Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Doogee DG310: Slovem i gestem

Doogee DG310: Slovem i gestem

Velmi skvěle vybavený smartphone Doogee Voyager2 DG310 s gesty, které předčí nynější technologie. Usnadnění na které se velmi rychle a lehko zvyká. Spolu se skvělými parametry a s cenou z něj činí konkurence schopného magnáta. DG310 smartphone s Quad Core procesorem na frekvenci 1.3 Ghz, s 1 GB operační paměti a 8 GB vnitřní pamětí. 5-ti palcovým FWVGA displejem s technologií IPS. 5.0 Mpx zadní fotoaparát s dvojitým LED bleskem.

banner

Vzhled

Na první pohled smartphone vypadá velmi dobře, při bližším pozorování ale zjistíme, že zdání klame. Telefon, ačkoli to není vůbec znát, je celý vyrobený z plastu, avšak tak šikovně, že je to téměř nezpozorovatelné. Lemuje ho stříbrná lištička dávající dojem kovového vzhledu a zadní designově tečkovaný kryt je z tak pružného materiálu, až si myslíme, že je gumový. Lze jej velmi dobře odjímat, a tak se dostat pod kryt, kde nalezneme výbornou 2200 mAh baterií s výbornou životností a vyměnitelností. Díky nárokům, které si telefon klade, máme v ruce opravdovou výdrž. Rozmístění tlačítek vpravo na zamykání a vlevo na hlastitost je velmi šikovné a lehko ovladatelné. Vstupy pro microUSB kabel a sluchátka je v horní části, což je taky velmi dobře zvoleno v případě užívání pouzder, kde nijak nepřekáží. Rozměry 146,6 x 73 x 7,9 mm z něj činí průměrně velikého obra, ideálního ještě i do drobnější ruky a váha 162 g taky nikomu kapsu neutrhne. Jedná se o dual SIM, kdy jedna karta je standardní velikosti a druhá micro SIM. Pro zastrčení karet spolu s microSD kartou je nutno vyjmout baterii.

Hardware

Smartphone s Quad Core procesorem na frekvenci 1.3 Ghz osázený čtyřmi vysoce výkonnými jádry Cortex A7 s až pětkrát nižší spotřebou než je tomu u jader A8. Získáváme tak mnohonásobně vyšší výkon a zlepšení CPU. Můžeme si tak užít rychlejší prohlížení internetových stránek a s grafickým chipem Mali 400MP, který velmi důmyslně a efektivně využívá všech čtyř jader, si užijeme plynulou herní obrazovku. Smartphone doplněný o výborný operační systém Android 4.4 KitKat je s plnou lokalizací do češtiny. Jen některé aplikace v nastavení jsou v angličtině, ale to je tak ve většině případů a čítají se ojediněle. Co se týče pamětí, oplývá 1 GB RAM pamětí, která je v tomto případě naprosto postačující a zvládne tak všechny naše požadované úkoly. Na ukládání je nám přidělen prostor o velikosti 8 GB, což není moc. Většina z nás jistě ocení využití rozšíření paměti pomocí SD až o 32 GB

Display

Doogee DG310 nabízí display s vysokou odolností vůči poškrábání, nárazu a opotřebení. Za to však nenabízí nijak zvláštní rozlišení. Jedná se o 5'' display s rozlišením FWVGA o 854×480 pixelů, což nezní nijak lákavě. Telefon má vlastní barevné provedení ikon, tím se snaží nedostatky s počtem pixelů zamaskovat, a taky se jim to daří. Na oko to není nijak poznat, jen co se týče fotografií nejsou tak živé, ale kdo nechce investovat mnoho peněz, musí se s takovými nedostatky smířit. Display je typu IPS-LCD, ty se pyšní svojí pružností a tloušťkou. V našem modelu je display velmi tenký, čítá 0,55 mm. Díky této technologii získáme rychlejší a přesnější odezvu při doteku.

Doogee DG310: panorama

Fotoaparát

Přední fotoaparát je obdařen 5Mpx. Zdá se vám to málo? Jste na omylu. Při takovém rozlišení displaye je taková hodnota megapixelů naprosto postačující, a nepoznáte rozdíl. Nemůžete si myslet, že čím více megapixelů, tím lépe. Hodnotí se to jinak, ale to si zde nebudeme vysvětlovat, neboť je to na dlouhé povídání. Co se vám bude líbit, je dvojitý blesk osazený dvěma LED doidamy. V kombinaci bílé a žluté diody získáme mnohem kvalitnější fotografie. Technologie dvojité blesku vyplňuje světlo dle situace šerosti dne. Eliminuje šedé odstíny ve snímku, a tím jsou části fotografie jasnější i ve tmě. Přední fotoaparát je vybavený 1,3 MPx, naprosto bez problémů zvládá skype video hovory a selfie, avšak s mírným šumem. 

Skvělou a další vychytávkou je fotografování pomocí dvou anglických slov "Cheese" [čýz] nebo "capture" [kepčr]. Funkci lze zapnout v nastavení fotoaparátu jako zachytávání hlasu, poté již lze pohodlně fotit jen slovy, bez dotyku.

Doogee DG310: hra SPiderman Doogee DG310: chytrá gesta Doogee DG310: aplikace hodiny Doogee DG310: úvodní obrazovka Doogee DG310: zámek aplikací Doogee DG310: výdrž baterie Doogee DG310: aplikace budík Doogee DG310: pohybová gesta Doogee DG310: ikony aplikací Doogee DG310: USB úložiště Doogee DG310: antutu informace Doogee DG310: youtube Doogee DG310: test GPS satelitů Doogee DG310: info o telefonu Doogee DG310: Antutu výsledek Doogee DG310: test GPS satelitů

Poslech

Sluchátka, co jsou dodávána v balení, nejsou zrovna moc kvalitní, ale k poslechu jsou postačující. Zvuk je bez zašumění, ale to zejména proto, že nejsou přes příliš hlasitá. Při poslechu hudby z kanálu Youtube můžete mít hlasitost na maximum a neohluchnete, ačkoliv vás zařízení bude neustále varovat před škodlivým hlasitým poslouchání. Sluchátka jsou prostě tichá, ale mají tlačítko pro přijímání hovorů a dokonce s ním lze i pozastavit a opět spustit hudbu, kterou právě posloucháte, a to i při zamčené obrazovce, ale pozor při poslechu z youtube, pokud se vám zamkne obrazovka, pozastaví se vám i poslech, což je dost nešikovné. Za to ale hlasitý odposlech je nadměrně hlasitý. Reproduktor je bez problémů slyšitelný pro celou partu, a tak při pořízení lepších sluchátek nebudete litovat, neboť telefon na to opravdu má, A co telefonován? Naprosto bez problémů. Žádná ozvěna, žádný šum. Volajícího uslyšíte i za běžného městského šumu, jako např. ve veřejných prostředcích či restauraci.

Speciální funkce 

Gesta tahem: Telefon lze ovládat chytrými gesty v nastavení wake gesture, ty lze pohodlně užívat jen při zamčené obrazovce. Telefon v tý době detekuje gesta, která chcete zrovna vyvolat. Jako výchozí jsou přednastavena:

- C - camera
- W - webový prohlížeč
- M - music
- Left - psaní zpráv
- Right - odemčení obrazovky

Tudíž, když si na zamčenou obrazovku napíšete C, ihned se vám spustí aplikace kamery a můžete ihned natáčet videa. Aplikace, které jsou v telefonu přednastaveny, lze převolit na jinou aplikaci, která je v nabídce. Můžete si tak přenastavit, že po napsání C se vám spustí třeba seznam kontaktů. Co ale nelze změnit je volba písmen, které píšete na obrazovku. Ve zkratce, aplikace ano - ty přenastavíte na jiné, ale písmena nezměníte. I tak si myslím, že toto usnadnění si zasouží palec nahoru.

Gesta pohybem: Zařízení za takovou cenu nabízí opravdu promakané vychytávky. V nastavení gesture & motion je nutno všechny funkce pozapínat, a až pak je lze pohodlně používat. Lze:

- Přijmout hovor pouhým přiložením telefonu k uchu bez jakéhokoliv doteku displaye.
- Při zapnutém handsfree ho lze stlumit na klasické telefonování přiložením telefonu k uchu.
- Při zapnutém handsfree ho lze stlumit na klasické telefonování přiložením telefonu k uchu.
- Při nevhodném příchozí volání, např. při důležitém jednání, lze vyzvánění vypnout pouhým položením displaye na desku stolu. 
- Dvojité poklepání na prostřední tlačítko Home zamkne obrazovku což lze i tlačítkem na pravém boku.
- V nastavení Privacy protection lze k aplikacím přidat heslo, a tak se k nim neznámý uživatel bez vědomosti hesla nedostane.

    

WiFi, GPS, OTG

Co se týče WiFi, není s ní jediný problém. Vyhledá velmi mnoho připojení a nemá problém s navázáním připojení i u slabších signálů. Samotné prohlížené webových stránek je pak plynulé a bez výpadků způsobených telefonem.

GPSce v testu vyhledávání satelitů se moc nedařilo. Velmi dlouho to trvalo, avšak našla. Lokalizace v mapách si vedla o mnoho lépe. Lokalizuje rychleji a s velkou přesností, a to zejména díky zabudované GPS satelitní pozici s vysoce přesným polohováním, o mnohem lepší než určování polohy dle sítě.

K zařízení je možno připojit kabel s USB vstupem. Do toho kabelu je pak možno připojit zařízení jako např. myš, klávesnici, fotoaparát či tiskárnu a pohodlně tak užívat k přenosu. Tisk dokumentů přímo z telefonu je podle mě velmi pohodlná záležitost.

Obsah balení

V ekologickém packu nalezneme celkem dost slušných věcí. Jistě každý z nás uvítá český adaptér bez nutnosti použití redukce z čínské zásuvky. Klasický microUSB - USB kabel pro nabíjení zařízení a proudění dat do našich ostatních chytrých zařízení a sluchátka, která vypadají velmi levně, a taky jistě jsou, ale někomu pro poslech hudby stačí. Velmi štědré od výrobce je, že přidali i náhradní folii a hadřík na leštění. Návod je ovšem také součástí balení, ale kompletně v angličtině proložený pár obrázky pro snadnější pochopení těm, kteří anglicky nehovoří.

Závěr

Telefon je obdařen naprosto neuvěřitelnými funkcemi, které v mnohém předčí i skvělé displaye a fotoaparáty. Usnaďnění a tím i zrychlení práce je v dnešní době nepostradatelná vlastnost, a proto je právě tento telefon vhodný právě pro ty, co se neradi zaobírají půl hodinovým klikáním a hledáním. Zároveň je vhodný pro ty, kteří nechtějí do mobilního telefonu investovat příliš mnoho peněz. Smartphone je tak levný, že potěší opravdu každého a zklame jen málo koho.

Výhody a nevýhody

ovládání gesty
ovládání slovy
výdrž baterie
dvojitý LED blesk

slabší fotoaparát
nizké rozlišení

 

 

 

 

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Doogee DG310 (fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg

Vloženo: 19.09.2014 00.41. Přečteno: 12383×.

Komentáře k článku Doogee DG310: Slovem i gestem

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019