Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Huawei Ascend P7: Skleněný playboy

Huawei Ascend P7: Skleněný playboy

Jedna z nejznámějších čínských výrobců mobilních telefonů firma Huawei uvedla na trh model označený jako Ascend P7. Byl vyroben jako alternativa k vlajkovým lodím známějších značek, například k Samsung Galaxy S5 či k HTC One M8. Jeho největšími zbraněmi jsou přijatelná cena, Full-HD displej, podpora 4G LTE sítí a vydařené provedení.

banner

Ascend P7 navazuje na svého staršího předchůdce Ascend P6. Snaží se zachovat jeho kladné stránky, za které byly považovány útlé rozměry a nízká hmotnost. Mnoho uživatelů si u předchozího modelu stěžovalo na nedostatečný výkon, a proto u P7 došlo ke zvýšení výkonu o 20%. Dostal také mnohem výkonnější grafický čip. Upraveny byly nedostatky s umístěním konektorů. USB konektor je umístěn v dolní části rámečku a umožňuje snadnější manipulaci s telefonem při jeho nabíjení. Konektor typu jack sloužící pro připojení sluchátek se přesunul z nelogického bočního umístění na horní stranu.

Vzhled telefonu

Že Vám tento model rozhodně nebude dělat ostudu je patrné hned na první pohled. Provedení jednotlivých dílů je povedené, všechny části k sobě bez problémů pasují a tvoří fungující designový celek. Finální vzhled můžeme ovlivnit volbou barevného provedení, které je bílé nebo černé.

Modely s P-série od firmy Huawei jsou známé tím, že patří k nejtenčím mobilním telefonům na trhu. Huawei Ascend P7 není výjimkou. Konečné rozměry se ustálily na hodnotách 140×68,8×7,2 mm. Při použití 5" displeje se jedná o opravdu nízká čísla. Linie modelky nám poskytují výhodu v tom, že jsme schopni ovládat telefon jedním prstem a nepřicházíme ani o možnost využívat přednosti rozměrného displeje, které oceníme při surfování po internetu, sledování filmů, videí a hraní her.

Příjemná je i výsledná hmotnost. Pokud bychom položili mobilní telefon na váhu, dostali bychom hodnotu 126,1 gramů i s baterií.

Při pohledu na přední stranu telefonu spatříme FHD IPS-LCD displej se 16 milióny barev. Kolem něho se táhne opravdu tenký rámeček, který přispěl výraznou měrou ke štíhlému vzhledu. Lehce nepovedené je umístění tří základních tlačítek „menu“, „domů“ a „zpět“. Tyto tlačítka jsou součástí displeje a zmenšují zbytečně jeho použitelný prostor. Umístění tlačítek do rámečku pod displej, kde se nyní nachází pouze jméno společnosti, by bylo zajisté rozumnější řešení. Nad displejem v horní části spatříme přední reproduktor společně se senzory a přední kamerou.

 V dolní části lehce vylézá plastové zakončení, které tvoří zároveň i spodní hranu telefonu. Zbylé boky pokryl kov s kartáčovou texturou, jejíž vzhled nám trochu připomíná styl použitý společností Apple na modelu iPhone 4. Jedná se o opravdu stylové řešení, které dodává smartphonu punc kvality. Na pravé boční straně nalezneme fyzická tlačítka on/off a ovládání hlasitosti. Tlačítka jsou umístěna pod sebou. Často se nám stalo, že došlo k nechtěnému překliknutí. Umístění dále od sebe by tento problém zajisté vyřešilo.

Po otočení nás zaujme propracovaná povrchová úprava zadního krytu, který je přetažen ochranným sklem Gorilla glass 3. Pod ochranným sklem nalezneme znak firmy Huawei. Vedle něho spatříme zadní fotoaparát, který obklopuje kroužek v šedé barvě. N zadní straně nesmí chybět reproduktor, který je umístěný trochu netradičně svisle.

 Kovové boky a velmi vydařený zadní kryt řadí Ascend P7 mezi nejhezčí mobily, které můžeme v dnešní době používat. Jednu nevýhodu však zadní ochranné sklo má. Telefon je díky němu kluzký a my musíme být opatrní, aby nám mobil při používání nevyjel z ruky.

Huawei Ascend P7: panorama

Fotoaparáty

Ascend P7 se může chlubit dvojicí fotoaparátů. Výkonnější z této dvojice je zadní 13 Mpx fotoaparát. Některé fotoaparáty od společností z čínského trhu nedosahují požadované kvality, a proto se firma Huawei  rozhodla vybavit tento model fotoaparátem od společnosti SONY. Že toto spojení opravdu funguje, je patrné na fotografiích v galerii. Nejvyšším kvalitu dosáhneme při denním focení. Fotografie jsou ostré, jasné a mají dobrou reprodukci barev. Pokud fotíme za zhoršených světelných podmínek, není problém za pomoci LED blesku nafotit kvalitní detaily věcí, které máme nadosah. Budeme-li se snažit fotit vzdálenější objekty, fotografie už budou lehce zrnité. Pomocí zadní kamery lze natáčet videa až ve Full-HD kvalitě. Takto pořízené záznamy nejsou tak vydařené jako v případě fotografií, ale jejich kvalita je stále více než dobrá. Nahráváme-li v rušném prostředí, zaznamenáme v nahrávkách drobný šum. Pomocí přeinstalované aplikace, která pochází přímo z dílny Huawei, jsme schopni provádět různá nastavení (blesk, jas,..) a také volit mezi několika režimy: normální, panorama, HDR, vodoznak atd. Při zapnutém režimu vodoznak je možně připojit k fotografii nějaký krátký text, který si můžeme sami jednoduše zadat. Jak výsledek vypadá je vidět na některých fotografiích z galerie.

Společnost Huawei se zaměřuje také na tzv. „selfie generaci“. Důkazem je použití vysoce kvalitní přední 8 Mpx kamery. Ta společně s aplikací navrženou přímo pro tuto společnost zaručí velice kvalitní selfie. Pomocí přední kamery lze natáčet videa rovněž ve Full-HD kvalitě nebo pořizovat panoramatické záběry. Panoramatický záběr se skládá ze tří fotografií, které jsou ze tří různých úhlů. Na jednu fotografii se tak vejdete pohodlně i se svými přáteli. Aplikace umožňuje provádět spoustu triků a filtrů. Můžeme tak pomocí Beauty filtru upravovat krásu tváře podle stupnice, na jejímž vrcholu budete neodolatelní. P7 Vám pomůže i přetvořit vaše obličejové rysy pomocí airbrushing efektu tak, že se na výsledné fotografii ani nemusíte poznat.

Obrazovka, procesor a paměti

Ascend P7 je první telefonem rodiny Huawei, který byl vybaven 5" displejem s rozlišením Full-HD (1920×1080 pixel). Na výrobu displeje byla využita technologie IPS-LCD. Tato technologie se vyznačuje vyššími barevnými kombinacemi a většími pozorovacími úhly. Umístění vysokého rozlišení do relativně malého rámečku nám zaručuje jasné barvy a ostrý text. Displej je pokryt ochranným sklem Gorilla glass 3. Technologie skla byla nejprve navržena pro armádní vrtulníky, kde sloužilo jako ochrana před kulkami. Při běžném užívání nám tedy nehrozí, že by bylo sklo poškrábané.

Jak vypadá smartphone z vnější strany už víme. Nyní se podíváme na důležité hardwarové prvky. Zpracování veškerých informací provádí čtyř-jádrový procesor HiSilicon Kirin 910 taktovaný na frekvenci 1.8 GHz. Grafická jádro nese označení Mali 450 MP. Procesor spolupracuje s operační pamětí typu RAM o velikosti 2 GB. Tato kombinace dodává dostatečný výkon pro pohodlné hraní her nebo sledování videa po delší dobu. Pokud po telefonu požadujeme maximální výkon, dochází k zahřívání, které asi nebude nikomu příjemné.

Ascend P7 ve svém nitru ukrývá interní paměť o velikosti 16 GB, která slouží pro ukládání dat. Při natáčení videí a fotografování ve Full-HD kvalitě nejsou výsledné soubory zrovna malé. Interní paměť lze naštěstí rozšířit pomocí SD karty až o 32 GB.

             

Baterie a SIM

Potěšujícím faktem je, že byli návrháři schopni vměstnat do útrob tohoto opravdu hubeného modelu lithium-polymerovou baterii o slušné kapacitě 2500mAh. Délku její výdrže lze ovlivnit pomocí volitelných módů. Máme-li téměř vybitou baterii nebo potřebujeme mít mobil k dispozici delší dobu, je výhodné použít možnosti úsporného režimu. Sníží se sice výkon, provozní teplota a kvalita obrazu, ale výdrž baterie bude o 20% delší.

Huawei Ascend P7 přichází ve své Dual SIM variantě s neobvyklým řešením. První slot, který nalezneme na pravém boku, je vyveden běžným způsobem a pojme kartu o velikosti micro. V tomto případě je podporována moderní 4G LTE síť na frekvencích 1800, 2100 a 2600 MHz. Neobvyklé řešení se vyskytuje u druhého slotu. Tento slot lze použít pro vložení externí microSD karty nebo pro vložení druhé SIM karty, která musí být velikosti nano. Nevýhodou je, že nelze použít obě varianty najednou. Zvolíme-li možnost používání dvou SIM karet na úkor nižší paměti, zajisté oceníme, že telefon podporuje Full-Active mód.

WiFi, Bluetooth, GPS a OTG

Rozsah a funkčnost těchto základních technologií jistě zajímá každého. Připojení k internetu pomocí WiFi probíhala bez komplikací a při dostatečné síle zdroje signálu bylo připojení otázkou několika sekund. Bezproblémový byl i přenos dat a komunikace s ostatními zařízeními pomocí často využívané technologie Bluetooth 4.0.

S lokalizací polohy pomocí GPS zápasí mnoho v současnosti dostupných modelů. Jak nám ukázali testovací aplikace na určení dostupnosti GPS satelitů a přesnosti lokalizace, Ascend P7 mezi ně rozhodně nepatří. Na všech testovaných místech došlo k bezproblémovému vyhledání minimálně osmi satelitů a určení přesné polohy za pár vteřin.

Méně známá je komunikace USB-OTG. Jedná se o přídavnou specifikaci do standardu USB, která nám umožňuje připojit do běžného USB konektoru zařízení jakým je například fotoaparát, tiskárna či druhý mobilní telefon. Zařízení spolu budou komunikovat bez potřeby jiného nadřazeného zařízení.

Komplexního testování výkonnostních limitů se ujala velmi populární aplikace AnTuTu. Po proběhnutí celého testu jsme dostali informaci, že námi testovaný model obdržel 29277 bodů a zařadil se tak lehce nad úroveň čínského konkurenta Xiaomi Redmi Note Pro. V úvodu bylo řečeno, že by se P7 rád přiblížil vlajkovým lodím známějších značek. Z uvedeného screenshotu je však patrné, že za konkurenty jakými je například SONY Xperia Z2 ještě zaostává.

Huawei Ascend P7: GPS test Huawei Ascend P7: Nastavení Huawei Ascend P7: Úvodní obrazovka Huawei Ascend P7:AnTuTu výsledek Huawei Ascend P7: Lokalizace pomocí GPS Huawei Ascend P7: EUI 2.3 Huawei Ascend P7: AnTuTu výsledek Huawei Ascend P7:Sloty SIM Huawei Ascend P7:Vytáčení Huawei Ascend P7: Kalendář Huawei Ascend P7: Bezdrátová připojení Huawei Ascend P7: Spořič Huawei Ascend P7:Internetový prohlížeč Huawei Ascend P7:Fotogalerie Huawei Ascend P7:Možnosti Huawei Ascend P7: Aplikace

Software a funkce

Co se týká operačního systému, nečeká nás žádné překvapení. Společnost Huawei používá nejrozšířenější systém Android verze 4.4.2 Kitkat. Přesto Vám však bude po prvním zapnutí připadat jiný. Je to způsobenou nástavbou Emotion UI, zkráceně EUI verze 2.3, která pochází přímo od Huawei. Největší odlišnost oproti klasickému Androidu je, že zde nenajdeme klasické menu. K dostupným aplikacím se dostáváme pouze posouváním obrazovky ve stylu iOS. Výhodou je, že si můžeme vzhled upravit.

Po otevření nastavení můžeme vidět několik více či méně praktických funkcí. Jednou z nich je tzv. plovoucí tlačítko. Jde o menší kruh, který nalezneme vždy u okraje obrazovky. Po jeho stisknutí se nám zobrazí několik praktický možností např. zpět, uzamknutí telefonu, přehrávání hudby domovská stránka apod. Někomu přijdou praktické funkce ovládání telefonu gesty nebo režim rukavice, který nám umožní ovládat telefon i s nasazenými pletenými rukavicemi. Tuto funkci lze v nadcházejícím chladnějším období využívat velmi často.

Závěr

 Ascend P7 patří mezi povedené modely firmy Huawei. Jedná se o moderní smartphone vybavený všemi nezbytnými technologiemi. Nejvíce potěší velice povedený design doplněný o štíhlé rozměry. Použitý displej a fotoaparát z dílny SONY nám umožní užívat si rozlišení Full-HD. Drobnou nevýhodou je, že P7 lehce zaostává za svými největšími konkurenty ve výkonu a rychlosti.

 P7 je vhodný pro každého, kdo hledá o něco dostupnější variantu ke špičkovým modelům známějších značek.

Klady a zápory

+ cena/výkon
+ 4G LTE
+ chytré funkce
+ hmotnost a rozměry
+ displej
+ vzhled

- kluzký zadní kryt
- někdy se zahřívá
- umístění fyzických tlačítek u sebe
- menší rychlost v porovnání s konkurencí

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Huawei Ascend P7 (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg

Vloženo: 04.11.2014 20.26. Přečteno: 14887×.

Komentáře k článku Huawei Ascend P7: Skleněný playboy

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019