Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Fitness náramek Mi Band: Nikdy nespí

Fitness náramek Mi Band: Nikdy nespí

Čínská společnost Xiaomi představuje svůj fitness náramek Mi Band. Zbrusu nový kousek, který zaručeně nelze srovnat s konkurenčními náramky, které spíše fungují na principu hodinek. Mi Band nemá display, a tak nic nezobrazuje a i přesto zvládá mnoho skvělých funkcí: Akcelerometr, který měří váš krok, kontroluje kvalitu spánku nebo odemkne váš mobilní telefon bez zadávání složitých hesel či gest. Vibrační motůrek, který vás vzbudí a nebo upozorní na příchozí hovory nemáte-li telefon zrovna u sebe.

banner

Náramek Mi Band je kompatibilní pouze se smartphony od společnosti Xiaomi a pro plné využívání všech funkcí náramku je potřeba být vlastníkem lepších modelů jako Xiaomi Mi3 nebo Mi4. Tyto smartphony jsou již poháněny vyšší verzí Androidu s nadstavbou MIUI v6, což jsou další předpoklady nutné pro plné využití všech funkcí Mi Band. Je tedy zapotřebí být vlastníkem Xiaomi smartphonu s verzí Androidu 4.4 a výše a Bluetooth 4.0, pomocí něj Mi Band s telefonem komunikuje. V současné době po několika aktualizacích již google store tvrdí, že postačí verze 4.0 a výš, ale tím nebudete moc plně využívat všechny funkce, jako např. odemykání bez hesla, proto raději vřele doporučuji Android 4.4 a výše.

Registrace Xiaomu účtu

Pro plnohodnotné užívání Mi Band je ještě zapotřebí učinit několik věcí. Jako první je nutné si zaregistrovat účet od Xiaomi. V předinstalované aplikaci Nástroje je ikona Xiaomi účet, kde je možné za pomoci internetového připojení založit účet. Aplikace Mi Band vyžaduje přihlášeného uživatele, proto je tento krok nutností. Navíc účet od Xiaomi přináší jen řadu výhod. Díky účtu můžete synchronizovat vaše data, fotogragie či kontakty na Mi Cloud, což je úložiště, které můžete sdílet odkudkoli, a tak např. při ztrátě vašeho mobilního telefonu, neztratíte alespoň vaše data. S registrací účtu můžou nastat komplikace. Registrační formuláře jsou více méně jen v čínštině a angličtině, takže jde spíše o orientační vyplňování čehosi někam. Pro potvrzení účtu užívají ověřování emailem a nebo telefonním číslem. Ačkoliv jsem hrdým vlastníkem gmail účtu, který je jak říkajc více světový, než třeba seznamovská doména, ověřovací email mi nikdy nepřišel a s telefonním číslem taky tak. Pokud prostě nemáte povolené cookies va vašem webovém prohlížeci a optimálně nastavené spamové filtry jak v mailu, tak i v telefonu, tak přes registraci neprojdete. Osobně jsme to vyřešili tím, že jsme pro registraci využili jiné telefonní číslo než mé, a pak už bylo vše v pořádku.

Aplikace pro Mi Band

Pro správu náramku je samozřejmostí zapotřebí aplikace. Tu lze získat více způsoby, ale objasním ten nejlepší. Opět sice vás donutím k registraci na českých stránkách miuios.cz, ale takový účet vůbec není k zahození a vůbec vás nebude bombardovat nežádanými emaily apod. Jedná se o české sdružení vlastníků Xiaomi, kde se dozvíte mnoho užitečného o vašem mobilním telefonu, aplikacích a hlavně i o výrobcích jako je právě Mi Band. Po přihlášení se vám zpřístupní aplikace ke stažení pod tímto odkazem v dolní části webocé stránky, po srolování. Tahle aplikace je plnohodnotně v českém jazyce, takže vřele doporučuji. Aplikaci samozřejmě můžete také stáhnout v Google play store, ale tím jen získáte čínsko-anglickou verzi, což pochybuju, že někdo ocení, a tak se nebojte stažení z těchto webových stránek, neboť se jedná o oficiální klub zastánců Xiaomi.

Mi band: ikony aplikací Mi band: nastavení Mi band: odemykání Mi Band: automatické odemčení Mi Band: osobní nastavení účtu Mi Band: verze aplikace Mi Band: nastavení Můj Mi Band

Uvedení do provozu

Po spuštění aplikace budete ihned vyzváni pro přihlášení k Xiaomi účtu. Učiňte tak, a ještě budete nuceni vyplnit nějaké osobní informace jako: pohlaví, věk, výška, váha a počet kroků jako denní limit. To pro správné výpočty denního příjmu apod. Nastavit se musí i zdali budete nosti náramek na pravém či levém zápěstí. To pro odemknutí mobilního zařízení náramkem bez hesla. Aplikace zprvu nebyla vůbec v češtině, ale to je již minulostí. Nyní je již kompletně v českém jazyce, a tak je náramek vhodný pro každého. S českým jazykem se v současné době už jen nesetkáte při registraci účtu Xiaomi, ale to je jen jednorázová akce, a tak se to dá přežít. Pro úplné spárování náramku s telefonem budete vyzváni. Musíte mít samozřejmě zaplé bluetooth, protože tím náramek s mobilním telefonem komunikuje. Po zadání všech údajů, které aplikace bude vyžadovat, vás vyzve k přiložení náramku k telefonu. Náramek začne blikat a poté se rozvibruje. Poklepáním na místo diod náramku je telefon úspěšně spárovaný. Přesvědčí vás o tom i hláška na displayi telefonu.

Funkce náramku

Náramek zastává mnoho funkcí. Začnu hned tou unikátní, a to je odemykání telefonu pomocí náramku. V nastavení je nutno tuhle funkci zaktivovat a nastavit si gesto, kterým budete telefon odemykat v případě, že nebudete mít náramek. Takže uchopíte-li telefon s náramken na ruce, ihned se odemkne a vy tak můžete ihned používat mobilní telefon bez povinosti zadávání gesta pro odemčení. Někdo kdo náramek mít nebude se do vašeho telefonu nedostane, neboť bez náramku se telefon automaticky neodemkne. Náramek reaguje i na to, v které ruce telefon držíte. Budete-li mít náramek na levé ruce a telefon uchopíte do pravé, neodemkne se. Další příjemnou vychytávkou je indikace telefonních hovorů. Lze nastavit odezvu se kterou bude náramek hlásit telefonní hovory, tzn. že lze nastavit počet sekund, po kterých se náramek rozvibruje. Samozřejmě je asi nejlepší nastavit počet sekund na co nejnižší, protože bude-li vám někdo volat a vy nebudete mít telefon u sebe. Je dobré aby to náramek ihned klasifikoval a vy tak stihli dojít pro telefon a hovor uskutečnit.

Náramek hlavně potěší ty, kteří vyznávají fitness životní styl, neboť Mi Band měří vaší pohyb a i kvalitu spánku. Díky akcelerometru, který je zabudovaný v náramku, dokáže změřit kolik jste za den udělali kroků a s údaji, které jste při počátečním nastavení zadali, spočítá kolik jste vaším pohybem spálili kalorií. Vše je přehledně zpracované a vy se tak dozvíte kolik jste právě ušli a kolik jste ušli v danou hodinu. Také hlídá kvalitu vašeho spánku a vy se tak zpětně můžete dozvědět, v kolik hodin jste měli REM fázi a jak dlouho trvala. Šikovná je i funkce chytrého buzení. Nastavíte si budík a zapnete "režim buzení o 30 minut dříve". Akcelerometr, který se nachází v náramku pozná, kdy se nacházíte v REM fázi a v té vás nebude budit intenzivně budit. Naopak pomalu a jistě začne s mírnými vibracemi, které Vás pomalu probouzí z hlubokého do lehkého spánku, a to je vhodná chvíle pro prouzení, jinak se člověk cítí celý den unavený a neodpočatý.

Mi band: zadání odemykacího gesta Mi band: shrnutí spánku Mi band: chytré buzení Mi band: akcelerometr Mi band: výdrž baterie Mi band: shrnutí předchozího spánku Mi band: shrnutí předchozího spánku graficky 

Nové funkce v české aplikaci Mi Band (aktualiace 2015)

Funkce běhání, za pomocí GPS souřadnic, eviduje vzdálenost, kterou uběhnete. Na mapě, viz přiložený obrázek, vykreslí přesnou trasu, kterou jste uběhli. Funkce je schopná vypočítat i tempo v kterém jste běželi či vypočítat počet spálených kalorií na základě Vašich nastavených údajů.Tlačítkem Začátek zahájíte start časomíry. Za dobu běhu se aplikace zamkne, aby se při běhu nijak nepozastavila nebo nepřenastavila. Odemknout ji musíte až pohybem prstu přes vyobrazený zámeček namístě tlačítka Začátek, tím se pozastaví i časomíra, protože aplikace očekává, že jste se zastavili. Stiskem Pokračovat opětovně spustíte časomíru a tlačítkem Zastavit ukončíte časomíru.Trasy které jste uběhli v minulosti je možné zpětně prolistovat pod tlačítkem Historie v pravém horním rohu a naopak v levém horním rohu pod tlačítkem Nastavení se ukrývá nastavení automatického zastavení záznamu trasy během přestávky či nastavení tempa, náramek se rozvibruje pokud zpomalíte pod zadané tempo.

Funkce Fitness centrum je pomocná cvičební pomůcka. Dokáže spočítat kolik sedů-lehů či přeskoků přes švihadlo vykonáte. Dle nastavených osobních údajů vypočítá kolik kalorií spálíte během cvičení.Aplikace si pamatuje Vaše předchozí výsledky a Váš osobní rekord. Díky zapamatovaným výsledkům Vás zvládne zvukově motivovat. Při překročení osobní rekordu Vás upozorní zvuková hláška v podobě gratulace k překonání osobního rekordu. Vaše výsledky je pak možné sdílet na sociální síti, emailem či v multimediální SMS zprávě.

 Mi Band: celkový přehled funkcí Mi Band: celkový přehled týdne Mi Band: celkový přehled dne Mi Band: aplikace Běhání Mi Band: aplikace Skákání přes švihadlo Mi Band: aplikace Skákání přes švihadlo Mi Band: aplikace Sedy-lehy Mi Band: aplikace Sedy-lehy

Parametry náramku

Tělo náramku je zasazeno do silikonového proužku, který připomíná pásek od hodinek. Výhodou tohoto materiálu je jeho pružnost, váha a v dnešní době jsou silikonové náramky dokonce i moderní. Dobré je, že pokud se vám silikonový náramek zrovna nehodí k outfitu, lze si zakoupit pásky různé barvy, stylu či materiálu, a tak to vyladit k oblečení. Špatné je, že se silikonová dírka rychle opotřebuje a může se stát, že se vám pásek odepne. Váha náramku je 13 g, z toho 5 g váží hlavní část náramku. Délku lze nastavit v rozmezí od 157 mm až do 205 mm. Co je ale skvělé na náramku je jeho výdrž bez nabití - 41 mAh baterie v náramku vydrží bez nabití 30 až 40 dní. V paramerech náramků se lze dočíst, že by měl být plně voděodolný. Náramek byl ale pro tuhle recenzi pouze zapůjčen, a tak jsme neriskovali, neboť v té době byla jeho cena ještě dosti vysoká. Avšak dočkáváme se skvělých zpráv, cena náramku klesá.

Složení a odolnost náramku

Pečlivá výroba v 12 krocích: Jádro náramku Mi Band z hliníkové slitiny o tloušťce 1mm,  je vyrobeno za použití postupu 12 kroků. Lisování, leštění, pískování pro hladkou strukturu a CNC frézování pro dodání lesku po jeho okrajích a dalších podobně složitých procesů. Tři kontrolky vytvořeny pomocí micro-laserové technologie. Každá z kontrolek obsahuje 91 jamek o průměru 0,02 mm, aby kontrolky byly schopny prosvítit hliníkový plášť. Každá jamka je poté zpětně zalepena UV lepidlem, aby se zabránilo pronikání prachu do zařízení, zároveň dodává i na voděodolnosti.

Vhodný pro citlivou pokožku: Náramek se skládá z TPSiV – jeden z nejlepších termoplastických elastomerů. Jeho vynikající anti-UV, anti-mikrobiální, a anti-alergické vlastnosti znamenají, že je téměř nepravděpodobné, aby podráždil i tu nejcitlivější pokožku. Je měkký a ohebný na dotek i pro maximální pohodlí při nošení.

Fitness senzor Military-grade a unikátní čip Bluetooth 4.0: Výrobce se sídlem v USA ADI navrhl akcelerometr s nejnižší spotřebou vůbec, o čem také svědčí náramek Mi Band, který v kombinace Bluetooth 4.0 vydrží až 30 dní bez nabití. Jeho spotřeba energie je o jednu pětinu menší oproti obdobným zařízením. Podobně je na tom nízkoenergeticky vyráběný čip DA14580 Bluetooth 4.0

Vlastnosti Mi Band:

  • Voděodolnost - náramek Mi Band je plně voděodolný, a tak je možné se s ním koupat. Hloubka výrobcem testovaného ponoru je 1,2 m.
  • Maximální teplota – Mi Band je možné vystavit maximální teplotě 70°C.
  • Minimální teplota – Mi Band je možné vystavit minimální teplotě -20°C.
  • Koroze – vzhledem k voděodolnosti náramku je zaručena i antikorozní způsobilost.

Závěr

Musím říct, že náramek Mi band přináší opravdu skvělé vychytávky. Chytré buzení, krokoměr a indikace příchozích hovorů jsou věci, které usnadňují život. Osobně často se mi stává, že mám telefon někde položený a válím se v obýváku na gauči. Někdo se mi urputně a neúspěšně snaží dovolat a poté se ještě vzteká k čemu ten telefon mám. S náramkem se již takové situace nestávají a já tak vyřídím všechny hovory. Kontrola REM fáze je v dnešním světě spěchu potřebná. Díky této funkci může člověk spát o něco méně a ještě pak nebýt během dne unavený. Stihne více, protože vstal o hodinu dříve a může tak ihned fungovat.

Výhody a nevýhody

+ výdrž baterie
+ chytré funkce
+ klesá cena

- rychlé opotřebení dírek v silikonovém náramku

Produkty Xiaomi v e-shopu

Mi Headphones Comfort
Druhá generace sluchátek od Xiaomi
Xiaomi Redmi 6 (3/64GB)
Osmijádrový, 3GB RAM, 64GB ROM, 5,45" displej, 12 Mpx


Zobrazit všechny produkty Xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Mi Band (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg

Vloženo: 24.10.2014 10.10. Přečteno: 42538×.

Komentáře k článku Fitness náramek Mi Band: Nikdy nespí

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

Grenade

nereg. Milena, 11.03.2015 12.53 | odpovědět

Grenade- fitness produktyhttp://www.fitnessprotebe.cz/znacka/grenade/

Jaký vybrat náramek?

nereg. Karel Pešek, 28.09.2015 23.08 | odpovědět

Dobrý den.

Potřebuji náramek s displejem, jaký by jste mi poradili z této nabídky?

<a href="http://www.fitness-naramek.cz/fitness-naramky-c1/">Fitness náramky</a>

Nelze spárovat

nereg. Martin B., 29.02.2016 14.20 | odpovědět

Dobrý den, náramek se mi nedaří spárovat s telefonem Samsung S6, nějaká rada? Děkuji

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019