Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Huawei Honor 6 Plus: Dva jsou více než jeden

Huawei Honor 6 Plus: Dva jsou více než jeden

Světlo světa spatřila další novinka pocházející z dílny čínské společnosti Huawei nesoucí označení Honor 6 Plus. Podobně jako jeho starší sourozenec Honor 6 potrápí nejeden špičkový model populárních značek. Honor 6 Plus vyniká Full-HD displejem, podporou 4G LTE sítě a hlavně použitím zadního duálního fotoaparátu.

banner

Huawei Honor 6 Plus doplňuje řadu špičkových modelů této značky. Svou velikostí i cenou se zařadil mezi vlajkové modely Ascend Mate 7 a Honor 6. Jak už název napovídá, vychází spíše z Honoru 6. Z tohoto úspěšného sourozence si ponechal ověřená lákadla v podobně vzhledu, duálního LED blesku atd. a k tomu přidal nespočet vylepšení. Zvětšil se displej, v nitru pracuje novější procesor, přibyl infraport a hlavně duální fotoaparát. Jako inspirace pro použití dvou zadních fotoaparátů posloužil vlajkový model společnosti HTC označený One M8, který se touto technologií prezentoval jako první. 

Vzhled a rozměry Honoru 6 Plus

Jednou z věcí, které si Honor 6 Plus ponechal ze svého sourozence Honoru 6 je vydařený obdélníkový design se zaoblenými rohy v tzv. iPhone stylu. Shodný zůstává i kovový rámeček dodávající modelu punc kvality. Kov nenalezneme pouze ve spodní části rámečku, tam se usadil plast. Důvod jeho použití se projeví při držení telefonu. Telefon bez problémů padne do ruky a spodní plastová část nijak neškrabe ani netlačí do dlaně.

Plusová varianta narostla až na rozměry 150,46×75,68×7,5 mm. Je to způsobeno použitím rozměrnějšího displeje, který se pyšní 5,5". Sledování filmů, videí, projíždění internetových stránek či hraní her se stane opravdovým zážitkem. Větší displej naštěstí způsobil jen zvětšení šířky a výšky. Tloušťka zůstala stejná. Telefon se tak stále skvěle drží a jeho používání je příjemné. Samotný displej zabírá 78,2% z přední strany, a proto už nezbylo tolik místa na samotný rámeček jako u předchozího modelu. Jedna nevýhoda však zůstala. Ovládací tlačítka menu, domů a zpět nejsou součástí dolního rámečku, ale jsou umístěny ve spodní části displeje. Zabírají tak zbytečně jeho část, která by šla využít jiným způsobem. Lze sice nastavit, aby se tlačítka skrývala, ale pro jejich opětovné zobrazení je zapotřebí zbytečné klikání navíc.

Opravdu vydařené je provedení zadní strany, která je tvořena několika vrstvami materiálů překrytými vrstvou skla. Bylo tak dosaženo luxusního vzhledu, který vypadá ještě o něco lépe než kovová provedení jiných špičkových telefonů. Byla odstraněna i nevýhoda skleněné vrstvy, která už není tak kluzká, tento problém trápil například model Ascend P7. Nemusíme se tedy bát, že nám telefon při používání bude vyjíždět z ruky.

Přestože telefony těchto rozměrů řadíme do kategorie phabletů, výsledná hmotnost 165g i s baterií je opravdu nízká a přispívá rovněž k tomu, že lze používat smartphone celý den.

Vzhled lze ovlivnit výběrem barevného provedení, které může být buď v bílé, nebo v černé variantě.

Honor 6 Plus: panorama

Obrazovka, procesor a paměti

Již při prvním pohledu na model Honor 6 Plus nás zaujme 5.5" displej s rozlišením Full-HD, tedy 1920×1080 pixel. Příjemným zjištěním je hodnota hustoty displeje a to 401 ppi, což je opravdu vysoké číslo pro telefon s takto rozměrným displejem. Samotný displej se vyrábí technologií IPS-LCD. Tato technologie se vyznačuje vyššími barevnými kombinacemi a většími pozorovacími úhly. Můžeme si tak užívat bohaté a jasné barvy. Zobrazené obrázky vypadají prostě skvěle. O dlouhodobou životnost se stará ochranné sklo Gorrila glass, které zabraní nechtěnému poškrábání či prasknutí displeje.

Uvnitř telefonu se ukrývá nejrychlejší procesor, který rodina Huawei do svých kousků dodává. Jedná se o osmi-jádrový procesor HiSilicon Kirin 925 s taktovací frekvencí 1.8 GHz. Rozdíl oproti Honoru 6 je patrný. U něho byl použit starší a méně výkonný procesor Kirin 920 s frekvencí 1.3 GHz. Výkonný procesor doplňuje grafické jádro Mali-628 a operační paměť typu RAM o více než dostatečné velikosti 3 GB. Při každém použití telefonu zjistíte, že tato kombinace rozhodně nezklame. Telefon zvládá bez problémů nejsložitější operace a o nějakém zasekávání nemůže být ani řeč. Ověření výkonnostních limitů obstarala aplikace AnTuTu. Výsledných 44236 bodů jen dokazuje, že je Honor 6 Plus opravdové monstrum, které poráží konkurenty HTC One M8, Xiaomi MI4 a dokonce i svého dražšího sourozence Huawei Ascend Mate 7.

Honor 6 Plus lze zakoupit ve dvou různých variantách. Liší se ve velikosti interní paměti, která může mít velikost 16 GB v levnější variantě nebo 32 GB v dražší variantě. Výběr závisí pouze na vašich prioritách. Interní paměť lze rozšířit pomocí SD karty až o 128 GB. Při použité SD kartě však nelze využít slot pro druhou SIM kartu, protože slot pro SD kartu a druhou SIM kartu je společný.

                  

Honor 6 Plus a jeho fotoaparáty

Největší zbraní a hlavně odlišností Honoru 6 Plus je využití duálního fotoaparátu na zadní straně. Duální fotoaparát je tvořen dvojící 8 Mpx fotoaparátů, která zachycuje společně jeden objekt a algoritmem 3IE. Ve výsledku se tak můžeme těšit z fotografií o velikosti 13 Mpx (4160×3120). Na této velikosti však není nic neobvyklého. Výhody využití dvojice fotoaparátů jsou však někde jinde. První z nich je rychlost ostření. Zadní fotoaparát je schopný zaostřit už za 0,1 sekundy. Výše zmíněný algoritmus 3IE spolupracuje s fotoaparáty tak, aby potlačil tmavé oblasti a přinesl více světla do obrazu. Dosažené obrazy se tak od klasicky pořízených odlišují, díky algoritmu vypadají lépe.

Další výhodou, kterou nám duální fotoaparát poskytuje je dodatečné přeostřování objektů na pořízené fotografii. Abychom mohli objekty dodatečně přeostřovat, je zapotřebí se v předinstalované aplikaci fotoaparátu přepnout do režimu „Široká clona“. Poté vyfotíme fotografii běžným způsobem. Získaná fotografie je zaostřena na určitý objekt. Přejeme-li si zaostřit na jiný objekt, jednoduše na něho ve fotografii klikneme a fotografie se přeostří. Aplikace rovněž umožňuje dodatečně upravovat šířku clony. Ve fotogalerii je uvedeno několik příkladů, na kterých jsou možnosti úprav patrné.

Horší světelné podmínky kompenzuje podobně jako u modelu Honor 6 použití dvojitého blesku. I v nočních hodinách jsme tak schopni dosáhnout fotografií v rozumné kvalitě. Dvojice zadních kamer nám umožňuje natáčet videa až ve Full-HD rozlišení.

Přední kamera je rovněž 8 Mpx, ale již nedisponuje duální technologií. Slouží převážně pro selfie a videohovory, pro které je plně dostačující. Přední kamera disponuje 88° širokoúhlým objektivem a dokáže tak zachytit mnohem větší plochu než její běžně používaní konkurenti.

Baterie a SIM

Nadupaný smarphone s rozměrným displejem a výkonným hardwarem potřebuje dostatečný zdroj energie. Výrobci z Honoru naštěstí tuto skutečnost nepodcenili a vybavili tento model lithium-polymerovou baterii o kapacitě 3600mAh a to opravdu není málo. Její výdrž závisí samozřejmě na stylu použití. Při běžném použití (telefonování, mail či SMS) lze s nabitým telefonem počítat přibližně dva dny. Výdrž baterie lze ovlivnit pomocí volitelných modů v nastavení telefonu.

Honor 6 Plus patří mezi modely vybavených Dual SIM technologií podporující Full-Active mód. Každý moderní telefon musí podporovat 4G LTE síť a námi testovaný model samozřejmě není výjimkou. Připojení je podporováno na frekvencích 1800, 2100 a 2600 MHz, které využívají operátoři v České republice. Připojení k síti tak bude probíhat bez komplikací, samozřejmě pokud je ve vaší oblasti pokrytí 4G.

Honor 6 Plus: Úvodní strana Honor 6 Plus: Internetový prohlížeč Honor 6 Plus: Test GPS Honor 6 Plus: Menu Honor 6 Plus: Aplikace lupa Honor 6 Plus: Lokalizace polohy pomocí GPS Honor 6 Plus: Kalendář Honor 6 Plus: Plovoucí tlačítko Honor 6 Plus: Jiná varianta stylu domovské obrazovky Honor 6 Plus:Verze nadstavby EMUI Honor 6 Plus: Režimy fotoaparátu Honor 6 Plus:AnTuTu test Honor 6 Plus: AnTuTu porovnání Honor 6 Plus: Úsporný režim Honor 6 Plus: Kalkulačka Honor 6 Plus: Dostupné satelity

WiFi, Bluetooth, GPS a OTG

Honor 6 Plus zvládá všechny funkce zmíněné v nadpisu bez komplikací. Pokud je v okolí dostupná WiFi síť, mobilní telefon se k ní ihned připojí. Bezproblémový byl i přenos dat a komunikace s ostatními zařízeními pomocí často využívané technologie Bluetooth 4.0.

V poslední době je často využívaná lokalizace polohy pomocí GPS. Při testování byla poloha lokalizována přesně a během několika sekund i v budovách, se kterou měli mobilní telefony v minulosti problémy. Přesná a rychlá lokalizace na volné prostředí je samozřejmostí.

Příjemnou funkcí je rovněž podpora komunikace USB-OTG. Ta nám umožňuje pomocí konektoru USB připojit jiné zařízení například flash disk, tiskárnu či fotoaparát. Mobilní telefon bude s připojeným zařízením komunikovat bez nutnosti nadřazeného zařízení.

Zde je potřeba zmínit, že testovaný model nepodporuje technologii NFC.

Software a funkce

Ve všech dostupných popisech je možné se dočíst, že Honor 6 Plus používá operační systém Android verze 4.4.2 Kitkat. Přesto nám po zapnutí bude vzhled připomínat spíše operační systém iOS společnosti Apple. Vysvětlení je jednoduché. Je zde použita nadstavba vyvinutá přímo společností Huawei, Emotion UI, zkráceně EUI,ve své nenovější verzi 3.0. Tato poslední verze je oproti předchozím verzím vyladěna do posledního detailu a ještě zvyšuje rychlost celého přístroje. Její největší předností je možnost širokého množství úprav a nastavení.

Po otevření nastavení můžeme vidět několik více či méně praktických funkcí. Tyto funkce se shodují s funkcemi Honoru 6. Detaily těchto funkcí si lze přečíst zde v části Vybavení.

Závěrečné hodnocení Honoru 6 Plus

Honor 6 Plus byl postaven na základě svého populárního sourozence Honoru 6. Vzal si z něho povedené prvky (vzhled,duální LED,..) a doplnil je ještě o výkonnější procesor a větší Full-HD displej. Přidělal tak největší konkurenci opět pár vrásek na čele. Povedeným prvkem je využití duálního zadního fotoaparátu, který dělá z tohoto modelu výjimečný kousek.

Chcete-li mobilní telefon s nejmodernějšími funkcemi a přepychovým vzhledem? Pořiďte si Honor 6 Plus.

Klady a zápory Honoru 6 Plus

+ rychlost
+ 4G LTE
+ nejnovější nadstavba EMUI
+ duální fotoaparát
+ FHD displej
+ vzhled

- výskyt čínských a anglických znaků
- nepodporuje NFC
- použiti tlačítek nad spodní lištou

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Honor 6 Plus(fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg
foto26.jpg
foto28.jpg
foto29.jpg
foto31.jpg
foto34.jpg
foto35.jpg
foto36.jpg
foto37.jpg
foto38.jpg
foto39.jpg
foto40.jpg

Vloženo: 18.02.2015 17.01. Přečteno: 16475×.

Komentáře k článku Huawei Honor 6 Plus: Dva jsou více než jeden

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018