Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

iOcean X7S: Rychlý jako gepard, řvoucí jako lev

iOcean X7S: Rychlý jako gepard, řvoucí jako lev

Další smartphone z Čínské lidové republiky, který se dostal na evropský trh. Jedná se o vylepšenou verzi dobře známého telefonu X7. Ti z vás, kteří si ho pamatují si jistě také vzpomenou, že to byl jeden z prvních čtyřjádrových telefonů s HD obrazovkou. Vylepšená verze X7S nabízí osmijádrový procesor, FHD display s 5'' úhlopříčkou a 13 Mpx zadní fotoaparát za opravdu slušné peníze. Pojďme se na to podívat blíže...

banner

Hardware

IOcean X7S představuje stále stejný design, jako jeho předchůdci. Inovuje se jen vnitřní zařízení. Nynější verze je vybavena výkonným osmijádrovým procesorem MT6592 od firmy MediaTek, taktovaný na 1.7 GHz. Procesor je navržen přímo pro mobilní zařízení podporující OS Android a pracuje v něm všech 8 jader najednou, ne jako je tomu u jiných výrobců, kde osmijádrový procesor znamená, že je procesor rozdělen na 2×4 jader a výkon určují pouze 4 jádra. Dle měření čínských výrobců, práce všech 8 jader navyšuje výkon o 20%. Umožňuje natáčet Full HD s vyšší snímkovací frekvencí a efektivněji využívá baterii. Procesor MediaTek v iOceanu spolu s grafickým čipem Mali-450 MP a 2 GB RAM pamětí, zaručí opravdu slušný výkon smartphonu. Ačkoli by se mohlo zdát, že FHD obrazovka se na výkonu telefonu značně projeví, není tomu tak. Vnitřní zařízení, které iOcean X7S nabízí si s tím hravě poradí. Vnitřní paměť o velikosti 16 GB je dle mého hlediska postačující, pokud ne, lze ji rozšířit pomocí micro SD karty až na 32 GB, což už je slušný prostor pro ukládání dat.

iOcean X7S Obsah balení iOcean X7S Vnitřnosti iOcean X7S iOcean X7S iOcean X7S Postranní část

Design a provedení

Jak již bylo řečeno, iOcean X7S na svém vzhledu nezměnil vůbec nic. Vypadá totožně jako jeho předchozí verze. Drží si stále svoji štíhlou linii. Na tloušťku měří necelý 1 cm a v kombinaci s pogumovaným povrchem je velmi dobře uchopitelný a nevykluzuje z ruky. Se svými rozměry 141 mm na výšku a 69 mm na šířku je ideální do kapsy.  K dispozici je v bílém a černém provedení. Barevná změna telefonu se projeví jen v barvě zadního krytu. Přední strana telefonu je vždy v barvě černé. Pod displejem se nachází klasická tři tlačítka pro menu, domů a zpět, takže nic zvláštního. Na pravé straně tlačítko pro uzamykání displeje. Na levé tlačítko pro ovládání hlasitosti. V horní části zdířka pro sluchátka 3,5 mm. Ve spodní části hlasový mikrofon spolu s micro USB portem. Naprosto obvyklé rozvržení telefonu. Při pohledu na zadní stranu si všimneme fotoaparátu v malém kovovém rámečku. Vedle něj je umístěn blesk a v dolní části se nachází logo iOcean a otvor pro reproduktor. Notifikační LED dioda se nachází na přední straně v horní části telefonu. Svou barvou signalizuje určité akce. Svítí-li modře označuje nově příchozí zprávy, ať ze sociální sítě, tak i SMS zpráv nebo e-mailů. Červeně pak indikuje stav vybité baterie a následně po celou dobu nabíjení svítí červeně. Je-li smartphone plně nabitý, začne dioda svítit zeleně.

iOcean X7S Videa iOcean X7S Témata iOcean X7S UI iOcean X7S Galerie iOcean X7S Jazyk iOcean X7S UI iOcean X7S UI iOcean X7S Lišta

Displej

Displej je velmi dobré kvality s vysokou ostrostí barev a kontrastu. Reakční doba displeje je téměř nezměřitelná. Není to jako když stále ťukáte na jednu ikonu a nic se neděje. Jas a podsvícení jsou velmi vysoké. To umožňuje čtení na slunci bez vytváření stínění naší rukou. Pixely nejsou nijak viditelné pouhým okem. Ještě aby jo, koukáme se totiž na Full HD displej s vysokým rozlišením 1920×1080 pixelů s vysokou jemností, která přímo lahodí našim očím. Stejně tak budou lahodit pozorovací úhly. Při pozorování displeje z určitých úhlů si nevšimnete sebemenší změny, až na mírně snížený jas při pohledu ze stran. Dotykový displej pracuje bezchybně, není potřeba na něj vyvíjet příliš vysoký tlak. Displeje typu LTPS-LCD pracují velmi rychle a jsou integrované, to pro nás znamená, že displej a krycí sklo jsou sjednoceny, nejsou odděleně. Přičemž se dostáváme k poněkud velké nevýhodě. Displej není nijak chráněn, spadne-li vám telefon na zem a praskne krycí sklo, budete nuceni vyměnit celý displej a nejen sklo, a to jsou opravdu nemalé peníze. Navíc takto sjednocená verze není odolná vůči škrábancům, jako je tomu u displejů typu Gorilla Glass. Proto nepřichází na škodu nalepit ochrannou folii. Ta vás sice ochrání před škrábanci, ale při pádu na zem vás stejně neochrání. Nejste-li opatrní a počítáte s tím, že vám telefon upadne několikrát na zem, nepořizujte si displej typu LTPS-LCD.

Zvuk

Kvalitu zvuku z interního reproduktoru je dobrá, při vysoké úrovni hlasitosti bez skřípavého zvuku. Sluchátko je také hlasité, v porovnání s ostatními telefony je to nadprůměr. Stejně tak telefon čistě hraje. Čistě a nahlas, nechraptí a dobře reprodukuje výšky i basy. Zvukový výstup přes konektor pro sluchátka je velmi jasný a silný. Při telefonování nebyl problém rozumět druhé straně, avšak sluchátka nejsou součástí balení a pokud si pořídíte ty nejlevnější na trhu, nikdy čistého a jasného zvuku nedocílíte.

Fotoaparát a kamera

Fotoaparát na zadní straně telefonu pořizuje 13 Mpx snímky. Vedle funkcí jako Auto focus, který zajišťuje automatické zaostřování a funkce Flash light pro osvětlování scény za tmy, je vybaven technologií F2.0, která udává šířku, do níž se fotoaparát rozevře při fotografování, což významně zvýší množství světla vstupujícího do fotoaparátu. Technologie F2.0 pojme o téměř 50% více světla oproti předchozí verzi F2.4, a to je neuvěřitelný rozdíl. Avšak vás musím drobet zklamat, protože u fotografování chybí hloubka ostrosti. Některé záběry generují šum, jakmile není dostatek světla a má obrovské problémy s přímým slunečním zářením. Při nahrávání videí je kvalita zvuku a i obraz docela dobrý. Nicméně přední fotoaparát s 5 Mpx je vhodný jen pro video chat, není dost vhodný pro self-snímání nebo-li pro snímání sám sebe.

 

Baterie

IOcean X7S přichází s 2000 mAh baterií. Což pro mnohé z nás není vůbec dost. Můžeme dostat jen jeden den života baterie, při běžném užívání WiFi, poslechu hudby či sledování videí, ale je také dost možné vybít telefon téměř okamžitě, a to hraním 3D her. Nabíjení baterie trvá přibližně hodinu a půl. Do toho modelu iOceanu lze pořídit i kompatibilní baterii o kapacitě 3000 mAh, která rozhodně o něco prodlouží zážitek z funkcí telefonu.

Pásma,  dual SIM

IOcean X7S nás uspokojí tím, že poskytuje naprosto dokonalou kvalitu příjmu pro 2G a 3G sítě. Téměř vždy plná síla signálu a dokonce i H + připojení při surfování přes mobilní sítě.

Nabízí 2 SIM sloty.Jeden pro standardní velikost SIM karty a druhý pro micro SIM, které jsou k nalezení pod zadním krytem telefonu, kde nás překvapí baterie opravdu sytě modré barvy. Vedle slotů pro vložení SIM karet nalezneme značky, popisující jak SIM karty vložit a ještě o kousek vedle je slot pro vložení micro SD karty, která navýší kapacitu našeho úložiště.

WiFi, Bluetooth, GPS

Wi-Fi pracuje stejně dobře v celém bytě, a dokonce i venku na veřejných prostranstvích bez problémů. Bluetooth pracuje bezchybně a bez rušení.

Jediné co nefunguje zcela bezchybně je GPS, už u předchozí verze s ní byli problémy. Ačkoli se to snažili vylepšit, ještě to nějaké mouchy má. Jednou GPS lokalizuje během několika vteřin, jindy vůbec. V domě se signál často přerušil ihned. Na internetu je možné nalézt mnoho videí popisující vylepšení tohoto nedostatku.

Obsah balení

V balení nalezneme věci potřebné pro nabíjení telefonu, českou zástrčku a kabel, který lze současně využít pro přenos dat, lze od nabíječky odpojit a připojit ho např. k počítači. Návod je k telefonu dodáván v čínštině a angličtině, takže ať většina z vás nečeká, že si ho do provozu uvede za pomocí návodu. Co mi ale v balení chybělo, byly sluchátka. Ty nejsou součástí balení. Někdy je to i dobře, protože co jsou občas výrobci schopni přibalit jako sluchátka do balení, je až neuvěřitelné. Proč je ale nepřibalili k iOceanu asi zůstane záhadou.

Závěr

Doporučím telefon těm, kteří nepotřebují až příliš kvalitní fotoaparát a dlouhou životnost baterie, ale dobrou kvalitu zvuku a příjem signálu. Každému, kdo si oblíbí design iOcean X7S si troufnu s jistotou říct, že bude spokojený. Kdo potřebuje dobrou baterii a fotoaparát, by měl zůstal opodál a zamyslet se nad jinou koupí telefonu. Za stejné peníze lze zase totiž pořídit telefon, který bude mít zvýhodněné zápory tohoto telefonu a naopak znevýhodněné klady tohoto telefonu.

+ vysoké rozlišení displeje
+ osmijádrový procesor MT6592
+ kvalita zvuku
+ vysoký příjem signálu

- integrovaný displej
- fotoaparát
- životnost baterie
- GPS
- absence sluchátek

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: iOcean X7S (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg

Vloženo: 16.05.2014 17.50. Přečteno: 3088×.

Komentáře k článku iOcean X7S: Rychlý jako gepard, řvoucí jako lev

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019