Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Asus Zenfone 2: Kultovní kus

Asus Zenfone 2: Kultovní kus

Spojením stylového zpracování a technologie vznikl nový Asus Zenfone 2. Nevídaný výkon 64 bitové platformy s 4 GB RAM pamětí a 32 GB ROM pamětí, rychlé nabíjení 3000 mAh baterie, ostrý 5,5 palcový displej s 13Mpx fotoaparátem a intuitivní uživatelské prostředí ZenUI s Androidem 5.0, to vše ho přesně vystihuje.

banner

Vzhled Zenfone 2 - design

Nový Zenfone 2 je opravdu povedený kousek pro rok 2015 získal ocenění za design, cenu 2015 iF Design Award. Zadní část telefonu je pokryta ne leda jakým kusem plastu, ale přesně lisovaným kovovým prvkem. Ovšem takový designový prvek má jak své výhody, tak i nevýhody. S žebrováním zadního krytu se nemusíme obávat viditelných otisků prstů či špatného držení v ruce, ale zase tím přibudeme na hmotnosti celého telefonu, který činí i s baterií 170 g, což není zrovna málo na jeho rozměry 152,5 na výšku, 77,2 na šířku a 10,9 mm tloušťka.  Telefon je k dostání ve dvou barevných variantách, a to stříbrné a červené.

Asus Zenfone 2: úpravy ikon aplikací Asus Zenfone 2: aplikace Kontakty Asus Zenfone 2: Nastavení Asus Zenfone 2: hodnocení aplikací Antutu Asus Zenfone 2: ukázka připojení k WiFi Asus Zenfone 2: úprava domovské obrazovky a aplikací Asus Zenfone 2: Android 5.0 Lollipop Asus Zenfone 2: ikony aplikací

Velkou zvláštností je rozvržení tlačítek. Zamykací tlačítko se nachází v horní části telefonu a ovládání hlasitosti lze najít na zadní straně telefonu, umístěné pod fotoaparátem. Výhodu tu přináší asi jen jedinou, a to že telefon tak můžou pohodlně používat jak praváci, tak leváci. Zadní strana telefonu je celkově zaoblená, tvoří tak takovou kolíbku. S tímto zaoblením se takto velký telefon velmi dobře drží v ruce, ale pokud jde o psaní s telefonem položeným na stole, nastává problém. Při ťukání textovek se telefon rozhoupe a činí tak psaní obtížnějším.

 Asus Zenfone 2: rolovací lišta Asus Zenfone 2: Nastavení Asus Zenfone 2: ikony aplikací Asus Zenfone 2: informace z aplikace Antutu Asus Zenfone 2: úprava ikon aplikací Asus Zenfone 2: bodový výsledek aplikace Antutu Asus Zenfone 2: přizpůsobená domovská aplikace  Asus Zenfone 2: ukázka psaní textových zpráv

Uživatelské prostředí Zenfone 2 – ZenUI

Asus přináší vlastní mobilní uživatelské prostředí ZenUI. Přináší vlastní design, a tím se odlišuje od klasického zobrazení Android 5.0. Nastavení vzhledu ikon je velmi rozmanité, a tak si lze prostředí přizpůsobit plně dle svého. Mnoho aplikací lze seskupovat do přehledných rychlých voleb a lze nastavit i velikost ikon a jejich rozmístění. V základním nastavení jsou ikony aplikací rozmístěné poměrně daleko od sebe, je to přehlednější a lépe jej lze stisknout, pokud jich ale hodláte mít mnoho, přinese to nevýhodu v počtu pracovních ploch, které budete muset neustále přidávat. Řešit to lze již zmíněným seskupováním aplikací, kde pod jednou ikonou lze umístit více aplikací. Nutné si ale pamatovat, kam si co člověk zařadil, a tak mnohdy přinese více škody než užitku. Vhodné je takhle si např. Seskupovat hry nebo aplikace podobného rázu, pro snadnější zapamatování.

Asus Zenfone 2: panoramatický režim

Obrazem Zenfone 2 - display

Velikost displeje Zenfonu 2 činí 5,5 palce, avšak rozměrově odpovídá velikosti o 5 palcích. Rámeček displeje a samotné rozvržení tlačítek jsou tak šikovně poskládané, že se větší vešlo do menšího. Displej tak zabírá celých 72% plochy celého telefonu. Rámeček kolem displeje je neuvěřitelně tenký. Hustota pixelů je 480 na palec při rozlišení 1080×1920 pixelů, vykreslí i ty největší detaily a s barevnou škálou 16 milionů přináší barvy života. Pozorovací úhly na sluníčku jsou stále jasné a čitelné, stejně tak pozorování displeje z bočního pohledu je stále čitelné, a to až do velké hloubky natočení. Displej je vybavený technologií rychlého doteku, zaručí tak okamžitou odezvu při doteku a nezanechává otisk prstu. Displej je pokrytý ochranným sklem Gorilla Glass III, zatím nejlepším ochranným sklem na trhu, je odolný jak vůči otiskům prstů, tak i vůči nárazům a poškrábání.

Fotografií Zenfone 2 – galerie

Jedinečný Zenfone 2 s 13 Mpx kamerou MasterPixel zachycuje úchvatné snímky s vysokým rozlišením a s nulovým zpožděním zachycení snímku a díky technologiím zesvětlování snímku, lze pořídit pěkné fotografie i za zhoršených světelných podmínek bez nutností použití blesku. To přináší velkou výhodu zvláště když nechcete bleskem osvítit půlku publika v tmavém sále. S režimy jako HDR nebo Super rozlišení docílíte kvalitních a zesvětlených snímků za špatných světelných podmínek. Samotná světelná clona o f/2.0 také značně dopomůže zesvětlování tmavých snímků. Kamera snímá do šíře úhlu 85°, tím pojme mnohem více světla a zachytí široké pole snímání. Kamera je vybavena funkcí automatického zaostřování, kterou lze ovládat poklepáním prstem na displej v místě, které chceme při snímání zaostřit a bleskem pro osvětlování scény. Přední kamera je osazena 5 Mpx, vhodná pro selfie snímky či video hovory.

Asus Zenfone 2: aplikace Fotoaparát, režimy vylepšení Asus Zenfone 2: aplikace Galerie, úložiště fotografií Asus Zenfone 2: aplikace Fotoaparát, podrobnosti o fotografii Asus Zenfone 2: aplikace Fotoaparát, režimy fotografování Asus Zenfone 2: aplikace Fotoaparát, ostření dotykem Asus Zenfone 2: aplikace Fotoaparát, ukázka fotografování Asus Zenfone 2: aplikace Fotoaparát, scény fotografií Asus Zenfone 2: aplikace Fotoaparát, režimy fotografování

Nastavení fotoaparátu přináší mnoho voleb, je to velká výhoda. Fotoaparát lze tak využít naplno a získat z něj ty nejlepší fotografie. Jak již bylo zmíněno, režim HDR automaticky zachycuje v hledáčku několik záběrů scény a zpracovává je pomocí technologie ASUS Pixel Enhancing, ta zajišťuje zachycení fotografií s vylepšeným barevným kontrastem v jakémkoli prostředí, dokonce si troufnu říct, že je lepší než režim Noc, kdy technologie snímá scénu, ne tak reálně jako právě režim HDR. Dalším velmi užitečným režimem, je Super rozlišení, kdy lze pořídit fotografie o maximálním rozlišení. Takové fotografie ale zabírají mnoho místa v paměti, jsou až v řádech několika MB, avšak jejich kvalitě se nic nevyrovná. Následuje několik režimů efektů a vylepšování, kdy lze fotit s různými efekty a nebo si po vyfocení vyretušovat tvář apod. Zajímavostí je režim chytré odebrání, kdy lze z fotografie odebrat přebytečné věci a tak si fotografie vylepšit, např. je-li v pozadí někdo či něco nežádoucího. Fotografovat lze v reálném čase, a tak jsou snímky zachyceny okamžitě, avšak s režimem Posunout čas zpět, nafotíte několika vteřinový snímek, z kterého si později lze vybrat právě tu fotografii v určité sekundě, která se líbí nejvíce. Samozřejmě Zenfone 2 podporuje i klasické režimy fotografování jako Autoportrét, Panoráma, Úsměv apod. Pokud si někdo nechce lámat hlavu s tím, jaký režim právě použít má možnost využít Automatického režimu, kdy si aplikace Fotoaparátu sama zvolí jaký režim využít, nejčastěji volí HDR, a tak je škoda nevyužít ostatní režimy.

Poslechem Zenfone 2 – hudba

Asus poskytuje skutečný hudební zážitek, neboť technologie SonicMaster přináší čistý zvuk. Reproduktor je umístěný na zadní straně telefonu, a díky zaoblení zadní strany telefonu, ani při zakrytí reproduktoru, např. položením telefonu na stůl, nedochází ke značnému ztlumení či zašumění zvuku. Při testování byl telefon využit místo rádia, a plně jej opravdu nahradil. Ne jenom že měl enormní výdrž, ale zvládl rozeznít celou místnost a naladit rádiové stanice i v místě, kde je slabý signál. Mikrofonu též není co vytknout, druhá strana je dobře slyšitelná, jen je trochu problém s umístěním tlačítek na ovládání hlasitosti. Jsou umístěna na zadní straně telefonu, kdy při telefonování se ne zrovna příliš dobře ovládají, avšak jsou velká.

Výkonnost Zenfone 2 - hardware

Asus Zenfone 2 je poháněn 64 bitovým procesorem od firmy Intel, typu Atom Z3580. Jedná se o první model na světě, který je osazen kombinací s dvoukanálovým zapojením paměti o 4 GB DDR3. Platí, že čím více kanálů, tím větší výkon, a je to také znát. Telefon si naprosto hravě poradí s plynulým chodem všech aplikací, je velmi rychlý. Špičkové platformy od Intelu v Zenfone 2 z něj činí rychlostní formuli. Užít si tak lze rychlé surfování po internetu, sledování plynulých videí a hraní her? Přináší maximální prožitek. Grafický čip PowerVR-G6430 si hravě poradí se zpracováním grafiky, zaručuje plynulost při hraní třeba i náročných 3D her. Procesor je taktován na frekvenci 1,8 Ghz, vyvažuje brilantní výkon a energetickou úsporu. Veškeré aplikace běží hladce a s optimalizací pro baterii, není tolik zatěžující na spotřebu. Paměť ROM činí 32 GB a lze ji navýšit  microSD kartou až o 64 GB, což je dostatečně velký prostor pro mnoho aplikací, hudby, her apod. Svou kombinací se Intel řadí mezi špičkovou výbavu smartfonů.

Zenfone 2 je také vyráběn v ekonomičtější verzi s 2 GB RAM pamětí a ROM pamětí o velikosti 16 GB, od toho se také odvíjí nižší cena než za plnou výbavu Zenfone 2 s 4 GB RAM a 32 GB ROM.

Asus Zenfone 2: aplikace Svítilna Asus Zenfone 2: aplikace Hodiny Asus Zenfone 2: aplikace Zabezpečení proti dětem Asus Zenfone 2: aplikace Počasí Asus Zenfone 2: aplikace Hudba Asus Zenfone 2: aplikace Úprava fotogragií Asus Zenfone 2: aplikace Optimalizace baterie Asus Zenfone 2: aplikace Budík

Výdrž Zenfone 2 – baterie

Vysokokapacitní baterie o 3000 mAh poskytuje výdrž, kterou každý tak požaduje. Avšak skvělé technologie, které Asus Zenfone 2 přináší, značně škrtí výdrž baterie. Při poslechu hudby, fotografování apod. budete s výdrží telefonu maximálně spokojení. Na druhé straně kdo by nechtěl využívat všechny tyto skvělé a nové technologie? A tak při surfování s vysokorychlostním internetem LTE a ještě přehráváním videa ve FullHD rozhodně nevydržíte celý den. Pozitivní jsou aplikace, které umožňují nastavení spotřeby telefonu. Lze nastavit mnoho úsporných režimů, mezi ně patří i režim, kdy se téměř vše vypne a telefon je užíván jen v pohotovostním režimu. Řeknete si k čemu to je? Ale s jedním případem se lze hned setkat. Z osobní zkušenosti např. v MHD. Nemáte lístek, není ho kde koupit a u řidiče je příliš drahý nebo nemá drobný na dvoustovku. Lze tedy zaslat SMS, kdy Vám přijde lístek do MHD v podobě SMS, hm ale baterie téměř na pokraji umření. Při zapnutí pohotovostního režimu si můžete být jisti, že telefon vydrží až do kontroly revizora, a ne jako v běžném případě, kdy se telefon vypne minutu před příchodem revizora. Další pozitivní věcí je možnost rychlého nabíjení. Telefon lze plně nabít do hodiny, což přináší velkou úlevu, než každodenní nabíjení přes noc. Při desetiminutovém nabití si tak dopřeje pár hodin zapnutého telefonu.

Asus Zenfone 2: panoramatický režim

Konektivita Zenfone 2 – Dual active, 4G LTE a GPS

Konečně přichází technologie spravující obě SIM karty zároveň, doposud bylo běžné, pokud někdo telefonuje na jedné SIM kartě, nikdo jiný se již nedovolá na druhou SIM kartu, ačkoliv ta by obsazená být neměla. Zenfone 2 přichází s technologií dual active, s kterou již nikdy nezmeškáte žádný hovor. Hovoříte-li na jedné SIM kartě a někdo zavolá na druhou SIM kartu, lze bez problémů mezi SIM kartami přepínat či přijímat hovory na obou SIM kartách současně. Nestane se, že by volajícímu bylo ohlášeno, že jste nedostupný, a to i se zapnutým telefonem, jak tomu bývá zvykem u režimu Standby – minulostí. Zenfone 2 tudíž obsahuje 2 sloty pro SIM karty o velikosti microSIM. Jeden slot zvládá podporu sítí 2G a druhý 3G spolu s vysokorychlostním internetem LTE.

Zenfone 2 má vestavěné 4G LTE pro vysokorychlostní připojení. Avšak frekvence které podporuje, nejsou českými operátory, tak hustě pokryté, jak by si mnozí představovali. Vysokorychlostního připojení se tak dočkáme prozatím jen ve větších městech. Avšak v Zenfone 2 vylepšili bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ac, a tak lze surfovat rychleji i bez připojení LTE.

GPS v Zenfone 2 je opravdu stabilní, satelity byly lokalizovány téměř okamžitě a zaměření pozice proběhlo s vysokou přesností. Telefon lze tak bez problémů s GPS využít a s podporou mnoha dalších satelitních systémů jako Glonass, QZSS, SBAS a BDS se neztratíte. Telefon lze bez problémů využít jako navigaci, aplikace map nalézá trasy bez problémů.

 

Závěr

Zenfone 2 jistě každého potěší svou cenou, za takovou výbavu by se dalo říct, že je to až trochu směšné. Avšak buďme rádi, Zenfone 2 přináší opravdový výkon, který zaručí plynulý chod celého zařízení. Popravdě řečeno není moc věcí, které by mu šly vytknout, snad jen, že jeho výkon krátí výdrž baterie, ale co se týče ostatního, jedná se o maličkosti, kterých si všimne jen opravdový rejpal. Zenfone 2 se skvěle drží v ruce, i pro menší ruce. Společnost Asus se zaměřila na to, dát více do menšího, a tak displej o velikosti 5,5 palce FullHD je na rozměrech 5 palců, protože rozvržení okrajů rámečku a tlačítek je velmi dobře přizpůsobeno. Avšak pro ty, kteří mají větší prsty budou mít trochu problém, neboť jsou tlačítka s displejem v opravdové těsnosti. Reproduktor je velký a hlasitý, umístěný na zadní straně telefonu, kde díky zaoblenosti zadního krytu se nemusíme bát, že by byl zvuk nějak ztišován při položení telefonu na desku stolu zadní stranou. Velké plus také přináší konektivita - GPS, LTE, NFC, OTG a dokonce i funkce dual active jsou ohromnými trháky v poslední době. Rozhodně dávám společnosti Asus s modelem Zenfone 2 palec nahoru, neboť přišli na trh s pořádným konkurentem.

Výhody a Nevýhody Zenfone 2

+ poměr cena a výkon
+ vyráběn ve 2 HW variantách
+ plynulý a velmi rychlý chod systému
+ na rozměry telefonu se velmi dobře drží v ruce
+ hlasitý reproduktor
+ mnoho režimů pro focení v aplikaci Fotoaparát
+ dual active

- mnoho spuštěných aplikací, které telefon zvládne, krátí výdrž baterie
- zaoblení telefonu způsobuje nemožnost psaní zpráv s položeným telefonem na stole
- tlačítka v těsné blízkosti s displejem způsobují častý přehmat mezi displejem a tlačítkem

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Asus Zenfone 2(fotky z mobilu)

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
foto8.jpg
foto9.jpg
foto10.jpg
foto11.jpg
foto12.jpg
foto13.jpg
foto14.jpg
foto15.jpg
foto16.jpg
foto17.jpg
foto18.jpg
foto19.jpg
foto20.jpg
foto21.jpg
foto22.jpg
foto23.jpg
foto24.jpg
foto25.jpg
foto26.jpg
foto27.jpg
foto28.jpg
foto29.jpg
foto30.jpg
foto31.jpg
foto32.jpg
foto33.jpg

Vloženo: 05.07.2015 17.02. Přečteno: 22886×.

Komentáře k článku Asus Zenfone 2: Kultovní kus

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

Napájení

nereg. Uživatel, 30.11.2016 06.51 | odpovědět

A kde se dá vypnout to rychlonapájení?

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018