyklá je aplikace Malování, poskytuje různé štětce a plátna, a dokonce umožňuje importovat a upravovat externí obrázky. Kalkulačka zobrazuje i převodník všech světových měň. V počasí nenalezena česká města v seznamu, což považuji za velké mínus, vyřeší to asi jen stáhnutí jiné aplikace o počasí. Kalendář je moc pěkně propracovaný a velmi přehledný, pro ty kteří bez kalendáře nedokáží existovat,to bude velké potěšení. Velmi oblíbená vychytávka nadstaveb je cloudové úložiště, které umožňuje sdílení veškerých dat jako kontaktů, zpráv či dokonce i poznámek. Bezpečně jsou uloženy na serverech od Meizu, z kterých lze vlastní data stahovat z jakéhokoli počítače, po připojení k Meizu Flyme účtu.

 Meizu M1 Note: nahrávání záznamu zvuku  Meizu M1 Note: ukázka malování  Meizu M1 Note: nastavení hodin Meizu M1 Note: tvorba panorama Meizu M1 Note: centrum zabezpečení  Meizu M1 Note: upomínky  Meizu M1 Note: převodní měn v kalkulačce  Meizu M1 Note: průvodce v kalendáři

Jak vlastně Meizu M1 vypadá?

Celkový vzhled smartphonu si zaslouží jen kladné hodnocení. Designové zpracování telefonu je velmi přívětivé a funkční. Materiály z kterého je Meizu vyroben nekloužou z ruky a perfektně padnou, především díky zaobleným hranám. Polykarbonát, z kterého je zadní kryt vyroben je velmi příjemný na dotyk, drží se pohodlně a měkce. Zajímavostí je, že pozadí smartphonu je přizpůsobeno barvě telefonu, to znamená, že při koupi smartphonu modré barvy bude pozadí na displeji v modré barvě ve výchozím nastavení, lze jej samozřejmě změnit. Dostupná barevná škála je opravdu pestrá, na výběr je  modrá,zelená, růžová nebo bílá barva. Váha telefonu činí 145 g na tloušťku 8,9 mm. Výška a šířka jsou pak 150.7 x 75.2 mm. Celkem neobvyklé je rozvržení hardwarových tlačítek. Hlasitost se nachází na pravé hraně telefonu a zamykací tlačítko se nachází na horní hraně telefonu společně s Jack konektorem pro sluchátka, které bohužel nejsou součástí balení. V balení je k nalezení šperhák spolu s microUSB – USB kabelem pro nabíjení a přenos dat, adaptér pro nabíjení spolu s českou redukcí. Další neobvyklá věc se týká hardwarových tlačítek. Hardwarové je vlastně jen jedno tlačítko, a to prostřední domovské tlačítko Home. Tlačítka jako zpět, potvrď apod. se dle potřeby zobrazují ve spodní části displeje. Tlačítka se objevují v různých kombinacích, které jsou zrovna využitelné.

Meizu Note s 5,5 palcovým displejem

Výrobce nešetřil ani na výrobě displeje. Na 5,5 palcový displej s FullHD rozlišením o 1920×1080 pixelech, vyhází jemnost displeje na 403 PPI - velké číslo pro velký displej. Displej se 16 miliony barev se jeví naprosto realisticky bez kostiček či jiných barevných nedostatků. Smartphone osadili displejem typu IPS-LCD. O této technologii je známo, že mnohem lépe zobrazuje bílou barvu. Rozsvícení displeje vypadá zářivěji, a text je na něm více čitelný. Pozorovací úhly jsou na tom obdobně. Neztrácí kvalitu jasu ani při značném natočení, a to především díky GFF full lamination výbavě. Zaručuje až o 75% nižší odrazivost světla, tím docílíme lepšího vyobrazení při natáčení displeje a hlavně při přímém slunečním záření, neboť GFF má nižší reflexi a vyšší propustnost, tím se světlo tolik neodráží a my nemusíme vytvářet stínítko, abychom se podívali na displej. Další kladnou dodanou technologií při výrobě displeje je Panel Self Refresh ve zkratce PSR. Šetří spotřebu baterie tím, že obraz na displeji neustále nepřekresluje. Neustálé překreslování dynamických obrazů je náročné pro procesor, a tak držením statického obrazu v paměti, šetříme spotřebu baterie. To lze dobře využít při čtení knih či webu. Celý displej chrání sklo typu Corning gorilla glass III, sklo s vylepšenými vlastnostmi odolné vůči poškrábání a nárazům díky jeho pružnosti a celkově samotné technologické výroby.

Meizu M1 Note: Flyme 4.2 nadstavba  Meizu M1 Note: Antutu Benchmark  Meizu M1 Note: Antutu Benchmark body  Meizu M1 Note: fotografie v galerii  Meizu M1 Note: změna základního pozadí  Meizu M1 Note: zamřená obrazovka  Meizu M1 Note: notifikační lišta  Meizu M1 Note: hlavní pracovní plocha

 

Fotografování s Meizu M1 Note

Přední 13 Mpx fotoaparát se snadným zaostřováním, prstem postačí klepnout na místo, které chcete zaostřit a kamera se o to sama postará, a to s téměř nulovým zpožděním, lze tak pořizovat momentky. Fotografie, které Meizu pořizuje jsou ve velmi pěkné kvalitě. V kombinaci výbavy displeje a kamery není ani divu. Velmi pozitivní je, že maximální zoom fotoaparátu lze použít, což se u většiny smartphonu říct nedá. Nazoomované fotografie nejsou kostičkované ani rozmazané. Fotografie pořízené ve tmě se zapnutým dvojitým bleskem jsou uspokojující při fotografování na kratší vzdálenost, od 5 a více metrů se na fotkách zobrazuje bílé zrnění.

Přední fotoaparát je nadstandardně vybaven 5 Mpx. Lze s ním pořídit velmi kvalitní selfie a provozovat videohovory. Aplikace předního fotoaparátu nabízí výbornou vychytávku v podobě vylepšování tváře, od rtěnky, tvářenky, až po zúžení obličeje. Před zveřejněním selfie fotek na sociální síťi je lze tedy náramně vylepšit. Fotoaparát má též zabudovanou světelnou clonu f2/0, ta pohlcuje mnohem více světla, a tak lze bez blesku pořídit celkem slušné fotografie i za špatného počasí jako je zataženo, šero či stmívání. Je pocítit opravdový rozdíl za použití světelné clony, rozdíly jsou viditelné.

Reproduktor se nachází na spodní hraně telefonu. Umístění reproduktoru je velmi dobře promyšlené, neboť reproduktory na zadní straně telefonu ve většině případů utlumují a zkreslují zvuk při zakrytí reproduktoru položením. Reproduktor je opravdu hlasitý, maximální zesílení trhá uši. A přes to není ve zvuku slyšet žádné zašumění či přehlučení. Telefon položený na záda si i lépe poradí s rezonancí a čistě se rozezvučí po místnosti.

M1 Note jako dual stand-by

Smartphone disponuje sloty pro 2 micro SIM. Umístění obou micro SIM karet je v zásobníku, který je umístěn v horní části pravé strany telefonu. Je téměř neviditelný, neboť plně splývá s hranou telefonu. Pro otevření slotu pro SIM karty, je nutno použít něco tenkého jako špendlík, který se zasune do malé dírky,  tím se zásobník na karty uvolní a otevře se. Takový otevírací špendlík je součástí balení. Je možné jej připnout třeba na klíče a nosit ho tak neustále u sebe. Pokud ho zrovna nemáte u sebe, je možné ho otevřít jen velmi těžko. Lze však improvizovat a otevřít ho třeba náušnicí či nějakou připínací reklamní plackou.

Jak již je zmíněno v nadpisu, smartphone podporuje režim Stand-by, znamená to, že při využívání jedné ze SIM karet např. při telefonování,automaticky se druhá SIM odpojí a nelze se na ni dovolat - aktivně tedy pracuje pouze s jednou ze SIM karet. Důležité je také zmínit, že slot micro SIM karty 1 (viz obr. - vpravo) podporuje rychlá 4G data. Micro SIM 2 (viz obr. - vlevo) podporuje pouze 2G.Meizu M1 Note: ilustrující obázek slotu pro micro SIM karty

Výdrž baterie Meizu M1

V Meizu pochopili, že výdrž baterie je teď otázkou, která každého potrápí. Neváhali a nasadili silnější verzi baterie. Kapacita Sony/ ATL baterie tedy činní 3140 mAh. Spolu s inteligentním procesorem se správou napájení kompletně pod kontrolou nadstavby Flyme 4 můžete surfovat celé hodiny. Zátěžovou zkouškou prošel Meizu na jedničku. Po celodenním fotografování, testování GPS, surfování na internetu, poslechu hudby, hraní her a podobných záležitostí, vydržela baterie necelé dva dny. Za běžného uživatelského provozu se výdrž baterie zvýší. Nabíjení telefonu s adaptérem z balení, který je samozřejmě součástí, trvalo něco málo přes hodinu.

WiFi, GPS, Bluetooth

Meizu nemá sebemenší problémy s připojením k bezdrátovému internetu. Vyhledá mnoho sítí v širokém rozsahu a téměř vždy okamžitě se připojí. Podpora dvou SIM karet umožňuje na jedné z nich vysokorychlostní připojení k internetu 4G LTE, druhá zvládne pouze 2G. Telefon disponuje Bluetooth 4.0 s podporou BLE – Battery Low Energy. Ta výrazně snižuje spotřebu energie zapnutého bluetooth a zachovává podobný komunikační dosah této sítě. Co se týče navigace, jsou zabudované GPS, A-GPS, GLONASS. S fixací polohy a přesné určení pozice nebyl problém, na venkovním prostranství proběhla lokalizace v řádech několika vteřin.

Meizu M1 Note: noční režim GPS Meizu M1 Note: 3D fix GPS Meizu M1 Note: aktuání čas, info o východu/západu SLunce Meizu M1 Note: lokalizace Meizu M1 Note: zobrazení nalezených satelitů Meizu M1 Note: informace o aktuálním pohybu

Posledním slovem o Meizu M1

Největší nevýhodou tohoto smartphonu je nemožnost rozšíření paměti microSD kartou. Telefon je možno zakoupit ve dvou variantách, slabší s 16 GB pamětí nebo se silnější 32 GB pamětí. Další velkou nevýhodou je nemožnost sejmutí zadního krytu. Baterii tak nelze vyměnit za novou. Zadní kryt samozřejmě za použití nejrůznějších triků otevřete, ale kvůli záruce na telefon to neriskujte, neboť reklamace by nebyla akceptovatelná. Raději ho hned dejte do servisu, kde ji odborníci vymění. Telefon je kompletně v českém jazyce, a obsahuje aplikaci s názvem Rady, kde jsou podrobně popsány a vysvětleny veškeré funkce a aplikace Meizu s nadstavbou Flyme. Sem tam se v nějaké apliakci objevili čínské znaky, ve většině případů takové aplikace je dobré odstranit a s čínštinou si tak nelámat hlavu. Vše kolem hardwarové výbavy je nadprůměrné. Aplikace fotoaparátu nabízí mnohem více vychytávek než ostatní nástavby a v kombinaci s kvalitou displeje a kamer pořizuje pěkné fotografie, které je možné ještě upravit, díky bohaté škále vylepšovacích funkcí.

Výhody a nevýhody Meizu M1 Note:

+ jedinečná nástavba Flyme 4.1
+ nadprůměrná hardwarová vybavenost
+ velmi hlasitý a čistý reproduktor
+ nadprůměrná kapacita baterie
+ podpora vysokorychlostního připojení 4G
+ velmi kvalitní zoomované fotografie zadní kamery
+ aplikace s užitečnými rady pro prvotní užívání smartphonu
+ světelná clona předního fotoaparátu bezchybně zesvětluje selfie snímky


- nepřítomnost SD slotu
- nemožnost vyjmutí baterie
- obtížná manipulace se skrývatelnými tlačítky

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Meizu M1(fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg

Vloženo: 04.04.2015 18.10. Přečteno: 23233×.

Komentáře k článku Meizu M1 Note: Formule M1

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018