Xiaomi Redmi 3S - nový hit za nízkou cenu

Představujeme prostředí MIUI v6

Představujeme prostředí MIUI v6

Vizuálně ohromující, úžasně jednoduché. To bylo hlavní motto vývojářů od Xiaomi při tvorbě nové verze systému MIUI 6 pro operační systém Android. Chtěli vytvořit nejen krásný design, ale i dobré vlastnosti v jednodušší podobě, a to se jim povedlo. Změny vás zejména osloví v novém vzhledu celého systému včetně rolovací lišty, v přepracování správy paměti a napájení, a v mnoha dalších nových funkcích. S MIUI 6 nyní zvládnete více. Přináší nové způsoby, jak zvýšit svoji každodenní produktivitu především díky novým vylepšeným funkcím.

banner

Design a zpracování

Vývojáři tvrdí, že vytvořili systém tak snadný, že při prvním úchopu do ruky by jste jej měli ihned umět používat. Mají ale pravdu? Dá se říct, že ano. Odstranili zbytečné procesy proklikávání se skrze několik obrazovek a dokonce i odstranili zbytečný stisk ikony, kterým se teprve dostanete mezi aplikace. Nyní jste mezi aplikacemi po celou dobu užívání telefonu. Je to značné zjednodušení a i zrychlení užívání systému. Celkově uspořádat si svůj obsah v mobilním telefonu je díky nadstavbě MIUI 6 mnohem snadnější a přehlednější. Vývojáři se opravdu zaměřili na to, co je pro uživatele důležité.

MIUI 6: widgety MIUI 6: vypnutí MIUI 6: rolovací lišta

Barvy

Po odemknutí telefonu vás na domovské obrazovce čeká úplné spektrum barev. Každá ikona je barvou osobnosti. Důležitější však je, že odstranili spousty zbytečných barev ze základních aplikací jako kalendář, rádio, plánovač atd., a tak se můžete v klidu soustředit právě na to, co potřebujete. Snaží se tím ušetřit vaši pozornost, tudíž většina předinstalovaných aplikací je barevně jednotvárná, ale za to velmi přehledná a vhodná pro rychlou manipulaci. A nemusíte se bát, i přes jednotvárnost jsou barvy velmi zářivé a intenzivní.

MIUI 6: úvodní obrazovka MIUI 6: kalkulačka MIUI 6: kalendář

Témata

MIUI 6 nabízí přes 5000 krásných motivů pro váš telefon, každý rafinovaně navržený renomovanými designéry, a vy si tak můžete přizpůsobit telefon tak, jak chcete aby to bylo. Témata od Mi Space vás zcela nadchnou. Přináší nové způsoby v interakci s mobilním zařízením. Tapeta s vyobrazeným kancelářským stolem nenabízí žádné ikony aplikací, neboť co vidíte v tapetě na stole, lze používat jako ikony. Obrázkem rádia tak spustíte aplikaci rádia, obrázkem šanonů začnete psát zprávy a pohledem z okna zjistíte jaké vás čeká počasí.

MIUI 6: téma 1 MIUI 6: téma 2 MIUI 6: téma 3

Domovská obrazovka

Domovská obrazovka byla vždy centrálním místem pro přepínání mezi aplikacemi či k přístupu oznámení. Nyní lze ale přistupovat k oznámením z kterékoli obrazovky. Rolovací lišta navíc dostala úplně nový kabát a lze se v ní dokonce přepínat mezi nastavením a oznámením. Vše je jednoduché a intuitivní. Pohodlně tak můžete spravovat např. jas, zvuk nebo dokonce přepínat skladby, které si právě přehráváte.

Upozornění

Zobrazit všechna oznámení lze jednodušeji, než tomu bylo doposud. Vše teď vidíte uspořádaně na displayi, a to i v případě, je-li zamčená obrazovka. Celkový počet nových upozornění o nových zprávách, zmeškaných hovorech či oznámení z aplikací lze zaznamenat na displayi. Po rozkliknutí se lze dozvědět podrobnosti o jednotlivých oznámeních. Vše snadno, rychle a přehledně. Připnuli i chytrou plovoucí lištu, která vás nijak nevyruší při užívání mobilního telefonu. Budete-li tak např. točit video či hrát hru a v tu chvíli vám bude někdo volat. Hru vám to nijak nepřeruší, jen v horní části obrazovky vyplave lišta informující o tom, že někdo volá. Je to chytré a vy se tak dobře můžete rozmyslet, jestli vám ten hovor stojí za přerušení hry. Stejně se zobrazují i SMS zprávy. Lišta vás informuje o nově příchozích SMS, ať jste v jakémkoli režimu užívání mobilního telefonu.

MIUI 6: úvodní obrazovka MIUI 6: rolovací lišta MIUI 6: rolovací lišta

Telefonní hovory a nástroje

Nejzákladnější funkce, kterou snad v telefonu můžete mít. Nikdo by už ani nečekal, že ji lze ještě nějak vylepšit, ale ano. Nyní můžete určit, označit nebo dokonce blokovat nechtěné hovory, a to hned několika způsoby. Také se vám velmi často stává, že volají neznámá čísla, která když zvednete jste ihned otráveni z marketingových či podvodných telefonátů. Učiňte tomu přítrž! S MIUI detekcí můžete identifikovat až 50% nechtěných hovorů a vyhnout se jim tak. Tyto telefonáty budou přímo zamítnuty nebo ignorovány, ale nemusíte se bát! Funkce je promyšlena tak dokonale, že tvoří knihovnu telefonních čísel, které jsou pro vás také neznámá, ale nikoli otravná. Bude-li vám volat ku příkladu kurýr nebo poradce z banky, číslo bude rozpoznáno a identifikováno názvem a zobrazením loga při příchozím hovoru.

V nástrojích naleznete mnoho užitečných vestavěných aplikací, které vám rozhodně pomůžou udělat více za kratší dobu. V kalendáři si můžete vytvořit inteligentní připomenutí, a tak se přihlásit k odběrům věcí, které vás zajímají, a tak nikdy nepřijdete, o to co chcete vědět. Vylepšení se také dostalo emailovému klientu. Všechny maily se stejným předmětem se zařazují do stejné složky, a vy tak můžete vidět co je nového na první pohled. Snadno se tak rozhodnete, které maily chcete číst jako první a které až později. Seznam příloh také umožňuje zobrazit a uložit přílohy přímo bez zbytečného proklikávání.

MIUI 6: telefonování MIUI 6: nástroje MIUI 6: hodiny MIUI 6: počasí

Služby pro život

MIUI poskytuje na svém kanále všechny druhy filmů, televizních seriálů, zábavných pořadů i naučných dokumentů. V pohodlí si tak můžete shlédnout cokoli se vám zamane. MIUI Market – jeden z největších čínských obchodů s aplikacemi v Číně nabízí mnoho ke stažení a bez starostí, neboť všechny jejich aplikace jsou ručně přezkoumány a testovány. Stejně tak si může vyhledat spoustu populárních her.

S chytrými aplikacemi jako Mi Life nebo MIUI Directory můžete objevovat nové restaurace, objednávat vstupenky do kina nebo rezervovat hotely. Aplikace spolupracují s několika webovými portály, a zpětně vám nabídnou seznam jídel či filmů s nejnižšími cenami. Není potřeba instalovat další aplikace a není ani potřeba otravných registrací. Vše na jednom místě.

MIUI 6: videa MIUI 6: hudba MIUI 6: rádio

Mi Cloud

Chytré úložiště, které vám umožní přístup k vašim fotografiím, kontaktům, zprávám, záznamům o hovorech a mnoho dalšího odkudkoli, kde se můžete přihlásit k internetu, ať z domova, kavárny, od kamaráda – prostě odkudkoli. Je to jednoduché a praktické. Stačí si jen pamatovat vaše přihlašovací údaje k účtu. Mi Cloud nabízí až 10 GB volného prostoru pro synchronizaci s vaším obsahem telefonu a synchronizovat můžete opravdu cokoli. Mi Cloud umožňuje např. synchronizovat záložky v prohlížeči, a tak po opětovném zapnutí internetového okna můžete prohlížet přesně tam, kde jste posledně skončili. Také podporuje synchronizaci skladeb, takže si můžete vychutnat svou oblíbenou hudbu kdykoli a na jakémkoli zařízení. Stačí se zaregistrovat v aplikaci Mi Cloud a poté můžete plně využívat služby cloudu. Vše co máte synchronizované můžete vidět pod tímto odkazem. Svá alba můžete sdílet se svoji rodinou či přáteli, a tak se podělit o všechny své zážitky.

 Samozřejmě o svá data uložená v Mi Cloud se nemusíte bát. Díky distribuovaným datovým mechanismům jsou všechna skladovaná data šifrována a ještě k tomu systém přihlašování vyžaduje dvojité ověření vaším účtem a vaším telefonním číslem, a tak přístup k vašim datům máte opravdu jen vy.

MIUI 6: účet MIUI 6: soubory MIUI 6: přenos

Bezpečnost a úspora

MIUI je opravdu hluboce přizpůsobené Android ROM. Vypadá úžasně, je neuvěřitelně rychlé a funguje bezchybně, a o to se stará kombinace Linuxových jader spolu s RAM optimalizačními technikami, které právě umožňují aplikacím pracovat efektivněji. Vestavěné bezpečností funkce jsou spolehlivé, zajišťují plnohodnotnou bezpečnost vašeho zařízení. MIUI přichází s více úspornými režimy. Stačí si nastavit pohotovostní dobu vašeho zařízení a nemusíte se již starat o vyčerpání baterie v době, kdy se vám to nejméně hodí.

Oprávnění a ochrana

S MIUI 6 nebudete potřebovat další bezpečnostní nástroje. Top bezpečnost je zaručena operačním systémem na ochranu proti škodlivým aplikacím a virům. Vestavěná povolení zabraňují neoprávněným aplikacím k přístupu k vašim datům bez vašeho svolení. Exkluzivní aplikace Virus Scanner vám pomůže kontrolovat aplikace před zahájením instalace a zabránit tak napadení škodlivými viry. Pro zvýšení paměti a rychlosti po dlouhodobém skladování lze využít aplikaci Clean Master, která pročistí vaše zařízení od procesů, které již nejsou využívány a opětovně tak navýší prostor v paměti.

MIUI 6: kontrola MIUI 6: čištění MIUI 6: hlášení chyb

Závěr

Co dodat? MIUI verze 6 je opravdu vyladěný kousek, který se potýká s krásně propracovaným designem a s neuvěřitelně nápomocnými funkcemi. To vše ve velmi jednoduchém podání, které dokáže ovládat naprosto každý.Produkty Xiaomi v e-shopu

2.5D tvrzené sklo VMAX pro Xiaomi Mi 8
2.5D tvrzená fólie pro Xiaomi Mi 8


Zobrazit všechny produkty Xiaomi…

Přidejte se k nám na Facebooku

Vloženo: 24.10.2014 11.43. Přečteno: 6373×.

Komentáře k článku Představujeme prostředí MIUI v6

Přidat komentář

Jméno:

Komentář:

Předmět:

 

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Servis telefonů s patnáctiletou tradicí.

Blog Beryko.cz © 2018