Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Elephone P7 Blade: Štíhlý hezoun

Elephone P7 Blade: Štíhlý hezoun

Firma Elephone přišla na trh mobilních telefonů s dalším vzhledově vydařeným a cenově příznivým modelem P7 Blade. Největší zbraní P7 Blade je propracovaný design a štíhlý vzhled. Při porovnání s konkurencí na trhu zjistíme, že se jedná o jeden z nejlevnějších phabletů vůbec.

banner

Elephone P7 Blade v sobě nezapře příbuzenské vztahy s modelem P7 mini. Jsou si podobní svým vzhledem a nízkou cenou, ale nejvíce totožnými technickými parametry. P7 předčí svého sourozence ve velikosti displeje, která je o 0.5 palce větší, a také stylovějším exteriérem.

Vzhled telefonu:

Na prvním pohled nás smartphone zaujme povedeným designem, který je dostupný v kombinaci černých krytů s červeným rámečkem, nebo naopak v bílém provedení s červeným středem.

Elephone P7 Blade Elephone P7 Blade Zadní část Elephone P7 Blade Detail Elephone P7 Blade Elephone P7 Blade

Velikost spadající do oblasti phabletů obstarává možnost bezproblémového surfování po internetu bez zbytečné nutnosti zoomovat veškeré detaily, umožňuje vyřízení emailů, sledování filmů či hraní her.

I přes větší rozměry 152x88x5.6 mm a použitou velikost displeje působí telefon příjemným dojmem, který bez problémů padne do ruky. Tento pocit zaručuje zajisté štíhlé provedení se šířkou pouze 5.6 mm. Naopak robustnější provedení celého přístroje se negativně projevilo na hmotnosti, jejíž hodnota je udávána 220 g i s baterií. Jednotlivé části přístroje jsou precizně spojené bez ostrých rohů. Jedinou slabší stránkou je zadní kryt, který by mohl být pevnější a nezpůsobovat dojem prasknutí při přístupu k baterii a slotům SIM karet.

5.5" QHD IPS-LCD displej se 16 milióny barev tvoří nejrozměrnější část přední strany. Samotný displej doplňuje rámeček v černé barvě či bílé barvě, který ve své dolní části zahrnuje tři základní smartphonová tlačítka „menu“, „domů“ a „zpět“. Symboly tlačítek jsou viditelné i bez podsvícení. V horní části přední strany nalezneme ukrytý přední 2 megapixelový fotoaparát společně s informační diodou informující nás o stavu nabíjení baterie či o příchozích zprávách a ztraceném volaní. Tuto dvojici doplňují senzory a přední mikrofon ve stylové červené barvě.

Funkční tlačítka “power“ a ovládání hlasitosti jsou součástí kovového lemování v červené barvě, které je shodné pro obě barevné provedení. Obvod telefonu dále tvoří zdířka pro odstranění zadního krytu, miniUSB konektor pro nabíjení a přenos dat, či 3.5 mm konektor typu jack.

Fotoaparáty

Elephone P7 Blade je vybaven dvojicí fotoaparátů pro nahrávání videí, fotografování či pro videohovory.

Zklamáním je zajisté zadní 8 megapixelový fotoaparát. Od použitých 8 Mpx nikdo neočekává profesionální fotografie, ale spíše zachycení běžných okamžiků. Pokud se jedná o focení za denního světla, jsou fotografie, podobně jako u předního fotoaparátu, dostačující. Problém nastává při zaostřování fotografovaných objektů. Zaostřování je zdlouhavé a často se stává, že fotoaparát začne po zaostření zaostřovat znovu. Problémy se zaostřením znemožňují využití možnosti fotografování pomocí panoramatického modu, u kterého je každá část jinak zaostřená, a přechody mezi jednotlivými částmi jsou viditelné. Při zhoršených podmínkách jsou fotografie zrnité a kvalitě nepomáhá ani přisvícení LED bleskem.

Kvalita videonahrávek zadní kamerou je průměrná a platí pro ni to stejné hodnocení jako pro fotografie. Je určena jen pro nahrávání pro soukromé účely, pro které je celkem dostačující. To samé platí i o kvalitě zvuku. Záznam zvuku obsahuje mírný šum.

Elephone P7 Blade: info Elephone P7 Blade: fotoaparát Elephone P7 Blade: nastavení Elephone P7 Blade: widgety Elephone P7 Blade: homescreen Elephone P7 Blade: internet Elephone P7 Blade: AnTuTu Elephone P7 Blade: AnTuTu výsledky

Obrazovka a procesor

P7 Blade je vybaven procesorem MT6582 Quad Core s taktovací frekvencí 1.3 GHz doplněný o 1 GB operační paměť typu RAM. Toto spojení zaručuje při běžném provozu plynulý chod a zvládá tak i nejnovější aplikace bez větších problémů. Při delším používání se mobilní telefon mírně zahřívá a hlavně zpomaluje. Při rychlejší sekvenci požadavků se občas stává, že dojde k zaseknutí jednotlivých aplikací, které je nutné vypnout, a až poté se dá P7 opět do pohybu.

Nižší rychlost čtyř-jádrového procesoru kompenzuje použitý displej s QHD rozlišením 940x540 pixel. QHD rozlišení bylo výrobci navrženo speciálně pro mobilní telefony. Název Quarter-HD napovídá, že zde bylo použito 25% rozlišení ve srovnání s nejpoužívanějším a nejznámějším rozlišením Full-HD. To se projeví nejvíce u pozorování detailů obrázků, fotografií a videí. Výhodou nižšího rozlišení je, jak již bylo zmíněno na začátku tohoto odstavce, vyšší rychlost procesoru, který zpracovává 25% množství dat.

Samotný displej je vyroben technologií aktivních displejů typu IPS. IPS provedení vyřešilo dva problémy předchozích technologií. Jednalo se o malé pozorovací úhly a špatné podávání barev. Použitím této struktury provedení dosáhneme výraznějších barevnějších kombinací a většího pozorovacího úhlu.
Jako úložiště informací slouží zabudovaná vnitřní 8 GB paměť, jejíž kapacita může být často nedostatečná.  Naštěstí je paměť možno rozšířit až o 64 GB pomocí micro SD karty.

Zvuk

Příjemným překvapením je kvalita zvuku, kterou vytváří zadní reproduktor. Zvuk zní čistě a ostře, a ani vysoké hlasitosti nepůsobí reproduktoru žádný problém.

Baterie

Naopak výdrž 2300mAh lithium-polymerové baterie nepotěší. Při testování mobilu (focení, natáčení, připojení na WiFi apod.) vydržel P7 pouhé tři až čtyři hodiny. Běžné využívání je možné s plně nabitým telefonem kolem 15 až 20 hodin, což opravdu není mnoho.

Ostatní vybavení

Phablet je vybaven Dual SIM technologií pro součastné použití dvou SIM karet. Systém jednotlivé karty bez problému rozlišuje a uživatel se vždy dozví, po jaké z nich právě komunikuje. Bohužel však není podporována funkce duálního volání, což znamená, že pokud probíhá hovor po jedné ze SIM karet, na druhou kartu se není možné dovolat a pro volajícího se druhá SIM jeví jako nedostupná. Užitečná je podpora 3G sítě, která zaručí svou rychlostí kvalitní přenos dat.

Další užitečným vybavením jsou zajisté uživateli často využívané WiFi a GPS. Naprostou nutností jsou použité senzory. Light senzor pro automatický jas obrazovky, Proximity senzor pro automatické zamykání obrazovky při přiblížení mobilu při volání k uchu tak, aby nedošlo k nechtěnému přenastavení funkcí. Posledním je Gravity senzor, který se převážně využívá pro hraní her.

Ovládání hardwarových funkcí zaručuje operační systém systémem Android verze 4.2.2 Jelly Bean. Každého určitě potěší jeho plná lokalizace do češtiny. Snadnou komunikaci s uživatelem podporují defaultní či designově propracovanější Next launcher. Drobným nedostatkem je, že smartphone ve svém základu neobsahuje tolik aplikací, jak je u telefonů čínské produkce s tímto operačním systémem běžné.

Ověření výkonnosti zajistila benchmarková aplikace Antutu v níž získal P7 Blade se svým vybavení 17189 bodů. Tento počet bodů je na podobné úrovni s jeho sourozencem P7 mini, u kterého bylo stejnou aplikaci naměřena hodnota 17024. Podobných výsledků dosáhli také populární Samsung Galaxy S3 či „čínský konkurent“ Xiaomi Redmi.

Příslušenství:

Společně s mobilním telefonem dostaneme návod, USB/microUSB kabel pro přenos dat z počítače , adaptér evropského typu zásuvky pro nabíjení a sametovou utěrku.

Závěr:

Elephone P7 Blade působí rozporuplně. Na jedné straně zaujme příjemnou cenou, módním vzhledem a velkým displejem, na straně druhé nás zklame výdrží baterie, kvalitou fotografií či pomalou odezvou. Použití nižšího rozlišení u QHD displeje se projeví zhoršenou kvalitou detailů u fotografií a videí.
P7 Blade je vhodný pro uživatelé žádající větší displej, než který je obsažen u sourozence P7 mini, a stylový design vyvedený v červené barvě v kombinaci s volitelným bílým nebo černým provedením.


Klady a zápory:

+ poměr cena/výkon
+ 5,5“ displej
+ + vzhled
+ příjemné držení / tloušťka 5.6 mm

- příslušenství
- rozlišení QHD displeje
- použité fotoaparáty
- výdrž baterie
- nepodporuje NFC
- občasné pomalé odezvy

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Elephone P7 Blade (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg

Vloženo: 30.05.2014 12.40. Přečteno: 4341×.

Komentáře k článku Elephone P7 Blade: Štíhlý hezoun

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019