Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Kingzone K1: Špička královského paláce

Kingzone K1: Špička královského paláce

Asijská značka vyrábějící zatím velmi málo modelů, ale za to si na každém dává opravdu záležet. Z řady Kingzone série "K" má právě tento model mnoho nových technologií jako bezdrátové nabíjení, NFC, OTG a nezaspal ani v hardwarovém vybavení. Špičkový LTPS displej o úhlopříčce 5,5 palce s ochranným sklem Corning Gorilla Glass 3, úložnou pamětí 16 GB, operační pamětí 1GB a Octacore procesorem zaručuje perfektně plynulý chod celého systému.

banner

Design a provedení

Kingzone K1 zanechává velmi dobrý dojem díky kvalitnímu provedení. Na první pohled je zřejmé, že tento model je kopií Huawei Ascend P6, ale v mnoha provedení ho předčí, a tak se z kopie stává originál. Zadní kryt je zcela kovový a velmi pohodlně ho lze sejmout a podívat se tak pod kapotu. Boky telefonu jsou opatřené stříbrným kovem. Přední strana je již v plastovém provedení, ale rozhodně to nesnižuje dojem kvalitního provedení telefonu. Všechny strany telefonu jsou naprosto odolné vůči omakům. Váha telefonu je 186g s baterií, což je velmi slušné, je-li telefon obdařen kovovými kryty a navíc s rozměry 153,5 × 76 × 6,8 mm? Je opravdu lehoučký.

Tlačítka pro zamykání kláves a ovládání hlasitosti jsou na telefonu umístěny vpravo. Tlačítka jsou dostatečně odděleny, neplete se jejich stisknutí, není potřeba si zvykat na jejich umístění, a tak nemám nic proti tomu, že jsou na stejné straně. Navíc jsou také kovové, a tak nijak nevržou a lze je velmi dobře stisknout. V horní části levé strany se nachází USB port pro dobíjení baterie a pro OTG kabel a v dolní části konektor Jack pro zapojení sluchátek.

Hardwarové provedení

Model je dodáván s Android 4.3 a je plně lokalizovaný do češtiny. Kingzone má Android mírně upravený. Dovolil si přidat podporu gest, která jsou pečlivě popsáná v kapitole funkční čidla. Co se týče vnitřního vybavení jedná se o osmijádrový procesor MT6592 od firmy MediaTek, která se může pochlubit jednimi z nejlepších procesorů na trhu. Spolu s 1 GB RAM šlapou jako hodinky, plynule bez zásekávání systému. Díky tomu, že displej není v nejvyšším rozlišení, šetříme nároky na paměť, a proto nám 1 GB RAM bohatě postačuje. Na plynulosti také dodává grafický čip Mali 450. Při hraní náročných 3D her se dostatečně postará o plynulý chod, a o uložení našich her a fotografií se postará 16 GB prostor pro ukládání – ROM. Pro náročnější uživatele lze prostor pro ukládání rozšířit pomocí microSD karty až na neuvěřitelných 128 GB. Trošku nešikovné je, že pro vložení či vyjmutí microSD karty je vždy nutno vyndat baterii. Na rozdíl od slotů pro vkládání SIM, kdy baterii vyndavat nemusíme. Telefon podporuje dual SIM. Jednu SIM kartu je možno vložit ve standardní velikosti a druhou jako micro SIM.

Kingzone K1: panorama

Funkční čidla a LED dioda

V přední horní části telefonu se nachází stavová LED dioda, která velmi intenzivně bliká při příchozích zprávách či nepřijatých hovorech. Vedle diody jsou senzory, které usnadňují ovládání telefonu. Nachází se zde senzor pro pohybová gesta, který snímá pohyby ruky pomocí infračervených paprsků a umožňuje tak telefon ovládat pomocí pohybových gest. Proximity senzor, který napomáhá k zamezení nechtěným položeným telefonátům uchem. Gravity sensor, který snímá zrychlení telefonu při změnách směru pohybu a má využití převážně při hraní her a Light senzor zvládá nastavit intenzitu jasu bez jakéhokoli zásahu, dle aktuálního prostředí ve kterém se nachází, automaticky zesvětluje nebo naopak ztmavuje obrazovku pro pohodlné užívání a nakonec Magnetic senzor, který umožňuje GPS navigaci najít požadovanou pozici mnohem rychleji. Samozřejmě nechybí ani gyroskopický senzor, který měří náklon či natočení mobilního telefonu. Obrazovku tak lze libovolně přetáčet nakláněním telefonu.

Vychytávky, které nabízí Kingzone K1  jsou ve vylepšených funkcích čidel. Mezi obrazovkami lze procházet nyní jen mávnutím ruky doleva nebo doprava, stejně tak lze procházet mezi záložkami webu, obrazovky se tak budou sami listovat bez doteku ruky. Stejným způsobem lze přijmout či odmítnou hovor. Pohybem ruky nahoru a dolů bez dotyku obrazovky, lze rolovat např. webové stránky a při držení ikony ji lze přemístit na jinou obrazovku mávnutím ruky.

Rozlišení displeje

Phablet Kingzone K1 je osazen 5,5 palcovým displejem typu LTPS. Jedná se o mladou technologii, která zastává vysoké rozlišení a nízkou spotřebu, tudíž jas i intenzita jsou perfektní. Snižuje tloušťku displeje a jeho hrany, a také zlepšuje odezvu. Barvy jsou reálné a nijak nezkreslené. Displej o rozlišení 1280×720 pixelů na 5,5 palcový displej není nic světoborného a rozhodně existují vyšší rozlišení, ale s technologií LTPS je displej jasný. Pixely i přes menší rozlišení nejsou nijak viditelné. Pixely jsou viditelné je-li počet pixelů na palec (ppi) nižší než 300, v našem případě jsme u hodnoty větší než 400 ppi, takže jsou obavy zcela mimo. LTPS displej má tu výhodu, že ho lze používat i s mokrýma rukama. Displej tak bez problémů reaguje i za deště, kdy jsou na displeji kapky. Pozorovací úhly jsou naprosto perfektní, dokud telefon nepřetočíte zády k sobě, displej je čitelný, neztmavený. Displej je pokryt ochranným sklem Corning Gorilla Glass 3, které zaručuje nárazuvzdornost a nelze jej poškrábat. Displej není nalepený na ochranném skle, a proto při pádu nemusíte mít obavu, že bude nutností výměna celého drahého displeje.

Kingzone K1: panorama

Kvalita zvuků

Při telefonních hovorech je kvalita zvuku dobrá. Druhá strana je slyšet bez zašumění a bez ozvěny. Příjem signálu byl na všech navštívených místech bez problémů, dokonce i v zahraničí nebyl problém v uskutečňování hovorů či posílání SMS zpráv. Prostorový 3D reproduktor v horní části telefonu je opravdu hlasitý, rozezní se po celé místnosti a je velmi kvalitní co se týče poslechu. Ve spodní části se nachází pouze mikrofon, který je vhodně umístěný pro to, aby nás druhá strana zřetelně slyšela. Velmi nešikovné je umístění jack kontektoru. Nachází se na boku ve spodní části telefonu. Je v pravém úhlu k telefonu, a tak se velmi snadno může stát, že se kabel překlesá častým ohýbáním a také, kdo je vlastníkem neotvíratelného pouzdra musí mít telefon v obalu vzhůru nohama, neboť je konektor umístěn v dolní části telefonu a ještě ne zcela zasunutý do obalu, protože je konektor umístěn na boku. Pod displejem se nachází 3 dotyková tlačítka, které jsou symbolizované 

WiFi, Bluetooth, NFC, OTG

Ohledně WiFi jsou jen dobré zkušenosti. Vyhledá a připojí se i na slabší sítě bez problémů okamžitě. Totéž platí pro Bluetooth. Ačkoli jsou antény zabudované až pod masivním kovovým krytem, příjem mají kvalitní.

NFC nebylo vyzkoušeno, ale neměl by s ním být sebemenší problém. Anténa NFC je integrovaná v horní části telefonu, při sejmutí krytu je možno zahlédnout malou značku v podobě čárek symbolizující právě NFC. To spolupracuje pouze použijete-li ho správně. Mnoho lidí si stěžuje, že NFC nefunguje, že nepřenáší data, ale to je proto, že nerespektují umístění antény. Telefon je nutno přikládat opravdu v místě antény, u modelu Kingzone tudíž v horní části telefonu. Anténa by měla být natolik silná, že by měla fungovat z obou stran telefonu, zpředu i vzadu. NFC je velmi rychle se rozšiřující technologie, kterou lze využít při přenosu dat, při bezkontaktním placení, při koupi lístků na veřejnou dopravu či pro užitečné informace, které byli dříve skrývány pod QR kódy.

Kvalita příjmu GPS je uspokojující. Satelity venku v testu GPS byly nalezeny okamžitě s dobrou přesností na pár metrů. V domě se již přesnost satelitů zhoršovala na přesnost několika metrů. Lokalizace dobrá, s přesností na několik metrů. Navigace tudíž pracuje bez problémů.

 Kingzone K1: zamčená obrazovka Kingzone K1: ikony aplikací Kingzone K1: GPS lokalizace Kingzone K1: info o telefonu Kingzone K1: horní lišta Antutu výsledek Kingzone K1: úvodní obrazovka Kingzone K1: hlasové vyhledávání Kingzone K1: hra Dragon Kingzone K1: předpověď počasí Kingzone K1: hlášení hudba Kingzone K1: spuštěné aplikace Kingzone K1: verze Android Kingzone K1: přední kamera Kingzone K1: test GPS Kingzone K1: NFC Kingzone K1: mapy Kingzone K1: Antutu info Kingzone K1: fotogalerie Kingzone K1: nastavení Kingzone K1: Antutu hodnocení Kingzone K1: GPS lokalizace Kingzone K1: spuštěné aplikace Kingzone K1: ikony aplikací

Fotoaparát a kamera

Od fotoaparátu by člověk očekával mnohem více. Zadní 14 Mpx fotoaparát nefotí příliš krásné fotky. Zobrazení fotek v telefonu je dobré, ale při zobrazení v počítači již rozlišení není příliš kvalitní a na fotografiích jsou viditelné pixely. Na běžné focení ale zcela postačující. Za to přední 8 Mpx kamera a s automatickým zaostřováním fotí naprosto rozostřené fotografie a přijde mi téměř nepoužitelná. Při videokonferencích bude tvář značně rozmazaná a selfie s předním fotoaparátem raději ani nezkoušejte.

Alespoň za vhodných světelných podmínek nebudete příliš zklamaní, zadní kamera je vybavena světelností f2.0, a tak vytváří uspokojující snímky s dobrou hloubkou a pěknou reprodukcí barev. Pouze za špatného počasí, jsou fotografie zrnité a nebo rozmazané, což je celkem smutné, neboť chceme fotit za každého počasí. Zadní fotoaparát je vybaven LED bleskem, který na krátkou vzdálenost osvítí opravdu celou místnost a nelze rozpoznat, zda-li fotíme ve dne či v noci, fotky jsou jen s mírným šumem. Za to ale fotografie za tmy na venkovním prostranství už tak pěkné nejsou, objevuje se na nich zrnitost.

Videa jsou v dobré kvalitě. Mají pěkné barvy i kontrast, a za doprovodu opravdu kvalitního a hlasitého reproduktoru můžete natočit moc pěkná videa a nebo dokonce shlédnout oblíbené filmy na cestách. V nastavení displeje lze zaškrtnou volbu Clear Motion - jedná se o vylepšení plynulosti videa, což přidává videím na kvalitě. 

Baterie a nabíjení

Mluvíme-li o sledování filmů na cestách. Potěší vás kapacita baterie, která činní 2500 mAh. Výdrž baterie je tak vyšší, než u jiných mobilních telefonů, a tím zaručuje delší prožitek z užívání telefonu bez nabíjení. Za plného testování telefonu, kdy jsou využívány snad všechny funkce telefonu naráz, vydržel celé dva dny, což je velmi slušné. Za běžného užívání, kdy nevyužíváte všechny aplikace telefonu vydrží až několik dní. Nabíjení telefonu trvá 1,5 až 2 hodiny v závislosti na nabíječce. Opravdovou vychytávkou je bezdrátové nabíjení, které ale není součástí balení. Nabíječku je nutno dokoupit a kryt je možno doobjednat. Nabíjet lze pomocí krytu. Integrovaná indukční cívka zabudovaná v krytu nabíjí telefon za pomoci libovolné QI nabíječky. Baterii lze ze zařízení zcela bez problémů vyjmout.

Obsah balení

Smartphone je dodáván pouze v bílé barvě a součástí balení jsou kvalitní sluchátka v téže barvě, které jsou pohodlné a velmi kvalitní na poslech. Napájecí zdroj v bílé barvě spolu s USB kabelem pro dobíjení a navíc s OTG kabelem pro připojení např. vašeho flash disku nebo zařízení k počítači jako klávesnice či myš. V balení je také kompletní návod k obsluze telefonu v anglickém jazyce.

Závěr

Kingzone K1 je opravdu povedený model za bezkonkurenční cenu ve své kategorii. Je vybavený moderními technologiemi, který jistě každý ocení. Za celou dobu testování se postaral o plynulý chod, nenastali žádné komplikace a ani se nestalo, že by aplikace přestala pracovat. Dle Antutu se řadí nad Samsung Galaxy S4, který předčí nejen počtem bodů – 27 808, ale i cenou, která je u Kingzone téměř o tisíc korun nižší. Za dobu testování chodily aktualizace firmwaru pro zlepšení stability systému a opravy případných chyb, které se ve verzích operačních systémů občas nachází. Průběžně jsou opravovány a tím se zlepšuje stabilita systému, proto není třeba obav z instalací aktualizací systému.

Výhody a nevýhody:

+ kvalitní LTPS display
+ optimální váha phabletu
+ silný reproduktor
+ masivní zpracování
+ vysoká kapacita baterie
+ moderní technologie

- umístění Jack konektoru
- vyjmutí SD karty
- slabší fotoaparáty

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Kingzone K1 (fotky z mobilu)

foto11.jpg
foto22.jpg
foto5.jpg
foto8.jpg
foto7.jpg
foto1.jpg
foto4.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto16.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto17.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto13.jpg
foto20.jpg
foto24.jpg
foto21.jpg
foto23.jpg
foto12.jpg
foto6.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto25.jpg
foto26.jpg

Vloženo: 07.09.2014 01.14. Přečteno: 10076×.

Komentáře k článku Kingzone K1: Špička královského paláce

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019