Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Elephone P8: Moderní pracant

Elephone P8: Moderní pracant

Model P8 je členem na našem trhu začínající čínské rodiny firmy Elephone. Největší zbraní této firmy je zajisté cena všech modelů, a jinak tomu není ani u P8. Za cenu střední třídy dostanete výkonný phablet s 5.7 palcovým Full-HD displejem, osmijádrovým procesorem a zcela novým upgradem operačního systému Android verze 4.4.2 KitKat.

banner

Elephone P8 je po modelu P6 největším představitelem této značky. Konstrukce tohoto smartphonu se podobá několika dalším phabletům z čínského trhu například ZOPOu P990+, ale nejvíce se podobá Samsungu Galaxy Note 3, nejen svým designem, ale i hardwarovým vybavením.

Vzhled telefonu

Při prvním pohledu na mobilní telefon nás zaujme povedený koncept celého vzhledu, který sice není v žádném případě přelomový, ale posazuje phablet do vyšší cenové kategorie. Použité kryty s ostatními částmi telefonu k sobě pasují a bez problémů do sebe zapadají. Nevýhodou v provedení se naopak jeví fakt, že pro většinu dílů byl použit plast, který snižuje robustnost a odolnost celého přístroje. Použití kovu by si zasloužil především zadní kryt, který v plastovém provedení působí chatrně. Nižší odolnost plastového přístroje se naopak vykompenzuje nižší hmotností, která u tohoto modelu odpovídá hodnotě 171 g i s baterií.

Smartphone působí mohutným dojmem a jeho rozsáhlejší rozměry 157x81.4x7.9 mm znemožňují ovládání jedním prstem. To se nám však nestane u žádného z phabletů. P8 se stejně tak jako jeho podobně velcí konkurenti snaží přiblížit skutečným tabletům především v kvalitě rozlišení, které zaručí příjemný zážitek při sledování filmů, videí či hraní her, a také ve velikosti displeje, který nám umožní mít mobil při sledování v rozumné vzdálenosti a ne 10 cm od oka. Na přední straně telefonu nelze přehlédnout 5.7" Full-HD IPS-LCD displej se 16 miliony barev.

Rozměrný displej je obklopen stylově provedeným rámečkem, který je vyveden ve zvolené barvě modelu. V tomto případě je možné volit mezi černým a bílým provedením, doplněným o stříbrně lemovaný střed. V horní části rámečku lze pozorovat přední mikrofon společně s předním 5 megapixelovým fotoaparátem. Naopak v dolní části nalezneme tři základní smartphonová tlačítka „menu“, „domů“ a „zpět“, z nichž je prostřední tlačítko vyvedeno přímo jako manuální tlačítko, a není součástí displeje jako dvě zbylé krajní. Firma Elephone využívá toto řešení u více svých modelů, což je z mého pohledu řešení rušící elegantní vzhled celého telefonu. Řešení skrytých tlačítek zvýrazněných podsvícením až pro po probuzení z režimu spánku by bylo zajisté lepší volbou.

Elephone P8: z boku Elephone P8: pohled z boku Elephone P8: zepředu Elephone P8: zezadu Elephone P8:pohled dovnitř

Stříbrné lemování po obvodu telefonu ukrývá další funkční tlačítka a zdířky. Nejvíce využívaná tlačítka budou tlačítko „power“ na pravé straně a dvojité tlačítko pro ovládání hlasitosti na straně levé. Každý uživatel zajisté využije i 3,5 mm konektor typu jack pro připojení sluchátek a microUSB konektor. Stylově povedeným prvkem se jeví imitace kůže použitá na zadním krytu doplněná o výrazný znak firmy. Do horní části je zasazen 13 megapixelový fotoaparát, pod kterým lze pozorovat LED diodu. Ta slouží fotoaparátu jako blesk a také pomocí aplikace "flashlight" jako zdroj světla. Tato aplikace je praktická pro posvícení si při hledání zapadlých drobností, při hledání klíčů v batohu apod. Hlasitý odposlech a poslouchání hudby bez sluchátek nám umožní zadní reproduktor.

Obrazovka a procesor

Model P8 je vybaven procesorem MT6592 Octa Core. Každé z osmi jader je taktováno na frekvenci 1.7 GHz. Tento výkonný procesor komunikuje s pamětí o velikosti 2 GB typu RAM. 2 GB paměť je z mého pohledu nejnižší hodnota paměti RAM, která zajistí plné využití možností 8jádra. Některé mobilní telefony s osmijádrovým procesorem spolupracují pouze s pamětí 1 GB a při náročnějších aplikacích je u nich znát, že je paměť příliš zatěžována. Displej mobilního telefonu byl vyroben technologií aktivních displejů typu IPS. S touto technologií přišla na trh firma Hitachi, aby vyřešila dva největší problémy předchozích technologií, a to malé pozorovací úhly a špatné podávání barev. Použití této struktury provedení dosáhneme výraznějších barevnějších kombinací a většího pozorovacího úhlu.

IPS technologie spolupracuje s Full-HD displejem o rozlišení 1080x1920 pixel. Použití Full-HD je skvělou volbou pro mobilní telefony s velikým displejem. Vysoké rozlišení zaručí kvalitní zobrazení detailů fotek, videí, či filmů a dokonce i graficky hodně náročných her. Jsou však více náročné na rychlost procesoru a operační paměti, proto se většinou využívají, jak je to i v případě modelu P8, s osmijádrovými procesory. Jako úložiště dat slouží zabudována vnitřní 16 GB paměť typu ROM, která může být v některých případech nedostatečná. Tento problém však bez problémů vyřeší možnost rozšíření úložiště pomocí vnější microSD paměti až o 64 GB.

Elephone P8: next launcher Elephone P8: AnTuTu Elephone P8: homescreen Elephone P8: chytré karty Elephone P8: homescreen 2 Elephone P8: widgety Elephone P8: next launcher

Elephone P8: lockscreen Elephone P8: AnTuTu výsledek Elephone P8: aplikace Elephone P8: GPS satelity Elephone P8: widgety Elephone P8: fm rádio Elephone P8: nsstavení

Elephone P8: fotoaparát Elephone P8: GPS Elephone P8: GPS satelity Elephone P8: GPS lokalizace Elephone P8: homescreen 2 Elephone P8: budík Elephone P8: číselník

 

 Fotoaparáty

Dnešní doba si žádá použití dvojice předního a zadního fotoaparátu a jinak tomu není ani u Elephonu P8. Vpředu umístěný 5 megapixelový fotoaparát slouží převážně pro videohovory, skype či fotografovaní blízkých osob a předmětů. Z tohoto důvodu u něho nejdou nastavovat složitější funkce. Fotografie s ním pořízené jsou v rozumné kvalitě jen na krátké vzdálenosti a v úzkém úhlu. Při použití 5 Mpx technologie je přední kamera schopna nahrávat v HD kvalitě a zaručit tak bezproblémový přenos videohovoru ve vysokém rozlišení.

Pro zachycování zážitků slouží převážně zadní 13 megapixelový fotoaparát doplněný o LED blesk. Tato technologie zaručí focení fotografií ve standardní kvalitě, která je postačující pro většinu uživatelů. 13 Mpx fotoaparát však není přemocný a není vhodný pro umělecká fota. Kvalitu obrazu zhoršuje nepříznivé prostředí i počasí a použití softwarového zoomu. Svými fotografiemi však předčí i některé dražší „čínské“ konkurenty například ZOPO ZP990+.

Možnosti nastavení focení závisí převážně na použité aplikaci. Základní aplikace obsažená v telefonu nabízí klasické možnosti jako nastavení úrovně jasu, kontrastu, ostrosti či vyspělejší možnosti nastavení jako například nastavení expozice, detekce obličeje, detekce úsměvu, zvukové spouště, panoramatického módu a další. Zadní kamera zvládá i nahrávání videí. Kvalita těchto videonahrávek patří v porovnání s konkurencí mezi kvalitnější a dostačující pro soukromé účely. Celkový dojem z nahrávek kazí přítomný šum. Ten se mírně objevuje i při samotném přehrávání pomocí zadního mikrofonu u vyšších hlasitostí.

Elephone P8: zezadu Elephone P8: fotoaparát Elephone P8: znak Elephone Elephone P8: z boku 2 Elephone P8: z boku 3

Ověření výkonnosti obstarala benchmarková aplikace Antutu, v níž získal model P8 27298 bodů, které ho řadí do mnohem dražší společnosti smartphonů jako je Samsung Galaxy S4 či HTC One.

Pod zadním krytem nalezneme 2800mAh Li-ion baterii. Tato baterie byla schopná vydržet i při náročném testování mobilu (focení, natáčení, připojení na WiFi apod.) nabitá dva dny bez nutnosti nabíjení. Při běžném používání se výdrž nabití pohybuje v rozmezí velmi příjemných 4 dní. Nevýhodou vyšší kapacity baterie je délka nabíjení, které pro plné nabití vyžaduje připojení k napájení několik hodin.

Elephone P8 byl vyroben jako Dual SIM. Sloty na obě SIM karty se nacházejí rovněž pod zadním krytem. Umístění slotů nad sebe působí z počátku nelogicky a vyžaduje čas pro jejich správné umístění. Je však praktické a úsporné na místo. Systém dokáže jednotlivé karty bez problémů odlišit. Uživatel je vždy informován po jaké kartě právě komunikuje či na jakou mu přišla SMS. 

Bohužel však není podporována funkce duálního volání, což znamená, že když bude probíhat hovor po jedné ze SIM karet, na druhou kartu se nebude možné dovolat. Smartphone podporuje 3G sítě, které zaručí svou rychlostí kvalitní přenos dat. Námi testovaný model nabízí rovněž WiFi a GPS. Telefon v základu neobsahuje žádnou GPS aplikaci, a tak je nutno si nějakou nainstalovat. Ve stažených aplikacích „GPS test“ a „AndroiTS GPS Test Free“ GPS lokalizuje celkem slušně a rychle. V uzavřených prostorech, ale nečekejte, že budete někdy lokalizováni, pro určení vaší polohy je nutno se nacházet v otevřených prostorech, a tak je vhodné mít volný přístup k internetu.

Elephone P8 Panorama

Nalezeno bylo hned několik satelitů. Smartphone dále obsahuje užitečné senzory jako Light senzor pro automatický jas obrazovky, Proximity senzor pro automatické zamykání obrazovky při telefonování a Gravity senzor, který se převážně využívá při hraní her. Díky hardwarovému vybavení mobilního telefonu, kde máme osmijádro spolu s grafickým jádrem Mali 450 MP a FullHD displejem je hraní her opravdovou zábavou. Telefon hravě zvládá náročné 3D hry. Hraní je plynulé s velmi příjemným pocitem. Displej má opravdu kvalitní rozlišení, a tak souhra barev je potěšením pro naše oči. Elephone P8 je poháněn novým upgradovaným operačním systémem Android 4.4.2 KitKat, který přináší hezčí uživatelské prostředí, širší podporu hardwaru, lepší výdrž baterie a lepší zabezpečení.

Jediným nedostatkem u modelu P8 se jeví to, že není úplně lokalizován do češtiny, některé aplikace či funkce jsou v angličtině. Systém Android spolupracuje buďto s defaultním launcherem, nebo s propracovanějším Next launcherem. Příjemné je, že phablet ve svém základu obsahuje oblíbené kancelářské aplikace kalkulačku, kalendář, poznámky nebo diktafon, a také často využívané aplikace Google mapy, Google play a mnoho dalších.

Příslušenství

Příslušenství telefonu obsahuje bílá sluchátka na poslech hudby, sametovou utěrku, USB/microUSB kabel s adaptérem do klasické evropské zásuvky a návod v anglickém jazyce doplněný přehlednými fotografiemi.

Závěr

Elephone P8 je na prvním pohled zajímavý smartphone za velice příznivou cenu. Je vybaven výkonným 8jádrovým procesorem spolupracující s 2 GB operační pamětí. O zobrazení fotografií a videí se stará 5.7" Full-HD IPS displej s vysokým rozlišením. Kombinace silného procesoru a kvalitního displeje zaručí správnou a rychlou funkci aplikací, her i ostrost detailů. Model P8 bych doporučil všem, kteří chtějí mít za velice příjemnou cenu „nadupaný“ phablet, který se v mnoha ohledech shoduje s mnohem dražšími konkurenty, a nevadí jim drobné nedostatky jako například horší příslušenství či plastové provedení dílů. 


+ + poměr cena/výkon
+ 5.7“ Full-HD ITS displej
+ výkonný 8jádrový procesor, 2GB RAM

- příslušenství
- neúplná lokalizace do češtiny
- plastové provedení

 

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Elephone P8 (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg
foto26.jpg

Vloženo: 02.05.2014 12.31. Přečteno: 13565×.

Komentáře k článku Elephone P8: Moderní pracant

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

Elephone P8

nereg. Martin, 03.05.2014 12.34 | odpovědět

Čo konkrétne je v angličtine pri používaní v českom jazyku?
Nachádza sa ta aj slovenčina?

Re:Elephone P8

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 03.05.2014 15.18 | odpovědět

Dobrý den,
slovenčina je také součástí. Anglicky jsou ty nejodlehlejší části nastavení.

Elephone P8

nereg. CZBOB, 16.05.2014 19.20 | odpovědět

Děkuji za recenzi. Škoda, že jste nenapsal jak to zvládá hry např. Real racing 3, N.O.V.A. 3: Near Orbit a Modern Combat: Zero Hour ale předpokládám, že MediaTek MT6592 a Mali-450 by to měla zvládnout bez problémů. Na hl. stránce píšete, že 8.5. foun dostal aktualizaci na 4.4.2 KitKat. Takže je už vše kompletně v CZ?

Re:Elephone P8

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 16.05.2014 19.43 | odpovědět

Dobrý den, recenze bude brzy opět aktuální. Připravujeme update s informacemi o novém systému Android 4.4 KitKat. Bude zmíněna i informace o kvalitě překladu.

externi zobrazeni

nereg. michal, 27.05.2014 08.49 | odpovědět

jakpak je na tom s MHL (hdmi)?

Re:externi zobrazeni

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 27.05.2014 08.53 | odpovědět

Dobrý den, bohužel nepodporuje.

Pár otázek

nereg. Lukáš, 14.06.2014 13.33 | odpovědět

Dobrý den, mám pár otázek ohledně P8.
1) Slišel jsem že telefon dodáváte s 4.4.2?
2) Jak je na tom kvalita reproduktoru?
3) Je překlad na 4.4.2 do CZ na 100%?
4) Jak je na tom výdrž baterie?
5) Jestli má MT6592 nějaké problémy se strátou výkonu?
Předem děkuji za odpověd.

Re:Pár otázek

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 14.06.2014 13.44 | odpovědět

Dobrý den,

1.) Ano dodáváme s 4.4.2
2.) Dobře
3.) Není, místy je angličtina.
4.) V článku je výdrž popsána.
5.) Ne

SIM

nereg. Milan, 18.06.2014 20.37 | odpovědět

prosim nerozpozna SIM1 ale SIM 2 funguje
co stim

NFC

nereg. Dan, 11.07.2014 19.40 | odpovědět

Dobry den. Podporuje telefon take NFC technologii?Nektere weby rikaji,ze ano,nektere se o tom nezminuji.Dekuji ;)

Re:NFC

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 12.07.2014 21.39 | odpovědět

Dobrý den, tento telefon neumí NFC.

wallpaper

nereg. Milan.polak, 12.07.2014 20.01 | odpovědět

Chtěl jsem provést změnu úvodní tapety
tuto změnu nelze provést,pokud zadám cokoliv, tak mi píše
Set wallpaper for
Aplikace AgoldWallpaper přestala pracovat
Jak změnit vstupní tapetu?
Děkuji.

Re:wallpaper

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 12.07.2014 21.40 | odpovědět

Dobrý den, to vypadá na problém s aplikací, zkuste jinou.

wifi

nereg. P8, 06.11.2014 21.57 | odpovědět

dobry den. mam problem s wifi. aj ked je zapnuta nie som pripojeny. viete mi poradit co s tym robit?

Re:wifi

nereg. Ondřej | Beryko.cz, 06.11.2014 22.20 | odpovědět

Dobrý den, doporučujeme v první řadě dát telefon do továrního nastavení. Pak přichází na řadu přeinstalování software a až v nejhorším případě otevření telefonu.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019