Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

iOcean X7 HD: Pracovitá panda s levným kožichem

iOcean X7 HD: Pracovitá panda s levným kožichem

Od pohledu je tento černobílý telefon takřka identický se svými staršími bratry ze série X7 - „X7 Youth“ a „X7 Elite“, oproti nim však disponuje odlišnými hardware parametry a v neposlední řadě také cenou. Pojďme se tedy této pandě podívat na kožich (a pod něj).

banner

Obal, příslušenství

Z draze vypadající bílé pevné papírové krabičky se stříbrně vyvedeným logem iOcean X7 na nás po sejmutí vrchního víka vykoukne telefon, zabalený v plastovém sáčku a natěsno zasazený do ochranné plastové vaničky. Ve spodní přihrádce pak najdeme pravděpodobně manuál nebo jiný dokument (těžko to bez obrázků poznat) v čínštině, kabel USB/microUSB na propojení s PC a nabíječkou, USB adaptér do zásuvky a trochu zbytečný adaptér z čínského na evropský typ zásuvek.

iOcean X7 HD Obsah balení iOcean X7 HD Vnitřnosti iOcean X7 HD iOcean X7 HD iOcean X7 HD Postranní část

Popis telefonu

Smartphone X7 HD se mi na recenzi dostal v bílé barvě a musím říci, že na mě jeho obdélníkový tvar s lehce zaoblenými rohy od pohledu zapůsobil. Design série X7 zůstává stejný - černá přední strana, štíhlé boky a zadní strana v bílé barvě vytváří dojem elegance a luxusu a v ruce sedí dobře. Celoplastové provedení a nízká hmotnost (135g i s baterií) však tento dojem trochu sráží, telefon působí poněkud lacině, při pokusu o ohýbání a protisměrnou rotaci bylo slyšet, jak v telefonu plast pracuje.
Umístění tlačítek a vnějších prvků telefonu není nikterak nestandartní. Na černé přední straně se nachází 5‘‘ displej, pod ním 3 klasická, lehce podsvícená androidí tlačítka „nastavení“, „domů“ a „zpět“. Nad displejem je umístěn přední fotoaparát, sluchátko a barevná oznamovací dioda. Hardwarové tlačítko „power“ je na levém boku a dvoutlačítko pro ovládání hlasitosti na pravém, zhora díkra na sluchátkový 3,5mm jack konektor a vespod nalevo slot pro microUSB, vedle je mikrofon. Hlavní 8mpix fotoaparát s bleskovou LED diodou se nachází na zadní straně, pod ním stříbřité logo firmy iOcean a úplně dole reproduktor pro hlasitý odposlech.
Po relativně snadném sejmutí zadního krytu uvidíme barevnou 2000mAh baterii, kterou je potřeba vyndat před vložením microSD karty, případně obou SIM, z nichž jeden slot je na normální a jeden na microSIM.
Zde nutno podotknout, že přední strana je hrozně snadno upatlatelná a otisky prstů se docela špatně odstraňují i hadříkem na brýle. To je docela škoda, vezmeme-li v úvahu, že design telefonu sází na celou černou přední stranu, což by bez omatlání byl dost elegantní prvek. Možná tento nedstatek odstraní aplikace nějaké ochranné fólie.

Hardware

iOcean X7 HD se oproti svému o rok staršímu vyspělejšímu dvojčeti X7 Elite nehonosí zas takovou hardwareovou výbavou, pod kapotou šlape „pouze“ čtyřjádrový procesor od MediaTeku MT6582 s frekvencí 1300 Mhz na každé jádro a 1GB RAM. Na AnTuTu benchmarkové aplikaci skóroval 16892, lehce za Samsungem Galaxy S3, v samostatném testu procesoru (aplikace CPU prime) Samsung GS3 dokonce poráží, stejně jako třeba Nexus 4 nebo Xperii Z. HD 5‘‘ displej s rozlišením 1280x720 pix a barevností 16milionů barev je opravdu dobře koukatelný i z větších úhlů a za slunečního svitu. Vnitřní úložiště s kapacitou 4GB také postačí pro většinu nenáročnějších uživatelů, navíc je možné rozšíření microSD kartou až o 64GB.

iOcean X7 HD Panorama

Systém, software a aplikace

Operačním systémem je zde Android verze 4.2.2 Jelly Bean s kompletní lokalizací do češtiny. K dispozici jsou defaultní software utility jako kalendář, úkoly, FM rádio, Google maps či e-mailový klient, defaultní přehrávače hudby a videí. Ovládání dvou simkaret je v dual standby módu přehledné, ve většině menu (zprávy, volání) je okamžitě vidět, o kterou simkartu se jedná. Po celou dobu recenze se telefon ani jednou nezasekl, nezakuckal či jinak nedal najevo jakoukoliv nedostatečnost.
Jinak je telefon vybaven dnes již standartní GPS, Wi-fi, Bluetooth, podporou 3G... Rychlost a přesnost GPS je ucházející, během několika vteřin jsem byl v dosahu 18 satelitů s přesností na 12stop (cca 4m).

iOcean X7 HD Screenshot z telefonu iOcean X7 HD Screenshot z telefonu iOcean X7 HD Screenshot AnTuTu iOcean X7 HD Screenshot CPU Prime iOcean X7 HD Screenshot menu iOcean X7 HD Screenshot Sky Castle 3D 2

Fotoaparát

Přední 5Mpix fotoaparát není nejhorší, ale je na něm vidět, že je určen primárně k focení osoby, která drží telefon, případně pro videohovory. Chybí mu softwarové nástroje úpravy obrazu, pro videohovor však vlastně ani nejsou potřeba a na facebookovou selfie de facto taky moc ne.

Zadní fotoaparát s 8Mpix, autofocusem a LED bleskem už disponuje mnohem širší škálou podpůrného software, od upravení jasu, ISO a délky expozice přes černobílé focení a různé filtry, až po panoramatické fotky, detekci obličeje a úsměvu a focení z více úhlů pohledu. Fotky vycházejí poměrně dobře, i když automatický režim občas trochu pokulhává v ostření nebo barevnosti. Videa jsou překvapivě dobrá, ale hodil by se stabilizátor obrazu (nebo trochu klidnější ruka). Jako tlačítko spouště funguje buď poklep na displej nebo HW tlačítka pro ovládání hlasitosti na boku telefonu.

iOcean X7 HD Fotky z telefonu iOcean X7 HD Fotky z telefonu iOcean X7 HD Fotky z telefonu iOcean X7 HD Fotky z telefonu iOcean X7 HD Fotky z telefonu iOcean X7 HD Fotky z telefonu

Závěr

Tento budgetový telefon z číny (cena lehce přes 4 tisíce kč) disponuje na poměry opravdu pěkným designem, který budí dojem kvality a luxusu a výkonným HW v čele se čtyřjádrovým procesorem, který plynule utáhne bez problémů i většinu náročnějších aplikací a her. Nemá však ambice být žádná bomba, spíš jde o cenově mnohem dostupnější variantu X7 Elite, která X7 HD poráží jak co do parametrů, tak ale i do ceny. Zkrátka jde o levný, ale kvalitní telefon, který hezky vypadá a hodně udělá.

+design
+poměr cena/výkon

- upatlatelná přední strana a displej
- celoplastové provedení

3d

Přidejte se k nám na Facebooku

Vloženo: 05.03.2014 15.43. Přečteno: 3904×.

Komentáře k článku iOcean X7 HD: Pracovitá panda s levným kožichem

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019