Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Elephone P7 mini: Čínské slůně

Elephone P7 mini: Čínské slůně

P7 mini je nejlevnější telefon s Quad-core procesorem na trhu. Nenechte se zmást označením "Mini", které neoznačuje velikost displeje. Displej má velikost 5 palců a Mini je pouze v porovnání s modelem P7.

banner

Model P7 mini pochází z dílny méně známého výrobce čínských smartphonů firmy Elephone. Tento smartphone útočí na konkurenty ve své třídě především povedeným vzhledem, hardwarem zvládajícím moderní aplikace a především cenou.

Elephone P7 mini je mladším a menším sourozencem modelu P7 stand, se kterým sdílí stejný dobře vypadající exteriér a téměř všechny technické parametry.

Vzhled telefonu

Při pohledu na celkový design smartphonu nás potěší promyšlený koncept, který se svým vzhledem snaží přiblížit dražším konkurentům. Kryty i ostatní části do sebe zapadají bez problémů a precizně k sobě sedí. Jejich nevýhodou je však fakt, že je celý telefon, snad jen kromě bočního lemování, vyroben z plastu. Snížila se tím hmotnost, která se ustálila na hodnotě 151g i s baterií. Využití plastu se naopak negativně projevilo na odolnosti především zadního krytu, u kterého se při manipulaci obáváme, aby se nezlomil.

Elephone P7 Mini balení Elephone P7 Mini balení Elephone P7 Mini Elephone P7 Mini Elephone P7 Mini zadek

I přes velikost 145x74x7.9 mm nepůsobí P7 mini nikterak neohrabaně a bez problémů Vám padne do ruky. Jeho velikost je příjemná i praktická při prohlížení webových stránek, sledování filmů či hraní her. V případě tohoto modelu je možné si vybrat mezi černým a bílým provedením, doplněným o stříbrně lemovaný střed.

Přední straně mobilního telefonu dominuje 5" QHD IPS displej se 16 milióny barev doplněný na okrajích o černý rámeček. Stylové provedení přední strany kazí snad jen přiznané obrysy dotykových tlačítek v dolní části. Lepším řešení by jistě byla volba tlačítek, které by se zobrazili rozsvícením až po probuzení z režimu spánku. Vhodným řešení se naopak jeví provedení předního mikrofonu v horní části doplněného o přední 2 megapixelový fotoaparát na jeho levé straně. V dolní části jsou již tři zmiňovaná základní smartphonová tlačítka „menu“, „domů“ a „zpět“.

Zadní části dominuje výrazný stříbrný znak firmy Elephone vyvedeným na černém/ bílém podkladu. Nad ním nalezneme dvojici 8 megapixelového fotoaparátu a praktické LED diody. LED dioda je využívána fotoaparátem při focení s bleskem a pomocí jednoduché aplikace "flashlight" jako baterka. Pro hlasitý odposlech či poslouchání hudby bez použití sluchátek slouží zadní reproduktor v dolní části. Kovové lemování po obvodu telefonu slouží pro umístění funkčních tlačítek (“power“, ovládání hlasitosti) a zdířek.

Elephone P7 Mini zadní část Elephone P7 Mini detail Elephone P7 Mini Vnitřnosti  Elephone P7 Mini detail

Použité technologie a systém - Obrazovka a procesor

Displej mobilního telefonu byl vyroben technologií aktivních displejů typu IPS. Technologie IPS byla vyvinuta firmou Hitachi, aby vyřešila dva největší problémy předchozích technologií a to malé pozorovací úhly a špatné podávání barev. Použití této struktury provedení dosáhneme výraznějších barevnějších kombinací a většího pozorovacího úhlu. IPS technologie částečně odstraňuje nedostatky použitého displeje QHD s rozlišením 940x540 pixel. Quarter-HD rozlišení bylo vyvinuto  speciálně pro mobilní telefony, a jak už název napovídá má pouze 1 rozlišení něž technologie Full-HD. Tento nedostatek se projeví především u pozorování detailů obrázků, fotografií a videí. Co technologie QHD ztrácí na kvalitě detailů, získává na rychlosti zpracování dat, což se jeví jako ideální pro mobilní telefony s nepříliš výkonnými procesory a operačními pamětmi. Technologie QHD zaručí svižný chod i pro horší hardwarové vybavení.

Model P7 mini je právě tento případ. Pod jeho krytem pracuje procesor MT6582 Quad Core s taktovací frekvencí 1.3 GHz. Procesor spolupracuje s 1 GB pamětí typu RAM. Tato kombinace zaručuje plynulý chod i nejnovějších aplikací. Není však příliš vhodný pro paměťově a graficky náročné hry. Jako úložiště informací slouží zabudovaná vnitřní 4 GB paměť, jejíž kapacita se nejeví jako dostatečná. Naštěstí je paměť možno rozšířit až o 64 GB pomocí micro SD karty.

Elephone P7 Mini UI Elephone P7 Mini vypnout Elephone P7 Mini AnTuTu Elephone P7 Mini záznam zvuku Elephone P7 Mini fotoaparát Elephone P7 Mini detaily Elephone P7 Mini lobby Elephone P7 Mini výsledky

Fotoaparáty

O nahrávání videí a fotografování se stará dvojice přední kamery a zadního fotoaparátu. Výkonnějším z této dvojice je zajisté zadní 8 megapixelový fotoaparát spolupracující s LED bleskem. Použitých 8 Mpx není určeno pro kvalitní či profesionální focení, ale zachycení běžných okamžiků zvládne bez problémů. Focení za nepříznivých podmínek se projeví na zhoršení kvality fotografií. Jsou matnější a barvy nevýrazné. V základní aplikaci standardně obsažené v telefonu je možné u fotoaparátu nastavit úrovně ostrosti, kontrastu, jasu a úrovně kvality obrazu. To však není všechno. Aplikace obsahuje také vyspělejší možnosti jako nastavení expozice, detekce obličeje, detekce úsměvu, zvukové spouště i panoramatického módu. Ovládání panoramatického módu je oproti jiným aplikacím jednoduché, a není tak problém nafotit rozsáhlé panorama. Ovládání zoomu pouze na obrazovce se jeví jako nepříliš vhodné řešení. Z mého pohledu by bylo lepší propojit ovládání s funkčním tlačítkem ovládání hlasitosti na straně telefonu, jak to bývávalo dříve u starších mobilů běžné.

Kvalita videonahrávek zadní kamerou je průměrná a platí pro ni to stejné hodnocení jako pro fotografie. Je určena jen pro nahrávání pro soukromé účely, pro které je dostačující. To samé platí i o kvalitě zvuku. Záznam zvuku obsahuje mírný šum.

Přední 2 megapixelová kamera byla primárně vyvinuta na videohovory, skype videokomunikaci či fotografování blízkých osob. Z tohoto důvodu nelze přední kamera složitě nastavovat a fotky s ní provedené jsou v rozumné kvalitě jen na malé vzdálenosti a v úzkém úhlu. Na video přenos celkem pohodlně stačí a zprostředkují tak rozumnou kvalitu obrazu. Zvuk přehrávaný reproduktorem zní čistě a ostře. Při vyšších hlasitostech naopak zaznamenáme drobný šum.

Pro ověření výkonnosti byla použita benchmarková aplikace Antutu. V ní získal P7 mini díky svému procesoru a operační paměti 17024 bodů, které ho řadí na úroveň Samsungu Galaxy S3 či Google Nexus 4, tedy mobily vyšší třídy než je P7 mini.

Baterie

Po sejmutí zadního krytu spatříme 2500mAh lithium-polymerovou baterii. Doba výdrže této baterie závisí zajisté na způsobu využívání mobilu. Při testování mobilu (focení, natáčení, připojení na WiFi apod.) vydržela baterie nabitá celý den. Při běžném užívání se výdrž baterie prodlouží na průměrné dva až tři dny.

Jak je u většiny čínských výrobců běžné, u mobilních telefonů s Dual sim, narazíme na dvě nepraktické věci. První z nich je, že není podporována funkce duálního volání, což znamená, že pokud probíhá hovor po jedné ze SIM karet, na druhou kartu se není možné dovolat a pro volajícího se druhá SIM jeví jako nedostupná. Druhá nevýhoda je poměrně nepraktická volba velikostí SIM karet. Slot na SIM 1 přijímá microSim kartu, zatímco slot na SIM 2 kartu standardní. Systém dokáže jednotlivé karty bez problémů odlišit. Uživatel je vždy informován po jaké kartě právě komunikuje či na jakou mu přišla sms.  Smartphone  podporuje 3G sítě, které zaručí svou rychlostí kvalitní přenos dat. Model P7 mini nabízí rovněž WiFi a GPS. Dále obsahuje užitečné senzory. Light senzor pro automatický jas obrazovky, Proximity senzor pro automatické zamykání obrazovky při přiblížení mobilu při volání k uchu tak, aby nedošlo k nechtěnému přenastavení funkcí. Posledním je Gravity senzor, který se převážně využívá pro hraní her.
Elephone P7 mini spolupracuje s operačním systémem Android verze 4.2.2 Jelly Bean s kompletní lokalizací do češtiny. Pro komunikaci s uživatelem slouží buďto defaultní launcher, nebo propracovanější Next launcher. Telefon ve svém základu obsahuje aplikace pro přehrávání videa či hudby, dále velmi oblíbení a využívané kancelářské aplikace kalkulačku, kalendář, poznámky nebo diktafon. Velmi praktické jsou také aplikace Google mapy, Google play a mnoho dalších.

Elephone P7 Mini Panorama

Příslušenství

Příslušenství telefonu obsahuje bílá lacině vyhlížející sluchátka, návod v anglickém jazyce doplněný přehlednými fotografiemi, USB/microUSB kabel a sametovou utěrku. USB kabel slouží pro přenos dat z počítače a pomocí adaptéru pro nabíjení. Sluchátka přehrávají zvuk v rozumné kvalitě, ale jejich tvar není příliš vhodný pro dlouhé nošení v uších.
K mobilnímu telefonu je možné si objednat ochranou folii displeje a gumový kryt telefonu. Při použití gumového krytu se objevil problém s přehříváním telefonu při dlouhodobém provozu, a proto bych doporučoval zvolit jiný typ krytu.

Závěr

Elephone P7 mini je vzhledově poměrně vydařený smartphone za velice příznivou cenu.  Je vybaven 4jádrovým procesorem a 1GB operační pamětí doplněné o 5" QHD IPS displej. Toto spojení zaručí i pro méně výkonný procesor rozumnou rychlost. Použití nižšího rozlišení u QHD displeje se projeví zhoršenou kvalitou detailů u fotografií a videí.
P7 mini je vhodnou volbou pro ty, kteří si chtějí za rozumné peníze užívat výhody a funkce moderního smartphonu a nevadí jim určitá omezení v kvalitě rozlišení.

+ + poměr cena/výkon
+ 5“ displej
+ rychlost

- příslušenství
- rozlišení QHD displeje
- průměrná kvalita fotografií a videa

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Elephone P7 Mini (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg

Vloženo: 18.04.2014 15.32. Přečteno: 7272×.

Komentáře k článku Elephone P7 mini: Čínské slůně

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018