Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Představujeme značku Xiaomi

Představujeme značku Xiaomi

Xiaomi je soukromá společnost, která navrhuje, vyvíjí a prodává smartphony, aplikace a spotřební elektroniku. Od vydání svého prvního smartphonu v srpnu 2011 získali podíl na trhu v Číně a rozšířili sortiment o širší spektrum spotřební elektroniky. Cílem Xiaomi je udržet vysokou kvalitu a nízké ceny. Dnes má společnost více než tři tisíce zaměstnanců a její hodnota se odhaduje na 10 miliard dolarů, což ji staví na stejnou úroveň jako Lenovo, druhý největší výrobce počítačů na světě.

banner

Etymologie

Název Xiaomi znamená "proso" - (Xiao - "malý", mi - "rýže"). V roce 2011 ale generální ředitel Lei Jun namítl, že existuje více významů, než jen "proso a rýže". Připojil část "Xiao" k buddhistickému rčení, že i jedno zrnko rýže může představovat celé pohoří, čímž naznačil, že Xiaomi chce pracovat s maličkostmi, místo usilování o dokonalost, zatímco "Mi" je zkratka pro mobilní internet i Mission Impossible, s odkazem na překážky, které se vyskytly při spouštění společnosti. 

Historie

Xiaomi bylo založeno sedmi partnery 6. června 2010. Institucionální investoři včetně města Temasek, investiční nástroje vlastněné singapurskou vládou, čínské fondy rizikového kapitálu IDG Capital a Qiming Venture Partners a výrobce mobilních procesorů Qualcomm. Lei Jun si pečlivě sestavil svůj tým, složený například z bývalých zaměstnanců Microsoftu či Motoroly a 16. srpna 2010 Xiaomi oficiálně vydala svůj první telefon s Androidem a uživatelským systémem MIUI. O rok později byl ohlášen telefon MI-One, který se podobal Samsungu TouchWiz. O další rok později představila společnost telefon Mi2. Ten je vybaven čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4 Pro APQ8064 s frekvencí 1.5 GHz, 2 GB RAM a grafickým čipem Adreno 320 GPU. 24. září 2013 společnost uvedla, že se jich za necelý rok prodalo přes 10 miliónů. Telefony MI-2 jsou prodávány prostřednictvím prodejce Mobicity ve Spojených státech, Evropě, Novém Zélandu a Austrálii. Některé produkty Xiaomi jsou vyráběny společností Foxconn, která také vyrábí iPhony a iPady.

V roce 2012 prezident Lin Bin řekl, že název má být o revoluci a schopnosti přinést inovace do nové oblasti. Za maskota si zvolili zajíčka v tradiční ruské beranici s rudou hvězdou a šálou kolem krku.

V září 2013 Xiaomi představila Mi3, jehož jednu verzi pohání procesor Snapdragon 800 a druhou chipset NVIDIA Tegra 4. Momentálně se chystá verze Mi3S s procesorem Snapdragon 801, 3GB RAM, 8 megapixelovým předním fotoaparátem a 13 megapixelovým zadním fotoaparátem. Na konci září si pak společnost naplánovala otevřít maloobchod v Pekingu. V říjnu 2013 byla vyhlášena jako pátá nejvíce používaná značka chytrých telefonů v Číně.

V roce 2014 je oznámena expanze mimo Čínu s první zastávkou v Singapuru. Mezinárodní sídlo bude koordinovat všechny aktivity, včetně uvádění budoucích produktů na trh v tomto regionu. Během dvou měsíců by se společnost ráda dostala i na Malajsijský trh.

Kritika

Apple Kultura

Marketingová strategie společnosti je často přirovnávána ke strategii Applu. Po přečtení knihy o Stevu Jobsovi si začal Lei Jun už na vysoké škole pečlivě pěstovat image právě podle Jobse, včetně džín a tmavé košile a stylu představování produktů. Strategie společnosti tak byla často označována za okopírovanou. Navzdory tomu Xiaomi tvrdí, že dodržuje jiné zásady. Nemá žádné distributory ze třetích stran a všechny výrobky jsou prodávány přímo přes webové stránky společnosti. Skeptici tvrdí, že se jedná o levné imitace iPhonů bez výrazných hardwarových nebo softwarových výhod, které jsou veřejností vnímány jako inovativní pouze kvůli dobrému PR. Jiní poukazují na to, že i když existují určité podobnosti s Apple, schopnost přizpůsobit software dle preferencí uživatele odlišuje Xiaomi od ostatních výrobců.

Hugo Barra

V srpnu 2013 společnost najala Hugo Barru z Googlu, kde působil jako viceprezident product managementu pro platformu Android. Jako viceprezident Xiaomi Global se bude soustředit na mezinárodní růst společnosti.

Oficiální stránky Xiaomi

Produkty Xiaomi v e-shopu

Mi Bluetooth Speaker
Přenosný, chytrý a bezdrátový
Xiaomi Redmi 6A (2GB/16GB)
Čtyřjádrový, 2GB RAM, 16GB ROM, 5,45" displej, 13 Mpx


Zobrazit všechny produkty Xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Fotogalerie k článku: Xiaomi

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg

Vloženo: 12.03.2014 17.43. Přečteno: 296377×.

Komentáře k článku Představujeme značku Xiaomi

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2019