Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Huawei Honor 6: Vlajková loď hvězdné flotily

Huawei Honor 6: Vlajková loď hvězdné flotily

Model s označením Honor 6 přináší řadu převratů v oblasti předních příček mobilních telefonů. Ujímá se velmi rychle vedení a konkuruje velikánům jako Apple iPhone 5s nebo Samsung Galaxy S5.

banner

Disponuje tím nejlepším hardwarem, a to novým osmijádrovým procesorem Kirin 920 a 3 GB operační pamětí. Zaručuje ten nejvyšší výkon i v těch nejnáročnějších aplikacích a vytváří ty nejkrásnější obrázky s 13 Mpx fotoaparátem s dvojitou přisvětlovací diodou a světelností F/2.0. To vše ve velikosti 5'' s FullHD rozlišením. Stále málo? Telefon navíc podporuje nejrychlejší internetové 4G LTE připojení.

Design

Přední strana telefonu je velmi dobře realizována. Display o velikosti 5 palců je obklopen velmi tenkým rámečkem, a tak nemáme pocit zbytečného místa kolem displaye. Rozměry telefonu139,6×69,7×7,5 mm dělají ze smartphonu ideálního mazlíčka skvěle padnoucího do ruky a se 130g na váze? Je to opravdový hubeňour.Špičkové jsou i materiály z kterých je Huawei vyroben. Display je chráněn vynikajícím typem skla Gorilla Glass, které je pružné, nepoškrábatelné a velmi odolné vůči nárazům. Zadní část je opatřena 6-ti vrstvou kompozitní technologií, kterou nenaleznete na žádném jiném smartphonu. Tato technologie zvyšuje transparentnost, a dodává tak telefonu úžasný vzhled a dobrý pocit v ruce. Na takové řemeslné zpracování je úplně nový úhel pohledu. Zadní strana telefonu je totiž téměř nerozpoznatelná od přední strany - dává to telefonu nový šmrnc.

Software

Huawei Honor 6 je poháněn operačním systémem Android 4.4.2, který je obohacený vlastní nadstavbou MEUIod společnosti Huawei. Jeho výjimečností je absence klasického menu. Zobrazuje seznam aplikací na pohotovostních obrazovkách, tzn. že nenaleznete žádné tlačítko díky kterému se přesunete mezi aplikace, ale rovnou posouváte obrazovky zleva doprava, a tak listujete mezi aplikacemi. Také připravili nové zobrazení ikon, nyní jsou jejich rohy zakulacené. A hlavně vsadili na vychytávku rychlé volby spuštění aplikací. Jednoduchým vytažením spodní lišty na odemčeném displayi získáte možnost rychlé volby spuštění několika aplikací, které lze v nastavení navolit dle svého. Můžete tak rychle a pohodlně spustit např. aplikaci fotoaparátu, kalendáře, svítilny apod. V rychlém menu lze ještě přepínat obrázky, které vás vítají při každém odemčení displaye. Je to funkce pro potěšení. Při každém rozsvícení displayevidíte nový a nový obrázek z celkem nekonečné škály fotek z různých odvětví. Co trochu naštve je, že u této volby rychlých aplikací se nachází asi 4 řádky čínských znaků, kterých se nijak nezbavíte.

 

Huawei Honor 6: panorama

Vybavení

Zvláštní až mírně nepochopitelné je používání ovládání telefonu pomocí tlačítek na displayi. Pod displayem tak vzniká nevyužitá mezera, což je celkem škoda a hlavně tlačítka vyobrazená na displayi zabírají zbytečně místo na obrazovce, ačkoliv je lze skrýt, i tak je to akorát mačkání navíc, když chci aby lišta s tlačítky zmizela či naopak se objevila. Za to ale oplývá příjemnějšími funkcemi, třeba jako plovoucím tlačítkem, které se při jeho aktivaci volně vznáší podél okrajů displaye a při stisknutí nabídne rychlou volbu ovládání telefonu jako vyčištění RAM paměti, návrat na domovskou obrazovku apod. Smartphone lze také ovládat velmi pohodlnými gesty jako:

- Převrácením displaye čelem na stůl ztlumíme zvuky či vypneme vibrace u příchozích hovorů či alarmů.
- Zvednutím telefonu zeslabíte hlasitost vyzvánění příchozích hovorů, alarmů a časovačů.
- Přiložením telefonu k uchu přijmete či uskutečníte hovor bez stisknutí displaye.
- Zatřesením přístroje v editačním režimu domovské obrazovky uspořádáte vaše ikony.
- Náklonem zařízení přemístíte položku na jinou obrazovku, při klepnutí a držení aplikace na Home obrazovce v režimu úprav.

Jednou z dalších, celkem srandovní, ale za to užitečnou funkcí je režim rukavice. Ano opravdu se jedná o režim, kdy svůj telefon můžete používat v rukavicích. Samozřejmě nečekejte, že to půjde i v lyžařských rukavicích. Půjde to ale v klasických pletených rukavicích a uznejte, že věčné sundavání rukavic v zimě drásá akorát naše nervy.

Hardware

Čínské Huawei představilo nový osmijádrový procesor Kirin 920, jehož hlavním cílem je poprat se s procesorem Snapdragon 805 od amerických konkurentů. Podařilo se jim to? Smartphone nabízí dvě čtveřice jader vystavěné na architektuře ARM Cortex. První čtveřice je typu Cortex-A15 s taktem 1,7 GHZ a druhá energeticky úspornější Cortex-A7 s taktem 1,3 GHz. Taková kombinace poskytuje dokonalý a plynulý chod všech aplikací. Grafický čip typu ARM Mali-T628 podporuje opravdu vysoké rozlišení, a to údajně až do rozlišení 2560×1600 pixelů, což by byl smartphone s opravdu jemným displayem. V našem případě máme v ruce zařízenís nižším rozlišením 1920×1080 pixelů, ale i tak je to zatím nejvyšší možné rozlišení, které se do mobilních telefonů osazuje. Zdali se někdy dočkáme rozlišení 2560×1600 pixelů je zatím ve hvězdách. Co se týče ROM pamětí. Telefon lze zakoupit ve dvou variantách v slabší 16GB verzi nebo v silnější 32GB a za pomoci microSD karty lze paměť telefonu navýšit až na krásných 64GB. Honor6 podporuje dvě SIM karty a nezvykle jsou obě dvě microSIM. Na boční straně mobilního zařízení je šikovný šuplík, kam lze pohodlně zastrčit obě SIM karty a microSD kartu, vše pěkně při jednom bez zbytečného páčení krytu a vyndávání baterie. Podle spekulací, zdali se jim to podařilo, lze dle Antutu testů říci, že ANO. Telefon disponuje opravdu špičkovým hardwarem. 

Huawei Honor 6: hudba Huawei Honor 6: test GPS Huawei Honor 6: test GPS Huawei Honor 6: info o telefonu Huawei Honor 6: gesto zvedutí hovoru Huawei Honor 6: youtube Huawei Honor 6: CPU informace Huawei Honor 6: ikony aplikací Huawei Honor 6: nastavení Huawei Honor 6: navigační panel Huawei Honor 6: správce povolení Huawei Honor 6: rolovaná lišta Huawei Honor 6: Antutu výsledek Huawei Honor 6: Multi-touch test Huawei Honor 6: cloud Huawei Honor 6: úvodní obrazovka

Display

Špičkovou kvalitou též oplývá display. Hned při prvním pohledu zjistíme, že me tu čest s neuvěřitelným zobrazením. Telefon o již zmíněném rozlišení 1920×1080 pixelů nabízí 445 ppi, což uvádí jemnost displaye, a je naprosto nadprůměrná. Na takto dokonalém displayi můžeme jen oči nechat. Jedná se o typ TFT-LCD, který přináší řadu výhod za cenu jedné nevýhody. Pořizovací náklady tohoto displaye jsou poněkud vyšší, a to se také následně odráží v ceně smartphonu, ale za to získáme krásný kontrast a barvy, skvělé pozorovací úhly, úsporu baterie, jas a dokonalou geometrii, která přináší 100% ostrost. Navíc technologie, které byly použity pro výrobu displaye Honor 6 poskytují jisté výhody, jako no-touch plovoucí podporu ovládání telefonu. Tím mám na mysli užívání telefonu za pomocí gest, kdy se displaye nikterak nedotknete a beztak reaguje na to, co požadujete, a také vychytávky typu dvojitého stisknutí pro aktivaci displaye. Dotyk na displayi je mimořádně rychlý a přesný. Sklo, které chrání display je pružné a těžko poškrábatelné, takže máte v ruce opravdového titána.

Fotoaparát

Huawei Honor 6 nabízí zadní 13 Mpx fotoaparát se světelností f/2.0 a s dvojitou přisvětlovací LED diodou. V součtu kvalitního displaye, vysokého rozlišení a 13 Mpx vyjdou nádherné fotografie, které se velmi přibližují reálnému pohledu na svět. Se světelností f/2.0 vytváříte snímky s dobrou hloubkou a nádhernou reprodukcí barev, a to i za špatného počasí. Fotografie pořízené za šera nakonec vyjdou jako za slunečného dne. A co fotografie ve tmě? S technologií dvojitého LED blesku vyfotíte krásné fotky i za úplné tmy. Blesk má široký dosah, a tím zaručíte osvětlení na dostatečnou vzdálenost, kterou potřebujete vyfotit a i bez blesku lze v noci fotit. Díky kvalitnímu displayi a mnoho barvám, kterými telefon oplývá, vám skvěle vykreslí i ty nejtmavší kouty. Nemluvě o automatickém zaostřování - přesně zacílí objekt, který chcete vyfotit, v mžiku jej zaostří a vám zůstane jen velmi pěkná fotografie bez jakéhokoli rozmazání. Rozlišení výsledných snímků 4128×3096 pixelů, což je poněkud více, a tak jedna fotografie bude mít až několik MB, proto jste-li milovníci fotografování, zvažte rozhodně koupi microSD karty nebo alespoň silnější 32 GB verze Honor 6. Přední fotoaparát respektive kamera pro videohovory nabízí nadstandardní rozlišení 5 Mpx. Přední fotoaparát je tak kvalitní, že nabízí aplikaci Zrcadlo, při jejímž spuštění se zapne přední kamera a vy tak můžete shlédnout jak vypadáte, popřípadě se upravit jako před skutečným zrcadlem. Neuvěřitelné!

Huawei Honor 6 nabízí samozřejmě možnost nahrávání videí či pouštění filmů a videoklipů, a protože je rozlišení telefonu tak vysoké - FullHD, lze oblíbené seriály pohodlně sledovat na tomhle 5'' displayi.

Zvuky

K zvukům Huawei Honor 6 ani není co dodat. Zadní reproduktor je hlasitý a srozumitelný. Dobře se rozezní při hlasitém odposlechu a při telefonátech jsou obě strany slyšet jasně a zřetelně. Pro poslech je tedy ideální. Jen pozor, sluchátka nejsou součástí balení, a tak si sežeňte nějaké kvalitnější, které dobře zvládnou zpracovat zvuk, tak jako to umí Huawei Honor 6.

Výdrž baterie

Za průměrného denního užívání – WiFi, emaily, telefonování a psaní SMS zpráv, vydrží 3100 mAh baterie Honoru 6 celé dva dny a ještě kolem 10-20% baterie zbývá. Pokud ale trávíte většinu času úmorným vybíjením pomocí náročných 3D her, Facebooku apod. je pak nutné telefon nabíjet častěji než jednou za dva dny. Lze si ale pohrát s nastavením a nastavit všelijaká šikovná úsporná opatření, a tím životnost baterie prodloužit, a to jsme se ještě nedostali k tomu nejdůležitějšímu – k režimům úspory. Výdrž baterie se tak prodlouží ještě o několik hodin. Perfektně se to hodí např. potřebujete-li vydržet s baterií ještě půl dne a máte posledních 10%. Vybírat lze celkem ze tří režimů: normální, inteligentní a ultra. Mezi normálním a inteligentním je rozdíl jen pár hodin, ale režim ultra nabízí až dvojnásobek hodin za cenu toho, že vám půjdou uskutečnit pouze SMS zprávy a telefonování. Při zapnutém režimu ultra a 70% baterie ukazuje telefon ještě výdrž přes 32 hodin. Pokud si ale nepohrajete s úsporným nastavením, máte smartphone na jeden den. Např. ohledně velké spotřeby na pozadí, kdy vám za jednu noc ubude 10% baterie, musíte mrknout na bežící aplikace na pozadí a jejich připojení do sítě a popř. je povypínat, a poté se vám vybíjení baterie přes noc sníží na 2-3%.

WiFi, GPS, NFC, OTG

Co se týče WiFi připojení, je v pořádku. Snadno a rychle se připojíte i na WiFi, které jsou v slabším dosahu. GPS zachytíte i v exteriéru, tudíž v domech, bytech, v práci, a to velmi rychle a přesně. S venkovní lokací jste na tom ještě lépe. Jste lokalizování ihned a přesně, a satelitů najdete požehnané množství. Skvělou funkcí, která již nesmí chybět v žádném smartphonu je NFC, díky které snadno můžete přenášet data a nebo dokonce i platit. Je to již pohodlnější než platit bezkontaktní kartou, kterou stále musíte pracně vyndat z peněženky, na rozdíl od mobilního telefonu, který v dnešní době každý drží buď v ruce a nebo v kapse u kalhot. Další dobrou věcí je OTG, kdy k telefonu pomocí vstupního USB kabelu zapojíte zařízení jako myš, klávesnici či tiskárnu, a tak si pohodlně můžete vytisknout nějaké dokumenty na ulici v copy centru. 

4G LTE připojení

Co je ale nejlepší na tomto modelu, pominu-li skvělou GPS, Bluetooth, NFC a OTG? Je konektivita 4G LTE. Telefon disponuje zatím nejmodernějším a nejrychlejším připojením na trhu vůbec, a to na frekvencích, které podporují naši 3 největší operátoři, kteří navíc slibují, že do konce roku 2014 pokryjí téměř až 90% České republiky. Teoretická rychlost připojení může být až 300Mb/s, což je opravdu neuvěřitelné, ale v reálném případě to bude poněkud nižší a každý operátor nabídne různou rychlost, ale i tak je obrovský rozdíl oproti dosavadnímu 3G připojení.

Obsah balení

V balení toho není příliš k nalezení. Nachází se tam jen to, co člověk opravdu potřebuje. Tím je microUSB-USB kabel pro přenos dat a nabíjení. Ke kabelu je dodáván samozřejmě nabíjecí adaptér spolu s českou redukcí neboť evropské a asijské zásuvky se od sebe liší, ale ne parametricky, jen vzhledově, takže se nemusíte obávat žádných incidentů. Součástí balení je také krásný obrázkový manuál kompletně v čínštině, tudíž nepoužitelný. Co potěší jsou náhradní ochranné folie na přední i zadní část telefonu, neboť jak již bylo řečeno v kapitole „Design“, telefon vypadá jako kdyby měl display na obou stranách. 

Závěr

Huawei Honor 6 je špička na své úrovni se skvělým a ojedinělým designem. Bez problémů konkuruje světovým lídrům a mnohým z nich natrhl kalhoty. Technologie kterými oplývá se rovnají těm nejmodernějším a v součtu jsme na vysoké úrovni za cenu, které mnozí světoví lídři nemohou konkurovat. Pevně věřím, že díky takovým to modelům se rychle posunou hranice vývoje na další nové a skvělé technologie, a že se dočkáme nových konkurenčních procesorů, neboť ten který má právě tento Huawei je na vrcholu.

Výhody a nevýhody

+ 4G LTE připojení
+ špičkový hardware
+ výborné fotoaparáty
+ lehký multi-touch
+ mnoho funkcí
+ rychlost zařízení

- skrývatelná tlačítka
- mnoho čínských znaků v aplikacích
- mnoho textu v angličtině

 

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Huawei Honor 6 (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg

Vloženo: 13.10.2014 19.45. Přečteno: 33746×.

Komentáře k článku Huawei Honor 6: Vlajková loď hvězdné flotily

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

honor 6

nereg. Tomáš, 05.11.2014 20.31 | odpovědět

Uvažuji o koupi tohoto telefonu jen v této recenzi mě zmátlo to že se tu uvádí přítomnost NFC kdežto na ostatních stránkách a jiných recenzí NFC neuvádějí nebo vylučují jeho přítomnost v přístroji.

Re:honor 6

Ondřej Jirovec, 05.11.2014 21.50 | odpovědět

Dobrý den, 16 GB varianta NFC nemá, 32 GB má.

Honor 6

nereg. Honor 6, 13.12.2014 21.47 | odpovědět

Honor 6 zvládne až 128 GB kartu

Psaní sms

nereg. Maréta, 19.04.2015 09.06 | odpovědět

Dobrý den, jde na telefonu spát sms pomoci klasické alfanumerické klávesnice? Hledala jsem v nastavení, ale nic nenašla. Existuje popř. nějaká apka?
Předem děkuji, Markéta

Huawei honor 6

nereg. mimi, 19.06.2017 07.13 | odpovědět

Thank You for this article.
Recently many mobile phone maker company released new smartphone. All new smartphone comes with different sensors and great features. Now all young people are more interested to smartphone. Bangladeshi phone maker Walton released a phone called Walton Primo G7 Plus. And recently Again OnePlus also comes with its new phone oneplus 5. Have some Technology blogging site that provides all recent information about latest mobile phoneand specification.
Recently Huawei released it’s new phones specification that is Huawei honor 9. Again In june 2017 Oppo R11, Oppo R11 Plus and Oppo F3 Plus was officially announced. To know more visit https://www.buymobile.com.bd/

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019